Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Ako prežiť nový rok v pohode radí čitateľom košický jogín a astrológ Peter MišíkVytrvalosť nás určite dovedie k cieľuMnohí ste si v

Ako prežiť nový rok v pohode radí čitateľom košický jogín a astrológ Peter Mišík

Vytrvalosť nás určite dovedie k cieľu

Mnohí ste si v najrozličnejších novinách a časopisoch prečítali akým bude tento rok. My sme poprosili jogína a astrológa Petra Mišíka, aby nám povedal, čo majú robiť jednotlivé znamenia, aby im bolo dobre. Pridali sme niekoľko vecí týkajúcich sa biznisu.

Barani: Mali by otužovať tvár a telo studenou vodou. Stačí jedna sekunda. Potom aplikovať techniku néty, teda preplachovať nosohltan pomocou vlažnej slanej vody a používať autosugesciu podľa toho, čo potrebujú upevniť. Hovoriť si najmenej desať minút napríklad som zdraví, som v práci dobrí, som vytrvalí... Možno si to hovoriť polohlasne ale aj len v mysli.

Skryť Vypnúť reklamu

Býci: Im by som doporučil kolektívne športy, kloktanie slanou vodou. Z mentálnych cvičení im vyhovuje psychohygiena. Pozor na hypochondriu. Toto znamenie potrebuje najmenej rady, bude na tom v tomto roku výborne.

Blíženci: Piť čaj z prvosienky jarnej, hrať šach, cvičiť najmä pevnú vôľu, Zamerať sa na kolektívne športy a opakovať si mantru ohm.

Raci: Majú pred sebou komplikovaný rok. Budú veľa cestovať. Pozor si musia dať na žalúdok a trávenie. Radím časté pôsty, dokonale rozžuvať každé sústo, vyhýbať sa ťažkej fyzickej práci, absolvovať prechádzky, pestovať turistiku.

Levi: Budú viac-menej v poriadku, akoby nedotknuteľní. Liečiť by sa mali pomocou udžay pranajamy, je to jogové cvičenie zamerané na dýchanie. Mali by si dopriať častú relaxáciu, pohodlie. Oddychovať by mali prostredníctvom klubových aktivít.

Skryť Vypnúť reklamu

Panny: Zdravotne najchúlostivejšie znamenie v tomto roku. Pozor na všetky psychické ťažkosti, pretože sa odrazia u nich na fyzickej úrovni, konkrétne na pankrease a črevách. Úspech dosiahnu trpezlivosťou a vytrvalosťou. Doporučujem ak ich trápi nejaký problém odviesť pozornosť precíznym upratovaním, alebo ísť na dovolenku, kde bude o všetko postarané.

Váhy: Tým by som radil cvičenia viparita karani, takzvané obrátené, prostredníctvom ktorých sa uvoľňujú kĺby a pomáha ľadvinám. Váham sa bude dobre dariť za pomoci druhých, takže sa budú musieť prispôsobiť. Po mentálenej stránke je pre ne dobré realizovať sa v kultúrnej sfére. Pri športovaní pozor na úrazy do marca, po marci nech sa dajú na cyklistiku.

Škorpióni: Nič vážne im nehrozí. Zdravotne si pomôžu ak budú robiť polohu kliešti (Sedí sa na zemi. Nohy sú natiahnuté a zohýbame sa k nim. V predklone chvíľu zotrváme, čím posilníme brušnú oblasť). Z psychických cvičení by som odporúčal riešiť rôzne labyrinty.

Skryť Vypnúť reklamu

Strelci: Čaká ich nekonfliktný život, nesmú však ignorovať nepravosti, ktoré sa im dejú, alebo ich vidia okolo seba. Riešiť problémy musia ihneď, lebo ich budú trápiť veľmi dlho. Dobre im urobia sauny, návštevy vitálnych svetov a mali by viesť naozaj spoločenský život. Z jogy doporučujem trikon ásany.

Kozorožce: Tí budú na tom najlepšie, Jupiter prechádza cez ich znamenie. Kariéra je na vzostupe, ale ide na úkor rodiny. Hrozí nebezpečenstvo pýchy. Doporučujem častý pobyt na vzduchu - v prírode. Prospieva im slnko.

Vodnári: Sú na tom lepšie ako vlani. Väčšie problémy sa u nich objavia v apríli a máji. Nadpriemerný úžitok získajú z obrátených polôh, ale pomôže im dať si nohy a bedrá vyššie pri odpočívaní. Mali by pre zlepšenie mentálneho zdravia riešiť rôzne hlavolamy, čítať romány, zaujímať sa o spoločenské dianie. Ak vstúpia do politiky, na budúci rok ich čaká úspech.

Ryby: V prvom polroku sú vystavené obmedzeniam a ťažkostiam. Lepšie sú na tom až v druhej polovici roka. Vyvŕši sa na nich to, čo minulé roky zanedbávali. Mnohé Ryby potrápia zuby. Mali by nezištne pomáhať druhým a pomôže im, ak jednu hodinu denne venujú len sebe.

Tento rok predznamenala konjunkcia Jupitera so Slnkom. Táto konštelácia dáva viac peňazí, veľký lesk a bohabojnosť. Je v konjunkcii aj s Merkúrom, teda slušne pôjdu obchodné záležitosti. Pretože je blízko aj Pluto, v pozadí je skrytá nepriama podpora atómového projektu. Slnko je dobre so Saturnom, čiže cez vytrvalosť a systematičnosť by sa nám malo dariť. Mesiac je v kvadráte so Slnkom i s Merkúrom, znamená to obmedzenia v intelektuálnej sfére. Tí, ktorí majú šancu najviac uspieť sú napojení na štátnu správu a na zbrojársky priemysel. Venuša sa nachádza v Strelcovi, takže sa dá očakávať finančná podpora vzdelávaciemu systému, ale pozor, takému, ktorí zabezpečí hravý spôsob výuky. V oblasti služieb vidím 60 percentnú úspešnosť. Tí, čo chodia pracovať ako opatrovatelia do zahraničia pocítia obmedzenia. Bude sa vzmáhať automobilový priemysel. Počítačová technológia sa ocitá v opozícii so Saturnom, takže vzniknú veľké problémy. Kultúra bude veľmi nespokojná s dotáciami, aj masmédia sa budú vyvíjať problematicky. Na druhej strane dekoratívne umenie, ktoré je zemitého charakteru, na tom bude dobre.

Košická veštkyňa pani Zita navštívila Údolie mŕtvych v Egypte

S bielou sviečkou vzdáme úctu

Pani Zita, známa veštkyňa strávila pár dní v Egypte, zaujímalo nás, ako sa tam človek, ktorý sa venuje mágii, cítil.

- O tom, že je to prekrásna starobylá civilizácia nebudem hovoriť. Človek sa tam nutne musí zamyslieť nad svojou pozemskou existenciou i nad svojimi koreňmi, z ktorých pochádza. Prekvapili ma dve veci. Sen môjho syna o knihe života, o ktorej sme vôbec nevedeli, ale keď ho vyrozprával so všetkými podrobnosťami v údolí mŕtvych tamojším zriadencom, zostali ohúrení a potvrdili jej existenciu. A ja som zasa mala mnoho snov práve o mŕtvych, čo bežne nemávam. Po príchode do Košíc som ale zistila, že aj mnohí moji klienti ich mali. Mŕtvych by sme si mali vždy uctiť a zapáliť im sviečku s prianím, aby aj oni čo najskôr našli cestu do svetla.

K magickým praktikám určite patrí práca so sviečkami. Vraj nie je jedno akú farbu má sviečka pri ktorej vyslovujete svoje želania...

- Biele sviečky - to je svetlo. Ja ich používam napríklad vtedy keď snímam z ľudí prekliatie, choroby alebo keď majú porobené. A ako som spomínala, aj keď zomrú ľudia, zapália sa im biele sviečky. S bielymi sviečkami sa môžu robiť aj ľúbostné čary. Okolo Valentína si povieme, čo a ako pri tom treba robiť a hovoriť. S červenými sviečkami pracujeme keď chceme zlepšiť náš biznis a samozrejme pri ľúbostnom čarovaní. Žlté sviečky použijeme, keď si neželáme aby dvaja ľudia zostali spolu. Naše prianie však musí mať veľmi vážny a opodstatnený dôvod. Možno ich rovnako použiť aj pri mágii zabezpečujúcej prosperitu firmy. Zapaľujú sa tri sviečky a praktiky sa robia len vo štvrtok pričom Mesiac musí pribúdať. Veľmi prospešné sú fialové sviečky, a to vtedy ak je niekto veľmi chorý. So zapálenou sviečkou sa prechádza okolo celého tela. /To sa isté sa robí i s bielymi sviečkami./ Zelené pomôžu pri mágii, ktorej cieľom je splnenie našich túžob. Strieborné sviečky používame ako biele a zlaté ako žlté. V podstate majú skôr dekoračnú hodnotu."

Ako je to s módnymi čiernymi sviečkami?

- Tak ako s bielou sviečkou nikdy nič nepokazíme, nie je dobré, ani na dekoračné účely, zapaľovať tmavomodré a už vôbec neodporúčam čierne sviečky. Tie súvisia s čiernou mágiou! Viem, boli tohtoročným hitom, ale nezapaľujte ich. Človek znalý mágie ich vôbec nepoužíva, lebo vie, že si s nimi môže urobiť viac škody ako osohu. Je to privolávanie nečistých síl, ktoré spočiatku môžu na krátky čas pomôcť, ale neskôr sa ich pôsobenie prejaví najmä zhoršením zdravia.

Február podľa tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Bez väčších otrasov s dôrazom na zdravie

Všeobecné tendencie: Hviezda /XVII./, Slnko /XIX./, Bože súdy /XX./. Mesiac sa bude niesť v znamení mimoriadne peknej idey, ktorá spojí národ. Veľmi si budeme vážiť priateľstvo. Na Slovensku vznikne niečo prevratné, čím sa bude môcť prezentovať na svetovej úrovni. Ľudia budú plní pozitívnych nádejí.

Politická scéna: Panovníčka /3./, Smrť /XIII/, Rovnováha /XIV./. Proces, ktorý na politickej scéne prebiehal sa javí ako ukončený. V atmosfére bude cítiť, že prichádza niečo nové- Začnú sa prejavovať pozitívne udalosti najmä vďaka ženám- Vyskytnú sa síce hádky, ale politici napokon pôjdu dobrou cestou. Pozor však na extrémizmus, oživenie neonacizmu. Objaví sa s najväčšou pravdepodobnosťou aj národnostná otázka.

Láska:Diabol / XV./, Blázon /0./, Kňažná /II./. V láske, tak ako v uplynulom mesiaci vyskočil Kozorožec, teda stabilita a pevnosť. Tento mesiac bude ku klasickej láske neutrálny. Viac sa kloní k duchovnému, než materiálnemu prežívaniu. Čo sa však bude riešiť to sú vzťahy detí s otcom a generačné otázky.

Peniaze: Zamilovaní /VI./ Mesiac /XVIII./ Voz /VII./. Na ekonomiku budú vplývať zahraničné vzťahy, bude sa riešiť situácia s tekutinami, a tu je viacero možností. Nafta, Benzín, ale aj mlieko a alkohol. Objavia sa podvody firiem, bude sa urýchlene riešiť splácanie dlhov. Február nie je vhodný na vyberanie si pôžičiek a hypoték.

Zdravie: Obesenec /XII./, Pustovník /IX./, Veža /XVI./. Jednoznačne môžeme hovoriť o veľmi krízovom období. Treba si dávať veľký pozor. Workoholikom by som radila spomaliť tempo, lebo hrozia úrazy z nepozornosti zapríčinené únavou. Rovnako ako zlomeniny, sa vo zvýšenej miere vo februári objavia problémy s trávením. Riešiť sa budú kapacitné možnosti nemocníc a problematika výjazdov sanitiek.

Veselo i vážne z alchymistovej lekárne

Jasnozrivý vavrín?

Dnes si niečo povieme o bobkovom liste - vavríne. Bobkový list zasvätili Aesculapovi, Apolónovi a Erósovi. Apolónove kňažky prežúvali bobkové listy, aby sa dostali do väčšieho tranzu pri veštení, alebo ho vdychovali ako dym zo spaľovaných ratolestí. Bol aj symbolom nadprirodzených schopností.

V mágii sa z bobkových listov varili prípravky na dosiahnutie jasnovidectva. Umiestnené pod vankúšom vraj privolávajú prorocké sny a vdychovaný dym prinesie vízie o budúcnosti.

Ak vavrín použijeme ako amulet, odrazí od nás všetko zlo a negatívne sily. Vyháňa aj tých najhorších zlých duchov. V byte odháňa domácich škriatkov. Keď sa spaľujú listy spolu s kúskom santalového dreva, mala by to byť dostatočná ochrana pred klebetami a urieknutím.

O pripravovanej novinke v košickom regeneračnom centre zdravia

Liečitelia s certifikátom ministerstva

V Regeneračnom centre zdravia prichádzajú s novinkou. Po absolvovaní Školy regenerácie organizmu jej absolveti získajú certifikát Ministerstva školstva. Na podrobnosti sme sa opýtali vedúceho centra Ing. Petra Tótha

Zaujala ma vaša Škola regenerácie organizmu, a najmä skutočnosť, že absolvent získava certifikát Ministerstva školstva. Teda isté Odporúčanie. Čo všetko sa v tejto škole jej absolvent naučí?

Ak chce niekto vykonávať hocijakú činnosť, ktorá má dočinenia so zdravím človeka, mal by v prvom rade ovládať základy anatómie a fyziológie. Až potom je možné sa pustiť do štúdia čínskej medicíny, alebo dnes tak účinnej metódy diagnostiky a liečenia - termoregulácie, ktorá je nosnou témou celej školy. Preberú sa základy saunovania, klasickej masáži, reflexnej - chodidiel, bankovanie, breusova masáž, dornova metóda, medová - detoxikačná masáž, relaxačné, uvoľňujúce zábaly ( na základe výsledkov testovania naučíme aplikovať nápravné a preventívne cvičenia ), manipulačné a mobilizačné techniky...

Liečiteľov je veľa, aký rozdiel bude medzi tými s certifikátom a ostatnými?

Liečiteľa nerobí liečiteľom nejaký certifikát, ale spokojnosť ľudí, ktorým pohol a tí potom posielajú ďalších. Danosti však nie sú všetko. Boli by sme radi aby liečitelia aj vedeli čo sa v organizme odohráva a vyznali sa v pojmoch. Ale má to byť škola aj pre tých, ktorí s liečiteľstvom doposiaľ nemali a ani v budúcnosti nechcú mať nič spoločné. Na Slovensku sa pohybuje veľa takzvaných poradcov v oblasti doplnkových preparátov výživy, pracovníkov v rôznych centrách zdravia, pre ktorých takéto vzdelávanie by malo byť povinné. Ale na svoje si prídu aj lekári, či zdravotníci, ktorí by si chceli svoje znalosti rozšíriť o poznatky čínskej medicíny a dietoterapie.

Kto bude prednášať a teda bude aj garantom kvality?

V posledných rokoch sa na Slovensko dostávajú z viacerých prameňov informácie o rôznych formách alternatívnej medicíny. Sú často neúplné, povrchné, skresľujúce, až zavádzajúce. V súčasnosti je u nás veľmi málo ľudí, ktorí s týmito alternatívnymi medicínami nielen prišli do styku, ale ich aj študovali. Jedným z nich je MUDr. Alexander Fesenko, ukrajinský lekár, ktorý spojením vzdelania klasického chirurga s päťtisícročnou tradíciou čínskej a kórejskej medicíny vytvoril veľmi originálnu a nesmierne účinnú metódu regenerácie ľudského organizmu. Po absolvovaní medicínskej akadémie v Kyjeve a 4. ročnej školy CUN-JI v čínskom Charbine prišiel na Slovensko, kde v roku 1992 založil v Bratislave Centrum prevencie zdravia "NOE", ktoré za 15 rokov našlo svojich priaznivcov nielen v Slovenskej, ale aj v Českej republike, Poľskú a Veľkej Británii. Ďalší prednášatelia, budú vyberaní z radov jeho spolupracovníkov, z oblasti kórejskej akupunktúry,... Výživu budem prednášať ja.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 2. Hudbou proti holorubom.
 3. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
 4. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 5. Ako sa mení dynamika firiem?
 6. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Behind every successful business lies a set of skilled people
 2. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 3. Ako sa mení dynamika firiem?
 4. Hudbou proti holorubom.
 5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 6. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 7. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 11 737
 2. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 11 385
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 657
 4. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 9 211
 5. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 070
 6. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 031
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 281
 8. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 6 811
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 913
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 5 709
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Alena Zsuzsová (vpravo) a vľavo v pozadí Marian Kočner.

Najvyšší súd nemusí riešiť celý prípad.


17 h
Riaditeľ národnej protizločineckej jednotky NAKA Branislav Zurian.

Bol obvinený zo zneužívania právomoci a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti.


a 2 ďalší 3 h
Respirátor.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 391-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 441 obetí.


a 4 ďalší 14 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop