Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Mgr. Milota Pfeffer - Nemčoková sa venuje Bachovej terapii, homeopatii, astrológii a numerológiiKaždý človek by mal vediet, aké je jeho poslanie a

Mgr. Milota Pfeffer - Nemčoková sa venuje Bachovej terapii, homeopatii, astrológii a numerológii

Každý človek by mal vediet, aké je jeho poslanie a úlohy na tejto Zemi

Choroba nie je ani krutosť ani trest, ale oprava, nástroj, ktorým si naša vlastná duša poslúžila, aby poukázala na naše chyby a aby nás zadržala ešte pred väčšími omylmi, ktoré by urobili ešte väčšie škody a aby nás zaviedla späť na cestu pravdy a svetla.

Dr. Edward Bach

Traja mudrci sa radili, kde skryjú veľkú silu univerza. Jeden povedal: skryjeme ju na najvyššiu horu. Druhý povedal: nie, skryjeme ju do hlbokého oceánu. Tretí vraví: nie, skryjeme ju do vnútra každého človeka, lebo tam ju nikto nebude hľadať. Iba ten, kto bude na to zrelý, ju tam nájde.

Skryť Vypnúť reklamu

Poučenie: Veľká sila univerza je ukrytá v nás samotných. Každý z nás má v sebe obrovský potenciál k vyriešeniu aj tých najtažších problémov a chorôb. Treba ho len nájsť. Sú na to rôzne spôsoby, ale vždy je to spojené s cestou postupného spoznávania seba samého a s prácou na sebe. Lebo nič nepríde samo.

Tieto myšlienky zakomponovala Mgr. Milota Pfeffer-Nemčoková (na snímke) do svojej prednášky, ktorú mala nedávno v Košiciach. Pôvodne pracovala ako magistra v lekárni, ale hneď po "nežnej", keď k nám začali prenikať nové prúdy, sa vrhla do štúdia fytoterapie a homeopatie. Dostala sa aj k Bachovým liečivým kvetom a keď pochopila spojenie liečivej sily prírody s duchovným aspektom tejto terapie, začala sa jej naplno venovať. Medzinárodné certifikáty získala nielen v tejto oblasti, ale aj v homeopatii, tam dokonca štvornásobne. Venuje sa aj astrológii, numerológii a farebnej terapii Aurasoma. Pôsobí v Bratislave, ale v istých intervaloch navštevuje aj Košice a iné mestá na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu

"K čomu mám najbližšie?" zopakovala Mgr. Pfeffer otázku. "To nie je podstatné, ide o to, čo je pre toho-ktorého človeka v danej chvíli najpotrebnejšie. Bachova terapia napríklad nie je vhodná pre každého a v každej situácii. Tá pracuje na jemnohmotnej úrovni a keď príde človek hrubého zrna, tomu by sotva pomohla." Takí však za Mgr. Pfeffer prídu iba zriedka. Pritiahne skôr ľudí, ktorí pochopili, že človek je bytosť, ktorá potrebuje ziť v harmónii so svojou dušou a so svojím okolím a musí preto aj niečo urobiť. Základom je pokoj, čistota, láska a jej výsledkom je šťastie. Tak ako Edward Bach jenoznačne potvrdzuje, že disharmónia duše je príčinou ochorenia tela.

Sadnúť si s človekom a dostať sa mu, ako sa vraví pod kožu, môže byť nielen vecou odbornosti, ale aj obojstrannej dôvery. V terapeutickom rozhovore sa odhalia strachy aj bôle duše, vyjavia sa starosti aj ťažkosti, ktoré sa premietajú do ľudských emócií. "Choroba je výslednicou troch faktorov: vrodených genetických dispozícií, takzvaných miaziem, tráum a zníženia vitálnej sily," zamýšľa sa Mgr. Pfeffer.

Skryť Vypnúť reklamu

Stres si vyrábame sami

O strese a jeho negatívnych účinkoch sa toho už dosť popísalo, aj o vnútornej nevyváženosti. Nedá sa to odstrániť šmahom prútika, je to sústavná, nikdy nekončiaca práca. Preto Mgr. Pfeffer odporúča aj štúdium literatúry, ktorá povznáša ducha. Možno príde čas, keď sa pacient dokáže pozrieť na seba aj "na vec" akoby zhora, z nadhľadu. Lebo stres si väčšinou vyrábame sami. Neodsudzujme šéfa, ani partnera. A naozaj sme presvedčení o tom, že sa pohybujeme v prostredí s nevraživými postojmi práve voči nám? Stres je výplodom predovšetkým našich negatívnych postojov. Nemusíme tvrdošijne meniť veci okolo nás. Skúsme zmeniť svoj pohľad a postoj k nim. A keď sa na problém pozrieme aj z jeho pozitívneho aspektu, akoby sa zmenil svet. "Bachove liečivé kvety a homeopatia nám v tom môžu pomôcť, ale sú o to účinnejšie, o čo viac dokážeme pochopiť liečivú energiu rastlín, zvierat i minerálov," potvrdzuje pani Milota.

Aj s vitálnou energiou, ktorú človek dostáva do vienka, sa dá čo-to urobiť. Choroby a traumy vitálnu silnu dokážu riadne pošramotiť a človek je zrazu nielen slabý, ale aj bez vôle niečo riešiť. Pani Milota stupeň vitálnej sily meria pomocou radiesténie na diagnostickom kruhu. Konštitučný homeopatický liek s vysokou potenciou dokáže urobiť zázraky. Po jeho užití ľudia často pociťujú príliv energie, vidia veci v novom svetle a zrazu nachádzaju riešenia. Postupne ustupujú aj fyzické a psychické ťažkosti. Oslabené orgány potom dokáže posilniť homeopatikami nižšej potencie.

Znížená imunita nechuť k životu

Etikoterapia, čínska medicína, ale aj pohľad klasickej psychosomatickej medicíny deklaruje, že je úzka súvislosť medzi stavom duše a telesnou chorobou Mgr. Pfeffer to potvrdí príkladmi: "Dnes taká častá znížená imunita napovedá, že telo od ducha prebralo nechuť k životu, necíti potrebu brániť sa. Nespavosť postihuje ľudí, ktorí nie sú schopní odpútať sa od hmotného sveta, od fyzických vecí. Chorobami žlčníka sa zas prezrádza zadržiavaný hnev."

Je výborné, že žijeme v dobe, keď máme možnosti zoznámiť sa s mnohými duchovnými smermi. Nie je ľahké orientovať sa v nich. Tu pomáha nielen rozum, ale aj srdce. To by malo súzvučiť, rezonovať s oblasťou, ktorú mu pričaril osud. Všetko však treba prehodnotiť. To, čo je dobré pre jedného, nemusí vyhovovať druhému. Fanatizmus je však jednou z vážnych prekážok duchovného pokroku. Duchovný človek robí to, o čom je vnútorne presvedčený. Fanatik sa bezmyšlienkovite podriaďuje tomu, čo mu prikážu. Vnútorné vedenie, ktoré máme všetci, treba v sebe objaviť a rozvinúť. Potom nás to zavedie na správnu cestu - cestu lásky a svetla. Každý človek by mal vediet aké je jeho poslanie a aké sú jeho úlohy na tejto Zemi. Bachova terapia, astrológia a numerológia sú tu dobrými pomocnikmi.

Čo v tomto roku čaká na Zajaca, Draka a Hada?

Spory, konflikty, ohováranie

Ak chcete vedieť, v ktorom čínskom znamení ste sa narodili, ponúkame ďalšie tri možnosti. Možno ste sa našli v niektorom rozpätí dát a k tomu v priliehavom roku narodenia. V tom prípade čínske znamenie napovie, či ste Zajac, Drak alebo Had. A v súvislosti s tým môžete dobre alebo menej dobre korelovať s rokom Potkana, v ktorom sa práve nachádzame.

Zajac: 1915 14. feb. 1915 2. feb. 1916, 1927 - 2 . feb. 1927 22. jan. 1928, 1939 19. feb. 1939 7. feb. 1940, 1951 - 6. feb. 1951 26. jan. 1952, 1963 25. jan. 1963 12. feb. 1964, 1975 11. feb. 1975 30. jan. 1976, 1987 - 29. jan. 1987 16. feb. 1988, 1999 16. feb. 1999 - .4. feb. 2000

Zajac má vo svojom horoskope na tento rok dostatok priaznivých hviezd a tie pomôžu prekonať nepriaznivý vplyv nešťastných hviezd, ktorých má tiež dosť. Priaznivé hviezdy ho budú chrániť pred vplyvmi ohovárania a budú ho varovať pred zapletením sa do "špinavej" politiky. Ak sa teda Zajac v roku 2008 vyvaruje nepríjemných a nepotrebných záležitostí, čaká ho priaznivý rok. Jediné pravidlo, ktoré by mal dodržať a stále si ho pripomínať je: Staraj sa hlavne sám o seba! Lietajúca hviezda 8 navštívi Zajaca až v budúcom roku a prinesie mu šťastie, úspech a zdravie.

Drak: 1916 3. feb. 1916 22. jan. 1917, 1928 23. jan. 1928 9. feb. 1929, 1940 8. feb. 1940 26. jan. 1941, 1952 27. jan. 1952 13. feb. 1953, 1964 13. feb. 1964 1. feb. 1965, 1976 31. jan. 1976 17. feb. 1977, 1988 17. feb. 1988 5. feb. 1989, 2000 5. feb. 2000 23. jan. 2001

Ronako ako Zajac, aj Drak by sa mal vyvarovať situáciám, ktoré by ho vtiahli do záležitostí iných. Mohol by sa poriadne zamotať. Aj keď je Drak v harmónii s Potkanom, ktorý ovláda tento rok, prítomnosť nepriaznivých hviezd je príliš silná a ťažko sa prekonáva. Drak sa teda môže stretnúť s rôznymi nepriaznivými situáciami. Môžu to byť napríklad súdne spory, rôzne konflikty, ohováranie, vyskytnú sa aj závistliví ľudia, do cesty mu príde neľútostná konkurencia. Draky by sa v tomto roku mali starať hlavne o seba, budú mať čo robiť, aby zvládli to, čo ich čaká. Až keď to zvládnu, potom môžu pomáhať druhým. Lietajúca hviezda 9, ktorá je v juhovýchodnej časti, prinesie Drakovi aspoň akú-takú úľavu. Môže pomôcť účasť na rôznych spoločenských podujatiach, ktoré Drakovi prinášajú radosť.

Had: 1917 23. jan. 1917 10. feb. 1918, 1929 10. feb. 1929 29. jan. 1930, 1941 - 27. jan. 1941 14. feb. 1942, 1953 14. feb. 1953 2. feb. 1954, 1965 2. feb. 1965 20. jan. 1966, 1977 18. feb. 1977 6. feb. 1978, 1989 6. feb. 1989 26. jan. 1990, 2001 24. jan. 2001 11. feb. 2002

Rôzne pokušenia, ktoré budú Hada sprevádzať v tomto roku, sú spojené so skúškami jeho vlastnej chamtivosti. Dostane sa do situácií, kde sa bude môcť rozhodnúť, či chamtivosť prekoná, alebo to jednoducho nepochopí a pôjde ďalej v starých šľapajach. Ak sa to podarí, rok 2008 bude mať veľmi úspešný. V tomto roku má vo svojom horoskope aj prospešnú hviezdu, a to by mal využiť. Odporúčanie znie: Hady, zúčastňujte sa veselých, pre vás priaznivých spoločenských udalostí (rôzne oslavy, party, vernisáže a pod.). Takto totiž môžete znásobíť šťastie, ktoré vás v tomto roku čaká. Dokonca sa môže vyskytnúť aj čosi neočakávané, ale o to radostnejšie, s čím Hady vôbec nemusia počítať. Nie sú v tom žiadne triky alebo podfuky. Je to jednoducho tak šťastie je Hadom v tomto roku naklonené, preto si ho treba pritiahnuť a nie odplašiť.

Poučný príbeh malej myšky na sedliackom dvore

Ak chceme prijímať, musíme aj dávať...

Myš vytrčila ňufáčik z diery a čo nevidí sedliak so ženou vybaľujú pascu na myši. S hrôzou utekala na dvor a všetkým oznamovala: "Hrozí mi smrť, domáci kúpili pascu na myši!"

Ako prvá sa ozvala sliepka: "Viem, že sa bojíš, ale mne daj pokoj. Ja sa nemám čoho báť."

Prasa zakrochtalo: "Ľutujem ťa, ale mňa sa to netýka."

Krava zabučala: "Myška moja, ide o tvoju kožu, nie o moju."

Myš sa so sklonenou hlavou vrátila do domu a bolo jej celkom jasné, že pasci musí čeliť sama.

Ešte tej noci sedliačka počula, ako sa pasca zaklapla. Utekala sa pozrieť, ale v tej tme nevidela, že je tam jedovatý had, ktorému pasca priklapla chvost. Had v sebaobrane sedliačku pokúsal. Manžel ju okamžite odviezol do nemocnice, ale tam jej nedokázali pomôcť, vrátila sa s horúčkou. Doma farmár zabil sliepku a uvaril polievku v nádeji, že to ženu posilní. Tá však ďalej chorela. Prichádzali priatelia, aby sa o ňu starali. Farmár zabil prasa, aby mali dosť jedla. Nič však nepomohlo, farmárka zomrela. Na pohreb prišlo veľa ľudí, a tak jej muž zabil kravu, aby sa na kare všetci najedli do sýtosti.

Myška to celé sledovala s veľkým zármutkom. Poučenie: Ak sa na teba niekto obráti s problémom a ty mu odpovieš, že teba sa to netýka, zamysli sa nad sebou. Ak je niekto z nás v nebezpečenstve, týka sa to všetkých. Všetci sme na ceste zvanej život. Mali by sme sa opatrovať a povzbudzovať sa. Lebo všetky naše životy sú navzájom popretkávané pomyseľnými nitkami, čo znamená asi toľko, že si máme niečo odovzdať a na druhej strane aj niečo prijať.

So svojou vrodenou energetickou výbavou

treba nakladať ako s vkladom v banke

Na svet sme prišli s istou energetickou výbavou. V súčinnosti s tým je do istej miery formované aj naše telo, máme nejaký ten temperament, istý stupeň zdravia, výkonnosť, psychickú kondíciu, atď. atď... No a každý z nás s tým nakladá tak, ako sám uzná za vhodné.

Obrazne by sa dalo povedať, že svoju vrodenú dispozíciu zúročujeme alebo utrácame, asi tak ako vklad v banke. Naše energetické zásoby sa v súčasnosti utvárajú najmä vo vzťahoch. Energiu človeka môžeme podporovať predovšetkým tým, že ho prijímame takého aký je. Môžeme mu aj pomáhať v jeho rozvoji, vyjadrujeme mu dôveru a hlavne deťom nechávame niektoré veci riešiť a vyriešiť bez toho, aby sme im do toho zasahovali.

Ak niekoho ponižujeme, kritizujeme, vysmievame sa mu a spochybňujeme jeho schopnosti, oslabujeme jeho energiu. Niekedy to paradoxne robia "trpitelia", lebo v nás podvedome vyvolávajú pocity viny. Sú takí ľudia, ktorým nikdy nikto nevyhovie, s ničím nie sú spokojní a dokážu nenápadne citovo vydierať.

Všetci máme vlastný energetický vzorec, ktorý používame vo väčšine vzťahov. Naše zaobchádzanie s energiou zasa spätne ovplyvňuje naše okolie. Znova je dobré pripomenúť si jeden zo základných vesmírnych zákonov: Čo zaseješ, to zožneš.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 3. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 4. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 5. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 6. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 7. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 8. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 1. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. 3 veci, s ktorými zvládnete horúčavy v byte
 5. Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy novinku
 6. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 7. V BILLA pokračuje Doba slovenská
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 9. Legislative intention - recodification of the corporate law
 10. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 9 205
 2. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 9 009
 3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 470
 4. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 8 247
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 6 866
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 6 123
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 3 948
 8. Po Slovensku na motorke 3 733
 9. Crème de la crème po slovensky 3 240
 10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 321
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

U. S. Steel Košice.

Sporný je aj rast mzdy a ďalšie benefity.


7 h
Z auta ostala len plechová kostra.

Bližšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.


SITA 1 h
Polícia prehľadala viaceré objekty aj osoby.

Jednu osobu po výsluchu prepustili.


TASR 2 h
Raritou na výstave je trojica evanjelistov neznámeho šarišského alebo spišského rezbára zo 17. storočia.

Prístupná bude do 28. augusta.


TASR 2 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jozef Oravkin v minulosti vystupoval na verejnosti častejšie, v posledných rokoch sa médiám vyhýbal.

Z finančnej skupiny odchádza.


20. jún
Peter Tkačenko

Premiér si uchránil miliardy pred Matovičom.


1 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop