Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Veštica Juli zostavila pre Košice i jeho obyvateľov horoskop na celý rok 2008

Mesto sa dočká finančného zisku, nebude núdza o prácu ani zábavuRok 2008 prináša so sebou nové vízie, odvážne plány, chuť do boja za vlastné

Mesto sa dočká finančného zisku, nebude núdza o prácu ani zábavu

Rok 2008 prináša so sebou nové vízie, odvážne plány, chuť do boja za vlastné myšlienky a motivujúce úspechy. Každý z nás môže dosiahnuť to, čo chce, bez ohľadu na to, aké je to náročné. Pre mesto ako sú Košice tento rok bude znamenať nové výzvy, ktoré sa budú týkať rozvoja mesta, najmä v oblasti bývania, ale aj nových obchodných centier a rôznych turistických atrakcií. Nebude tu teda núdza ani o prácu, ani o zábavu, ani o dostatok cestovateľov, ktorí naše mesto budú chváliť. To všetko mu predpovedá naša dvorná veštica Juli (na snímke).

Skryť Vypnúť reklamu

Je pravda aj to, že sa na nás zosype zopár nečakaných kalamít, problémov s prírodnými živlami a mesto bude musieť riešiť aj ťažkosti s dopravou a zápchami. To je síce náš stály problém, ale jar so sebou prinesie mnoho nečakaných komplikácií. Počas zimy budeme musieť riešiť ťažkosti s padajúcimi stromami a nedostatočne zosúladenou dodávkou energií, čo nás bude dosť znechucovať. Ale keďže všetko je v rukách ľudí, je nutné rátať s občasnými nedorozumeniami. Nie každý si zastane svoju prácu tak, ako má, dobre vieme, že sa nedá spoľahnúť na všetkých. To sa ukáže aj počas roka, keď sa postupne budú dostávať na pretras rôzne dohody, záväzky, nie vždy výhodné pre nás obyvateľov.

Rok 2008 je rokom 1 tá je nazvaná v numerológii Vodcom, čo znamená, že každý môže dosiahnuť vo svojom živote zmeny k lepšiemu, ak si stanoví správne ciele, bude si veriť a najmä bude vytrvalý. Slabší z nás sa môžu dostať na lepšie pozície, ak budú nasledovať svojich silnejších známych, priateľov, rodinu, nechajú sa viesť a dajú na rady skúsenejších. Rovnako by to malo byť aj pokiaľ ide o mesto ak narazíme na niečo nové, zvláštne, mali by sme si nechať poradiť, no aj sami si hľadať nové možnosti na vylepšenie nášho mena. Bude sa nám dariť oveľa viac, ako v minulosti, najmä ak sa nedáme zastrašiť nejakými pochybnosťami a prestaneme sa sami ohraničovať. Naše mesto dokázalo už dávno, že je schopné čeliť problémom, zdolávať prekážky a tento rok by sa malo odvážne pustiť hoci aj do riskantných plánov, riziko prinesie zisk, aj keď je jasné, že bude treba prekonať niekoľko vážnych ťažkostí. No vďaka ľuďom na správnych miestach sa mestu bude dariť.

Skryť Vypnúť reklamu

Leto prinesie oživenie aj pokiaľ ide o obchodné centrá, už v máji na nás čaká niečo nové, čo síce nebude len prínosom, ale aj prekážkou, najmä pokiaľ ide o bezpečnosť dopravy. Budeme častejšie čakať na cestách kvôli nehodám a problémom s množstvom áut, no na druhej strane sa mesto dočká aj finančného zisku. Všetko predsa niečo stojí a príležitosti treba prijímať a rozvíjať, rovnako ako rôzne ponuky na prílev zahraničného kapitálu. Pre nás ako historicky mnohokultúrne mesto sú noví ľudia z rôznych kútov sveta vítaní, vďaka nim sa zmení vzhľad mesta, ale aj jeho ambície. Je jasné, že to prináša aj rôzne negatíva, no budeme mať šťastie, že pôjde len o maličkosti.

Na jeseň sa Košice dočkajú niekoľkých návštev svetoznámych osobností, nielen z oblasti kultúry, či športu, ale aj politiky. Nadviaže sa nová spolupráca v rámci Európy a rok 2008 bude výnimočný aj pre rôzne vzdelávacie programy. Mnoho ľudí bude mať šancu na to, aby spoznali svet, aby sa dostali na exotické miesta, ale aj opačne naše mesto privíta nových zahraničných študentov, pracujúcich a podnikateľov, tí všetci nám pomôžu viac si vážiť to, čo máme a zároveň sa o to dobrosrdečne podeliť ako to už je na východe zvykom.

Skryť Vypnúť reklamu

Zima 2008 bude pre mesto zaťažkavájúcim obdobím, keď sa ukáže, čo sa kde zanedbalo a musíme sa pripraviť aj na zopár krízových dní. Ukáže sa aj to, kto nestačí na svoju prácu, kto nesie zodpovednosť za problémy a výmena ľudí na takýchto pozíciách prinesie mnohým úľavu. Niekedy je lepšie vymeniť niekoho za "pochodu", ako neustále sa potkýnať na nepružnosti a neúprimnosti.

Pokiaľ ide o športové podujatia, bude ich určite aspoň toľko, ako v minulom roku, ale nesmieme zabudnúť na hlavné športy na hokej a futbal. V oboch týchto športoch sa môžeme tešiť na zásadné zvraty, zmeny, ktoré sa možno najprv budú zdať drastické, ale nakoniec prinesú oveľa viac výhod. A aj svetové uznanie a publicitu, najmä keď sa Košice budú môcť prezentovať ako skvelý usporiadateľ rôznych športových stretnutí. Našim športovcom sa vo všeobecnosti bude dariť, tento rok im pomôže sa viac zamerať na silné stránky, nie na problémy. Môžeme rátať s podporou nielen obvyklých sponzorov, ale aj celkom neznámych, ktorí sa práve cez šport budú chcieť mestu predstaviť a zabývať sa tu. Rovnako futbal, ako hokej nám prinesú samé príjemné prekvapenia, ktoré síce budú výsledkom tvrdej práce a driny, no aj Šťastena sa pričiní o ich úspech a slávu. A samozrejme maratón, naša srdcová záležitosť, aj ten prinesie mestu niekoľko výhod a investícií. Bude to podujatie, ktoré sa vo väčšej miere zapíše do povedomia sveta, aj kvôli dvom zaujímavým udalostiam.

Rovnako vo väčšej miere sa bude dariť aj turistike, ľudia v meste znovu nájdu v sebe chuť chodiť do prírody, do okolia mesta a nájdu sa aj podnikaví ľudia, ktorí sa postarajú o zvýšenie popularity zdravého životného štýlu. Rôzne prednášky, cvičenia, nápady, názory, ktoré síce budú úplne nevyskúšané, no zato dokážu ľudí zaujať to všetko nás čaká v roku, keď je zmena absolútne vyžadovaná a nevyhnutná pre akýkoľvek rozvoj. Teda to, o čom sa zatiaľ len hovorilo, sa bude uvádzať do praxe a prospeje to širšiemu okruhu obyvateľov. Vyplatia sa nám takéto zmeny, týkajúce sa životného štýlu, práve v tomto čase, keď sa civilizačné ochorenia prejavujú vo zvýšenej miere. Najmä ľudia v strednom veku by sa mali nechať motivovať a začať žiť zdravšie, aby si mohli splniť svoje sny.

Znamenia

A ako bude vplývať magická jednotka na ľudí? Pre ohnivé znamenia, teda pre Baranov, Levov a Strelcov to bude rok plný vzostupov, ale žiaľ aj pádov. Ak ste teda vo vedení mesta a budete rozhodovať o niečom dôležitom, neunáhlite sa. Práve rýchle rozhodovanie vám bude osudné, nedostatok informácií a vaša osobná sebaistota to všetko vás nakoniec môže doviesť ku krachu. Darmo budete mať šťastie na svojej strane, ak budete konať príliš samostatne, čaká vás pád. Nemárnite sily na neustále začiatky, ale spomaľte svoje tempo, najmä vtedy, keď vaše projekty ešte len budú štartovať. Ak budete opatrní vtedy, váš úspech bude zaručený a nikto vás nedokáže zastaviť. Čiže všetko je len a len na vás, na vašej sebadisciplíne. Mladším z vás sa bude dariť aj pri štúdiu, keby ste sa zamerali na doplnenie vzdelania, bolo by to to najlepšie rozhodnutie. Vyhli by ste sa tak rôznym ohrozeniam, síce by to bolo pre vás namáhavé, no zároveň by to bola pre vás výzva a dôvod na hľadanie nových smerov pre vaše budúce uplatnenie. Lebo vy ako ohnivé znamenia, neznášate pokoj, rutinu a neustále sa kamsi snažíte dostať tento rok to bude o sprístupnení nových smerov. No na to, aby ste sa mohli dať na novú cestu, je potrebné sa vzdať starých záťaží a najmä odvážne zabojovať. A to platí nielen o vašej kariére, ale aj súkromí.

Zemné znamenia Býci, Panny a Kozorožci sa v roku 2008 nemusia obávať obvyklých zdržaní a rôznych prieťahov, na aké boli dosiaľ zvyknutí. Všetko pôjde ako po masle, najmä ak budete žiadať pre seba a svoje rezorty nejaké dotácie. Vaše argumenty nikto nepreháda, originálne myšlienky sa dočkajú podpory a vy konečne ocenenia. Takého, po akom ste už dávno túžili. Nemali by ste sa teda držať pri zemi, ale naopak, viac sa snažiť, aktívnejšie riadiť sami seba, svoj čas a spolupracovať s ľuďmi, ktorí vám donedávna nič nehovorili, s ktorými ste nevedeli nájsť spoločnú reč. Budete prekvapení, ako ľahko sa môžete dostať do centra diania a stať sa vyhľadávanými poradcami. Niektorých z vás čaká až závratná kariéra, rýchly vzostup, ktorý so sebou prinesie rôzne riziká, treba si zachovať chladnú hlavu, aby ste sa nedostali do zbytočných sporov. Vy ste niekedy až príliš tvrdohlaví a urážliví, no to v tomto roku nesmiete preháňať. Len tak dokážete zhodnotiť vaše silné stránky a získať si podporu. Niektorí z vás sa pustia aj do politickej kariéry, s rôznymi ľuďmi, čo im nakoniec prinesie mnoho výhod a iba minimálne ohrozenia. Uvedomte si, že vás nič neobmedzuje, nemáte pred sebou žiadne múry, ktoré treba rozbíjať, práve naopak, všetko je schodnejšie.

Vzdušné znamenia Blíženci, Váhy a Vodnári majú v roku 2008 možnosť splniť si svoje cestovateľské plány. Ak ste v pozícii, ktorá si doteraz cestovanie nemohla dovoliť pripravte sa na zmenu. A kúpte si kufre, budete ich potrebovať. Ale aj znalosti o ekonomike, cudzie reči, či o politickom zákulisí rôznych krajín, do ktorých vás mesto vyšle. Nesmiete sa vzdať, ak budete mať pocit, že to nezvládnete. Práve vy budete tým správnym človekom na správnom mieste, dokážete zmobilizovať všetky vaše sily a kreatívnu osobnosť k prekvapujúcim výkonom. Ste síce známi svojou nestálosťou a bystrými reakciami, niekedy ste až príliš úprimní a vyžadujete toho priveľa od všetkých na nižších pozíciách čo však bude tento rok len a len výhodou. Najmä preto, že sa vám dostanú do cesty príležitosti, ktoré si vyžiadajú viac rizika, ale aj hľadanie nových dôveryhodných ľudí. A kto iný je lepším psychológom a má viac vyvinutú intuíciu, ako vy? Dá sa povedať, že vy budete zodpovení za nové možnosti pre mesto, zaplníte chýbajúce medzery, nájdete spôsob ako zladiť staré a nové prístupy a dokážete to, čo sa ešte nikomu nepodarilo zjednotiť záujmy rôznych skupín, ktoré sa doteraz nevedeli zhodnúť na jednotnom postupe.

Vodné znamenia Raci, Škorpióni a Ryby budú radi spolupracovať a meniť rôzne zastaralé zvyky, spôsoby, konvencie. Akoby ste získali lepší prehľad, objektívnejšie názory a rôzne analýzy to budú vaše silné stránky. Zakaždým budete vedieť, čo koľko stojí, kto má aké zdroje, požiadavky, čo sa deje a ako sa vymotať z ťažkostí. Práve vy budete všetko riadiť a to s tým najlepším úmyslom, čo nakoniec každý zo zúčastnených uzná. A vy aj budete rozdeľovať financie, rôzne europrojekty sa rozbehnú práve vďaka vášmu príhovoru. Vy - ako voda si nájdete všade cestu, získate podporu aj u tvrdohlavých a neústupčivých, mesto by vás teda malo využívať aj ako vyjednávačov. Organizovanie a podpora rôznym nadáciám, nové nápady, ktoré sa budú týkať mestskej zelene a aj pokiaľ ide o podporu vzdelávania to všetko bude vo vašej kompetencii. Nezabudnete ani na to, aby ste poskytli pomoc tým, ktorí ju budú potrebovať, zapojíte rôzne mestské časti do jedného projektu. A dosiahnete, že sa zmení k lepšiemu nielen jedna vec, ale pohnú sa aj tie, ktoré doteraz odolávali akýmkoľvek snahám. No je potrebná aj kontrola, spätná väzba, nájsť spôsob, ako dať každému vedieť, že je ocenený a ostatným záleží na jeho spokojnosti.

Magický rok

Pre mesto a ľudí v ňom bude teda rok 2008 prelomom a posunie nás všetkých o kus dopredu. Nebude to síce len tak, bez námahy, ale vďaka spolupráci a ochote vzdať sa toho, čo už je zbytočné a zastaralé sa nielen mesto, no aj ľudia v ňom budú cítiť plní energie a odvážne si budú plniť svoje sny. Aj tie dávno zabudnuté. Vďaka jednotke v roku 2008 sa nájde pre všetkých niečo motivujúce, dosiahnuteľné, niečo skvelé, zaujímavé, netradičné a nezabudnuteľné.

Môžeme sa spoliehať na šťastie, na pomoc svojich blízkych, na zlepšenie atmosféry v meste a na rôzne pozitívne presuny, či už pôjde o ľudí, alebo o úrady, či podnikateľské centrá, zmeny k lepšiemu čakajú aj dediny v okolí mesta. Každý môže rátať s tým, že jeho nápady, názory a plány ak budú vyslovené v správny čas sa dočkajú realizácie a ohodnotenia.

Prijmime teda výzvy a snažme sa dať do každého kroku dostatočnú silu, aby sme došli čo najďalej pod priaznivým vplyvom magického roku 2008.

JULI

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 2. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 7. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov
 8. Od zmesi plynov po sofistikovanú kvapalinu
 9. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát
 10. Tipy a triky na spracovanie letného ovocia
 1. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 4. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 5. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 7. Prešovský McDonald’s podržal zamestnancov počas pandémie
 8. Hrajte futbal ako Valábik! Lopty rozdáva po celom Slovensku
 9. Medzi zateplením minerálnou vlnou a PUR penou sú veľké rozdiely
 10. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 9 910
 2. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 8 841
 3. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 8 511
 4. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 229
 5. Osem výnimočných slovenských hotelov pre zaslúžený odpočinok 7 688
 6. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 7 684
 7. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 662
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 7 326
 9. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 7 190
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 955
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Francis Fukuyama.

Hlavná myšlienka konca dejín platí dodnes, hovorí americký politológ.


10. jún
Matúš Krčmárik.

Kazateľ konca dejín si za ideou stojí.


10. jún
Christian Eriksen.

Zápas EURO 2020 prerušili, po dohode oboch tímov sa zápas dohral.


Sportnet 7 h

Takýto drastický záver školského roka sme si mohli odpustiť.


11. jún

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop