Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Zohnať dievčatá na túto prácu nie je problém, tvrdí Roman, ktorý dva roky podniká v "erotickom priemysle"

Dedko si užíva v nočných kluboch za peniaze, ktoré dostáva od synaVšetci o ich existencii vedia, ale málokto našiel odvahu do nich vojsť. Bráni im

Dedko si užíva v nočných kluboch za peniaze, ktoré dostáva od syna

Všetci o ich existencii vedia, ale málokto našiel odvahu do nich vojsť. Bráni im ostych, strach z nepoznaného a možno aj hlboko zakorenené predsudky. Nočné kluby s erotickým zameraním sa však stali bežnou súčasťou nášho života. Už to nie sú pochybné podniky, ktorých prevádzkovanie hraničilo s porušovaním zákona. Dnes fungujú legálne a bez rizika. Keďže 99 percent Košičanov do "night clubov" nikdy nevojde, ale to, čo sa deje za ich dverami, ich možno zaujíma, rozhodli sme sa im podať pomocnú ruku. V poslednom tohoročnom vydaní, ktoré môže mať aj takúto "šteklivú" stránku, vás do nočného klubu v tesnej blízkosti Košíc zavedieme.

Skryť Vypnúť reklamu

Kto sa nazdáva, že podniky podobného zamerania sa uživia iba v meste, kde je najväčšia hustota potencionálnych zákazníkov, je na omyle. Lebo možno práve fakt, že niekto prevádzkuje nočný klub na periférii, sa ukáže ako výhodou. Potvrdila sa aj Romanovi, ktorý ten svoj otvoril pred dvoma rokmi. Keďže priamo v meste predpokladal problémy, ktoré nechcel bližšie špecifikovať, rozhodol sa rozbehnúť podnik trochu ďalej...

"Pracoval som šesť rokov v zahraničí a posledné dva v podobnej oblasti," vrátil sa Roman do nedávnej minulosti. "Tam už takmer polovica klubov s erotickým zameraním funguje na okraji miest. Zákazníci akoby túžili po súkromí. V tejto dobe už nie je prioritou byť v klube za päť minút, ale nebyť rušený. Mnohí návštevníci si tiež pochvaľujú, že mimo centra nie je až taký nával, pritom služby sú na rovnakej úrovni." Po návrate zo zahraničia a počiatočnom mapovaní situácie sa Roman rozhodol kúpiť pri Košiciach dom tesne pred dokončením. Získal ho lacno, lebo predošlý majiteľ sa ocitol vo finančných problémoch a potreboval sa ho zbaviť. Roman ho dal dokončiť tak, aby sa čo najviac priblížil účelu, na ktorých chcel novostavbu využívať.

Skryť Vypnúť reklamu

"Prízemie tvorí veľká hala s barom. Maximálny počet miest je 16, ale už som tu raz mal aj 28 ľudí. Jeden podnikateľ mal pred svadbou a kamaráti mu v rámci rozlúčky so slobodou pripravili malé prekvapenie..." Na poschodí sú štyri izby, ale na podnikanie sa využívajú iba tri. Sú to spálne s potrebným príslušenstvom. V každej je veľká posteľ, v dvoch izbách veľké vane a v jednej sprchovací kút. Samozrejme, audio technika, plazmový televízor a vždy fľaša so šampanským. Jedna z izieb má strop obložený zrkadlom, ostatné iba steny vymaľované v sýtych farbách.

Voľný vstup

Vstup do klubu je od 21. hodiny a ak si niektorý klient nezaplatí "nadčasy", zatvára sa o 6. hodine ráno. Samozrejme, požadovaný vek je minimálne 18 rokov a hoci do niektorých iných klubov podobného zamerania majú ženy zákaz vstupu, v tomto to neplatí. Napriek tomu ich počet podľa Romana neprekročil za dva roky stovku... "Na prízemní funguje klub takmer ako všetky klasické bary. Klienti tu sedia, popíjajú a bavia sa. Samozrejme, nechodí sem bežná klientela. Domáci vedia, o čo tu ide, takže ten ostych tu stále je a chodia iba zriedkavo. Ale mne to nevadí. Mám dosť klientov z mesta aj vzdialenejšieho okolia."

Skryť Vypnúť reklamu

Samozrejme, keby mali muži sedieť sami, nebavilo by ich to. Spoločnosť, kvôli ktorej tu chodia, im robia príťažlivé slečny. Roman ich zamestnáva 8, ale v prípade potreby vie tento počet zvýšiť. Pracovný čas majú rôzny. Každý deň, či skôr noc, pracujú štyri. Keď ráno skončia, na ďalšiu zmenu nastúpia až na druhý deň večer. Zrejme, aby sa neopotrebovali, prípadne, aby sa aspoň každú druhú noc normálne vyspali. "Dievčatá sedia v bare a k stolom si prisadnú na pozvanie klienta. Mám štyri stoly po päť miest, takže ku každému môže ísť jedna. Ale aj dve, ak sú voľné. Ich úlohou je robiť spoločnosť klientom, baviť ich, nalievať im a potom aj to ostatné..."

Tým ostatným myslel Roman služby, kvôli ktorým muži do nočných klubov chodia. Väčšinou sú zahrnuté pod všeobecný pojem - masáže, no v skutočnosti ide o erotiku, sex a všetko s tým spojené. Erotické je už zvodné oblečenie dievčat. Žiadne nohavice či sukne a tričká alebo blúzky. Spodná bielizeň, ktorá zakrýva iba to najnutnejšie. Práve toľko, aby v klientoch vzbudila záujem, spoznať aj ten zvyšok...

"Za vstup do klubu sa neplatí, ale okolo polnoci musia všetci zaplatiť po 100 korún. Je to vstupenka na striptíz, ktorý potom v strede haly pri tyči predvedie jedno z dievčat. Ak si to klienti objednajú a poskladajú dve tisícky, môže nasledovať aj lesbická šou. To je asi tak všetko, čo sa dá v klube vidieť hromadne." Celkom z iného súdka je individuálna zábava. Klient si môže vybrať niektorú z dievčat a odobrať sa s ňou na poschodie. Tentoraz sme nepoužili výraz zákazník, lebo podľa Romana je to v ich fachu dehonestujúce pomenovanie. Dĺžka pobytu na poschodí závisí od klientovej solventnosti. Polhodinka ho stojí 1400 a hodina 2500 korún. Možné je vziať na izbu aj dve dievčatá naraz, ale "množstevná" zľava neexistuje. Za každú treba platiť rovnakú taxu.

"Program na izbe určuje muž a obvykle sa dohodnú už v dole. Dievčatá sú pripravené na všeličo, ale môže sa stať, že klient bude mať aj netradičné požiadavky, tak aby si to vyjasnili dopredu. Počas pobytu na izbe môže dvojica využívať všetko, čo tam nájde. Kúpeľ, hifi-techniku a otvoriť si šampanské. Nikto ich nebude rušiť, kým neuplynie vyhradený čas." Ustrážiť ho má na starosti dievča, takže sa nestáva, aby tam "zadarmo" odpracovala nejaké priveľké nadčasy. Keď je po všetkom, dvojica sa vráti dole a pokračuje v zábave. Izbu dostane na starosť "chyžná", ktorá ju musí v čo najkratšom čase dať do pôvodného stavu. Vymeniť posteľnú bielizeň, poutierať mokrú vaňu a všetko upratať tak, aby bola izba do 10 minút pripravená prichýliť ďalšiu dvojicu. Aj s chladeným šampanským.

"Klient môže ostať v bare a baviť sa ďalej, alebo až bude fit, vziať hore ďalšie dievča. Zatiaľ rekordérom bol chlapík, ktorý za jednu noc vystriedal štyri. Tri z práve pracujúcej zmeny a jednu si objednal z druhej. Máme tu totiž katalóg, kde sú všetky dievčatá aj z escort služby (donáška do bytu na telefón) a tam mu padla do oka. Zatúžil po nej tak, že si priplatil, len aby kvôli nemu prišla. Pri odchode zaplatil účet s päťcifernou sumou." Väčšina klientov pri jednej návšteve vyjde na 1.poschodie raz, zriedkavo dvakrát. Viac sa po schodoch "nabehajú" dievčatá. Obmedzenie v počte klientov na jednu zmenu nemajú, veď aj ich záujmom je zarobiť si. Mali vraj i také noci, kedy boli bez roboty. Väčšinou a najmä počas víkendov však majú práce dosť. Polovica z "taxy", ktorú klient zaplatí, ostáva podniku, druhú dostanú každé ráno "na drevo". Keď je "dobrý mesiac", tie najaktívnejšie vraj zarobia okolo 40 tisíc.

Dievčatá migrujú

Seriózneho správcu, ktorý je vrátnikom, vyhadzovačom aj pokladníkom, hľadal Roman takmer rok. Napokon sa tejto úlohy zhostil švagor, takže odvtedy je to akýsi rodinný podnik. Je celkom pochopiteľné, že dievčatá sa menia. Niektorá u Romana vydrží mesiac, iné dlhšie. Jedna u neho pracuje dva roky. Stiahol ju z Nemecka, kde rodená Prešovčanka chodila na trojmesačné "stáže". Napokon si zrátala, že výhodnejšie jej bude na Slovensku. Aj keď si finančne pohoršila.

"Získať dievčatá pre túto prácu nie je ťažké," priznáva Roman. "Po každom inzeráte sa mi ich vždy prihlásilo aspoň desať. Také, ktoré migrujú z iných klubov, aj úplne nové. Záujem z ich strany je, no s ´kvalitou´ je to už horšie. Takú, čo potrebujeme, musí celkom pochopiteľne spĺňať určité estetické kritériá." Zo strany zákazníkov je najväčší záujem o vekovú kategóriu od 18 do 25 rokov. Štíhle, prsnaté a dlhovlasé. O blondínky je približne rovnaký záujem ako o brunetky.

"Všetky dievčatá majú zmluvy, kde sú vedené ako hostesky alebo masérky. Pravidelne absolvujú zdravotné prehliadky, takže z tejto strany nehrozia žiadne komplikácie. To, či požívajú ochranu, záleží na nich. Rovnako aj to, či za nejakú službu zinkasujú od klienta platbu navyše. V skratke sa dá povedať, že to, čo sa deje hore, ma nezaujíma. Podstatné je, aby sa klient vrátil z 1.poschodia v poriadku. Lebo aj to som ´vonku´ zažil, že dostal ľahký infarkt. Pritom ešte nemal ani 50 rokov..."

Roman priznal, že niektoré začínajúce dievčatá sa chodia do slovenských nočných klubov iba zaučiť. Až sa oťukajú a zistia, že táto práca nie je až taká strašná, zatúžia po "lepších prachoch". Zbalia sa a idú do Nemecka, Rakúska či Švajčiarska. Veď niečo iné je platba v korunách a iné v "tvrdej mene". Romanovi sa však stalo aj to, že jedna jeho "ovečka" sa z cudziny rýchlo vrátila. Nebolo to vraj ono. Tam tvorili jej klientelu hlavne zamastení kamionisti, kým tu takmer výlučne slušní podnikatelia a chlapci zo solventných rodín...

Kandidát na starostu

"Sú určití stáli zákazníci, ktorí chodia iba za tou jednou. Zvykli si na ňu a ona už presne vie, o čo majú záujem," prezrádza Roman. Veľmi si však dáva pozor, aby nepovedal nič konkrétnejšie. Identita klientov je totiž tabu. "Chodia sem hlavne podnikatelia a športovci. Bolo tu aj niekoľko ľudí z politiky. Jedného som objavil aj na letáku kandidátov na starostu pred minuloročnými voľbami." Aj vek klientov je rôzny. Prevažujú muži od 30 do 45 rokov, nasledujú tí mladší a staršie ročníky zájdu iba zriedka.

Výnimkou je asi 60-ročný dôchodca, ktorý zrejme prežíva druhú mladosť. "Vieme o ňom takmer všetko. Dlhé roky je vdovec a syna má v zahraničí, odkiaľ mu posiela ´pekné´ peniaze na prilepšenie k dôchodku. Dedko ich míňa v nočných kluboch. Chodí aj do iných, u nás je asi tak raz za týždeň." Dievčatá sa vraj o neho "bijú". Dedko je nenáročný. Viac ako telom si užíva očami a vždy necháva "tringelt". Raz strávil polhodinku iba tým, že pozoroval dve dievčatá, ako sa mydlia vo vani.

Iný zákazník vraj, kým našiel odvahu požiadať o viac, nechal sa pri prvej návšteve iba masírovať. Bola to asi najdrahšia masáž tela na Slovensku. Či bol spokojný, nevedno, no dievča, ktoré ho masírovalo, už v tú noc iba oddychovalo. Tak ju boleli ruky, že mala problém udržať v nich pohár so šampanským... "Stáva sa a je to úplne normálne, že noví klienti majú trochu ostych. Ak neprídu s niekým skúsenejším, kto už v podobnom klube bol, niekedy tu iba sedia a hľadajú odvahu. Ak ju nenájdu na po prvý raz, prídu znova. Potom to už ide..."

Roman tvrdí, že tomuto druhu podnikania sa chce venovať dovtedy, kým o neho bude na Slovensku záujem. Je presvedčený, že to bude dlho a prezradil aj prečo. Naša rokmi budovaná slušná mentalita sa vraj čoraz viac začína podobať "západnej", kde sú nočné kluby už dávno bežným biznisom.

Róbert BEJDA

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 29 025
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 101
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 854
 4. Po Slovensku na motorke 6 523
 5. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 6 366
 6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 5 970
 7. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 5 844
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 310
 9. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 238
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 925
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Mestská časť Dargovských hrdinov bude revitalizovať priestor pred gréckokatolíckym kostolom.

Letné práce a investície sa už rozbehli.


a 1 ďalší 3 h
Amfiteáter naplnený na maximum a nové plastové sedadlá.

Od prvého letného premietania uplynulo 56 rokov.


3 h
Konkurencia je silná, kto chce uspieť, musí mať talent a zaujať.

Tanec je šport ako každý iný, aj s nespravodlivými porotcami.


3 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jaroslav Haščák.

Previedol svoj podiel v Pente. Súvisí to so stíhaním?


17. jún
Tréner Štefan Tarkovič.

Slováci stále môžu postúpiť.


Juraj Berzedi 13 h
Mária Vargová a Andrej Poracký

Násilné deti sú neraz samy obeťami.


18. jún
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu máva svojim podporovateľom po zverejnení prvých odhadov v predčasných parlamentných voľbách v Izraeli v centrále jeho strany Jednota (Likud) v Jeruzaleme v utorok 23. marca 2021.

Proti dlhoročnému premiérovi sa spojili všetci. Krajina však dlho ponesie jeho odkaz.


15. jún

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop