Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

KLEBETNÍK: Známi Košičania na Plese U.S. Steel

Steel Aréna sa v sobotu premenila na dejisko 8. reprezentačného plesu spoločnosti U. S. Steel Košice. Tentoraz sa niesol v znamení témy - Ice Ball,

preto sa celá hala odela do bielej, modrej i striebornej farby a drobných svetielok. O zábavu sa postarali kapely Cigánski diabli, Bratislava Hot Serenaders ale aj Beáta Dubasová či Vašo Patejdl. Akciu moderovala Andrea Vadkerti a Ivo Gogál. Súčasťou plesu bola aukcia umeleckých predmetov a hokejových dresov. 240 tisíc korún poputuje na vybudovanie výbehu pre tučniaky v košickej ZOO.

Primátor František Knapík nie je v tanci doma

Z otváracieho valčíka mal nočnú moru

Pred rokom sa primátor mesta Košice František Knapík plesu v Steel Aréne nemohol zúčastniť, preto ho to, ako sa táto športová hala stala zo dňa na deň elegantnou, prekvapilo. "Ja dúfam, že Košice poznám dosť dobre, ale je príjemné, že ma toto mesto stále dokáže prekvapiť tak, ako v tomto prípade. Ak človek vie, že ho vždy má čo príjemne prekvapiť, tak sa potom vždy má na čo tešiť," nazdáva sa primátor.

Skryť Vypnúť reklamu

Spoločnosť mu na plese robila manželka Marta, ktorá rátala s tým, že jej manžel bude počas plesu aj pracovať... "Viem, že spoločenské podujatia sú dobrým miestom na to, aby sa človek zabavil ale aj vhodným priestorom na rôzne pracovné debaty. Manžel sa mi snaží čas, ktorý strávi takto, vynahradiť na tanečnom parkete. Na plese sme po dlhšom čase, takže som sa veľmi tešila na to, až si zatancujem," prezradila M. Knapíková.

Prezradila, že rytmus jej manžel lepšie cíti na svahu, keď lyžuje, ako ten tanečný... "Ale musím ho pochváliť, že mu to na parkete ide oveľa lepšie, ako pred časom. Aj keď je pravda, že isté veci musíme ešte korigovať..." Najradšej si zatancujú na valčík, ktorý je elegantný a jemný. "To nám obom asi najviac vyhovuje. Ja si rada zakrepčím a zahopsám na ľudové pesničky, napríklad takú polku si zatancujeme celkom radi."

Skryť Vypnúť reklamu

F. Knapík vraj rozhodne nepatrí medzi parketových levov. "Tanec sa mi spája s jednou nočnou morou. V roku 2000 som na plese starostu našej mestskej časti mal mať s manželkou otvárací tanec. Mal som hrôzu z toho, že budeme na parkete chvíľu len my dvaja a všetci sa na nás budú dívať. Horšiu nočnú moru spojenú s tancom si neviete predstaviť. Triasli sa mi kolená viac, ako bolo treba. Ešte že som mal manželku pri sebe. Tanec je jednoducho oblasť, v ktorej sa necítim doma."

Susan Lohr premenila Steel Arénu na ľadovú krajinu

Stavili na vločky a snehové gule

Prvý tanec plesu spoločnosti U. S. Steel Košice už tradične patril jeho prezidentovi Davidovi Lohrovi a manželke Susan. Práve táto dáma mala na starosti - tak ako aj na predchádzajúcich ročníkoch - výber témy plesu. "Celkom logicky sme sa rozhodli pre tému Ice Ball. Veď sme na zimnom štadióne, ku ktorému ľad patrí. Celé nám to dávalo zmysel a musím povedať, že realizovať to bola zábava," prezradila Susan.

Skryť Vypnúť reklamu

Od začiatku mala v hlave niekoľko nápadov na to, akými konkrétnymi krokmi by sa mala Steel Aréna premeniť na ľadovú rozprávkovú krajinu. "Vedela som, že to musí byť jednoduché a zároveň elegantné. Preto sme sa rozhodli staviť na jednoduché prvky, ktoré patria k zime - snehové vločky, snehové gule, ľad, modrá, biela a strieborná farba."

S prácou svojej polovičky bol D. Lohr veľmi spokojný. "Musím povedať, že sa tu znovu odviedol veľký kus práce. Myslím, že téma Ice Ball dávala mnoho možností pre kreativitu. Ľudia, ktorí ples pripravovali, sa pohrali s touto myšlienkou a dotiahli ju do vynikajúceho výsledku. Opäť som sa presvedčil, že Steel Aréna je dobrým priestorom na ples - navyše, táto hala a naša firma, to proste ide dohromady. Hostia z minuloročného plesu boli veľmi spokojní, čo nás presvedčilo o tom, že má zmysel ples organizovať znovu v týchto priestoroch," dodal.

Juraj Vančík odporúča na precvičenie tela valčík

Každé ráno robí kliky a brušáky

Lekár, riaditeľ súkromnej nemocnice v Šaci a známy košický spevák v jednej osobe - Juraj Vančík - prišiel na ples v spoločnosti manželky Ľudmily. Obaja rozdávali úsmevy na všetky strany. "Tešíme sa z toho, že sme na krásnom plese, kde si dobre zatancujeme, ale hlavne z toho, že sú z nás čerství starí rodičia. Ten prívlastok ´starí´ však budeme musieť niečím nahradiť, lebo starí sa rozhodne necítime. Ja ako lekár som vo svojej praxi poznal 30-ročných starcov aj 80-ročných mladíkov, takže si nemyslím, že vek je to, čo nás zaraďuje medzi mladých či starých. Počas celého života ide len a len o to, ako sa cítime," nazdáva sa J. Vančík. Tohto kréda sa drží a vie, že na to, aby sa cítil čo najlepšie, musí byť po zdravotnej stránke fit. "Skúste každé ráno urobiť 500 až 600 brušákov a 100 až 200 klikov. Potom uvidíte, ako sa budete cítiť. Ja to robím každé ráno už 15 rokov a veľmi mi to pomáha udržať sa v kondícii."

Ak sa tiež chcete udržať v kondícii, no brušáky a kliky sa vám nepozdávajú, stačí pretancovať celú plesovú sezónu. "Aj tanec je na kondíciu výborný. Napríklad taký valčík precvičí celé telo, hlavne kĺby v kolenách. Teraz som si uvedomil, že keď hrám hokej, kolená ma bolia menej ako pri valčíku. Musím sa viac posnažiť. Lebo tanec je zradný v tom, že ak ho neviete tancovať, bude vás na druhý deň všetko bolieť. Ale ak človek tancovať vie, po plese ho nič bolieť nebude. Pri tanci si precvičím všetky svaly a kĺby a aj preto si ho rád doprajem. Už sa teším na ples, ktorý organizuje naša nemocnica. Tam sa tiež do sýtosti medzi svojimi vybláznim."

Riaditeľovi ŠFK Júliusovi Kleinovi tanec nechýba

Na plese nemá rád reči o biznise

Riaditeľ Štátnej filharmónie Košice Július Klein s manželkou Vierkou sú tradičnými hosťami plesu spoločnosti U. S. Steel. Aj keď sa mu plesová sezóna spája so spoločenskými povinnosťami, každý rok sa na ňu spolu s manželku teší. "Je to pre nás aj relax, hlavne sa tešíme, že stretneme mnohých našich známych, môžeme sa porozprávať. Musím však povedať, že obchody nechávam bokom. Môže sa stať, že sa na plese dohodneme na nejakej schôdzke, ktorá sa potom uskutoční, ale reči o biznise na plesoch nemám rád."

Pani Vierka vždy patrí na plesoch medzi najelegantnejšie dámy. "Hovorí sa, že chlap vyzerá tak, ako sa o neho žena stará. Neviem, či to platí aj naopak. Ak áno, tak by som z toho mohol mať veľkú radosť. Skôr je to však zásluha toho, že manželka má výborný vkus, po estetickej stránke veľmi dobre vie odhadnúť, čo si vziať a ako sa upraviť." J. Klein však priznal, že hoc si to jeho manželka zaslúži, lichôtkami nemrhá. "Ja som ten typ muža, z ktorého sa veľa lichôtok nedostane von. Ale vo vnútri to prežívam a som veľmi rád, keď vidím, ako manželka skvelo vyzerá."

J. Klein nepatrí medzi tých, ktorí obsypú svoju krajšiu polovičku slovami chvály, o to viac je však voči nej galantný. "Myslím, že gentlemanom som vo všeobecnosti, nie len na plese. Priznám sa však, že horšie je to s tancovaním, kde sa držím zásady - jeden tanec a dosť. Občas sa zdržím na parkete aj dlhšie, ale manželka našťastie akceptuje to, že tanec mi ku šťastiu nechýba."

Manželia Šarköziovci majú pred sebou "pernú sezónu" - každý víkend dva plesy

Keď nevládze, "požičia" manželku kamarátom

Silvia a Ernest Šarköziovci si užijú celkom "pernú" plesovú sezónu. Každý víkend hrajú na dvoch plesoch, takže roboty majú v týchto dňoch viac než dosť. Do Košíc prišli rovno z Prahy a nevyspatí, no to im nijak nebránilo v tom, aby si košický ples - hoc pracovný - poriadne užili. "Stojí to za to. Sme veľmi radi, že nás organizátori plesov oslovujú, lebo to je znak toho, že sa naša muzika ľuďom páči," nazdáva sa E. Šarközi.

Každoročne si však nenechajú ujsť ani príležitosť vybrať sa aspoň na jeden taký ples, kde prácu odložia bokom a budú sa iba zabávať. "Je síce pravda, že ja sa musím obliecť, nalíčiť a učesať plesovo aj vtedy, keď idem pracovať, no aj tak mi oveľa väčšiu radosť robia tieto prípravy vtedy, keď ideme na ples súkromne. Vtedy si viac dám záležať a zvyčajne na to mám aj viac času," prezradila S. Šarköziová. Ak si vyberajú ples, na ktorý sa chcú ísť zabaviť, ako správni muzikanti sa orientujú podľa toho, aká kapela im bude na plese hrať do tanca. "Takú dobrú cigánsku kapelu, ako je naša, nenájdeme. Hehe. Ale vážne. Našťastie je tu veľa dobrých kapiel, ktoré hrajú výbornú muziku. Práve rómska hudba je tá, ktorá v nás dokáže zaručene rozohrať všetky žilky a ktorá nás ťahá na parket."

Keďže je S. Šarköziová vášnivá tanečníčka a na plesy chodí práve preto, aby si poriadne zatancovala, dáva zabrať aj svojmu manželovi. "Keď už som na plese, tak chcem na parkete stráviť čo najviac času," nazdáva sa. Jej manžel síce tancuje rád, ale nemá takú dobrú kondíciu ako jeho manželka. "Na začiatku plesu sa ešte nechám na parket vytiahnuť bez protestov, ale neskôr už nevládzem. Našťastie mám kopu dobrých kamarátov, ktorí ma zachránia a moju polovičku povyzvŕtajú, aby neostalo všetko na mne."

Aby mohla stráviť celý večer na parkete, potrebuje S. Šarköziová čo najpohodlnejšie topánky, ale ani pri výbere šiat to nemá ľahké. "Ak ideme na ples hrať, musím mať šaty dlhé až po zem a čo najviac široké, aby som sa vedela pri hre na violončelo rozkročiť. Keď si ideme na ples zatancovať, vtedy si môžem vziať úzke šaty. U mňa je to tak, že plesové šaty nestoja v skrini a nečakajú na začiatok roka. Potrebujem si ich obliecť aj na koncerty, takže keď mám chuť obliecť sa ako na ples v júli, tak si niektoré vyberiem... Ako sú pre niekoho pracovným odevom montérky, pre mňa sú to večerné róby."

Pri výbere šiat alebo látok na ne je E. Šarközi svojej manželke vždy nápomocný. "Je zvedavá na môj názor, pýta sa ma, či jej pristanú. Pár krát som jej večerné šaty kúpil sám. Keď bola na materskej dovolenke, tak s nami nemohla cestovať do zahraničia. Vtedy som jej vždy z cesty čosi priniesol a pomerne často to boli šaty. Vedel som, že takým darčekom jej urobím radosť. Vždy ma pochválila, šaty sa jej páčili a dokonca jej boli i dobré," prezradil so smiechom.

KID

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 4. Po Slovensku na motorke
 5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Po Slovensku na motorke
 2. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 3. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 4. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 5. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 6. Behind every successful business lies a set of skilled people
 7. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 8. Ako sa mení dynamika firiem?
 9. Hudbou proti holorubom.
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 20 329
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 564
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 11 487
 4. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 791
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 700
 6. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 050
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 314
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 341
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 602
 10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 340
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takto dopadol po náraze volkswagen.

Cesta medzi Turňou nad Bodvou a Drienovcom bola uzavretá.


34m
Ilustračné foto.

Druhú dávku dostalo viac ako milión ľudí.


34m
Marian Kočner prichádza do pojednávacej miestnosti Najvyššieho súdu.

Prípad vraždy Jána a Martiny posúdi Najvyšší súd.


a 1 ďalší 11 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Marian Kočner pred súdom v kauze Kuciak.

Prípad vraždy Jána a Martiny posúdi Najvyšší súd.


a 1 ďalší 11 h
Minister Mikulec a Robert Fico.

Minister vnútra má podporu vlády.


a 3 ďalší 3 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop