Korzár logo Korzár Košice
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S pani Zitou, znalkyňou magických praktík, dnes hovoríme na večne aktuálnu tému: láskaČierna mágia prinúti človeka ľúbiť len telo, nie dušu...Na

S pani Zitou, znalkyňou magických praktík, dnes hovoríme na večne aktuálnu tému: láska

Čierna mágia prinúti človeka ľúbiť len telo, nie dušu...

Na Valentína sa viac ako po iné dni skloňuje slovo láska. Zo starých kníh zaoberajúcich sa mágiou je jasné, že ľudia hladní po láske robili všetko preto, aby si ju získali. Aká je súčasnosť, a aké názory má na lásku pani Zita, tomu venujeme náš dnešný rozhovor, z ktorého vyplýva, že až také jednoduché to s láskou nie je. Vlastne ani nemôže byť.

Pani Zita, na dvere klope sviatok zaľúbených, svätý Valentín, čo vám evokuje slovo láska?

Skryť Vypnúť reklamu

- Láska je je nádherný cit, je to azda príčina všetkých našich činov, hýbateľ nášho života, bez lásky si nemožno predstaviť existenciu človeka. Pre lásku žijeme aj pre ňu umierame.

Ľudia asi často navštevujú majstrov tajných náuk práve kvôli láske, aká je to klientela?

- V našom rode zastupujem už štvrtú generáciu znalcov magických náuk a ja sama sa dvadsať rokov venujem problémom v rodinách a samozrejme tým aj rôznymi ťažkostiam, ktoré súvisia s láskou. Vždy problematika lásky a veci s ňou súvisiace patrili k prioritám našej práce. Pomoc potrebujú rovnako ženy ako muži, čiže nie je pravdou, že radiť sa chodia len ženy a tak isto mladí i starí ľudia. Hoc navonok starneme rýchlo, naša duša ostáva mladá a naozaj môžem potvrdiť , že pri láske vek vôbec nerozhoduje.

Skryť Vypnúť reklamu

Načo zameriavate magické pôsobenie?

- Pomáham mnohým ľuďom, ale nie všetkým, pretože nie všetci prichádzajú s čistými úmyslami. Napríklad príde milenka, aby získala lásku ženatého muža, alebo aby pomstila neopätovanú lásku. Nerozmýšľa nad tým, že všetko sa jej môže vrátiť, že ublíži nielen sebe, ale aj celej svojej rodine a poškodiť môže najmä svojím vnukom a pravnukom. Trpieť za jej túžbu môžu jej príbuzní až do siedmeho kolena. Pomáham napríklad, aby sa dievčatá šťastne vydali, očistili sa od prekliatia, ktoré niekto na nich dal kvôli láske, alebo aby mladí ľudia mali rodinku. Sú krásne ženy, ktoré si nedokážu nájsť svoju polovičku, ale ako sa hovorí, nie je umenie narodiť sa krásnym, ale umenie je byť šťastným. Chcem tým povedať, že láska v mágii pomáha najviac vtedy, keď sa dvojica má rada. Nie je možné ale zariadiť im spoločný život ak tomu tak nie je. Ak si lásku jedna strana vynucuje zvyčajne zo zištných dôvodov. Pomáham napríklad vtedy, ak si milenka k sebe priviazala muža nečestnými praktikami. Manžela treba vrátiť k rodine. V mágii sa bežne pracuje s láskou a veľa žien sa na mňa obracia, ak sa jej muž zapáči a nevie si ho k sebe pripútať. Domnieva sa, že takto sa vec vyrieši, ale už sa nepozerá sa na to, či ten muž má známosť, či je ženatý.

Skryť Vypnúť reklamu

Spomeniet si aj na nejaký zaujímavý prípad?

- Mala som prípad, kedy sa muž aj keď neboli zosobášení, vzorne staral o ženu. Robil všetko preto, aby bola šťastná rovnako ako jej deti. Pomáhal jej na každom kroku, prebudoval dom, pomocná ruka bola k dispozícii vlastne celej jej rodine. Žena ho však podviedla, a nie raz. Veľmi ho tým ranila, ale napokon našiel dostatok vôle a odišiel od nej. Všetko jej nechal, nič nežiadal späť aby si žila svoj život a podľa svojich predstáv. Poďakovania sa mu nedostalo, ale pozornosti bývalej partnerky neunikol. Po nejakom čase si našiel svoju životnú lásku a oženil sa, a vtedy začala prvá žena so svojimi praktikami. Poznala ich. Muž sa začal trápiť, ubúdalo mu energie. Ona však nedala žiť ani jemu, ani jeho manželke. Pravdepodobne si neuvedomila, že takéto násilie nad iným človekom je veľkým hriechom. Osud nebude mať ľahký nielen ona, ale ani jej deti. Niečo zažije v tomto živote a oveľa horšie veci v tom ďalšom. Viem, môžete si povedať, že to je ďaleko, alebo ďalší život neexistuje. On však je, a veru za mnohé chyby napáchané v minulom živote platíme teraz. Niekedy však odplata prichádza už v tomto živote a vtedy, keď to najmenej čakáme.

Prejaví sa tlak nedobrovoľnej manipulácie?

- Muž, ktorého si získate násilím bude síce vedľa vás, ale aby unikol psychickému tlaku nečistých energií, najčastejšie sa utieka k alkoholu alebo k drogám. Ochorie mu telo i duša. Rodina sa mu zmení v peklo. On síce bude myslieť na vás, ale keď k vám príde, urobí sa mu zle a začne vás pomaly nenávidieť. Takže moji milí nerobte čiernu mágiu, dbajte na etiku aj vo veciach lásky. Násilie nepomôže, naopak poškodí vám i vašim deťom. Chápem, že každý z nás lásku potrebuje ale existujú iné metódy ako si získať osobu, ktorá je pre nás vhodná a ktorá nás bude milovať a my budeme šťastní. Čierna mágia prinúti človeka ľúbiť len telo a nie dušu. Veľká láska je dar od Pána je to šťastie, ktoré živí predovšetkým našu dušu.

Ako sa cíti človek, s ktorým niekto "pracoval" a vnucuje mu svoju lásku?

- Objekt na ktorom bola urobená čierna mágia cíti, že bez danej osoby nevie žiť, ale toto spojenie ho neteší. Po sexuálnom styku má pocit vinu, je nesmierne unavený a čosi ho núti odísť z danej miestnosti, bytu či domu. Vždy si sľubuje, že to bolo naposledy, ale na druhej strane sa ženy nevie vzdať, ba ak uvidí svoju manželku doma, akoby ho čosi znovu nútilo vracať sa aj proti vlastnej vôli nazad k svojej milenke. Stráca záujem o veci, ktoré sa dejú okolo neho. Čoraz častejšie je konfrontovaný s drobnými ale aj väčšími ťažkosťami. K manželke aj deťom sa stáva chladný, je apatický, nie je schopný samostatne riešiť problémy. Nechce si však priznať, že sa nachádza pod cudzím vplyvom. Manželka vníma manželovo správanie tak, že to vlastne nie je ani on, že sa správa ako vymenený.

V takom prípade treba pomôcť, lebo ľudovo povedané, môže prísť o rozum. Treba sa obrátiť na skúseného mága a stačí s fotografiou partnera. Znovu by som upozornila, dávajte si pozor na to, čo sa nachádza akoby náhodne pred vašim bytom. Nikdy neupratujte pred prahom a samotný prah bez rukavíc. Predmety, ktoré nájdete, či už zápalky, ihly, hlinu, nikdy nenoste dnu do bytu. Ihneď ich vyneste do smeti. Ak máte svätenú vodu, bez meškania pokropte ňou prah aj dvere.

Takže mágiu do citov vniesť iba v prípade ohrozenia?

- To nie. Napríklad mágia, ale biela, môže pomôcť nesmelým ľuďom prejaviť svoje city. Jeden z magických úkonov sa robí na vlastný tieň. Musíte však dávať pozor, aby váš tieň nepresekol nejaký iný tieň. Ruky treba zatvoriť ako zámok a rýchlo povedať - Pane Bože môj, ja služobníčka ( svoje meno) stojím pred Tebou. Ty si stvoril Slnko, Hviezdy, človeka, dal si mu tieň na každý deň, prosím Ťa Bože môj splň mi moje želanie - zaželajte si a dokončite formulu - V mene Otca, syna i Svätého ducha, Amen.

Hviezdna obloha na Valnetína, deň sviatku zaľúbených

Deň ako stvorený pre lásku

Aký deň nám pripravila hviezdna obloha na Valentína? Na to sme sa boli opýtať známeho košického astrológa a jogína, Petra Mišíka.

Na Valentína je Mesiac v trigone s Venušou je to nadpriemerné postavenie pre lásku, zábavu, povyrazenie si a únik od povinností. V priebehu dňa Mesiac opúšťa znamenie Býka a prichádza do Blížencov. Dopoludnia sľubuje výborný vkus a aj dobrý čas pre nákup kytice alebo darčekov milovanej osobe. Po poludní a večer je fantastická doba pre spoločnosť ale aj pre nadviazanie nových kontaktov a známostí, prípadne prehĺbenie milostného už dávnejšie pretrvávajúceho vzťahu. Slnko, ktoré je v konjunkcii s Neptúnom popúšťa uzdu fantázii a otvára úplne nový svet.

Aj milovníci platonickej lásky si prídu na svoje. Pod vplyvom dorastajúceho Mesiaca môžu slastne stonať, snívať a predstavovať si to najkrajšie so svojim milovaným anjelikom. Znepríjemniť tento krásny deň môžu len rutinné pracovné povinnosti alebo domáce práce, a preto je dobré urobiť si všetko najnutnejšie deň vopred a neponechávať nič na poslednú chvíľu. Úsmev šarm, neha a láske sú heslom dňa. A ešte čosi ak si v tento deň sľúbite lásku a vernosť, vydrží vám to minimálne do budúcoročného Valentína.

Do srdiečka cez ruženín a akvamarín

Placka: Tip na darček

Na Deň zaľúbených nezabudnite na svojho milého, či milú malým darčekom, trebárs pekným kamienkom. Láska súvisí so srdcom a to zasa so štvrtou čakrou anahatou. Toto energetické centrum je umiestnené uprostred hrudníka vo výške srdca. Je miestom lásky, obetavosti, nesebectva a uzdravovania, ale tiež súcitu, vnímania krásy a harmónie či už v prírode, alebo v umení. Ovplyvňuje srdce, hornú polovicu chrbta, spodnú časť pľúc, krvný obeh a kožu. Čakru srdca reprezentuje ružová a zelená farba.

Keďže energetické centrá vynikajúco reagujú na príslušné minerály, ak svojej láske kúpite zelené kamienky, akoby ste sa ju pokúsili naučiť vážiť si prostú krásu. Určite jej pridáte harmóniu, rovnováhu a radosť zo zmysluplného života. Napríklad nazelenalý akvamarín zachováva čistotu a nevinnosť. Ružové kamienky otvárajú srdce k nesebeckej, oddanej a nežnej láske. Ruženín odkryje množstvo lásky v srdci, pomôže odpúšťať a nájsť šťastie v láske.

Medzi jemné a príjemné liečby patrí aromaterapia

Mozog a vôňa to zariadia

Vône esenciálnych olejov rôznych rastlín, kvetov, či ovocia spúšťajú v ľudskom tele zvláštne - liečivé reakcie. Takto liečili už v starovekom Egypte. Vdychom sa molekuly arómy dostávajú do krvného obehu a v podstate nos odovzdáva o príslušne aróme informáciu mozgu, ktorý ju ďalej spracováva. Veľmi zjednodušene na takomto princípe funguje aromaterapia.

Správne zvolená vonná silica môže pomôcť ako prevencia proti nachladnutiu, bolestiam hlavy, alergiám , depresiám a mnohým ďalším ochoreniam. Spomeňme niektoré vonné silice.

Bazalka pôsobí ako stimulant a je výborná pri poruchách zažívacieho traktu, či už zápale žalúdka, tenkého čreva, alebo proti napínaniu na zvracanie. Fenikel môže pomôcť pri odtučňovaní, levanduľa zasa uvoľňuje napätie, osoží pri depresiách a úzkosti. Pomocou vône citrónu možno zlepšiť vylučovanie podkožného tuku, jablčná aróma upokojuje nervy, pepor zasa stimuluje krvný obeh a rozmarín je nielen diuretikum, analgetikum, ale osvieži pamäť.

O niektorých ľuďoch sa hovorí, že majú veľmi komplikovanú, nevyrovnanú povahu. Pre tých, čo reagujú príliš emocionálne, na upokojenie odporúčame masáž pozdĺž chrbtice vonným olejom. Do 50 ml základného oleja dáme 10 kvapiek rumančeka, 8 kvapiek levandule a 8 kvapiek ruže.

Skúste si dať surovú cibuľu alebo med v mlieku

Máte ťažkosti so spaním?

Jedli ste príliš slanú potravu cez deň? Asi sa vám bude snívať o ťažkej práci, lebo v noci budete pociťovať smäd. Veľa ste pili, alebo máte problémy s pečeňou? Pravdepodobne budete vo svojom sne plávať, alebo sa vám aspoň o vode a veciach súvisiacich s vodou bude snívať. Stres sa ohlasuje napríklad tým, že máme nekonečnú prácu, ak nás v sne navštívi drak náš mozog by sa už rád venoval iracionálnym úvahám.

V starých lekárskych knihách sa môžete dočítať, že nedobrý spánok má na svedomí zlý krvný obeh. Preto radili trieť telo hrubším, vo vode namočeným uterákom, dvadsať minútové kúpele s bylinkami, najradšej s levanduľou, alebo kvetom lipy, potom ešte ordinovali šliapanie studenej vody. Ďalej odporúčali piť vlažné mlieko po malých dúškoch.

Trocha drastickejší recept nabáda zjesť surovú cibuľu, alebo aspoň pár kvapiek cibule pridať do pohára vody. Za priam zaručené "uspávadlo" považovali 1 lyžičku medu rozpustenú v mlieku. Z byliniek na dobrý spánok možno užiť valeriánu, respektíve valeriánový koreň. Pri jeho dávkovaní však musíme byť veľmi opatrní, denne by ho nemalo byť viac, ako vrchovatá čajová lyžička.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 3. Zázračná hranica kilometrov, po ktorej sa vám elektromobil neoplatí
 4. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 4. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
 5. Arónia: Spoznajte jej zázračné účinky na zdravie, chutné recepty
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 24 792
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 14 165
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 12 856
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 11 026
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 10 500
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 7 965
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 329
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 7 017
 9. Po Slovensku na motorke 5 372
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 4 959
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Osudným sa mu stalo zrejme to, že zadriemal v tráve.


27m
Jakabov palác je roky zatvorený. Plán je, aby slúžil na reprezentatívne účely.

Sídlil tam Beneš, plánujú sieň slávy.


a 1 ďalší 21 h
Blokáda cesty v Prešove na Levočskej ulici v marci 2017.

Prvá barikáda má byť v najväčšej špičke.


21 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Demografický problém nikto nerieši.


9. jún
Stretnutie Bidena (v kresle vľavo) s Putinom trvalo tri a pol hodiny.

Lídri nevystúpili na spoločnej tlačovej konferencii.


1 h
Peter Schutz

Východisko na spôsob "vláda národnej spásy" je čistá fantazmagória.


6 h
Marek Hamšík (vľavo) počas tréningu slovenskej reprezentácie na EURO 2020.

Kapitán regeneruje výnimočne.


Pavol Spál 7 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop