Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Blížiaci sa rok 2008 z pohľadu košickej numerologičky Ing. Adriany TeigiserovejDôležitá bude životná rovnováhaV živote všetko podlieha

Blížiaci sa rok 2008 z pohľadu košickej numerologičky Ing. Adriany Teigiserovej

Dôležitá bude životná rovnováha

V živote všetko podlieha nepredvídateľnému vývoju v cykloch a tieto cykly je možno merať číslami. Je ťažké si predstaviť svet bez čísel, ktoré zohrávajú v našom každodennom živote veľmi dôležitú úlohu, ale iba málo ľudí si uvedomuje, že čísla nevyjadrujú len kvantitu, ale aj kvalitu. Každé číslo alebo skupiny čísel vytvárajú neviditeľnú silu, vibrácie. O niekoľko dní oslávime Nový rok, na konci ktorého je osmička. Čo znamená tento rok z pohľadu numerológie, sme sa opýtali Ing. Adriany TEIGISEROVEJ, ktorá sa duchovnou numerológiou zaoberá už niekoľko rokov.Rok 2008

Skryť Vypnúť reklamu

Každý rok je výnimočný a jedinečný, je to neopakovateľné spojenie energií a možností. Avšak rok 2008 má v sebe i čosi viac. Stretávajú sa tu dve energie, stojace proti sebe intuícia a logika, vyjadrená dvojkou a osmičkou.

"Dvojka znamená predtuchu, intuíciu, je to číslo vnímavosti a citlivosti k potrebám druhých. Čísla rokov od 1000 do 1999 začínali jednotkou, ktorá predstavuje JA. Jednička má silu potlačiť vplyv všetkých ostatných čísel. Z hľadiska činov, to je mocenské číslo. Rokom 2000 intenzita JA ustúpila a nastúpila intenzita MY, čo znamená, že všetci musíme ťahať za jeden povraz. Nástupom dvojky nastáva neodvrátiteľná zmena, začíname si uvedomovať, že sme celok, nie izolovaní jedinci. Numerológia nie je len o tom, čo nám svet určil, ale aj o tom, čo pre to môžeme urobiť. Človek má pochopiť, že za svoje slová, činy, nesie zodpovednosť."

Skryť Vypnúť reklamu

Za dvojkou nasleduje dve nuly. Nula hovorí, že energiu nemožno zničiť iba premeniť, energia prechádza len z jednej formy do druhej, posilňuje číslo pred ňou a hovorí o duchovnej inšpirácii, označuje tiež duchovno, duchovný pokrok. Ak si predstavíme rok 2008, skladá sa okrem dvojky z dvoch núl a osmičky a osmička to sú vlastne dve nuly nad sebou. Je to okienko do duše, ktorým je možné nadviazať spojenie s vyššími silami, aby ľuďom pomohli prekonať všetky prekážky na ich duchovnej ceste, hovoríme tomu aj inšpirácie. Nula dodáva energiu a silu susednému číslu a zvyšuje jeho silu a potenciál. Aj keď nie sme narodení po roku 2000, toto číslo na nás vplýva svojou energiou, svojím vyžarovaním. Keď si v číslici 2008 zrátame 2 a 8, dostaneme číslo 10. Ak si pri výklade kariet vytiahneme kartu s takýmto číslom, znamená to číslo osudu, výklad nemôže pokračovať, pretože ten, komu sa výklad robí, má momentálne osud vo svojich rukách.

Skryť Vypnúť reklamu

Kým dvojka je číslom intuície, vnútornej harmónie, duchovna, číslo 8 je číslom logiky, intelektu, ale aj číslom rovnováhy a karmy. Takže rok 2008 je spojením dvoch energií, ktoré nám môžu napomôcť uvedomiť si, že v tomto roku budeme prechádzať skúškami. Pre niekoho môže byť tento rok ako sedenie na sude s pušným prachom. Uvedomíme si, že veci okolo nás nie sú v poriadku. Dvojka a osmička majú v sebe ako základ láskavý princíp, ľudia začnú túžiť po zmene k lepšiemu, začnú si uvedomovať, že materiálno, ktoré predstavuje osmička, nás úplne pohltilo. Sila duše a našich duchovných potrieb je však umocnená dvoma nulami.

"Osmička znamená, že po zmenách uplynulého roku možno znova získať rovnováhu a pokoj a vyťažiť z predchádzajúcich skúseností pochopenie a silu. Osmička je číslom karmy a rovnováhy, úspech závisí od toho, ako si človek počínal v doterajšom svojom živote. Pokiaľ do neho vložil veľkú dávku usilovnej práce, dobrej vôle, pravdepodobne sa dočká náležitej odmeny, ak sa však správal sebecky, bez úcty a tolerancie k druhým, dočká sa zákonite spravodlivej odplaty. Karma je reťaz príčin a následkov, dávania a brania, spravodlivosti a nespravodlivosti, akcie a reakcie ktorá trvá dovtedy, kým nie je nastolená prirodzená rovnováha a táto rovnováha nezostane zachovaná. To je kľúč k životu a k celému jeho zmyslu. Pokiaľ človek dokáže usmerniť energiu a silu konštruktívne, bude mať v tomto roku možnosť niečo urobiť pre seba, aj pre svet. Nový rok môže byť obdobím činorodým a nezávislým, človek môže dosiahnuť mnoho. Zdravie sa v tomto roku zlepší, telesná konštrukcia i vôľa sa upevní, vyhliadky v povolaní sa vyjasnia a v milostných vzťahoch je možné získať šťastnú rovnováhu," hovorí numerologička.

V roku 2008 je veľmi dôležitá vyváženosť medzi logikou a citom. Osmička však predstavuje aj lásku, ktorá sa dokáže prejaviť až do najmenších detailov. Ľudia budú silne pociťovať potrebu nastolenia rovnováhy. Osmička je aj číslom finančnej istoty, obozretnosti, sebadisciplíny, sebaovládania, ale aj túžba dosiahnuť svoj cieľ. Pre mnohých bude rok 2008 skúškou trpezlivosti a vytrvalosti, môže to ľudí posilniť, ale sila nepatrí k vlastnostiam, ktoré by sme dostali zadarmo, túto vlastnosť si musíme zaslúžiť.

"Ak budú ľudia v roku 2008 jednať čestne, poctivo, budú mať v tomto roku veľký úspech. Len musia mať na zreteli životnú rovnováhu," zdôraznila na záver numerologička Ing. Adriana Teigiserová.

Niekto sa smeje, inému sa viera vyplatí

Rituály, ktoré sa oplatia

Koniec starého a začiatok nového roka je najvhodnejší čas na robenie poriadkov v peňaženke, ktorá väčšinou už v tomto období zíva prázdnotou. Existujú však rituály, ktoré z nás síce nespravia milionárov, ale zabezpečia nám dostatok po celý rok. Ak ich urobíme správne, budú naozaj účinné.

Na Silvestra v predsieni bytu na zem položíme bankovku. Čím má vyššiu hodnotu, tým lepšie. Mala by byť na takom mieste, aby každý, kto príde do bytu, musel na ňu stúpiť. (Môžeme ju položiť aj pod koberček). Takýmto spôsobom sa bude náš majetok rozrastať.

Vyskúšať môžeme aj čarovanie s mincou. Vezmime si mincu, u nás je najvyššia desaťkorunová (ale sú aj mince strieborné vyššej hodnoty) a vložíme ju na 10 dní do destilovanej vody, aby sa očistila. Potom ju podržíme pod tečúcou vodou 10 minúť, a následne ju pritlačíme k srdcu. Desaťkrát to zopakujeme a pritom hovoríme: "Vráť sa ku mne rozmnožená tisíckrát."

Ak chceme získať veľké peniaze vezmime palinu, červené santalové drevo a pačuli. Rozotrieme všetko na prášok a zmiešame v rovnakých množstvách. Každý večer pred spaním spálime prášok na rozžeravenom uhlí v miestnosti, kde spíme. Opakujeme to deväť dní. Po celý čas intenzívne myslíme na peniaze, kúpime si žreb, vsadíme na čísla v lotérii či inej hre. Po deviatich dňoch vezmeme bankovku, napríklad 500-korunáčku a sformuje z nej rožtek. Vsypeme doň prášok a starostlivo uzavrieme. Nepoužívame lepiacu pásku! Potom bankovku vložíme do malého vrecúška zo zelenej látky. Vrecúško nosíme ustavične pri sebe. Ak v tom čase pálime naďalej prášok v miestnosti, večer vrecúško nemusíme mať pri sebe.

Metóda čínskej mince hovorí, že si treba zadovážiť veľké množstvo mincí rovnakej hodnoty. Potom treba zapáliť zelenú sviečku a na stole urobiť z mincí rímsku číslicu VIII. Počas ukladania si treba polohlasne opakovať svoje túžby a finančné potreby, napríklad potrebujeme nové auto, byt, nábytok, a podobne. Keď je číslo uložené, staneme si tvárou k východu a poďakujeme sa za vypočutie našich prosieb. Od tej chvíle duchovia úspechu budú pri nás. Počas použitia tohto rituálu je vhodné vymeniť si dobrú energiu s prírodou, napríklad sa postarať o strom, ktorý rastie v blízkosti nášho domu, alebo zasadiť strom či krík. S týmto stromom sa potom budeme môcť rozprávať o svojich ťažkostiach a prosiť prírodných duchov o pomoc.

Najjednoduchší spôsob, ako si zabezpečiť plnú peňaženku, je nosiť v nej kúsok hematitu (na snímke) a bobkového listu.

Z uvedených metód sa mnohí vysmievajú, ale tí, ktorí ich správne použili, sa tešia z úspechu.

Astrológia pomáha každému človeku na jeho ceste životom

Ľudia by mali poznať svoj horoskop

Astrológia je náuka stará tisícky rokov a len časom sa z nej oddelila astronómia. Táto veda je veľmi exaktná a pre obyčajných ľudí takmer bezvýznamná. Pozornému človeku však neujde poznanie, že všetko so všetkým súvisí a že na svete neexistuje náhoda. Už v období Hippokrata bol každý dobrý liečiteľ aj dobrým astrológom. Ten vedel, že ak prechádza Mesiac určitým znamením, s ktorým majú súvislosť určité orgány v tele chorého, nie je dobré dané orgány v tomto období operovať, pretože pacient je ohrozený na živote, alebo dôjde k vážnym komplikáciám. Astrológia pomáha ľuďom na ich ceste životom. Dáva im návod, ako sa stať lepším, ako čo najviac vyťažiť zo šancí, ktoré im osud ponúka. Práve preto by mal každý človek poznať svoj horoskop.

Astrológia však nie je veštenie budúcnosti a u každého jednotlivca sa v horoskope objaví len to, čo si z minulosti priniesol do súčasnosti, to, čo mu je dané, predpoklady pre tento život. Tieto dispozície znamenajú isté obmedzenia v našom živote v kariére, vo vzťahoch, v hromadení hmotných statkov či finančných prostriedkov, naznačujú aj choroby, s ktorými sa môžeme v tomto živote najviac stretávať. Prinášame si základné rysy charakteru, našej osobnosti, veľkosti ega, stupňa duchovného vývoja, spôsobu komunikácie, a podobne. Preto si všímame Radix koleso osudu. Tu sa nachádza dvanásť znamení, desať planét (ak rátame za planétu aj Mesiac), dvanásť domov. Každý dom predstavuje jednu ľudskú činnosť, preto je pre výpočet domu dôležitý presný čas narodenia. V kolese osudu je v hrubých rysoch načrtnutý náš osud. V hrubých rysoch preto, lebo človek má slobodnú vôľu a svojím neustálym rozhodovaním má možnosť s týmto osudom pracovať, meniť ho. Na intuitívnej úrovni každého človeka sú uložené jeho želania, predstavy, čo by chcel v živote dosiahnuť, čím by chcel byť. Toto všetko nájdeme v horoskope.

Astrológia sa týka predovšetkým tých osôb, ktoré sú si vedomé svojho duchovného vývoja, dobre vedia, že na Zemi nie sú prvýkrát. Karmické uzly, ktoré horoskop taktiež naznačuje, poukazujú na úlohu každého jednotlivca v tomto pozemskom živote. Ľuďom na duchovnej ceste nie je neznáme, čo je karma a karmická špirála vývoja duše. Základom Božského poznania sú tri vedy: alchýmia, mágia a astrológia. Tieto učenia nie sú prístupné každému človeku. Nie každý dosiahol v živote takú duchovnú úroveň, aby chápal zmysel svojho bytia na Zemi .

Na Nový rok musí byť v dome poriadok bez hnevu a plaču

Šťastie prináša šošovica a pirohy

Na Nový rok by sme sa mali vystríhať hnevu, plaču, zvadám, lenivosti, dávať si pozor, aby sme v tento deň niečo nerozbili, nepoškodili. Z domu nič nepožičiavame, žena má mať po celý deň pri sebe peniaze. V dome musí byť poriadok, smeti nevynášame, pretože by sme z neho vyniesli bohatstvo, prípadne by niekto do roka zomrel. Zákaz sa vzťahuje aj na pranie, vešanie šiat, šitie.

V tento sviatočný deň nie je vhodné konzumovať hydinu ani zajačie mäso, lebo by sa mohlo stať, že majetok "uletí" alebo "odbehne". Šťastie prináša šošovica, aby bolo v dome dosť peňazí a pirohy s lekvárom. Každý človek sa má dobre najesť, aby v budúcom roku netrpel hladom. Nuž, ochutnajme novoročné menu, šošovicovú polievku a pirohy zo zemiakového alebo obyčajného cesta so slivkovým lekvárom!

Stranu pripravila: MALVA POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 7. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov
 8. Od zmesi plynov po sofistikovanú kvapalinu
 9. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát
 10. Tipy a triky na spracovanie letného ovocia
 1. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 2. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 5. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 6. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 8. Prešovský McDonald’s podržal zamestnancov počas pandémie
 9. Hrajte futbal ako Valábik! Lopty rozdáva po celom Slovensku
 10. Medzi zateplením minerálnou vlnou a PUR penou sú veľké rozdiely
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 10 442
 2. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 8 649
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 8 601
 4. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 538
 5. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 8 361
 6. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 8 092
 7. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 787
 8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 7 737
 9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 070
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 599
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Košická univerzitná nemocnica.

Minister mal informácie o situácii v špitále aj zvnútra.


TASR 1 h
Artivistka Kristína Červeňáková sa protestov zúčastňovala už na strednej škole. Neskôr organizovala vegánsku večeru aj swapy.

Módne reťazce nás neraz zavádzajú.


14 h
Krajský mobilný tím začal očkovať ako prvých bezdomovcov v Oáze Bernátovce pri Košiciach ešte v apríli.

Výjazdové očkovacie jednotky podali už 8 700 vakcín.


SITA 3 h
Vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v Michalovciach sa v sobotu očkovalo vakcínou Sputnik V.

V nemocniciach je hospitalizovaných 230 pacientov.


4 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Voľby by vyhral Hlas.


57m

Slovenský lekár je priamo na EURO 2020.


Michal Šášky a 2 ďalší 6 h
Spolumajiteľ spoločnosti Compass Slovakia Zoltán Berghauer

Rozširujú výrobu aj na Slovensku.


11. jún
Ilustračné foto.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 391-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 439 obetí.


a 3 ďalší 14 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop