Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Malé pred veľkonočné zamyslenie sa nad postavou Ježiša a jeho pôsobením Mesiáš, jogíni a spoločné zázrakyO Ježišovi je málo dochovaných

Malé pred veľkonočné zamyslenie sa nad postavou Ježiša a jeho pôsobením

Mesiáš, jogíni a spoločné zázraky

O Ježišovi je málo dochovaných konkrétnych historických faktov. Za isté možno považovať to, že bol židovským učiteľom náboženstva a približne v rokoch 28 až 30 n.l. bol ukrižovaný. Jeho stúpenci prehlásili, že vstal z mŕtvych a vystúpil na nebesia, kde zaujal svoje miesto ako syn Boží. Nezmapované roky jeho mladosti, o ktorých sa nezmieňujú ani evanjelia, však podnecujú k úvahám. Jedna z nich hovorí, že bol vychovaný prísnymi Esénmi. Ďalšia, že sa "učil" v Indii prastaré jogové cvičenia. Práve o možnosti, že ich Ježiš ovládal, sme sa porozprávali s jogínom Petrom Mišíkom. Nech sa čitateľ zamyslí nad našimi spoločnými úvahami, ktoré sa pokúšajú vniesť do vnímania Ježiša iný, nevšedný pohľad ale nech si ponechá svoju vieru.

Skryť Vypnúť reklamu

Z Prvého listu Korintským apoštola Pavla, ktorý bol napísaný skôr ako evanjeliá, vyplýva, že už vo veľmi rannom kresťanstve sa viera o smrti a vzkriesení opierala o skutočnú postavu.

- Z ezoterického hľadiska je z mŕtvych vstanie veľmi pozoruhodný jav. V Biblii je úplne presne popísané ako k tomu došlo. - Keď do hrobu vstúpili, jeho fyzické telo tam už nebolo. Tento fakt môžeme vnímať vo viacerých rovinách. Najpodstatnejšie asi bude, že Ježiš dospel k nebývalému poznaniu. To, že bol Synom božím mu nemuselo dávať magické vlastnosti akými nesporne disponoval. Dokázal liečiť ľudí, chodil po vode, robil doslova zázraky. Tie nielenže nedokážu ani silne veriaci, ba ak čítame Bibliu pozorne, ani sám Boh ich nijako nepodporuje. Jogíni mnohé z toho čo sa prezentuje v Biblii ale dokážu. Preto usudzujeme, že tých niekoľko rokov, čo nevieme o jeho živote vôbec nič, mohol byť v Indii. Dokonca sa dá predpokladať, že sa dostal až do Tibetu, konkrétne do mesta Labak, kde sa našiel v tamojšom kláštore aj zápis svedčiaci o jeho prítomnosti. Domnievame sa, že zvládol jogové náuky, ktoré boli v tom čase známe a univerzálne pre celú Indiu i okolité krajiny. Zoberme si napríklad Svara - jogu, teda jogu o tatvách /tatvy sú elementy, ktoré ovplyvňujú okrem iného aj možnosti robenia zvláštnych, nadprirodzených činností/ V Biblii je dostatok citátov, kedy Ježíš čaká na určitú dobu, s odvolaním sa, že ešte neprišiel vhodný čas, aby mohol urobiť zázrak. Nazdávame sa preto, že vedel o tomto starom indickom učení.

Skryť Vypnúť reklamu

Počas pôsobenia ktorej sa dejú výnimočné veci?

- Počas pôsobenia Prithivi. Táto tatva má zlatožltú farbu a vôňu santalového dreva. Je tatvou uzdravovania.

Poďme sa pozrieť na ďalšie fakty, na základe ktorých by sme mohli usudzovať, že Ježiš bol jogínom...

- Keď sa Ježíš vrátil po dlhodobom duchovnom tréningu z orientu, už bol naozaj výnimočný človek. Hovorím človek preto, lebo disponoval s fyzickým telom. Ježíš dokázal nielen robiť zázraky navonok, ale plne ovplyvňovať aj dianie vo svojom organizme. Známe je okrem iného, že jogíni vedia chodiť po vode. Odporúčal by som prečítať si životopis Siddhártha, teda Budhu a čitateľ spozná ako sú si blízke tieto osobnosti. Budha tiež chodil po vode a robil podobné zázraky ako Ježiš.

Často je citovaný výrok Ježiša, že jeho kráľovstvo nie je z tohoto sveta. Čo k tomuto joga?

Skryť Vypnúť reklamu

- Je to veľmi zrozumiteľný výklad pre ezoterikov ale aj jogínov. Všetku energiu čerpal z takzvaného astrálu, z podvedomia. Jeho fyzická stránka ho nezaujímala. Cez meditáciu, cez rozjímanie, cez modlitby / čo sú aktivity v podstate totožné, len majúce inú frekvenciu vnímania/ sa dostával do mimoriadne vysokých stavov vedomia. Tam našiel svoju pravú podstatu, to znamená Boha v sebe. Tam našiel to trvalé svetlo, ktorým ovplyvňoval a dokáže aj teraz osvietiť a potešiť zarmútené duše, ľudí a priniesť im doslova nielen večnú radosť, ale aj oslobodenie z utrpenia. Preto tvrdil, že jeho kráľovstvo je z iného sveta. On naozaj žil vo vyššom - duchovnom svete. Keď fyzicky zomrel, pre neho nebol problém sa naspäť vrátiť v duchovnom, v aurickom tele.

Apoštol Pavol píše, že sa po smrti ukázal Petrovi, potom "Dvanástim" a ukázal sa aj piatim stovkám bratov naraz...

- U jogínov je to v podstate bežná vec. Koncentráciou mysle sa zjaví aj po smrti. Je to vec tréningu za života. Vrátane telporácie, to znamená byť na viacerých miestach súčasne.

Z evanjelií je známe, že Ježíš odišiel na 40 dní do púšte sám a modlil sa tam, V Biblii sa píše, že ho tam pokúšal Satan.

- Podľa jogy 40 dní trvá, kým hadia sila vystúpi cez všetky čakry až do najvyššej a potom dochádza k osvieteniu. Môžeme predpokladať, že túto cestu si zvolil aj Ježíš a v Biblii citované miesta o jeho meditáciách na púšti opisujú stav, kedy dochádza postupne k otváraniu jednotlivých čakier, čo znamená vlastne boj so sebou samým. Napríklad pri otvorení prvej čakry sa objavujú úžasné možnosti z materiálneho hľadiska. Možno získať i majetok celého sveta. Otvorením druhej sa stáva bytosť príťažlivým pre druhých ľudí. Pri otvorení tretej vie chodiť po vode a ohni.Pri otvorení srdcovej miluje celé ľudstvo a vyžaruje lásku. Pri krčnej vie hovoriť a kázať o prežívajúcej láske. Pri otvorení čakry medzi obočím získava jasnovidné schopnosti, vie ako zomrie, číta svoju budúcnosť, vie sa napríklad rozprávať so zvieratami. Pri otvorení najvyššej čakry sa stotožní s Bohom - otcom. Stráca svoje ego, stáva sa súčasťou celého vesmíru. A Kristus tvorí náboženstvo a je zároveň súčasťou všetkých náboženstiev. Otváranie nižších čakier ponúka moc nad svetom a vlastne toto pokušenie by sme mohli perzonifikovať do Satana.

Otváranie čakier sa robí aj na rôznych kurzoch. Negujú sa tým naše temné energie?

- Nie. Tak ako Ježíš, nesmieme na ne reagovať. Máme sa vzdať ponúk a smerovať k najvyššiemu poznaniu - k Bohu. Mnohí ezoterici si pootvárali čakry, využili ponuky, ale tým pádom nedosiahli najvyšší stav, zostali na tej istej úrovni. Chcel by som však zdôrazniť, že na Ježišovi vidíme prerod z materiálneho do duchovného sveta. Jeho aura sa premenila v krásnu zlatú a duchovnú. V nej sa môže naďalej objavovať vo svojom duchovnom tele. Vysoko duchovní jogíni, alebo kresťania, či iní ľudia môžu zažiť, že ich prišiel alebo príde navštíviť. Veľká noc len dokazuje, že všetci sa môžeme stať duchovnými bytosťami, sme naladení týmto smerom. Chce to len prerod z hrubého materializmu, príživníctva, odpútania sa od negatívnych vlastností ako je zloba, hnev, chamtivosť k tomu najkrajšiemu, k vnútornému trvalému pokoju a k zdraviu.

Marec z tarotového pohľadu Elišky Vysloužilovej

Kontrola emócií, žiadny alkohol

Všeobecné tendencie: Hviezda /XVII./, Veža /XVI./, Zaľúbení /VI./. V tomto období nás čaká veľa vitality, energie. Čas praje rodinám, rodinným stretnutiam, kladnému vývoju vzťahov kde je naozajstná láska, či už medzi partnermi, alebo v rodinách. Šokuje nás nejaká informácia vyžadujúca si rozhodnutie, ale nad celým mesiacom bdie ochranná karta Hviezda. Takže aj keď nás situácia zaskočí, bude nám pripadať až katastrofická, všetko dobre dopadne. Vládnúť nám bude Merkúr a Urán, takže môžeme očakávať niečo prevratné v komunikačných technikách. Pravdepodobne sa bude hovoriť aj o kolapse satelitu.

Politická scéna: Velekňaz /V./, Cisárovná /III./, Svet / XXI./. Prím budú hrať ženy, karty naznačujú nové usporiadanie politickej scény, ukáže sa, kto hovorí pravdu a kto klame. Hovoriť sa bude o umení, pravdepodobne znovu o interupciách a homosexuálnych zväzkoch, ale aj o tajnej službe a ozbrojených zložkách, Vidím tu aj smrť mladého politika a s tým súvisiacu korupčnú aféru.

Zdravie: Smrť /XIII./, Slnko /IX./, Božie súdy /XX./. Na zmeny počasia nebudú dobre reagovať starší ľudia, pozor na mozgové príhody. Väčší výskyt zaznamenáme v ochorení kostí a zubov. Zdravie ale smeruje k dobrému vývoju. Veľa sa bude hovoriť o poisťovniach.

Láska: Obesenec /XII./, Umenie / XIV./, Voz/VII./. V láske pozor na nervozitu a podráždenosť, výbuchy zlosti. Veľký pozor na alkohol, bude pôsobiť ako rozbuška a môže zapríčiniť rozchod partnerov. Emócie treba mať pod kontrolou. Konajte bez afektov. Spoločné prežívanie krásna či už cez rozličné druhy umenia, alebo prírody naopak vzťahom veľmi pomôže.

Peniaze: Sila /XI/, Spravodlivosť /VIII./, Mág/I./.

Aj malá arkána potvrdzuje, že tento mesiac budú mať mnohí ľudia šťastie, s výhrami akoby sa vrece pretrhlo. Bude bohatá Veľká noc. Ale znovu upozornenie, investuje to kvalitnej stravy, nie alkoholu. Dobre bude fungovať obchod s nehnuteľnosťami. Predaje budú výhodnejšie. Dobrý ekonomický trend by mal trvať až do augusta. Tarotová karta Mág hovorí o tom, že vo finančných záležitostiach netreba hádzať flintu do žita, ale treba sa s peniazmi učiť pracovať.

S pani Zitou o tomto mesiaci i čo nás čaká 21.júna

V marci sa dobre pričaruváva láska

Pani Zita nám pri jednom z rozhovorov povedala, že marec patrí k najcitlivejším mesiacom, a tak sme sa vybrali zistiť, aké rituály sa robia v marci. No skôr, než sme sa dostali k tejto téme, nedalo sa nám nevrátiť jej predpovedi na tento rok. Spomínala v nej, že ak prežijeme 21. júna, bude všetko v poriadku. Viacerí čitatelia sa pýtali, o čo ide, čo sa má vlastne stať

- O tom, že v roku 2008 by mala byť zničená naša zem písal Nostradamus. Z rozlúštených textov sa usudzuje, že ide o asteroid, ktorý by mal zničiť našu planétu. Pokiaľ viem, tak veľmi blízko našej planéty v januári jeden preletel, ale vedci stále takéto telesá monitorujú a eventuálnej katasrofe by snáď už vedeli zabrániť.

Nám neostáva len veriť, že sa tieto veštby nesplnia a pôjdeme ďalej. Takže čo vieme a čo môžeme podniknúť v marci?

- Marec je mužský mesiac zviazaný s emocionálnou sférou človeka. S láskou, ale aj so smútkom a bôľom. Reč bude teda o magických obradoch súvisiacich s láskou a depresiami. Pri magických rituáloch v marci sa využíva najmä voda, lebo tá prichádza z hôr zavlažiť pôdu ako posolstvo, z ktorého sa zrodí nový život.

Ak si chcete privolať lásku, dajte túto informáciu vode v čase keď Mesiac pribúda. Osoľte vodu tri razy ráno pri východe Slnka a pred odchodom z domu. Umyte sa ňou a utrite rubom domácich šiat, ktoré ste už dlhšie nosili. Zoberte šálku do oboch rúk, pohľad uprite na vodu, duch slov vychádzajúcich z vašich úst sa zachytí na vode. Hovorte: Ako sa radujeme zo Slnka, ako potrebuje jedlo sedlo soľ, tak aj ja sluha Boží /vaše meno/aby som sa aj ja páčila /páčil/ mladým i starým, bohatým aj chudobným i všetkým ľuďom. Aby som bola pre oči príjemná, v reči rozumná. V mene otca, syna i svätého ducha, amen.

Po úkone si prezlečieme a šaty, ktoré sme mali na sebe hodíme do rieky. Voda pomôže prejsť prosbe človeka do sféry, ktorú potrebuje. Túto magickú formulu môžete využiť i ako želanie aby ste lepšie podnikali, boli úspešní v práci, či iných aktivitách, ale iba v marci!

Povedali ste si, že veľa ľudí v tomto období trpí ale smútkom až depresiou.

- Skúsiť môžu tento osvedčený rituál. Naberú do šálky vodu tak ako pri predchádzajúcom prípade a každý večer, až kým nepocítia, že dušu majú ľahšiu trikrát odovzdať vode posolstvo: Voda, vodička, chodila si ty po mori, po piesku a tak ako si piesok umyla, tak aj sluhovi Božiemu /meno/ smútok a bolesť smútok si odobrala. Tri razy treba povedať amen, napiť sa z vody niekoľko glgov a ľahnúť si spať. Ráno sa tou vodou umyjú, namočia si ňou aj vlasy. Tento obrad treba robiť pri ubúdajúcom Mesiaci.

Vráťme sa však k láske, lebo ste naznačili, že marec je vhodný na ľúbostné čary.

- Príchodom jari mnohí ľudia pocítia príliv omladzujúcej energie a sily. Keď pribúda Mesiac vyskúšajte toto kúzlo. O pol noci zoberte cibuľu, obráťte sa tvárou na východ a novým nožom ju rozkrojte. Predstavuje si pri tom veľmi jasne tvár človeka, ktorého by ste si chceli získať. Medzi polovice cibule dajte fotografiu milého /milej/ a obe polovice cibule zviažte ružovou, červenou alebo modrou stužkou. Tri krát povedzte meno toho človeka a vetu:- Za pomoci tejto cibule i noža, buď mojím /alebo mojou/. Každé ráno deväť dní po sebe položíme tanierik s cibuľou na okno tak, aby na ňu dopadali lúče vychádzajúceho slnka. Cibuľu tam necháme až do večera. Večer ju dáme pod posteľ tam, kde máme hlavu a opäť povieme tie isté slová, ktoré sme vraveli pri viazaní cibule a opakujeme ich tak isto i ráno a každý deň. Ak cibuľa za 9 dní vyschne, vo vzťahoch to bude dobré, ak sa však cibuľa nezmení je nám to signálom, že partner o nás nejaví záujem, alebo nie je pre nás vhodný. A treba naň zabudnúť.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 2. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 3. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 4. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 5. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 6. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 7. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 8. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 9. Vážení poslanci, to naozaj?
 10. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 1. Úspešná budúcnosť začína štúdiom na FMMR TUKE
 2. Vážení poslanci, to naozaj?
 3. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 4. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 5. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 6. Vážení poslanci, to naozaj?
 7. Koniec čakania na kuriéra
 8. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 9. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 9 713
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 647
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 6 524
 4. Stiahnite si stovky e-kníh 5 929
 5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 4 139
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 424
 7. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 3 114
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 998
 9. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 2 870
 10. Crème de la crème po slovensky 2 683
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Poľský premiér Mateusz Morawiecki, slovenský premiér Peter Pellegrini, maďarský premiér Viktor Orbán a český premiér Andrej Babiš počas neformálneho stretnutia premiérov Vyšehradskej štvorky.

Slovensko je raritou.


12 h
Kľúčovou zbraňou proti delta variantu koronavírusu je zaočkovanie obidvoma dávkami vakcíny.

Aktuálne je na Slovensku zaočkovaných 26 percent obyvateľstva.


14 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop