Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Bohatý program Dňa zdravia v regeneračnom centre ENERGY upútal desiatky účastníkovObjavy posledných desaťročí potvrdzujú, že svet je plný

Bohatý program Dňa zdravia v regeneračnom centre ENERGY upútal desiatky účastníkov

Objavy posledných desaťročí potvrdzujú, že svet je plný jemnohmotnej energie

Regeneračné centrum ENERGY pripravuje dvakrát v roku Deň zdravia. Ten októbrový sa mimoriadne vydaril. Prišli všetci pozvaní hostia, prednášky z oblasti zdravia a ezoteriky zaujali desiatky účastníkov. Majitelia centra, Ing. Peter Tóth a Iveta Jozefjaková - Tóthová sú presvedčení, že v tomto ojedinelom podujatí treba v budúcom roku pokračovať.

Skryť Vypnúť reklamu

"V súčasnosti sa už viac pracuje s jemnohmotnými energiami, objavy posledných desaťročí potvrdzujú, že svet je plný jemnohmotnej energie. Vedci konštatujú, že Univerzum je oveľa záhadnejšie, ako si vieme predstaviť. U detí je vnímanie tejto energie na veľmi dobrej úrovni, postupne výučbou sa gumuje a chýba schopnosť vnútorne vnímať jemnohmotné energie. Vo veku 40 až 42 rokov nastáva prestavba v organizme človeka a ten vstupuje do druhej polovice života, otvára si stále vyššie a vyššie čakry. U niekoho sa zastaví a začne starnúť. Tí, ktorí dokážu chápať svoje telo, aj jemnohmotný svet, sú citlivejší, vnímavejší, sú schopní pochopiť rôzne veci, ktoré predtým nechápali," povedal košický astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik.

Svoju prednášku orientoval na fungovanie čakier a energetických centier človeka. Dozvedeli sme sa, že o energiu nás oberajú jedovaté látky v potrave, znečistený vzduch, povrchné dýchanie, málo pohybu, spánku, ale aj vrcholový šport. Nedostatok starostlivosti o telo a dušu spôsobuje extrémne emócie ako sú agresivita, žiarlivosť, nerešpektovanie svojich možností, potrieb, talentu. Svojej duši dávame málo, duša potrebuje viac. Sú to modlitby, bylinky, masáže, meditácie, to všetko harmonizuje naše čakry. Harmonizovaním jednej čakry harmonizujeme aj tie ostatné.

Skryť Vypnúť reklamu

Spev lieči

"V minulosti sa na Slovensku i v Česku oveľa viac spievalo, ženy často spievali pri domácich prácach. Spev odporúčam aj svojim pacientom, najmä tým, ktorí trpia na studené nohy a ruky. Pri speve sa musíme poriadne nadýchnuť a kyslík sa dostáva do celého tela, okysličujú sa aj prsty na nohách," vysvetlila hneď v úvode svojej prednášky MUDr. Eva Moučková z Prahy, ktorú verejnosť pozná ako fytoterapeutku. Navštívila mnohé kliniky na svete, často cestuje prednášať do Spojených štátov. Pacientov lieči pomocou prípravkou Energy, byliniek a stravy. Sama nekonzumuje hovädzie ani bravčové mäso a údeniny, pretože obsahujú veľa chemikálií.

"Výborné jedlá možno pripraviť z hydiny a rýb. Už pred 6 tisíc rokmi hovorili Číňania, že žena nesmie jesť mäso z veľkých zvierat, ako nositeľke nového života jej to neprislúcha. Má jesť len to, čo lieta a pláva, malé zvieratá, ovocie, zeleninu, obilniny, orechy, semienka. Som zásadne proti vegetariánstvu a vegánstvu. Títo ľudia by nemali ochorieť na rakovinu, ale ochorejú, nejedia totiž ryby. Naši predkovia vždy v utorok a piatok jedli ryby a mnoho národov to robí dodnes. Jód, fosfor, selén, nenasýtené mastné kyseliny to je protirakovinové."

Skryť Vypnúť reklamu

V závere pani doktorka zdôraznila, aká dôležitá je v živote láska, ale tá nie je večná, musíme sa o ňu starať, pestovať si ju ako kytičku kvetov. "Medziľudské vzťahy sú v ostatnom období zlé. Treba sa venovať priateľom, ale predovšetkým starať sa o deti, nielen o zarábanie peňazí. Deti nepotrebujú prepych, ale lásku. Naučte deti odmalička pracovať, aby nepoznali v živote nudu."

Anjelská terapia so sviečkami

Každý máme na ľavom ramene svojho anjela, ktorý nám pomáha. Prejavuje sa teplom. Ušné a telové sviečky Tádé majú ochrancu svätého Tadeáša, ktorý bol pokrvným príbuzným Krista a dostal od Ježiša poslanie, aby pomáhal pozemským ľuďom oslobodiť sa od trápenia. Existujú rôzne technológie ako pomocou sviečky zbaviť telo bolesti. Sviečka vytiahne bolesť a pýta si od anjelov pomocou modlitby energiu, pokoj. Pôsobí na čakry, lieči rôzne choroby, má oveľa väčšiu silu ako obyčajná sviečka.

Liečiteľka M. Sagodi z Maďarska hovorila na Dni zdravia nielen o Tádé sviečkach, ale aj o tom, ako čísla v dátume narodenia ovplyvňujú náš život. Týka sa to aj začiatočného písmena krstného mena. Napríklad "E" znamená skrytú silu liečiteľstva v tele, človek si vie pomôcť sám sebe, "M" predstavuje osobnosť, túžbu po vedomostiach, "D" tvrdú prácu, úspech v živote, atď. Liečiteľka nabádala prítomných, aby čítali knihy o anjeloch, všímali si posolstvá svojich anjelov a počúvali ich.

Publikum rovnako zaujalo vystúpenie ďalších prednášajúcich, diétoterapeuta Ing. Petra Tótha, ajurvédskeho lekára MUDr. Dávida Freja z Prahy, Ing. N. Vámošovej z Bratislavy či MUDr. V. Savčenka. O program bolo postarané aj počas prestávky. Tanečnice brušných tancov dokázali, že pôvabne tancovať možno v každom veku a s rôznou hmotnosťou. K dispozícii boli návštevníkom prístrojové analýzy zdravotného stavu a iné poradenstvá, chiromantia, numerológia, astrológia, aura foto a podobne. Je potešiteľné, že záujem o zdravý životný štýl a ezoteriku v našom meste enormne rastie.

Zosnulí sa pokúšajú pomôcť nám v ťažkých situáciách

Život po smrti existuje

Väčšina posmrtných kontaktov sa odohrá v prvých rokoch po smrti. Od druhého až piateho roku ich početnosť ubúda, ale môže sa odohrať aj po 10 či 30 rokoch. Aj veľa rokov po svojej smrti majú zosnulí s nami pocit spätosti, hľadia do nášho života a s láskou a účasťou držia nad nami ochrannú ruku.

V prvom rade sa pokúšajú pomôcť nám v ťažkých situáciách alebo nás ochrániť pred úrazmi. Tak boli ľudia napríklad varovaní pred zločincami, autonehodami alebo pracovnými úrazmi, požiarmi alebo upozornení na nebezpečenstvá, ktoré sa týkali bábätiek či malých detí. Posmrtné kontakty potvrdzujú, že život po smrti existuje a že mŕtvi žijú aj naďalej. Nie všetci ľudia však takéto kontakty zažijú. Má to rozličné dôvody. Zdá sa, že to zažívajú ľudia, ktorí sú schopní voľne a bez ostychu rozprávať o duchovných zážitkoch, pretože už od svojho detstva boli na to zvyknutí a naučili sa veriť svojej intuícii, čo mnohým ľuďom nie je vlastné. Okrem toho veľký žiaľ a emócie ako zatrpknutosť, zlosť a strach, posmrtným kontaktom bránia.

V mnohých prípadoch signály zosnulých jednoducho nepočujeme. Jedno je však isté, tieto kontakty sa nedajú vynútiť, ani zámerne vyvolať. Veľkou silou vesmíru je a zostáva láska. Známa americká psychiatrička Elisabeth Rossová, ktorá sa dlhé roky zaoberá životom po smrti, to vyjadrila takto:

"Smrť je iba prechodom z tohto života do druhej existencie, v ktorej neexistuje žiadna bolesť a žiaden strach. Všetka zatrpknutosť a nezhody sa rozplynú a jediné, čo zostane naveky, je láska."

Pamiatka zosnulých sa slávi od roku 998, zaviedol ju opát Odilo

Sviatok duší, ktoré pykávajú

Sviatok Všechsvätých pripadá na 1. novembra a je jedným zo sviatkov katolíckej cirkvi. V tento deň si cirkev pripomína všetkých svätých, a to nielen tých, ktorí sú oficiálne kanonizovaní.

Dôvodom zavedenia tohto sviatku bol fakt, že nebolo možné sláviť každý jednotlivý deň svätcov. Pápež Gregor III. a následne Gregor IV. ustanovili preto 1. november za sviatok západnej cirkvi. O deň neskôr, 2. novembra, cirkev slávi slávnosť všetkých veriacich zomrelých, ľudovo nazývaný Dušičky.

Pamiatka zosnulých sa slávi od 9. storočia a zaviedol ju v roku 998 clunajský opát Odilo, ktorý sa takto snažil čeliť pretrvávajúcim pohanským obradom. V 13. storočí sa tento zvyk rozšíril do celej západnej cirkvi. Nariadil vyzváňať, spievať žalmy za mŕtvych a na druhý deň slúžiť zádušné omše. Je to sviatok duší, ktoré si odpykávajú tresty v očistci. Ľudia na zemi im môžu pomáhať modlitbami a obetami. Modlitba za zosnulých v tento deň patrí k najstarším kresťanským tradíciám. Na znak nesmrteľnosti duší a božieho milosrdenstva sa na cintorínoch zapaľujú sviečky. Býva zvykom navštíviť v tento deň cintorín a rodinné hrobky.

Tento sviatok má rôznu podobu. V USA a Anglicku je známy ako Halloween, v Japonsku festival svetiel, v juhoamerických krajinách tanec s mŕtvymi, kde majú ľudia zaužívané čarodejnícke rituály a woodoo. Kelti verili, že duše každý rok, posledný októbrový deň, zavítajú na Zem.

Duše dopredu vedia, ako budú vyzerať v budúcom vtelení

Zem je pre nich miesto neistoty a strachu

Duše nerady opúšťajú "večný dom", aby sa znova inkarnovali na Zemi. Pre ne je Zem ťažké miesto, plné neistoty a strachu. Nakoniec sa v ich mysli objaví myšlienka: "Nemyslíš, že je už čas?" Je to hlas sprievodcu, ktorý pobáda dušu človeka na cestu rozvoja: pozemské inkarnácie jej v tom veľmi pomáhajú.

Bytosti v záhrobí dobre vedia, kým chcú byť na Zemi. Dlho sú inštruované. Keď sú už pripravené na nové zrodenie, idú so svojím sprievodcom na miesto výberu života. Niektorí pacienti, ktorí sa vrátili " z druhého brehu" ho opisujú ako zvláštny druh "kina". Je tam čosi ako obrazovky, na ktorých sú osvetlené rôzne miesta Zeme. Kandidát na "nového človeka" si prezerá obrazy ako film na videu. Môže jednotlivé scény zastaviť, prejsť dozadu na niektoré udalosti, ba dokonca na chvíľu sa ocitnúť v určitej situácii. Vtedy spozná veľa podrobností zo života tých osôb, do ktorých sa chce inkarnovať (neskôr na to všetko musí zabudnúť). Nakoniec sa rozhodne pre jedno z ponúknutých tiel.

Duše dopredu vedia, ako budú vyzerať v budúcom vtelení. Sú pripravené na to, že život im môže dať zabrať, vedia, kto bude ich rodina. Musia však na to všetko zabudnúť a poradiť si na Zemi bez poznania toho, kto boli a čo sa s nimi môže stať. Majú ešte čas stretnúť sa s priateľmi a dohodnúť sa, ako sa na Zemi spoznajú. A potom bez zdržiavania musia opäť vkročiť do tunela, na ktorého konci ich teraz nečaká svetlo, ale lono matky...

Pravda, to je len jeden pohľad do inej roviny bytia. Inou cestou prechádzajú tzv. vyspelé duše, inou vrahovia či mamonári. Od stupňa vývoja daného človeka závisí aj to, čo prežíva na "onom svete".

O svojich minulých životoch sa môžeme dozvedieť viac

Kým sme a kam vlastne kráčame?

Vedieť, odkiaľ prichádzame je rovnako dôležité, ako vedieť kam smerujeme. Napriek tomu sa mnohí ľudia pýtajú: Ak má reinkarnácia taký veľký význam, prečo si na svoje predchádzajúce životy vôbec nepamätáme?

Naše telá, pohyblivé schránky, chrániace a premiestňujúce našu dušu, obsahujú o nej všetky záznamy od jej počiatku. Z Božej milosti sa v rozmere času stretávame krok za krokom sami so sebou. Naše problémy, všetko, čo sa ešte musíme naučiť, i naše vynikajúce schopnosti sú merané v takých dávkach, ktoré dokážeme zvládať a vstrebať. Toto dedičstvo duše leží skryté v nás a čaká, kým na svojej ceste opäť pokročíme a silnejšie v sebe prebudíme Ducha. Keď príde čas, možno si začneme spomínať, kto sme a aké kráľovské dedičstvo zdieľame. Pri hľadaní podrobnosti o predchádzajúcich životoch by sme mali pátrať iba po tom, čo má v našom súčasnom živote význam. Nie sú to ani presné mená, miesta a obdobia, ale skôr kvalita života.

Ako hlboko siaha náš vzťah k ostatným ľuďom? Za čo nesieme zodpovednosť? Čo posilňuje a čo oslabuje našu osobnosť? V čo veríme a čoho sa bojíme? Až po preskúmaní týchto hodnôt možno nájdeme v myšlienkach o reinkarnácii východisko pre odpovede na uvedené otázky. Pravidelné zapisovanie snov bolo bohatým prameňom informácií o predchádzajúcom živote pre mnohých ľudí, ktorí sa mu venovali. Niektorí z tých, ku ktorým prehovoril spiaci prorok, známy americký jasnovidec Edgar Cayce, mali skoro na to sny, ktoré sa viazali k minulým životom a boli rovnako presvedčivé a prakticky použiteľné ako samotné rozhovory.

Aby sme sa niečo dozvedeli o podmienkach svojho predchádzajúceho života, začnime pátrať, čo vlastne o sebe už vieme. Aké želania sme mali ako malé deti? Ktoré historické obdobia nás najviac zaujímajú? Ktoré cudzie krajiny sme navštívili a po ktorých ešte túžime? Aký máme prístup k jednotlivým národnostiam? Aké máme záujmy a na čo máme nadanie? Aká hudba, aké obrazy nás oslovujú? Ktoré jedlá máme najradšej? Ak si odpovieme na tieto otázky, zistíme, že sme sa o svojich minulých životoch dozvedeli viac, než sme si dokázali predstaviť.

Ak sa vydáme touto cestou, budeme meditovať pomaly, krok za krokom, objavíme svoje skutočné JA a rozpomenieme sa na to, kým sme a kam kráčame.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 4. Magazín SME Ženy už v predaji
 5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 7. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 8. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 9. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 10. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 36 813
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 24 968
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 17 698
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 931
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 711
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 501
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 12 921
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 483
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 335
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 178
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.
Premiér Igor Matovič.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Testovanie nie je hlasovanie, dajte sa otestovať

Je dôležité, aby štát dokázal otestovať všetkých, ktorí chcú byť zodpovední.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Igor Matovič.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop