Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S pani Zitou o dňoch stríg, ktoré nastanú okolo 25. novembra, ale aj o dobrých energiáchDajte si pozor na zlé pohľady a za hrsť rád pre osamelých

S pani Zitou o dňoch stríg, ktoré nastanú okolo 25. novembra, ale aj o dobrých energiách

Dajte si pozor na zlé pohľady a za hrsť rád pre osamelých

Ľudová tradícia 25. november označuje za deň, kedy začínajú pôsobiť strigy, alebo inak povedané, nepriaznivé energie, tie sú vraj intenzívne aj po novom roku. Ako vidí situáciu z pohľadu ľudovej mágie pani Zita?

- Ako sa predlžuje noc, tak intenzívnejšie pôsobia temné sily. Musím vás však opraviť, lebo čas pre zlé energie začína už 31. októbra a trvá až do 14. januára. Okrem nečistých energií však pôsobia aj dobré, ktoré nám môžu pomôcť. Počas týchto dní sa okrem nečistých síl často objavujú aj takzvané "stratené" duše. To sú duše, ktoré zostali pripútané k zemi. Môže ísť o duše samovrahov, ľudí, ktorí zomreli náhle, ktorí mali ťažké hriechy, ale aj o dušičky, ktoré na zemi ostanú po potratoch. Prejavy sú rôzne. Citliví ľudia ich môžu zazrieť ako tiene, ale môžu počuť kroky, hoc nikto v dome nechodí, búchanie, klopkanie, pády predmetov. Niekedy sa dušička objaví v podobe vtáčika, ktorý intenzívne bude zobáčikom klopkať na okno. Mali by sme vedieť, že negatívne sily sa spájajú. Viac ako inokedy sa darí čiernej mágii.

Skryť Vypnúť reklamu

Teraz som mala klientku, ktorá bola 31. na cintoríne. O hrob ďalej kľačala žena, ktorá sa tak intenzívne modlila, až to moju klientku prekvapilo a zadívala sa na staršiu ženu. Stretli sa im oči a keď tu sa náhle zjavila čierna mačka. Driapala pazúrmi zeminu. Mladá žena ostala stáť a nevedela oči odtrhnúť od tej mačky. Trvalo to len chvíľu, ale pri odchode z cintorína zistila, že ju akosi opúšťajú sily. Navštívila ma o pár dní spolu s celou rodinou, pretože čierna mačka sa začala zjavovať u nich na dvore a ochorel manžel aj deti. Mačka, čo ako ju vyhadzovali, sa stále vracala späť. Vedela som, že to nebude ľahké, že čierna mágia sa môže obrátiť proti mne, ale ľuďom bolo treba pomôcť. Preto ak by sa aj na vás niekto uprene na cintoríne pozeral a budete cítiť, že vám ubúdajú sily, zoberte tvaroh, vpichnite do neho deväť ihiel. Choďte s ním do lesa, kde ho zakopete pri strom. S nikým neprehovorte ani na ceste tam ani späť, až kým za sebou nezavriete doma dvere. Urobte tak čím skôr.

Skryť Vypnúť reklamu

Existuje nejaké základné pravidlo, ktorým by sme sa mali riadiť?

- V prvom rade je potrebné sa zbaviť prianí získať niečo, alebo aj niekoho za každú cenu. Naši starí rodičia vravievali, že vtedy človek zapredáva dušu diablovi. Naozaj vyplnenie túžby sa veľmi ľahko môže spojiť s pôsobením nečistej energie. Preto by som radila, v prvom rade dávať si pozor na to, čo si želáme i na to, čo hovoríme. Čiernej mágii sa veľmi darí, preto nenechávajme napríklad otvorené okná po zotmení. Vo vchodových dverách nechajme kľúč zastrčený, zámku potrieme cesnakom. Cesnak zavesíme do spálne a do miestnosti, kde sa najčastejšie zdržiavame. Do každého kúta dáme usušenú zemežlč. V domácnostiach by nemali chýbať svätené sviečky a svätená voda. Ak sa vás zmocňujú nedobré pocity, zapáľte tri ale len biele sviečky.

Skryť Vypnúť reklamu

Všimnite si, že sa vyskytuje viac havárií, že niektorí ľudia sú podráždenejší, hádavejší. Vy však reagujte pokojne. Ak táto rozháranosť presahuje určité medze, je čas uvažovať o tom, či sa nejedná o nejaký druh prekliatia, alebo porobenia. Veľmi často sa prejaví po tieto dni rodová kliatba. Ľudia, ktorí takúto zmenu na sebe zbadajú by sa mali modliť každý večer pri sviečke. Keď sa v rodine vyskytlo nejaké nešťastie, je potrebné modliť sa za dušu mŕtveho. Napríklad za dušu samovraha je to až dvadsať rokov, rovnako tak za človeka, ktorý spáchal v živote veľa ťažkých hriechov.

Predsa len dvadsať rokov je dlhá doba, nedá sa duši pomôcť v kratšom časovom horizonte?

- Dá sa, ale očistiť sa musí celá rodina pod dohľadom skúseného mága. Najúčinnejšie sa pôsobí cez fotografiu zosnulého.

Spomínali ste aj o pozitívne sily, ktoré nám môžu pomôcť.

- Na svätú Katarínu môžeme napríklad robiť veľa magických obradov spojených s láskou. Dievčatá, ktoré sa chcú vydať, by v tento deň mali sväticu pri modlitbách požiadať o ženícha. Za silný sa považoval obrad so srdcom holuba. Srdcia vyberali z bielych holubov a nechali vysušiť. Tieto srdiečka zašívali do bieleho nového plátna a nosili pri srdci 13 dní. Verilo sa, že týmto obradom bude dvojica k sebe pripútaná na celý život, ale poviem vám ďalšie.

Zoberte strieborný prsteň, na jeho vnútornú stranu vyryte meno milovanej osoby. Prsteň vydymte vysušenou vetvičkou aloe a pokropte svätenou vodou. Noste ho vždy na malíčku pravej ruky. Ten prsteň nielen pritiahne ku vám lásku milovanej osoby, ale aj ju ochráni.

Ďalší obrad sa robí s červenou ružou. Odrežte kvet z červenej ruže, obmotajte tenkou pavučinou a vysušte. Vysušený kvet ruže pokropte čistou vodou z pohára, kvet znova omotajte pavučinou a pokropte vodou a znovu vysušte. Celý rituál urobíme tri razy. Potom omotajte kvet červenou lesklou látkou a noste ju 13 dní. Po ich uplynutí sa dotknite milovanej osoby práve tou látkou. Ešte upozornenie. Obrady by sme mali robiť hladní a do východu slnka.

December z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Dramatické výkony na politickej scéne

Všeobecné tendencie: Panovník (IV.), Hviezda (XVII. v reverze), Spravodlivosť (VIII.). Najdôležitejšia v tomto mesiaci bude sebadisciplína. Panovník predstavuje princíp hmoty a disciplíny. V danej zostave je to ako ovládanie bojovnosti disciplínou. Osmička hovorí o práve, právnych záležitostiach. December sa teda javí ako výborný mesiac na vyrovnanie účtov, reálneho i symbolického upratovania, ale aj starostlivosti o svoje telo. Najdôležitejšie bude dbať na pravidelnosť, naplánovať si činnosti vopred tak, aby nás v závere mesiaca nezasiahla beznádej. To je varovanie poslednej tarotovej karty, ak si systematicky nebudeme plniť povinnosti, Vianoce sa nevydaria. Takže urobme si presný plán, ktorý dodržujme a nezabudnime, že nášmu organizmu veľmi prospeje pôst.

Politická scéna: Voz (VII.), Veža (XVI.), Kňaz (V.). Na politickej scéne to bude poriadne vrieť. Veľké hádky, napätie, čo môže viesť, ak sa zainteresovaní neumúdria, až k rozkladu vlády do 16 mesiacov. Budeme svedkami nečakaných, prekvapivých udalostí. Problémy bude mať jedna veľmi vysokopostavená osobnosť a pravdepodobne pôjde o religiozitu, veci súvisiace s kresťanstvom, alebo stranou reprezentujúcou tento smer. V hádkach zaznejú šokujúce pravdy. Z politickej scény sa sám, takpovediac zo sedla, vyhodí jeden z agresívnych a arogantných politikov. Spolupracovať začnú strany, o ktorých by to nik nepredpokladal. Z tejto celkovej očisty však vznikne múdre poznanie.

Láska: Blázon (0.), Diabol (XV.), Miernosť(XIV.). Lásku budeme chrániť pred neverou, nebudeme do nej pliesť ekonomické záležitosti. Vášne spojené s alkoholom je to najhoršie čo v decembri vzťahom hrozí. Pri oslavách na to myslite. Vianoce by som radila naozaj na vode, alebo ho znížiť na minimum. Radím pri konfliktoch počítať do desať, v partnerských vzťahoch používať čo najviac láskavého humoru, skúsiť si napríklad vymeniť si šaty a v rámci hry, muž nech si vyskúša ako je byť ženou a žena zasa ako je byť mužom.

Peniaze: Pustovník (IX.), Smrť (XIII.), Mág (I.). Čakajú nás skromné Vianoce, nezúfajme, zoberme to cez tradície. Ľudovo by sme mohli povedať, že v decembri ako by sme išli o žobráckej palici. V ekonomike asi budeme svedkami veľkého pádu. Napokon sa ale nájde predvídavý a múdry odborník, ktorý nás z problémov vyvedie. Napriek tomu tu ale vidím zmenu vo fungovaní doterajšej ekonomiky, v zmysle dravosti.

Zdravie: Milenci (VI.), Mesiac ( XVIII.), Kňažná (II.). Pozor si budú musieť dávať ľudia s chorobami srdcovocievneho systému, pľúcami a prieduškami v súvislosti s výkyvmi počasia. Vyčerpanosť a únavu nám pomôže zmierniť starostlivosť o krv pitím čajov podporujúcich krvotvorbu a zaradením do jedálnička červených a fialových plodov ovocia či zeleniny. Pomôže aj pôst a odstránenie toxínov z tela.

Chystáte väčšie posedenie a chcete aby dobre dopadlo?

Oslavy a zverokruh

Možno vám pri zasadacom poriadku pomôže astrológia. Narodení v ohnivých znameniach, teda Baran. Lev a Strelec sú ideálnymi účastníkmi všetkých slávností. Veľmi radi a s chuťou sa bavia, poznávajú nových ľudí a sú veľmi spoločenský. Radi tancujú, smejú sa. S nimi sa nemusíte obávať, že sa nebuďte dobre baviť.

Znamenia Zeme, teda Býk, Panna a Kozorh pomôžu všetko zorganizovať. Na nič nezabudnú. Zábavní sú však iba v užšom kruhu svojich veľmi dobre známych.

Vzdušné znamenia - Blíženci, Váhy a Vodnári síce nemajú nadšenie pre rôzne druhy zábav ako ohnivé znamenia a nie sú tak dobrými organizátormi ako znamenia zeme, ale majú vzácnu vlastnosť - spoja čo ako nesúrodú spoločnosť. Sú bystrí, inteligentní, vedia čo sa práve vo svete deje, aká je najnovšia móda, nové objavy. Stručne povedané, nemožno sa s nimi nudiť.

Znamenia vody kde patrí Rak, Škorpión a Ryby sú oproti ostatným znameniam o mnoho citlivejší. Nemajú radi nové tváre a preto je lepšie pozvať s nimi i ich priateľov. Neobľubujú príliš veľa hluku a veľmi dôležité slávnosti. Keď sú obklopení ľuďmi, ktorých poznajú, bývajú veľmi dobrými spoločníkmi.

Čo z toho vyplýva? Napríklad rozmiestnenie hosťov pri stole. Dbajte o to, aby ste vedľa seba posadili osoby, ktoré sa narodili v znameniach majúcich len niektoré rysy spoločné. Budú si svoje názory vysvetľovať a nebudú sa nudiť. Okolo stola bude prúdiť živá diskusia. Ak posadíte vedľa seba osoby narodené v znamení ohňa a vzduchu, neurobíte chybu. Vzduch podnecuje oheň a oheň sa so vzduchom rád podelí o nápady, ktoré môžu byť rovnako bláznivé ako múdre. Znamenie zeme naopak ocení spoločnosť vody, ktorá "odplaví" jeho občasnú ťažkopádnosť a hľadanie nových slov. Vodné znamenie sa v blízkosti zemného cíti bezpečne a vo svojom spoločníkovi nájdu chápavého, pokojného a dôveryhodného priateľa.

Jediné, čo mu by ste sa mali vyhnúť je, aby bok po boku sedeli vedľa seba znamenia tak, ako nasledujú vo zverokruhu.

Počúva vás kyvadlo?

Kyvadlo si môžete kúpiť, alebo aj zhotoviť sami. Malo by byť uložené v koženom vrecúšku a okrem vás by s ním nemal nik pracovať. Šnúrka na ktorej je umiestnený kamienok, krúžok, či gombík, by nemala byť dlhšia ako 30 centimetrov. Na jasné a logické otázky kyvadielko odpovedá áno, alebo nie. Ak je odpoveď kladná, kyvadielko sa otáča v smere hodinových ručičiek, ak záporná, tak opačne. Či ste pre prácu s kyvadielkom vhodný, si tiež môžete vyskúšať. Musíte byť však odpočinutý, uvoľnený, príliš nezaťažený starosťami.

Pokojne si sadnite, ľavú ruku položte na solar plexus a v pravej držte kyvadielko. Položte otázku a počítate počet obrátok, kým sa nezastaví. Ak sa kyvadielko zastaví po 15 otáčkach, citlivosť pre prácu s nim vám chýba. Od 15 do 30 otázok máte slabé schopnosti, od 30 do 100 sú vaše schopnosti dobré, a nad 100 vynikajúce.

Sofiológ Emil Páleš príde do Košíc

Dozvieme sa, ako naše dejiny ovplyvnilo sedem archanjelov

Angelológia dejín je teória filozofie dejín. Výskyt podobných dejinných impulzov v od seba izolovaných krajinách sa snaží vysvetliť pomocou náuky o striedajúcich sa archanjeloch. Na Slovensku sa angelológiu - náuku o duchoch času - podarilo potvrdiť modernou empirickou až štatistickou metódou RNDr. Emilovi Pálešovi CSc., autorovi práce Angelológia dejín: Paralelné a periodické javy v dejinách.

E. Páleš (na snímke) je uznávaným predstaviteľom sofiológie. Vyštudoval kybernetiku a vyučoval počítačovú lingvistiku na Katedre umelej inteligencie Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Viedol výskumnú úlohu "Počítačový model slovenčiny" v Jazykovednom ústave Ľ. Štúra SAV, pracoval aj v oblasti výskumu umelej inteligencie. Od roku 1994 vedie nadáciu Sophia. V roku 1995 vyšiel výber jeho prednášok pod názvom Duchovná úloha Strednej Európy alebo Ako súvisia rozprávky s politikou. RNDr. Páleš je priekopníkom duchovnej vedy na Slovensku. Výsledkami svojej práce sa zaradil k popredným predstaviteľom sofiológie vo svete.

S touto osobnosťou sa Košičania môžu stretnúť na prednáške 27. novembra v priestoroch Právnickej fakulty na Kováčskej 26 o 17.30 hod. Hovoriť bude na tému: Sedem archanjelov a Rytmy inšpirácie v dejinách kultúry a prírody.

Stranu pripravila Katarína Bednánářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 2. Bývanie v meste predlžuje život
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 31 827
 2. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 16 227
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 652
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 11 542
 5. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 9 444
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 041
 7. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 624
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 588
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 374
 10. Aká je chémia vôní 8 342
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch. Priebehy online.

Košický U. S. Steel sa v treťom štvrťroku dostal do zisku

Medziročne si za kvartál oceliarne výrazne polepšili.

U. S. Steel Košice.
Aj tento vstup na Braniskovej ulici čaká oprava.
Libor Hudáček v drese HC Neftechimik Nižnekamsk.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prieskum: Z konfliktu SaS a OĽaNO ťaží Sulík, rastie aj Pellegriniho Hlas

Kollárova Sme rodina padala už pred kauzou nemocnica.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ak sa Fico náhodou vráti, tak nie vďaka sebe

Špekulatívne štiepenie Smeru je obyčajná konšpirácia.

Peter Tkačenko

Prichádzame o elitu, top študenti alarmujúco utekajú

Najviac prichádzame o budúcich lekárov a informatikov.

Stredná škola
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Český semafor začal úradovať. Dívajme sa

PES a jeho diery.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop