Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Existuje život po živote a čo vlastne ide. Na možnosť reinkarnácie existuje množstvo teóriíAj vy sa možno sami seba pýtate: Boli sme tu už niekedy

Existuje život po živote a čo vlastne ide. Na možnosť reinkarnácie existuje množstvo teórií

Aj vy sa možno sami seba pýtate: Boli sme tu už niekedy pred tým?

Mnohých ľudí zaujíma reinkarnačná teória, najmä v súvislosti s vlastnými minulými životami. Z veľkého množstva literatúry zaoberajúcej sa práve touto teóriou - je všetko zhrnuté prijateľnou a presvedčivou formou v knihe Osud ako šanca a práve tá nám poslúžila ako zdroj k tomto materiálu. Jej autor je psychológ zaoberajúci sa reinkarnačnou teóriou.

Skryť Vypnúť reklamu

Ani moderná fyzika nemá nič proti tvrdeniu: "Všetko sa chveje." Rozličné javy nášho vesmíru sa od seba líšia len stupňom kmitania, podliehajú však tomu istému zákonu. Náš hmotný svet je v každom smeru bipolárny. Vždy jeden pól si vynucuje protipól a neustálou výmenou oboch pólov vzniká rytmus - základný princíp všetkého života. Ako príklad možno uviesť rytmus dýchania. Každý vdych si s istotou vynúti výdych, každý východ slnka jeho západ, každý zrod svoj koniec - smrť. Analogicky teda každý výdych nasleduje za vdychom, západ slnka za východom či smrť za zrodením.

Pomerne bez problémov sme všetci schopní pochopiť, že po bdení nasleduje spánok a zasa po spánku nasleduje jeho protipól teda - bdenie. Život a smrť majú rovnaký rytmus, ako nádych a výdych, bdenie a spánok. Život si vynucuje smrť. Jedinou istotou pri narodení nejakej bytosti je fakt, že raz zomrie. Smrť nasleduje po živote s rovnakou istotou ako výdych po nádychu. Podľa tohoto zákona si však smrť vynucuje zasa život. Rytmické putovanie duše cez život a smrť sa nazýva reinkarnácia.

Skryť Vypnúť reklamu

Prečo teda nie sme schopní pochopiť, ba či i len pripustiť, existenciu reinkarnačného reťazca (z latinského re - predpona opakovanie, caro - mäsa, teda vlastne nové mäso)? O reinkarnáciach vedel už Platón či Goethe. Skutočne o nej vedeli, nie že by v ňu verili, pretože reinkarnácia nie je otázkou viery, ale veci filozofickej schopnosti poznania!

Reinkarnáciu možno prirovnať k jednotlivým triedam školy. Jedna trieda je jeden pozemský život. Po osvojení si učiva vždy nasledujú prázdniny a potom vyšší ročník, prípadne opakovanie ak sme sa nič nenaučili. Pravda, je tu rozdiel. Na rozdiel od klasickej školy osud vás nechá opakovať triedu trebárs i stokrát, dokiaľ si neosvojíte všetko, čo máte. Je veľmi trpezlivý a dáva človeku vždy nové a nové možnosti, aby pochopil, čo ešte nechápe, aby svoje chyby kompenzoval. Žiť znamená učiť sa a je jedno či to človek akceptuje alebo nie. Osud sa s neúprosnou spravodlivosťou stará o to, aby sa človek učil práve to, k čomu má najväčší odpor a najmenšiu chuť aby to akceptoval.....

Skryť Vypnúť reklamu

Najstaršie inkarnácie, na ktoré prišli terapeuti zaoberajúci sa reinkranačnou terapiou siahajú až k rokom okolo 30.000 pr. n. l., ale i ďalej, teda ešte za obdobie Atlantídy. Zatiaľ čo predtým trvalo medziobdobie na "druhom svete" okolo 300-500 rokov pozemského času, v dnešnej dobe sa už niektoré duše ponáhľajú na Zem často po 10 rokoch. Prečo toľké náhlenie sa? Súvisí to vraj so závažnými transformačnými aktivitami Zeme v začínajúcom veku Vodnára a vraj sa náhli narodiť sa "to najlepšie, čo je vôbec možné, aby vyspelé duše pomáhali v osudovej skúške obrody ľudstva. Pretože že sa bude o ľudstve i o planéte rozhodovať, duše sa v týchto rokoch naučia toľko, čo sa nenaučili za niekoľko minulých životov dokopy.

Je naozaj veľmi čudné, že sa stále ozývajú hlasy, požadujúce dôkazy o reinkarnácii. Sme natoľko zmetení materiálnom a vedeckým vnímaním sveta, že dôkazy potrebujeme na všetko (veď dôkazy chceli už vojaci pri Kristovom ukrižovaní: "Ak si ten Boh, zostúp z kríža a pomôž si sám!", čo Ježiš, i keď zjavne mohol, neurobil).

Mnoho vecí nasvedčuje i tomu, že "reinkarnačné pasáže" obsahovala i Biblia, pretože bola v dobe Kristovho učenia úplnou samozrejmosťou. Až v roku 533 po Kr. bolo na ekumenickom koncile, ktorý sa uskutočnil za vlády cisára Justiána, prehlásené učenie o reinkarnácii za kacírstvo: "Ten, kto hlása doktrínu o preexistencii duše a hroznú myšlienku o jej navrátení do života, buď prekliaty!"

Ak sa vám v noci sníva sen o tom, že lietate, tiež vám nikto neuverí, pretože to nemáte nahrané na video? To nie, bez problémov uveria! Tisícky ľudí rozpráva o reinkarnačných spomienkach - spoločnosť však neverí. Pritom je to rovnaké, ako keby zaryto tvrdila, že slnko už nevyjde, alebo že je Zem stredobodom vesmíru. Výrok, že so smrťou sa všetko končí, potrebuje dôkaz, pretože toto tvrdenie nie je súčasťou skutočnosti a nemôže byť základom osobnej skúsenosti. V rámci skutočnosti nenájdeme ani jednu oblasť, v ktorej by sme mohli ukázať, že v prírode sú procesy, ktoré sa náhle končia v ničote.

Smrť nie je ne -bytím, ale len určitým protipólom bytia. Úmrtie nie je ničím iným, než prekročením tohoto prahu, teda čiary deliacej od sebe ríšu žijúcich a mŕtvych. Sféru telesne žijúcich nazývame "náš alebo tento svet" a tu neznámou ríši mŕtvych " druhý alebo onen svet".

Krajina snov "je" tu tiež a nepredstavuje nijaké geografické umiestnenie. Tak i "druhý svet" sa týka nášho vnímania. Tento a druhý svet nie sú odlíšené priestorovo, ale tu skôr o rozdielne stupne vnímania alebo vedomia. Označenie "tunajšieho sveta" je však prísne subjektívne. Keď človek prekročí prah smrti a dostane sa do druhého sveta, /veď naozaj zvykneme ľudovo hovoriť, že je na druhom, či onom svete/ tak sa " druhý svet" pre neho ihneď stane " tunajším svetom", pretože "tunajší svet" predstavuje vždy len miesto vlastného pobytu. Rovina telesného človeka, ku ktorej on už teraz nepatrí, sa pre neho stane od teraz "druhým svetom". Umieranie sa tým stáva subjektívnym zážitkom, ktorého objektivita stojí a padá s polaritou. Ako pre jedného pozorovateľa slnko na obzore zapadá, tak pre iného v ten istý moment vychádza.

Podobne je tomu s pôrodom a so smrťou. Čím je z nášho pohľadu smrť človeka, tým je z pohľadu druhého sveta pôrod. Umieranie na druhom svete slávime súčasne my na tomto svete ako narodenie dieťaťa. Ten, kto sa od subjektivity týchto "pocitov" oprostí, zistí, že všetko je vlastne totožné. Ľudská duša, ktorá bola vyhodená z jednoty bez priestoru a času, aby sa učila, musí prechádzať temnotami materiálneho sveta po subjektívnej časovej ose aby sa vyvíjala a stala sa vedomejšou. Takto postupuje čoraz bližšie k svojmu cieľu a vracia sa do pôvodnej jednoty aby tak uzatvorila svoj kolobeh.

Cesta ľudskej duše je cestou učenia sa. Proces učenia, ktorého cieľom je dokonalosť je dlhou cestou. Je potrebných veľa malých krokov, dochádza k mnohým omylom a mnohým opravám. Len množstvo inkarnácií môže zaručiť konečný úspech.

Netrápte sa, pokiaľ nerozumiete. Už tým, že čítate tieto riadky dokazujete, že "hľadáte". Tomu kto klope na bránu, býva otvorené. Je veľmi pravdepodobné, že sa už skoro otvorí aj vám….

(spracované podľa Thorwalda Dethlepsena: Osud jako šanca)

Rady a príbehy pani Zity zaoberajúcej sa mágiou

Nejde vám to v práci, alebo ste ju stratili?

Nie vždy sa nám v práci darí a nie je žiadnou výnimkou ak o ňu prídeme. Môže nám pomôcť mágia a ako? Z bohatých skúseností pani Zity sme pre vás vybrali.

Kúpte si štyri sviečky v čiernej, bielej, zelenej a hnedej farbe a budete potrebovať bobkový list. Bobkový list pomeliete na prášok. Počas rituálu nesmie byť nikto doma. Samotná práca si vyžaduje úplné sústredenie sa na úkony, a tie nesmú byť v žiadnom prípade prerušené. Najprv zoberieme čiernu sviečku, zapálime ju a sústredíme na jej oheň v plnej sile myšlienky, že všetko zlé, to čo sa nám nedarí, týka sa našich neúspechov, zhorí v jej plameňoch. Horiacu sviečku posypeme práškom z bobkového listu. Vedľa, ale sviečka musí byť postavená najvyššie / ako na schodíkoch/ dáme bielu sviečku. ( Biela sviečka predstavuje samotného človeka, ktorý sa ocitol v problémoch a bez zamestnania.) Po jej zapálení budeme zasa intenzívne myslieť na to, ako sme si prácu našlo, ako sa dobre cítime a predstavíme si koľko peňazí dostaneme. Teda všetky pozitívne myšlienky, túžby a nádeje sústredíme na plameň bielej sviečky. Na "schodíky", ktoré si urobíme napríklad tak, že taniere niečím podložíme, zapálime zelenú sviečku. Zelená sviečka predstavuje úspech a bohatstvo. Znovu sa sústredíme a vidíme seba ako úspešného človeka. Zelená sviečka musí byť nižšie ako je biela, ale vyššie ako je čierna sviečka. Napokon zapálime hnedú sviečku. Tá musí byť vyššie ako je čierna sviečka, ale je postavená nižšie aj ako zelená a samozrejme aj ako je biela. Hnedá sviečka predstavuje osobnú prácu, teda to, akú prácu by sme chceli. Sviečky zapaľujeme postupne a necháme horieť. Bobkovým listom posypeme len čiernu sviečku, ostatné nie! Sedíme pri nich dotiaľ, kým všetky nezhoria. Ostatok - zvyšok vosku vyhodíme len z čiernej sviečky, zvyšky z ostatných sviečok zabalíme do papiera, ktorý nebol ešte použitý. Na druhý deň, najlepšie hneď ráno, ale len predpoludním, sa vyberieme hľadať prácu, alebo ju zháňame telefonicky, alebo v inzerátoch. Ak sme boli dôslední podarí sa nám prácu si nájsť. Keď nás niekde zavolajú, vždy vchádzame do miestnosti ľavou nohou, nikdy nie pravou. Hlavne keď ideme na pohovor k šéfovi prekročíme prah ľavou nohou.

Človek, ktorý príde o miesto má obyčajne v sebe zlosť, je nahnevaný. Je to síce pochopiteľné, ale je vážnou chybou nechať sa uniesť hnevom. Dám preto i ďalšiu radu. Ak vás prepustili z práce, kúpte sviečku a zájdite do kostola. Tam sviečku zapáľte, pomodlite sa otčenáš a zaželajte veľa zdravia a úspechov svojmu bývalému šéfovi. Prajte mu v duchu naozaj len to dobré. Pri odchode z kostola, dajte do pokladničky drobné, a až kým neprejdete prvú križovatku, nesmiete sa otočiť. Ak totiž niekto príde o prácu a začne si pestovať zlobu v srdci namierenú proti bývalému šéfovi, dlho, dlho nenájde novú robotu. Zloba, ktorú si ponesie so sebou , mu vždy automaticky prinesie zápornú odpoveď všade, kde sa bude uchádzať o zamestnanie.

November z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Silné boje politikov za scénou

Všeobecné tendencie: Z celej tarotovej zostavy kariet - 9 žezlá, 2 meče, 5 mince. November bude upršaný a smutný. Moja rada znie, vôbec si nepripustiť dnu, to čo sa deje vonku, maximálne sa venovať koníčkom a spríjemniť si domáce prostredie rôznymi maličkosťami. Vrásky na čele nám môžu spôsobiť finančné ťažkosti ale i nervozita v spoločnosti ako takej. Veľký dôraz musíme preto klásť na vnútornú rovnováhu a eliminovanie napätia. Pomôže nám najmä diplomacia a pri rozhodovaní zvoliť strednú cestu.

Politická scéna: Posledný súd /XX./, Pustovník /IX./, Cisár /IV./ všetky karty v reverze. Na politickej scéne bude všetko neisté, zahmlené. Treba očakávať veľké zákulisné mocenské boje. Veľmi silný muž, ktorý je už dlho v politike aj veľmi silne udrie, ale odpoveďou budú klamstvá a pretvárka. Pustovník v reverze naznačuje, že do boja zasahujú aj tajné zložky. Je možné úmrtie politika, alebo jeho záhadné zmiznutie. Ani napísanému sa nebude dať veriť. Informácie budú naschvál zmanipulované. Verejnosť teda bude len tušiť...

Finančná situácia: Mesiac /XVIII. v reverze/, Rovnováha /XIV. v reverze/, Mág /I./. Naša mena sa rozkolíše, ekonomika bude pripomínať loď v búrke, ale s dobrým lodivodom, odborníkom. Napriek hroziacim katastrofám sa neodchýli od správnej cesty.

Láska: Veľkňaz /V./, Koleso osudu /X./, Cisárovná /III. v reverze/. November bude priať čistej, úprimnej a poctivej láske. Klamstvá a podvody dvojice rýchlo rozdelia. Do vzťahov bude vstupovať aj viera. Všetci záletníci si musia dať pozor, lebo v tomto mesiaci hrozí zvýšený výskyt pohlavných chorôb. V spoločnosti sa opäť bude hovoriť o interupčnom zákone. Medializovať sa bude dvojica homosexuálov a jedna z cirkví začne uvažovať o legalizácii takéhoto partnerstva.

Zdravie: Veľkňažná /II./, Spravodlivosť /VIII./, Svet /XXI./. V tomto mesiaci sa treba venovať najmä prevencii, dávať si pozor na správnu výživu a zabrániť prechladeniu od nôh. Citliví budeme na oblasť chrbta, ľadvín, pľúc, priedušiek a ženských orgánov. Ak sa budeme zdravo stravovať a dbať zásady prevencie, vážne ochorenia nehrozia.

Babičkine recepty: Než vypukne chrípka

Ak sa blíži chrípka, mali by sme zmeniť stravovacie návyky. V čase vysokého nebezpečenstva nákazy je dobré zrieknuť sa mäsa, vajíčok, sladkostí, kávy, alkoholu, cigariet a mastnej stravy. Jedzte veľa surovej zeleniny a ovocia. Osvedčili sa aj rastlinné a zeleninové šťavy z pŕhľavy, z cvikle, z grapefruitov, a to štvrť litra každý deň. V akútnych fázach ochorenia sa niekedy neodporúča príjem potravín. Ide však je to individuálny prístup.

Imunitu posilnia prípravky z Echynacey, dobre známy cesnak, ktorý je výborným prírodným antibiotikum, šípky. Ďalej kamilka, ktorá zasa detoxikuje organizmus a divozel veľkokvetý. Ten má ochranný vplyv na dýchacie cesty. Protizápalové a obranné účinky má aj propolis. Na kloktanie je vynikajúca šalvia a osvedčil sa aj repík.

Keď sa objavia prvé príznaky ochorenia, chodidlá masírujeme froté uterákom až do začervenania a potom si obujeme ponožky "zapudrované" múčkou z horčičného semena. Ihneď vypijeme horúci ruský čaj, osladíme džemom z malín a do čaju pridáme šťavu z pol citróna. Ľahneme si do postele.

Pri prechladnutí pomáhajú kúpele v nôh v slanej vode, tak teplej ako vydržíme. Po kúpeli si dáme bavlnené ponožky a tak isto si ihneď ľahneme do postele. Do kúpeľa môžeme pridať aj múčku z horčičného semena. Je tiež dobré uvariť si čaj z 2 dielov listov podbeľu, 2 dielov listov malín a 2 dielov dobromysle, ktoré zalejeme 2 pohárami vriacej vody a necháme hodinu lúhovať.

Rozbor cesnaku na vedeckej báze potvrdil, že má silné antibakteriálne účinky. Sedem veľkých rozmliaždených strúčikov cesnaku zmiešať v roztopenom masle. Necháme stuhnúť a jeme 3 krát denne na chlebe.

Pri nádche oblasť hrude a hlavne medi lopatkami natierame tak isto rozmliaždeným cesnakom a bravčovou masťou, ale na jednu čajovú lyžičku cesnaku dáme 4 čajové lyžičky bravčovej masti.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 31 907
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 29 923
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 138
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 263
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 522
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 783
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 613
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 790
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 482
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 872
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto

Pribudlo 64 obetí Covid-19, zaočkovali 3 892 osôb.

2 h
Pľúcny lekár Pavol Pobeha má v súčasnosti najviac práce s pacientmi s koronavírusom.

Ľudia majú dlhodobé následky.

12 h
Plagát nalepený v časti Tinsley pripomína novoročné želanie namierené proti Slovkom.

Rodená Krompašanka Bibiana: Sme posudzovaní podľa neprispôsobivých.

12 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Čaká nás ďalšie kolo testovania.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 231-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 801 obetí. Na Slovensku prebieha plošné testovanie.

6 h
Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Slávik vraj zdržiaval proces výstavby.

2 h
Fotografia z filmu Krajina ve stínu režiséra Bohdana Slámu.

Bohdan Sláma nakrútil čierno-biely film.

19. jan
Ilustračné foto.

Rúško v mnohých prípadoch stačí.

19. jan

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop