Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Všímajte si signály tela, upozorňuje Silvia Gerecová, košická poradkyňa feng-šuejV tomto roku nás bude podľa čínskeho horoskopu ovplyvňovať chytrý

Všímajte si signály tela, upozorňuje Silvia Gerecová, košická poradkyňa feng-šuej

V tomto roku nás bude podľa čínskeho horoskopu ovplyvňovať chytrý Potkan

Čínsky almanach (kalendár) na nový rok predpovedá prognózy, ktoré vychádzajú z nebeského kmeňa roka a pozemskej vetvy roka. Nebeská vetva je súčasťou desiatich živlov, ktoré sa používajú v čínskej astrológii, pozemská vetva je jedno zo znamení čínskeho horoskopu. Podľa charakteristiky týchto dvoch symbolov vieme predvídať hlavné črty roka.

Nebeská vetva v tomto roku bude zem s nábojom jang. Tento živel je nositeľom veľkej tvrdej skaly, neústupčivej a ťažko zničiteľnej. Takáto skala je neúrodná, ale ochraňujúca. Dá sa teda povedať, že toto obdobie môže mať vplyv na menšiu úrodu, zato charitatívne a ochranné činnosti budú mať zelenú.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozemská vetva je Potkan. Potkan je veľmi bystrý a chytrý živočích. Stará legenda hovorí, že potkan sa dostal k cisárovi ako prvý, keď pozval zvieratká, aby zostavil poradie v horoskope. Pred bránou cisárovej paloty už stál síce pracovitý byvol, ale potkan, ktorý prišiel ako druhý, využil situáciu a prešmykol sa popod bránu, nepočkal, kým ju otvoria. Takto získal v horoskope prvé miesto. Iná legenda hovorí, že Budha pred tým, ako opustil svoju telesnú schránku, zavolal k sebe všetky zvieratá, aby sa s nimi rozlúčil. Prišlo ich iba dvanásť. Ako odmenu po každom z nich pomenoval jeden rok, a to v poradí, v akom prišli. Prvý sa dostavil potkan, potom byvol, tiger, zajac, drak, had, kôň, ovca, opica, kohút, pes a prasa. A tak máme dnes dvanásť zvieracích znamení. Číňania vravia, že zviera, v znamení ktorého sa človek narodil, sa skrýva v jeho srdci.

Skryť Vypnúť reklamu

Prinesie novú komunikáciu

Tento rok je v znamení Potkana, ktorý má silné sociálne cítenie. Dá sa preto predpokladať, že jeho pôsobením sa sociálna oblasť zlepší. Môžeme tiež predvídať, že sa dočkáme niečoho prevratného v oblasti komunikačnej techniky, pretože Potkan má v sebe jangovú vodu, ku ktorej priraďujeme silnú komunikáciu. Môže sa stať, že nový komunikačný systém uvedie do života iná firma a nie tá, ktorá ho vymyslela.

Vzťah medzi nebeskou a pozemskou vetvou tohto roka sa dá priblížiť takto: jangová zem a jangová voda majú medzi sebou kontrolný vzťah. Ak voda nie je kontrolovaná, môže sa z koryta vyliať a spôsobiť potopu. Našťastie jangová zem má kamenné brehy a tie môžu vode určiť správny smer toku. V takom prípade voda prináša úžitok. Rok Potkana vyzýva aj k tomu, aby sme sa viac venovali svojmu zdraviu. Voda môže tvrdú zem alebo skalu poškodiť a zem zasa skaliť vodu. Tak ako čas a nehostinné podmienky prispievajú k zvetrávaniu skál a tie potom praskajú, tak aj naše zdravie môže popraskať, ak si ho nebudeme chrániť. Karcinogénne ochorenia sa priraďujú k zemi a ak sa zem dostane do vody, rýchlo sa roznesie po všetkých kútoch. Preto sa treba zaujímať o signály tela a akékoľvek podozrenie, hlavne na nádorové ochorenia, nenechať bez povšimnutia. Pozor treba dávať aj na infekcie, ktorým Potkan veľmi dobre odoláva, ale k niektorým osobám, napríklad v znamení Koňa, Psa a Prasaťa, sa infekcie dostanú ľahko a rýchlo.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozor na hviezdu chorôb

Metóda Lietajúcej hviezdy vo feng-šuej upozorňuje na severozápadný sektor, v ktorom bude počas celého roka 2008 panovať hviezda chorôb. Preto je najlepšie tento smer v dome alebo v byte nepoužívať. V žiadnom prípade by sa tu nemalo spať ani odpočívať, aby nepriaznivá chorobná hviezda nemala na človeka vplyv. Ak je v severozápadnom sektore umiestnený hlavný vchod, táto hviezda môže predznamenať chabé zdravie všetkých členov rodiny a živiteľovi môže privodiť aj finančné problémy. Tu by sa nemalo zabudnúť na silné kovové ošetrenie, ktoré prinesie wu-lou tekvička symbol darcu života.

Východ je v tomto roku najlepší, najprosperujúcejší smer. Tu je najvhodnejšie sústrediť svoje sily, pracovňa vo východnom sektore by bola ideálna. Ak chceme dosiahnuť čo najlepšie výsledky, môžeme sem umiestniť malú fontánku. Tým sa bude finančná hviezda, ktorá v tomto roku panuje v týchto miestach, potencovať. Na prebudenie svojej aktivity totiž potrebuje cirkulujúcu vodu.

Ďalší sektor v dome, ktorý bude v tomto roku postihnutý, je juh. Sú tu indikované nešťastia troch druhov. Usídli sa tu nebezpečná hviezda prinášajúca nehody a bankroty. Vhodné ošetrenie je šesťrúrková celokovová zvonkohra. Na juhu sa usídli aj energia Troch zabijakov, ktorí sú nositeľmi strát vo veľmi širokom spektre. Poškodzujú zdravie, rozrušujú finančné príjmy, aj vzťahy. Proti Trom zabijakom treba postaviť symbol Troch nebeských synov draka. Sektor juh je opozitným výsekom vládnuceho Potkana, ktorý reprezentuje sever, kde bude veľkovojvoda Jupiter, ktorý vysiela nepriaznivé energie do protiľahlého juhu. Preto sa odporúča, aby osoby narodené v znamení Koňa boli mimoriadne ostražité. Po celý rok tu treba zachovať ticho a južný sektor používať čo najmenej.

Ako je to so znameniami podľa čínskeho horoskopu v tomto roku? Ten, kto sa narodil v znamení Koňa, by si mal dávať mimoriadny pozor. Nemal by investovať, ani robiť veľké životné zmeny. Pozitívne vyhliadky majú najmä ľudia v znamení Byvola, Potkana, Opice a Draka. Sú to Potkanovi spojenci a kamaráti, preto bude tento rok pre nich žičlivý.

Čo v tomto roku čaká na Potkana, Byvola a Tigra?

Kamarátstva, aféry aj škandály

Čitatelia Čarokruhov už určite vedia, v ktorom čínskom znamení sa narodili. Roky pre čínske znamenia sú nepravidelné a nemajú žiadny stály dátum, preto ich treba poznať. Sú na to tabuľky, podľa ktorých sa dá rýchlo zorientovať.

V dnešnom čísle prinášame roky a dátumy, ktoré prislúchajú Potkanovi, Byvolovi a Tigrovi. O dva týždne čitateľ nájde ďalšiu trojicu. Ako to teda v tomto roku bude vyzerať s ľuďmi, ktorí sa narodili v čínskom znamení Potkana, Byvola a Tigra?

Potkan: 1912 18. feb. 1912 05. feb 1913, 1924 5. feb. 1924 23. jan. 1925, 1936 24. jan 1936 10. feb.1937, 1948 10. feb. 1948 28. jan. 1949, 1960 28. jan.1960 14. feb. 1961, 1972 15. feb. 1972 2. feb 1973, 1984 2. feb. 1984 19. feb. 1985, 1996 9. feb. 1996 6. feb.1997, 2008 7. feb. 2008 25. jan. 2009

Ak Potkany v prvej polovici nového roka očakávajú prírastok do rodiny, dieťa môže mať výnimočné nadanie. V druhej polovici ich stretne šťastie v biznise a v podnikaní. Hviezdy v tomto roku Potkanom žičia a prinesú im priaznivé a šťastné obdobie. Pomáhajú im prekonať vplyvy nepriaznivých hviezd. Podľa metódy Lietajúcej hviezdy hviezda číslo 6 priletí k Potkanovi do severnej oblasti a ten sa bude tešiť jej priaznivému vplyvu.

Byvol: 1913 6. feb. 1913 25. jan. 1914, 1925 24. jan. 1925 12. feb. 1926, 1937 11. feb. 1937 30. jan. 1938, 1949 29. jan.1949 16. feb.1950, 1961 15. feb.1961 4. feb.1962, 1973 3. feb. 1973 22. jan.1974, 1985 20. feb.1985 8. feb. 1986, 1997 7. feb. 1997 27. jan. 1998, 2009 - 26. jan. 2009 14. feb. 2010

Prítomnosť mnohých nápomocných a prospešných hviezd v tomto roku sa postará o priaznivý a úspešný rok. Pre Byvola bude tento rok lepší ako predchádzajúci. Byvol a Potkan sú v harmonickom vzťahu, preto im tento rok prinesie veľa nových známostí a kamarátstiev. Lietajúca hviezda 4 priletí k Byvolovi do severovýchodnej oblasti až v budúcom roku. Už teraz si však musí dávať pozor, aby sa nezaplietol do mimomanželských afér, ktoré mu hrozia, ak nebude ostražitý.

Tiger: 1914 26. jan. 1914 13. feb. 1915, 1926 13. feb.1926 1. feb. 1927, 1938 31. jan. 1938 18. feb.1939, 1950 17. feb. 1950 5. feb. 1951, 1962 5. feb. 1962 24. jan. 1963, 1974 - 23. jan. 1974 10. feb. 1975, 1986 9. feb. 1986 28. jan. 1987

Pre Tigra bude tento rok naozaj hektický. Čaká ho veľa cestovania a aj jeho pracovný diár bude celkom zaplnený. Treba však zvýšiť opatrnosť a vyvarovať sa hlavne komplikovaným životným situáciám. Aj pri šoférovaní treba byť pozornejší ako po iné roky. Hviezdy, ktoré prinášajú nešťastie, majú v tomto roku na Tigra veľký vplyv. V severovýchodnej oblasti sa pri ňom usídli hviezda s číslom 4 hviezda romancí. Milé Tigre, vystríhajte sa mimomanželských vzťahov! Hrozia vám aféry a rôzne škandály.

Vplyv sezamového semienka má blahodarné účinky

Pomôže pri zápche i v období menopauzy

Už sa určite každý z nás stretol s drobnými sezamovými semienkami, ktorými sa často posýpajú viacrznné rožky alebo niektoré druhy pečiva. Pôsobia skôr ako ozdoba, pritom v sezamovom semienku je skrytá veľká liečivá sila.

Z pohľadu čínskej medicíny majú vzťah k obličkám, pečeni, slinivke brušnej a pľúcam. Liečivé účinky hovoria napríklad o tom, že dopĺňajú "esenciu obličiek", čo zároveň ovplyvňuje kvalitu kostného tkaniva, vlasov, ba aj sluchu. Tieto drobné semienka pôsobia aj proti chudokrvnosti a zvyšujú množstvo a kvalitu spermií. Sezam sa dá úspešne použiť pri zápche, ale jeho zvlhčujúci efekt má vplyv aj na suchý kašeľ. Nemali by ho zo svojej výživy vynechať ani ženy, ktoré v období menopauzy pociťujú návaly, obťažuje ich zvýšené potenie, nespavosť či slabosť. Vyživujúca zložka obličiek a pečene, ktoré sú sezamom posilňované, tieto príznaky dokáže eliminovať.

Ak chceme povedať niečo o účinkoch sezamu z diétologického pohľadu, vyzdvihneme obsah vápnika, horčíka, železa, zinku a ďalších minerálnych látok a vitamínov. Sezamové semienko sa považuje za multiminerálnu potravinu.

Chuťové aj iné vlastnosti sezamového semienka zvýrazníme, ak ho chvíľu budeme pražiť na suchej panvici. Stále treba miešať, rýchlo sa pripáli. Opražené semienka rozdrvíme v mažiari na prášok, alebo rozmixujeme v kávovom mlynčeku. Vydrží pár dní. Pridávame ho do jedál, môžeme sypať aj na chlieb. Týmto spôsobom upravený sezam telo určite zužitkuje lepšie ako celé semienka, ktoré majú tvrdú šupku.

V obchodoch so zdravou výživou sa môžeme stretnúť aj so sezamovým olejom. Pár kvapiek do jedla zvýrazní jeho chuť aj kvalitu, ale pomáha aj pri bolestiach uší. Olejom obohatený chumáčik vaty vložíme do ucha. Keďže má chladivý účinok, dobre účinkuje aj pri spáleninách kože. Pri horúčke môžeme olejom natrieť aj hrudník, pomôže teplotu znížiť.

Pomoc zvonka prišla presne vtedy, keď dozrel čas

Kedy uveril orol, že nie je sliepka

Keď už sliepka kvokala dva-tri dni, podložili jej vajíčka, aby ich vysedela. Ako áno ako nie, bolo medzi nimi aj orlie vajce. Po šiestich týždňoch sa vykľovali malé kuriatka a jedno orlíča. Sliepka ich učila hľadať potravu, hrabala nohami na hnojisku aj na smetisku. Všetci to opakovali po nej. Robil tak aj orol, aj keď sa navonok líšil od svojich súputníkov.

Keď vták podrástol a bolo celkom zjavné, že medzi kurence sa dostal iba akýmsi omylom, človek vzal orla do náruče a vyšiel s ním na vysokú skalu. "Leť," prikázal mu. "Ja som sliepka, ja neviem lietať," bránil sa orol.

Keď mu to človek povedal po tretí raz a orol stále tvrdil svoje, vyhodil ho zo skaly vysoko do povetria. Orol rozprestrel krídla a letel. Až teraz uveril, že je naozaj orol, že je slobodný a voľný a môže lietať. Zrazu pochopil svoju pravú identitu, aj to, kam patrí. Pomoc zvonka prišla presne vtedy, keď dozrel čas.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 5. Crème de la crème po slovensky
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 29 985
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 421
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 8 052
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 7 354
 5. Po Slovensku na motorke 6 716
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 329
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 5 009
 8. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 776
 9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 4 023
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 184
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop