Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Ku každej obilnine je potrebné konzumovať kvasenú zeleninu, tvrdí košický diétoterapeut Ing. Peter TóthNiektoré biochemické procesy v ľudskom tele

Ku každej obilnine je potrebné konzumovať kvasenú zeleninu, tvrdí košický diétoterapeut Ing. Peter Tóth

Niektoré biochemické procesy v ľudskom tele sú dodnes záhadné

Jedným z hlavných odvetví čínskej medicíny, ktorá existuje už tisícky rokov, je diétoterapia. Keďže v dávnej minulosti neexistovali laboratóriá ani prístroje, čínski lekári cítili človeka energeticky. Zistili, že niektoré potraviny spôsobujú veľkú záťaž organizmu, vytvárajú kyslé prostredie a iné potraviny zasa túto kyslosť pomáhajú eliminovať. O kyslých a zásaditých potravinách sa viac dozvieme od diétoterapeuta Ing. Peter Tótha (na snímke) a vedúceho Regeneračného centra ENERGY.

Skryť Vypnúť reklamu

V tele človeka je veľmi dôležitý správny pomer kyselín a zásad. Ak nie je tento pomer dodržaný, začnú v organizme rôzne zdravotné problémy. "Náš organizmus si svoje pH veľmi prísne stráži, a z toho najprísnejšie pH krvi. Správne pH krvi má byť medzi 7.35 až 7,4. Ak by kleslo pod 7,35, človek zomiera. Väčšia odchýlka je možná v ostatných telesných tekutinách, ale nie v krvi. Človek sám môže zistiť, či má organizmus prekyslený, keď si odmeria pH moču alebo slín. V lekárni dostať lakmusové papieriky, pomocou ktorých sa zisťuje kyslosť v organizme. Kyseliny sú pre organizmus veľmi škodlivé, sú to produkty rôznych látkových výmen, napríklad kyselina chlorovodíková, močová, octová, ktorá vytvára kyslé prostredie. Na neutralizáciu kyslého prostredia sú potrebné zásadité látky, najmä minerály, stopové prvky. Ak v strave chýbajú, telo si napríklad vápnik berie z kostí a zubov, chróm z pankreasu, zinok z prostaty a podobne," vysvetlil diétoterapeut.

Skryť Vypnúť reklamu

V ľudskom organizme sa dejú rôzne biochemické procesy. Napriek tomu, že veda neustále napreduje, niektoré biochemické procesy sú dodnes záhadné. V minulosti alchymisti sa snažili vyrobiť z jedného prvku úplne iný. Podobná alchýmia sa deje aj v ľudskom tele. Napríklad horčík sa mení na železo, ale len za prítomnosti kyslíka.

"A tu je odpoveď na to, prečo niektorí starí ľudia, ktorí o kyslých a zásaditých potravinách nevedeli nič, sa dožili vysokého veku. Neraz počujeme, že môj dedo zomrel 93-ročný, aj to len preto, že spadol z koňa... Zabúdame na to, že naši dedovia a pradedovia veľa fyzicky pracovali. Fyzickou námahou sa krv okysličuje a kyslík v organizme pôsobí ako katalyzátor, ktorý vykoná alchymistický proces a nastáva to, že pH sa udržiava neustále v neutráli. Chcem ešte zdôrazniť, že ľudia v minulosti, najmä muži, často denne jedli kyselinotvorné jedlá - slaninu a chlieb, ale nesmela k tomu chýbať cibuľa, obsahujúca minerálne látky a enzýmy, urýchľujúce trávenie, čo pôsobilo zásadito. Zelenina dopestovaná v kvalitnej zemine, obsahovala pred 50 rokmi oveľa viac minerálnych látok, neutralizujúcich kyslosť prostredia," zdôraznil Ing. Tóth.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre zaujímavosť uvedieme, ako za ostatné roky klesol obsah minerálnych látok v niektorých potravinách.: u jačmeňa o 63 percent, kukurice 82 percent, mrkvy 40 percent. Neboli to len minerály, zaznamenal sa aj veľký pokles vitamínov. Výskumy sa robili v Holandsku a Maďarsku.

"Záujemcom o zdravú výživu radíme, aby obilniny a strukoviny varili spolu s riasami. Lebo kým strukoviny a obilniny patria medzi potraviny prekysľujúce organizmus, riasy sú veľmi zdravé a obsahujú veľké množstvo minerálnych látok. Stačí pridať trochu rias a potrava sa zharmonizuje. Niektorí naši klienti sa sťažujú, že konzumujú obilniny, strukoviny a majú pálenie záhy. Ku každej obilnine je potrebné konzumovať kvasenú zeleninu, vtedy sa potrava zharmonizuje," povedal diétoterapeut a dodal, že organizmus neprekysľuje krátko tepelne spracovaná zelenina. Ak sa varí dlho, zničia sa enzýmy, preto by sa nemala variť dlhšie ako 20 minút, potom už prekysľuje organizmus. Keď zeleninu uvaríme, nesmieme ju opäť zohrievať.

Prihrievaná strava má oveľa nižšiu energetickú hodnotu, nehovoriac o tom, že v nej vznikajú hnilobné procesy. U nás pestovaná zelenina má už veľmi málo minerálov, preto musí byť potrava doplnená kvasenou zeleninou. Enzýmy, ktoré obsahuje, podporujú trávenie. Prekyslený organizmus spôsobuje chronickú únavu, rôzne ochorenia, medziiným aj alergie. Organizmus prekysľuje nielen strava, jej zloženie, ale dôležité je aj to, ako jeme. Keď budeme jesť hltavo, nezáleží na tom, či konzumujeme zdravé jedlo, organizmus sa prekyslí. Každé sústo je potrebné prežuť aspoň 50-krát, pretože v slinách je aj enzým amiláza, ktorý štiepi sacharidy ešte v ústach. Veľmi dôležitý je aj pohyb, vtedy sa naša krv okysličuje a kyslé prostredie sa mení na zásadité.

"Medzi potraviny, ktoré prekysľujú organizmus patrí napríklad biela múka, biela ryža, huby, syry, najmä plesnivé, mäso, údeniny, mlieko, pivo, víno, arašidy, ocot, chlieb, ktorý obsahuje droždie, prášok do pečiva i cukor, cukor vôbec, med, a všetko, čo je sladké. Zapamätať by sme si mali dve hlavné zásady zdravej výživy: nejesť jedlá sladké a pečené. Pri pečených potravinách vzniká sťahujúca energia. Sem patria aj keksy a tzv. polystyrénové chlebíky, ktoré sú vystavené extrémnemu teplu. Dnešný vystresovaný vnútri napätý človek, si energiou pečenia napätie ešte prehĺbi. Keď človek vynechá sladkú a pečenú potravu, urobí pre svoje zdravie veľmi veľa," povedal na záver Ing. Peter Tóth.

Náš "energetický obal" možno cítiť, vidieť, fotografovať

Čo hovoria niektoré farby aury?

Okolo tela človeka je sústredený energetický obal, nazývaný aura. Ľahko si ju môžeme predstaviť ako klasickú svätožiaru, aká sa maľuje okolo hláv svätcov. Aura môže mať rôzne farby, alebo niektorá farba môže chýbať. Podľa toho je možné usudzovať, čo je príčinou ťažkostí dotyčného človeka.

Uzdravenie sa prejaví harmonizáciou aury. Niektorí nadaní jedinci sú schopní auru nielen cítiť alebo ju vyhmatať rukami, pomocou virgule, kyvadla a podobne, ale auru aj priamo vidieť. Túto latentnú schopnosť možno získať alebo výrazne zlepšiť otvorením tretieho oka, Dnes už vieme, že auru možno aj vyfotografovať. Aura je vnímaná a fotografovaná ako rôznofarebná. A čo hovoria farby aury?

ČERVENÁ. Nadbytok červenej farby v aure znamená sebeckosť, tvrdohlavosť, preceňovanie dôležitosti materiálnych vecí. Napätie a nervozita sa môžu javiť ako svetločervená farba, hnev a zmyselnosť ako tmavočervená farba.

ORANŽOVÁ. Predstavuje energiu, zdravie, spokojnosť. Ak je jej priveľa, znamená prehnaný dôraz na vlastné ciele a ambície, prípadne strach, ilúzie a rozčarovanie.

ŽLTÁ. Ak je aura svetložltá, je známkou slabostí a nerozhodností, prípadne starostí a frustrácie.

ZELENÁ. Znamená vitalitu, prispôsobivosť osobnosti s všestranne nadanou mysľou.

MODRÁ. Bledomodrá svedčí o schopnosti vzdelávať sa, učiť sa, modrá všeobecne znamená idealizmus, čestnosť, inšpiráciu.

INDIGO (TMAVOMODROFIALOVÁ). Duchovné osvietenie, láska.

ŠEDÁ A ČIERNA. Aura je poškodená stresom, chorobou.

Čistenie organizmu metódou Dr. Mary Staggs

Detoxikačný kúpeľ nôh je jednoduchý a veľmi účinný

V dnešnej, uponáhľanej dobe sme sa veľmi vzdialili prírode a denne sme vystavení veľkému množstvu škodlivých vplyvov, ktoré sa výrazne podpisujú pod naše zdravie, či už ide o nekvalitnú vodu, stravu, znečistené ovzdušie, stres, ale aj elektromagnetický smog. To všetko spôsobuje, že do nášho tela preniká veľa toxínov a škodlivín, čo spôsobuje nárast únavy, zdravotných problémov a civilizačných ochorení. Tieto problémy úspešne rieši elektrolytická iontová detoxikácia pomocou prístroja Mary Staggs Detox, ktorý je výsledkom celoživotnej práce Dr. Mary Staggs. Práve jej udelili cenu EXCELLENCE AWARD za celoživotný prínos v oblasti detoxikácie organizmu.

"Detoxikácia pomocou tohto prístroja je nový typ komplementárnej terapie pomocou špeciálneho detoxikačného kúpeľa nôh. Keď si ponoríme nohy do ionizovaného vodného kúpeľa, začína v tele prirodzená detoxikácia a celková regenerácia organizmu. Prostredníctvom bioenergetického poľa sa harmonizuje a vyvažuje energia v bunkách, telesné bunky fungujú efektívne, naplno prijímajú živiny a vylučujú toxíny. Tento špeciálny detoxikačný kúpeľ nôh, cez reflexné body a póry na chodidlách, aktivizuje celý ľudský organizmus. Z tela sa postupne uvoľňujú metabolity, toxíny, jedy, plesne a iné nežiaduce prvky. Liečebný postup prospeje každému, dokonca aj tým, ktorí si myslia, že sú úplne zdraví. Účinkuje už po prvej kúre, ktorú odporúčam podporiť pitím čistej vody, prípadne bylinkovými čajmi," povedala pani Magdaléna Smreková z Relaxu l.mandalového inštitútu.

Tomáš Sirák absolvoval túto kúru už 70-krát. Aké sú jeho poznatky? "Mal som možnosť ako prvý si vyskúšať účinky tohto jedinečného detoxikačného prístroja, certifikovaného v EÚ. Detoxikačný kúpeľ nôh prístrojom Mary Staggs Detox som absolvoval už mnohokrát, pretože detoxikácia organizmu je dlhodobý proces. Keďže chcem urobiť niečo pre svoje zdravie, raz v týždni absolvujem 30-minútovú procedúru vo vaničke. Na vlastnej koži som pocítil pozitíva a môžem s istotou povedať, že ak sa telo zbaví jedovatých látok, dochádza k úprave jeho funkcií, k ozdraveniu organizmu. Viditeľne sa mi zlepšila pleť, zrak, už po tretej procedúre som nepotreboval okuliare, psychicky sa cítim veľmi dobre, dokonca som pribral 6 kíl. Bol som veľmi chudý a nedokázal som pribrať na hmotnosti. Prístroj pomáha aj opačne, obéznemu človeku sa zníži hmotnosť a získa vytvarovanú postavu."

Liečebné detoxikačné kúpele sú obzvlášť vhodné pri poruchách metabolizmu, pri zvýšenej hladine tukov, kyseliny močovej, dne, cukrovke, poruchách krvného obehu, bolestiach kĺbov, artritíde, zlom trávení, alergiách, zlej funkcii obličiek a pečene, roztrúsenej skleróze, respiračných i gynekologických problémoch. Pravidelná detoxikácia pomocou prístroja Mary Staggs Detox pomáha tiež pri migrénach, depresiách, kožných chorobách, odbúrava stres, zvyšuje imunitu.

"Elektrolytický kúpeľ nôh pomocou tejto metódy pôsobí celostne, ozdravuje organizmus, šetrným spôsobom obnovuje prirodzenú detoxikáciu tela, ale nenahrádza lekárske ošetrenie," zdôraznila M. Smreková.

Celodenné podujatie zamerané na zdravý životný štýl a ezoteriku

Pohľad na zdravie cez prizmu filozofií

Regeneračné centrum Energy pripravilo na 13. októbra v Dome techniky Deň zdravia, zameraný na zdravý životný štýl a ezoteriku. Prednášať budú osobností zo Slovenska i zahraničia. Ajurvédsky lekár MUDr. D. Frej, bylinkárka MUDr. E. Moučková, MUDr. V. Savčenko z Česka, M.Sagodi z Maďarska o anjelskej terapii, z Košíc diétoterapeut Ing. Peter Tóth a Mgr. M. Kostelník, ktorý bude hovoriť o fungovaní čakier a energetických centier človeka.

"Chceme, aby návštevníci tohto podujatia pochopili, že sú si sami zodpovední za svoje zdravie a záleží len na nich, ako prijmú pohľad na zdravie cez prizmu východných filozofií. V prednáške sa zameriam na čakrový systém a energetické centrá, pomocou ktorých človek, ktorý je súčasťou prírody, Zeme, komunikuje s Univerzom," povedal košický astrológ.

"Návštevníci Dňa zdravia budú mať možnosť stretnúť sa s mnohými vystavovateľmi z oblastí zdravej výživy, alternatívnych terapií, oboznámiť sa s rôznymi prístrojmi, softvérmi na diagnostikovanie zdravotného stavu, prípadne si nechať odfotiť svoju auru. Na celodenné podujatie si netreba nosiť jedlo, Govinda ponúkne stravu pripravenú podľa zásad zdravej výživy. Nápoje, či už zdravá káva, čaj, ovocné a zeleninové šťavy, budú v cene vstupenky. Počas prestávky predvedú tanečnice pod vedením Ivety Jozefjakovej brušné tance, určite zaujmú ukážky z čínskeho umenia taj-či i hudobná etno skupina Galapagos," doplnil informácie Ing. Peter Tóth.

Vstupenky v cene 160 Sk si záujemcovia môžu kúpiť v Regeneračnom centre Energy alebo na mieste za 200 Sk.

Pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 39 225
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 37 451
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 345
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 10 204
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 991
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 932
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 205
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 917
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 717
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 605
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Plocha v areáli bytového podniku, ktorá by mala slúžiť ako parkovisko pre vraky.

Bude v areáli bytového podniku.

2 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Rázcestie v obci Martinová.

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

22. jan

O klíme si kladieme falošné otázky.

22. jan
Policajti blokujú demonštrantov počas protestu proti väzneniu ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného v Jekaterinburgu.

Rusi demonštrovali proti Putinovmu režimu.

5 h
Nemocnice v Londýne sú pod tlakom.

Nový kmeň môže byť smrteľnejší.

9 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop