Korzár logo Korzár Košice
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Bunka v tele je hologram, obsahujúci všetko, čo duša zažila. Viac prezradí spirituálna terapeutka Klára RychtarčíkováŽivot nám vracia len to, čo

Bunka v tele je hologram, obsahujúci všetko, čo duša zažila. Viac prezradí spirituálna terapeutka Klára Rychtarčíková

Život nám vracia len to, čo sme do neho sami vložili

Metódou SRT (Spiritual Response Therapy), čiže spirituálnou terapiou sa v našom meste zaoberá Klára Rychtarčíková. Táto terapia odhaľuje a uvoľňuje skryté bloky týkajúce sa zdravia, šťastia a duchovného rastu. Základom práce je skúmanie a čistenie. Nie je to však obyčajné čistenie. Pri práci s Vyšším Ja sa zistí príčina negatívnych programov a systémov presvedčenia, až potom požiada terapeutka Vyššie Ja o vyčistenie negatívnej energie. Podvedomá myseľ má na starosti všetky telesné funkcie a podvedomie vykonáva mnoho automatických funkcií bez akéhokoľvek vedomého riadenia.

Skryť Vypnúť reklamu

"Pri svojej práci používam kyvadlo. Pohyb kyvadla je jedna z možností ako zistiť odpoveď áno či nie. Podvedomie nám odpovie na akúkoľvek otázku, ktorú mu položíme. Táto terapia vyčistí podvedomé bloky a naučí naladiť sa na Vyššie Ja. Dôležité je vyladiť energiu aj v mysli človeka, zbaviť ho disharmonických myšlienkových foriem, ktoré človeka veľmi ovplyvňujú a pôsobia na jeho jednotlivé orgány," vraví Klára Rychtarčíková.

"Metódou SRT preskúmame a vyčistíme podvedomú myseľ a disharmonické energie z minulých životov, ktoré môžu spôsobiť chorobu fyzického tela. Tieto disharmonické energie prenesené zo súčasného alebo minulých životov môžu taktiež blokovať pozitívne vzťahy a prosperitu a spôsobovať veľa iných problémov v súčasnom živote daného človeka. Zistila, som, že väčšina problémov súčasného života nie je naprogramovaná zo zážitkov z raného detstva ako tomu verí veľa terapeutov, ale sú priamym dôsledkom disharmonických energií z minulých životov."

Skryť Vypnúť reklamu

Pri práci s Vyšším Ja problém nespôsobuje to, čo sa osobe stalo v minulom alebo súčasnom živote, ale nazhromaždená disharmonická energia. Pre bohatší a harmonickejší život je veľmi dôležité v živote odpúšťať a uvoľniť všetky disharmonické energie, ktoré sme kedysi nazhromaždili proti komukoľvek a čomukoľvek. Nevyriešené, teda neodpustené disharmonické energie z minulých životov, môžu spôsobovať veľa problémov v súčasnom živote, veď aj Ježiš zdôrazňoval nevyhnutnosť odpustenia.

"Život nám vracia len to, čo sme do neho vložili. Dokiaľ nepochopíme, že život je neutrálny a napĺňa len to, čo si o ňom myslíme a cítime, budeme pokračovať v zneužívaní energie života a vytváraní viacerých problémov pre seba. Aj v Biblii sa hovorí - odpusť a bude ti odpustené, daj a bude ti dané. Podobne, ako nám hovorí kvantová fyzika, že myšlienky sú čiastočky energie a emócie sú vlnovou formou energie. Fyzici zistili, že človek potrebuje emocionálnu energiu, aby uskutočnil svoje myšlienky, lebo ak sa napríklad niečoho bojíme, desíme, tak nás to aj postihne. Lebo to, čo máme vo svojej mysli a v srdci, vytvára náš život. Týka sa to aj chorôb. Väčšina ľudí si myslí, že choroby dedíme. Dedíme však len potenciál k tomu, aby choroba vznikla, aby sme ju zažili. Každá bunka v ľudskom tele je hologram obsahujúci všetko, čo duša zažila," hovorí terapeutka.

Skryť Vypnúť reklamu

Bunky sú ako minipočítače, ktoré majú všetky základné programy a skúsenosti duše. Keď sa spojí vajíčko so spermiou, aby sa vytvorilo fyzické telo, základné informácie matky a otca sú okamžite v plode. Potenciál choroby sa rozvinie vtedy, keď sa duša ešte predtým než sa inkarnovala, rozhodne, že bude čeliť výzve choroby. Ak by sme skutočne dedili choroby skôr, než potenciál mať chorobu, každá duša by mala každú chorobu známu ľudstvu od okamihu, keď choroby minulých generácií mohli byť prenesené génmi. Ak by sa choroba skutočne prenášala, nikto z nás by sa nedožil dospelosti a ľudská rasa by vymrela. Choroby, strach, fóbie sú spôsobené energiami z minulých životov. Vyčistenie týchto energií môže človeka oslobodiť od chorôb.

"Často sa pýtam Vyššieho Ja na príčiny chorôb, lebo ľudia chodia za mnou najčastejšie s tými problémami. Odpovede sú veľmi zaujímavé. Je to prenášanie energií z minulých životov. Je však veľa iných energií a ich nazhromaždenie môže spôsobiť nielen chorobu, ale aj iné problémy v živote daného človeka. Napríklad Alzheimerova choroba vznikne vtedy, keď si človek priniesol na tento svet apatiu, nenávisť k životu z minulého života. Astma, ak bol človek upálený na hranici, alebo zažil smrť v ohni, apendix, nenávisť k ľuďom, artritída, lakomosť, slepota strach sa pozrieť na život, ale i nenávisť k Bohu, rakovina, nenávisť k sebe, k životu a k iným."

Mnoho ľudí na minulé životy neverí. "Ich existenciu v skutočnosti nemôže nikto potvrdiť alebo vyvrátiť, ale akonáhle začnem pri práci používať kyvadlo a tabuľky a začnem sa pýtať, o aké programy ide a kedy vznikli, opakovane sa dozviem že v minulých životoch. Asi 97 percent práce s metódou SRT zahŕňa pre klientov minulé životy. Mám veľa výsledkov s klientmi, ktoré svedčia o tom, že keď som vyčistila ich minulé životy, problémy, ktoré ich trápili, pominuli."

Na záver by chcela Klára Rychtarčíková zdôrazniť, že podvedomie nemá schopnosť posudzovať, ale prijíma veci také, aké sú a prehráva ich späť. Neustále opakovanie disharmonických vyhlásení, môže spôsobiť negatívne reakcie v organizme.

Liečivé účinky jantáru uznával už aj Hippokrates

Priaznivo pôsobí na srdce i hormóny

Jantár je fosílna živica ihličnatých stromov stará až 60 miliónov rokov. V starom Grécku ho nazývali slnečným svitom. Má schopnosť harmonizovať prostredie v miestnosti, upokojovať, vytvárať pocit spokojnosti a duševnej vyrovnanosti, údajne kvôli svojej mimoriadnej schopnosti vo veľkej miere prijímať a zároveň vyžarovať slnečnú energiu.

Zlepšiť prostredie v miestnosti môžu aj dva jantárové obrázky alebo kúsky jantáru zavesené oproti sebe. Na každý z nich však musia denne aspoň niekoľko minút dopadať slnečné papršleky. V núdzi je možné slnečný svit nahradiť bodovým osvetlením.

Jantár má blahodarné účinky na hormonálnu činnosť, priaznivo pôsobí na srdce, čistí krv, pomáha tlmiť žalúdočné a žlčníkové ťažkosti i astmu, znižuje horúčku, pomáha pri Basedowovej chorobe (nosiť na krku jantárový náhrdelník), údajne má aj afrodiziakové účinky.

Môžeme ho prikladať na každú časť tela, kde pacient cíti napätie, je teda liekom na všetko. Odporúča sa aj na utíšenie bolesti pri prerezávaní zúbkov detí. Zmiešaný s medom sa dodnes v Poľsku užíva proti baníckej silikóze. Kúsok jantáru si môžeme večer vložiť do pohára vína, ktoré ráno pijeme po dúškoch na podporu trávenia a vyrovnanie hladiny žalúdočných štiav. Liečivé účinky jantáru uznával aj Hippokrates.

Biele svetlo je anjelská energia s vlastnou silou a inteligenciou

Ochráni nás pred zlodejmi, poskytne duchovnú ochranu

Vynikajúci spôsob ako zaistiť bezpečnosť a stabilitu nášho domova a majetku, je obklopovať ich "bielym svetlom" Biele svetlo je anjelská energia, ktorá má vlastnú životnú silu a inteligenciu. Ak zahalíme seba alebo svoj majetok bielym svetlom, vztýčime navôkol účinný ochranný štít. Ak k nám alebo k predmetu takto zahalenému pristúpi človek s nekalými úmyslami, nebude nám môcť ublížiť. Nechá nás na pokoji bez toho, aby pochopil, prečo sa tak stalo. Je dokonca možné, že nás tento človek ani neuvidí, a to preto, lebo biele svetlo akoby spôsobilo, že ľudia či predmety nami zahalené, sú pre osoby s negatívnymi úmyslami neviditeľné.

Zahaliť seba, milované osoby alebo obľúbené predmety bielym svetlom je jednoduché. Zatvoríme oči a predstavíme si biele svetlo zahaľujúce postavu určitého človeka alebo príslušnú vec. Predstavíme si, akoby takýto človek alebo vec vyzeral, keby bol celý skrytý v obale z bieleho sveta. Akonáhle to budeme schopní vidieť vnútorným zrakom, úloha je splnená.

Ak sa v noci zobúdzame zo strachu pred zlodejom alebo požiarom, požiadajme anjelov o pomoc a budeme hlboko a spokojne spať. Stačí si predstaviť náš dom zahalený bielym svetlom. Potom si predstavíme, že pri každých dverách stráži jeden veľký anjel strážny. Pomoc bieleho svetla a strážnych anjelov dohliadajúcich na nás a náš majetok, sa zbavíme nočného nepokoja. Bielym svetlom môžeme zahaliť aj svoje deti a ďalšie milované osoby a poskytnúť im tak duchovnú ochranu. Zahaľujeme sa bielym svetlom aj vtedy, keď vstupujeme na miesta, kde cítiť akúkoľvek formu negativity alebo prízemný spôsob myslenia. Jasnocítiaci ľudia si väčšinou naliehavo uvedomujú pocity druhých a môžu ľahko vstrebať negativitu, ktorú títo jedinci vyžarujú. Výsledkom potom je, že takýto človek ľahko podľahne skľúčenosti a vyčerpanosti.

Ako účinnú ochranu pred týmito negatívnymi emóciami si môžeme predstaviť, že nás zahaľuje trojitá vrstva svetla: prvá je z bieleho sveta, druhá vrstva smaragdovozeleného, liečivého svetla, a po nej vrstva fialového svetla. Tretia vrstva slúži ako nárazník, odrážajúci akékoľvek negatívne vplyvy. Anjeli tiež hovoria, že jasnocítiaci ľudia musia pravidelne chodievať do prírody. Podľa nich príroda plní úlohu "hltača dymu" a odstraňuje negatívne energie, ktoré citliví ľudia preberajú. Anjeli dôrazne odporúčajú, aby si títo ľudia umiestnili blízko postele izbové kvety, najmä so širokými listami, napríklad filodendron. Rastliny absorbujú zo spiaceho tela škodlivé usadeniny a negativitu.

Zlé myšlienky treba nahradiť myšlienkami lásky

Nasýtiť treba i dušu

Čoraz viac ľudí sa snaží zmeniť spôsob svojho života. Hľadajú cestu k sebe, Bohu, podstate, pretože cítia, že životný štýl, ktorý vedú, im už nevyhovuje. Mnohých úspešných umelcov, podnikateľov, ženy, mužov, neuspokojuje ustavičná honba za úspechom či peniazmi a slávou. Pochopili, že chcú čosi viac, čosi hodnotnejšie. A tak zatúžili po dobrodružstve poznania vlastného ja, pochopili, že nielen chlebom je človek živý, ale že nasýtiť treba i svoju dušu.

Pri hľadaní ciest je pre mnohých zložité a neľahké rozhodnúť sa pre ktorú z nich. Tak sa hľadajúci neraz stávajú obeťou siekt, rôznych kultov, ziskuchtivých lovcov duší, duchovných obchodníkov, ktorí ponúkajú rýchle, zaručené metódy, počas víkendového kurzu. "Učitelia" či gurovia si možno ani neuvedomujú, že v žiakovi neraz prebudia schopnosti, na ktoré svojím duchovným vývojom ešte nedozrel. Spočiatku sa nič zvláštne nedeje, ale neskôr sa už zo žiaka stane duchovný mamonár a jeho ego dosahuje horibilné výšky (alebo duševný slaboch, ktorý si nevie sám so sebou poradiť) a nastanú problémy. Preto je výber cesty veľmi dôležitý. Dnes mladých ľudí priťahuje joga, čo môže byť takisto vhodná cesta, najmä pod vedením dobrého učiteľa. Po zmene režimu sa otvorili dvere aj niektorým mystickým spoločenstvám, ktoré taktiež ponúkajú bezpečnú cestu k poznaniu a duchovnu, napríklad rosekruciáni. Mnohí sa však rozhodnú ísť sami, svojou cestou. Po čase sa však objaví potreba mať niekoho, kto nám pomôže, usmerní nás. Ak sme dovtedy pracovali dobre a správne, nájdeme aj toho pravého majstra a správne vedenie. Ten nás napokon privedie k tomu, že po určitom čase môžeme pokračovať opäť sami. Správny učiteľ nás k sebe neviaže, nepripútava...

A ako začať? Čistením myšlienok, meditáciami. Čo znamená čistenie myšlienok? Je to veľmi jednoduché a zároveň ťažké, podľa toho, čo v nás prevláda. Keď k nám prichádzajú zlé myšlienky na pomstu, plné nenávisti, zloby, myšlienky na podvod, klamstvo a podobne, treba ich okamžite nahradiť myšlienkami lásky a priania šťastia všetkým bytostiam. Nie vždy to je jednoduché a ľahké, najmä, ak nám ktosi ubližuje, alebo nás nahnevá. Je to však nevyhnutné, ak chceme svoj život zmeniť k lepšiemu.

Stranu pripravila: MALVA POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 3. Aký dojazd s vaším autom reálne potrebujete? Praktická pomôcka
 4. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 1. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 2. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
 3. Arónia: Spoznajte jej zázračné účinky na zdravie, chutné recepty
 4. Po Slovensku na motorke
 5. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 6. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 7. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 9. Behind every successful business lies a set of skilled people
 10. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 22 302
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 986
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 12 264
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 10 323
 5. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 10 211
 6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 7 974
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 326
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 971
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 690
 10. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 5 265
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jozef Majský na snímke z roku 2013.

Majský si odpykáva trest za tunelovanie nebankoviek.


TASR 2 h
Ilustračné foto.

Polícia v Poprade koná vo veci pre vraždu.


red. a 1 ďalší 11 h
Viktor cvičí v cele vyšetrovacej väzby v košickej väznici, video uniklo mimo ústavu.

Na internete sa preslávil cvičením v cele.


24 h
Kaviareň nevie, či sa o dva týždne bude musieť vysťahovať.

Prevádzkovateľ kaviarne hovorí o neštandardnom postupe.


24 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop