Už od roku 1929 cestuje Alexandrovov súbor piesní a tancov, známejší pod skratkou Alexandrovci, po svete a predvádza nezameniteľné piesne ruského
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
národa. Súbor vystupoval v mnohých krajinách sveta. Na Slovensko sa po veľkom úspechu vracajú už druhýkrát za tento rok a to vo veľkom štýle!
KOŠICE. Ich pobyt na Slovensku sa kvôli vysokému záujmu predĺžil o dva dni, kedy odohrajú dve predstavenia navyše. Pôvodný plán Košice (17.12), Bratislava (18. a 19. 12.) a Prešov (16. 12.) obohatili ešte o jedno vystúpenie v Bratislave a Poprade (15. 12.).
Legendárny spevácky zbor Červenej armády s viac ako 120 členmi tvoria výhradne muži, vyberaní na náročných konkurzoch. Hlavnou silou ich repertoáru sú celosvetovo známe piesne Kalinka, Pieseň o Sovietskej armáde, Donci Molodci, Ach ty step široká, Šli vojaci, Verdiho Zbor židov z Nabuka. Alexandrovci boli i prvými, kto naspieval slávny Sojuz nerušimyj, teda hymnu ZSSR.
Na Slovensko sa ale tentokrát vracajú s prekvapením. Na jednom pódiu ich uvidíme s rockermi Robom Grigorovom, Felixom Slováčkom, Kamilom Střihavkom, Davidom Krausom, ale i s najlepšími slovenskými fujaristami z Podpoľania! A tak práve Pocta Majakovskému v podaní Roba Grigorova a viac ako 120 členov speváckeho zboru Ruskej armády bude nepochybne patriť k vrcholom týchto koncertov.
Vysnívaná kapela
Skromnosť Alexandrovcov si organizátori nevedia vynachváliť. "Je to tzv. vysnívaná kapela každého usporiadateľa, pretože jej požiadavky sú len tri a aj to jednoduché. Nachystať priestor a mikrofóny podľa technického ridera, 3x denne poskytnúť stravu, ktorú nijako nešpecifikovali a poslednou sú už len dve zástrčky na žehličky," zhrnul PR manažér koncertu Ján Kakaščík.
Takmer sedemdesiat spevákov a vojakov a štrnásť tanečníčok sa predvedie už 17. decembra o 19.00 hod. v košickej Steel Aréne. Na východe si ich môžete vychutnať ešte v Prešove, kde vystúpia deň pred tým a to v Mestskej športovej hale a tiež 15. decembra v popradskej Aréne.
Autor: pan
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári