Korzár logo Korzár Košice

Robotník prežil pád z 18 metrov!

POTÚŽENÝ ALKOHOLOM ZLETEL Z LÁVKYPracovník stavebnej firmy, ktorá zatepľuje blok na Viedenskej ulici, vypadol zo stavebnej lávky z úrovne šiesteho

POTÚŽENÝ ALKOHOLOM ZLETEL Z LÁVKY

Pracovník stavebnej firmy, ktorá zatepľuje blok na Viedenskej ulici, vypadol zo stavebnej lávky z úrovne šiesteho až siedmeho poschodia. Ako zázrakom prežil.

KOŠICE. Martin Makúch z Prešova mal z pekla šťastie. Prežil pád, ktorý býva obvykle osudným.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Boli sme na stavebnej lávke. Povolila lavička, a tak som z nej spadol. Na mojej strane asi neboli zaseknuté dvierka, ja som išiel, nahýňal som sa, dvierka povolili a stúpil som do prázdna. Možno som ich uvoľnil predtým a som to ani neregistroval," spomína si na osudné momenty Martin, ktorý teraz leží na Klinike úrazovej chirurgie FN L. Pasteura v Košiciach.

SkryťVypnúť reklamu

Zalietal si...

"Zalietal som si, dopadol som na nohy, potom na zadok... A som tu. Viete, boli sme tam viacerí a neboli sme pripútaní bezpečnostnými pásmi. To by ani nešlo, lebo by sme sa nevedeli normálne hýbať a ukladať polystyrén," uvádza zranený robotník okolnosti, za ktorých k nešťastiu došlo.

Zatepľovačky už robí dlho, dosiaľ sa mu nič nestalo. Je šťastný, že to takto dopadlo. Cíti sa, akoby sa znovu narodil. "Po páde som vnímal, následne prišiel šok a nevedel som ani to, ako som sa do nemocnice dostal. Myslel som si, že ma priviezli kolegovia autom, no lekári mi povedali, že ma doviezla sanitka. Lekári sa o mňa starajú, len mám pocit, že mi nedávajú nič jesť ani piť."

Bolí ho panva, noha, nevie, prečo mu dali fixáciu krku. "Stáli pri mne všetci svätí, musím sa ísť poďakovať do kostola. Žijem s mamou, príde ma pozrieť. Priviezli ma v montérkach, chcel by som, aby mi doniesli peniaze, telefón a nejaké veci. Nemám nič, aj tie montérky mi postrihali," dodáva Martin.

SkryťVypnúť reklamu

Mal vypité

Prípadom sa už zaoberá aj inšpektorát práce, ktorý ho prešetruje ako pracovný úraz.

"Muž bol v čase pred nehodou na stavebnej lávke spolu s ďalšími dvoma kolegami. Vytrhával nejaký plech, pričom stratil stabilitu, spadol na podlahu a prepadol medzi zábradlím z osemnástich metrov. Mal v sebe aj alkohol, bolo to približne 1,6 promile. Nevieme zatiaľ, či mal súvis s nehodou aj ten alkohol, alebo bol zlý technický stav lávky," povedal nám vrchný inšpektor Inšpektorátu práce Košice Bartolomej Dorov.

Na dome sa včera nerobila. Stavebná firma stiahla podľa susedov pracovníkov, pretože došlo k tejto udalosti.

Utrpel ťažké zranenia

Pacienta priviezla do nemocnice Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice záchranná služba. Bol ošetrený a následne i hospitalizovaný na Klinike úrazovej chirurgie.

SkryťVypnúť reklamu

"Utrpel ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť asi pol roka a čakajú ho viaceré náročné operácie. Má zlomeninu záhlavnej kosti, zlomeniu panvy a stehnovej kosti a utrpel tiež viaceré vnútrobrušné poranenia. Jeho zdravotný stav je už stabilizovaný," uviedla hovorkyňa nemocnice Jaroslava Oravcová.

Prípadom sa zaoberá aj polícia.

Autor: krs

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Praskajú vám steny? Nie vždy ide len o chybu omietky
  2. Ich drony lietali na koncerte Rammsteinu
  3. Chcete investovať? Začína sa predaj dlhopisov pre Istropolis
  4. Objavuj, cestuj, zaži – tu a TEAZZ!
  5. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026
  6. TOP exotické destinácie na dosah: Ktorú si vyberiete?
  7. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom
  8. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom
  1. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026
  2. Objavuj, cestuj, zaži – tu a TEAZZ!
  3. TOP exotické destinácie na dosah: Ktorú si vyberiete?
  4. Chcete investovať? Začína sa predaj dlhopisov pre Istropolis
  5. HAUS - Môžeš za to, že veci fungujú
  6. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom
  7. Známy operátor opäť prekvapuje: Prináša internet 2500 Mbit/s
  8. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom
  1. Toto bude cestovateľský hit roka 2026 28 895
  2. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu 25 323
  3. Ľuboš Fellner otvorene 8 043
  4. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny 6 349
  5. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 4 999
  6. Cestovateľský hit desaťročí leží v Ázii – s 55% zľavou 3 555
  7. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom 3 482
  8. Hodnotenie profesionála: Maldivské rezorty do hodiny od letiska 3 249
  1. Elena Antalová: Zvyšok života si nepokazím
  2. Petra Machová: Bukurešť - advent, aký ste ešte nezažili
  3. Irena Šimuneková: Hrad Beckov
  4. Ján Gálik: Protestné zhromaždenie "Proti ožobračovaniu Slovenska" 16.9.2025
  5. Martin Turčan: Čo je toto za sociálna politika?!
  6. Ján Komrska: Štít Uncompahgre, Colorado
  7. Tomáš Kuvik: Slovák, politika a zrkadlo: dvaja kamaráti a jeden nepriateľ
  8. Martin Šuraba: Pražská električka (2/2)
  1. Radko Mačuha: Nepríjemná správa pre Fica a Uhríka. 102 298
  2. Pavol Návrat: Žiadosť občanov Slovenskej republiky o zlúčenie s Českou republikou 53 982
  3. Monika Albertiová: Facka Ficovi. Slovensko sa prebúdza! 21 230
  4. Martin Sukupčák: Otvorený list ministrovi Blanárovi 9 633
  5. Monika Albertiová: Ďakujeme, Smer. Vianoce zrušené, odvody zvýšené, a vy voliči žerte seno. Tak vám treba! 6 794
  6. Ján Kušnír: Prečo D2 každé ráno kolabuje 6 745
  7. Otilia Horrocks: Akcia "Hromžia celé Košice" v plnom prúde 6 498
  8. Radoslav Záhumenský: Celé Slovensko v mini verzii? Park, kde prejdete celé Slovensko za pár minút! 6 092
  1. Věra Tepličková: Pravdepodobná reakcia Smeru na vylúčenie z PES alebo Načo mi je perie?
  2. Radko Mačuha: Dôležitá je miera demokracie.
  3. Věra Tepličková: A je to tu: Mars útočí
  4. Radko Mačuha: Dobrá správa pre Fica a Uhríka.
  5. Marian Nanias: Čerenkovovo žiarenie v ľudskom tele.
  6. Věra Tepličková: Keby sme my vedeli...
  7. Roman Kebísek: Teoretik moci Machiavelli: Je rozdiel medzi tým, aký by mal život byť a aký naozaj je
  8. Radko Mačuha: Nepríjemná správa pre Fica a Uhríka.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu