Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

SuperStar

Reality šou Slovensko hľadá SuperStar 3 vstúpi zajtra do časti, v ktorej už budú o všetkom rozhodovať diváciVypadní tí, ktorí dostanú najviac

Reality šou Slovensko hľadá SuperStar 3 vstúpi zajtra do časti, v ktorej už budú o všetkom rozhodovať diváci

Vypadní tí, ktorí dostanú najviac SMS-kových hlasov

Tretia séria súťaže Slovensko hľadá SuperStar, ktorú vysiela televízia Markíza, vstupuje do ďalšej fázy. Po prvý krát sa k slovu dostanú aj diváci. Porota bude mať len poradný hlas a rozhodovať bude už nie len spev, ale aj to, nakoľko si speváci a speváčky budú vedieť na svoju stranu nakloniť sympatie divákov. V sobotu si zaspieva 11 chlapcov, v nedeľu 11 dievčat a v pondelok počas Rozhodnutia sa dozvieme, ktoré dve dievčatá a dvaja chlapci súťaž opustia.

Skryť Vypnúť reklamu

Košice majú tri semifinálové želiezka v ohni. Sú nimi Košičan Tomáš Krak, Filip Lenárth, ktorý síce pochádza z Martina, ale v Košiciach študoval a pracuje tu ako moderátor v rádiu KISS. Tretím je Tomáš Buranovský z Malej Idy.

V súčasnosti sú všetci semifinalisti pohromade v Bratislave. "Bývajú v bratislavskom hoteli v blízkosti Incheby, odkiaľ sa budú vysielať semifinálové a finálové kolá. Momentálne sa súťažiaci sa pripravujú na svoje prvé vystúpenie naživo," prezradila nám PR manažérka televízie Markíza Viera Paluchová.

Tak ako počas prvých dvoch SuperStar, aj tentoraz sa môžu diváci tešiť na zaujímavé a veľkolepé pódium (na snímke vpravo). "Scéna na semifinálové kola sa dokončila v stredu. Z nej sa však budú naživo vysielať len tri semifinále. Na finálové kolá bude postavená nová, ešte lepšia scéna. Tá začna v Inchebe vznikať 9. októbra."

Skryť Vypnúť reklamu

Réžia chystá tri semifinálové kolá počas nasledujúcich troch víkendov. "Prvé začne v sobotu live reláciou, predstavia sa chlapci. V nedeľu sa v priamom prenose predstavia dievčatá. V pondelok ukončí prvé semifinálové kolo live vysielanie s názvom Rozhodnutie, v ktorom diváci svojim SMS-kovým hlasovaním určia, kto vypadne z dievčat a kto z chlapcov. Vypadnú tí dvaja chlapci a tie dve dievčatá, ktorí dostanú najviac sms-kových hlasov a diváci tým určia najhoršie spievajúceho semifinalistu v tom-ktorom kole." K slovu sa teda nedostanú sympatie divákov, ale antipatie.

Do druhého semifinále postúpia len deviati chlapci a deväť dievčat, postup pri vypadávaní bude rovnaký. Tiež vypadnú tí, ktorí dostanú najviac tzv. negatívnych hlasov, ibaže v druhom kole sa počet semifinalistov zúži na 6 + 6. "Tretie semifinálové kolo 13. októbra (chlapci) a 14. októbra (dievčatá) bude špecifické. Vypadne len jedno dievča a jeden chlapec. Zostane 10 chlapcov a dievčat, ktorí postúpia do finále."

Skryť Vypnúť reklamu

Finálové kolá začne Markíza vysielať v nedeľu 10. októbra a po prvý krát sa predstavia spolu chlapci aj dievčatá. Znovu sa bude rozhodovať až v pondelok v Rozhodnutí. "Spolu bude 9 finálových večerov. Na 16. decembra je pripravený posledný prenos z finále, na ktorom sa predstavia len dvaja najlepší. V ten istý deň sa dozvieme meno víťaza tretieho ročníka súťaže Slovensko hľadá SuperStar."

A čo program prvého semifinálového kola? "Pesničky si semifinalisti mohli vybrať zo zoznamu, ktorý sme im poskytli. Chlapci budú spievať s kapelou a dievčatá v sprievode klavíra, teda Richarda Rikkona. Počas druhého kola o týždeň to bude naopak. V treťom semifinálovom kole sa budú môcť speváci sami sprevádzať aj na hudobnom nástroji," dodala V. Paluchová.

Semifinalisti - dievčatá:

Viera Berkyová (16), Plzeň

Alexandra Ďurinová (17), Malacky

Natália Hatalová (18), Topoľčany

Ivana Kováčová (17), žiar nad Hronom

DOminika Mirgová (15), Trnava

Lucia Olešová (19), Bratislava

Katarína Smolinská (19), Šaštín-Stráže

Dáša Šarkózyová (19), Bratislava

Barbara Šulíková (17), Bratislava

Katarína Talanová (16), Dubniva nad Váhom

Alexandra Zelezníková (20), Partizánske

Semifinalisti - chlapci:

Marcel Berky (17), Veľký Krtíš

Adam Briestenský (25), Pezinok

Tomáš Buranovský (17), Malá Ida

Michal Chrenko (17), Vráble

Martin Konrád (15), Neded

Tomáš Krak (25), Košice

Filip Lenárth (22), Martin

Lukáš Piala (18), Žilina

Peter Račko (17), Zvolen

Jozef Rakyta (18), Prievidza

Róbert Šimko (18), Rožňava

Z Košíc a okolia zabojujú od zajtra v semifinále traja speváci

Inšpiroval ho úspech Petra Cmoríka

Košičan Tomáš Krak rozhodne nepatrí v muzike medzi žiadnych nováčikov. Mnohí ho poznajú okrem iného ako víťaza súťaže Košický zlatý poklad z roku 2003. V dokrútke ku košickému kastingu SuperStar sa vyjadril, že keďže sa už dlhšie v muzike snaží preraziť a zatiaľ sa mu nedarí, ako by chcel, práve preto sa rozhodol skúsiť šťastie v SuperStar. Ako inšpiráciu mu vraj poslúžil príklad Petra Cmoríka, tiež ostrieľaného no na Slovensku neznámeho speváka, ktorého táto súťaž doslova vystrelila medzi hviezdy slovenskej muziky.

Tomášovým hudobným vzorom a idolom je George Michael, na kastingu spieval jeho pesničku Faith. Údajne práve táto skladba ho totiž priviedla k hudbe a k hre na gitare, čo mu ide veľmi dobre, samozrejme, aj so spevom. Na kastingu zabával všetkých ľudí tým, ako si držal gitaru z chrbtom, hral na nej a popri tom spieval... Je to proste showman - na kasting prišiel oblečený v obleku, tak ho porota „prehovárala", aby to nebral tak vážne, civilne, ale aby prišiel oblečený súčasne. Aj keď sa mu počas Divadla nedarilo tak, ako by si zrejme sám prial a porota bola na vážkach, či ho posunúť ďalej, zrejme veľa zavážil názor Paľa Haberu, ktorý doslova povedal, že Tomáša v semifinále chce mať!

Chce spievať aj baviť divákov

Filip Lenárth pochádza z Martina, má 22 rokov a narodil sa v znamení Barana. Konzervatórium však vyštudoval v Košiciach a pracuje tu ako moderátor v rádiu KISS a vidieť ho môžete i v postave regrúta v inscenácii Ženský zákon na doskách Štátneho divadla... "Ešte, samozrejme, na ten najväčší úspech čakám, ale doposiaľ je to asi zatiaľ to, že hrám v Štátnom divadle Košice a budem hrať aj v muzikáli František z Asisi v Prešove."

Aké má teda hudobné skúsenosti? „Mal som kapelu, kde som hral na gitaru a popri tom som spieval vokály a šesť rokov som študoval neoperný teda muzikálový spev na konzervatóriu v Košiciach."

Medzi jeho obľpbených interprétov patria Anthony Kiedis z kapely Red Hot Chilli Pepers, Kurt Kobain, Ivan Tásler, Christina Aguilera či Mario „Kuly" Kollár z Desmodu. Vypočuje si však rád všetko, okrem počítačovej hudby. Čo si však myslí o SuperStar? "Myslím, že je to jediná reality show, ktorá sa dá počúvať a pozerať... Je to super, že človek má možnosť dostať takú šancu. Potom je už ale na ňom ako s ňou naloží. Viď príklad Koščová a Cmorík. Tretia slovenská SuperStar by mala byť presne ako ja - vtipná, šťavnatá, a hlavne mala by vedieť spievať a baviť divákov..."

S hudbou má minimálne skúsenosti

Tomáš Buranovský má 17 rokov, narodil sa v znemaní Škorpióna a pochádza z Malej Idy. „Mám za sebou niekoľko menších prvenstiev v speváckych súťažiach, no tie sa týkali hlavne folklóru," prezradil Tomáš. "Moje hudobné skúsenosti sú minimálne. Hudobnú kapelu nemám a ani som v živote v žiadnej nespieval. Spievam doma pri počítači. Je to moje najobľúbenejšie a doposiaľ aj jediné miesto, kde som si „hmmkal. A čo spievam? Veľa vecí. Hudobný žáner nemám konkrétne vyhranený. Tento neutrálny pohľad na hudbu je zrejme ovplyvnený aj tým, že som ako malý navštevoval folklórny súbor, a tak sa nebránim žiadnemu hudobnému žánru."

Podľa Tomáša je SuperStar vynikajúcou šancou najmä pre mladých ľudí. "Prostredníctvom tejto súťaže sa môžu dostať tam, kde by to za normálnych okolností nebolo možné, alebo len veľmi ťažko zrealizovateľné. Ibaže každá minca má dve strany a ja si pod tou druhou stranou predstavujem riziko, ktoré by v prípade úspechu mohlo znamenať, že daný súťažiaci spadne skôr na dno, ako sa stihne dotknúť tých najvyšších mét. No aj napriek tomu si myslím, že klady v tejto súťaži prevládajú nad negatívami, koniec koncov, preto som tu...."

Aká by podľa neho mala byť tretia slovenská SuperStar? "Tretia tretia slovenská SuperStar by mala byť presne taká, akú moderátori vyhlásia v posledný finálový večer..."

Klavirista Richard Rikkon sa už považuje za inventár šou Slovensko hľadá SuperStar

Dievčatá sú tohto roku šikovnejšie ako chlapci

Laca Lučeniča, Paľa Haberu, Adelu, Pyca a Bruna by sme už pokojne mohli zaradiť medzi inventár šou Slovensko hľadá SuperStar. Objavili sa v každej z pokračovaní rovnako, ako klavirista Richard Rikkon. V prvých dvoch sériách doprevádzal spevákov počas každého semifinále. Tentoraz nastala zmena.

Práve preto, že v sprievode klavíra bude spievať len jedna skupina, tento týždeň R. Rikkon skúšal len s dievčatami. "Strávili sme spolu pondelok i utorok. Dnes sme ešte mali skúšku čo sa týka nastavenia mikrofónov a podobných technických vecí. V nedeľu budeme mať najprv generálku a potom pôjdeme na ostro. Naozaj som na to veľmi zvedavý," prezradil.

V týchto dňoch sa určite nenudí a nebude sa ani počas nasledujúcich týždňov. "Popri práci v SuperStar mám aj vlastné koncerty, takže je toho na mňa veľa. No nevadí, ja sa z toho teším. Som zvedavý, ako sa mi na budúci týždeň bude pracovať s chlapcami. Na Slovensku je veľa talentovaných spevákov a speváčok a ešte stále je z čoho vyberať. Pred SuperStar 3 som sa sám seba pýtal, či to najlepšie už nebolo v prvých dvoch sériách. No ani tentoraz to nie je márne. Bol som milo prekvapený, akí sú tu talentovaní muzikanti. Je s čím pracovať, lebo zatiaľ sú mnohí len ako materiál, ktorý treba obrúsiť, vychytať muchy..."

R. Rikkon si mal možnosť poriadne poobzerať súťažiacich v tretej sérii už počas Divadla, kde spevákov a speváčky sprevádzal pri duetách. "Úžasné bolo už len to, že sa to odohrávalo na doskách SND, čo súťaži dodávalo skvelú atmosféru. Tiež sa mi páčilo, že kým spievali chlapci, dievčatá boli v hľadisku a naopak. Niektoré výkony už počas duetov ma milo prekvapili, na niektorých však bolo vidieť, že nemali svoj deň. Pri duetách som sa snažil udržiavať v tempe, aké je pre danú pesničku predpísané, ale pár spevákov mi doslova utekalo dopredu. No našli sa aj takí, ktorí spievali tak dobre, že aj ja sám som cítil, že hrám oveľa lepšie, ako pri iných duetách... Celkovo sa mi vidí, že tohto roku sú dievčatá šikovnejšie ako chlapci. Počas skúšania na nedeľu som s nimi strávil veľa času a mám vytipovaných zo 5 či 6 dievčat, ktoré sú podľa mňa skvelé. S jednou som dokonca skúšal pieseň od Christiny Aguilery a nemal som je čo vyčítať!"

V porovananí s prvými sériami SuperStar sa R. Rikkonovi tí z tretej zdajú úprimnejší. "Mal som pocit - najmä v druhom pokračovaní - že sa mnohí na niečo hrajú. Teraz sa mi zdá, že mnohí zo semifinalistov sú ešte naivné deti, ktoré možno netušia, do čoho idú. Preto som zvedavý, čo to s nimi urobí, až sa predvedú v semifinále a zaradia sa medzi hviezdy, ktoré poznajú všetci diváci."

Stranu pripravila: Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 10. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 30 694
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 28 147
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 501
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 102
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 931
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 282
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 479
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 569
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 282
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 994
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takto by mohlo po rekonštrukcii vyzerať okolie Angels arény.
Pľúcny lekár Pavol Pobeha má v súčasnosti najviac práce s pacientmi s koronavírusom.

V Sheffielde sa objavujú plagáty s negatívnym obsahom voči Slovákom

Rodená Krompašanka Bibiana: Sme posudzovaní podľa neprispôsobivých.

Plagát nalepený v časti Tinsley pripomína novoročné želanie namierené proti Slovkom.

Na výtlky a kanál osadili značky. Vodiči ich zbadajú na poslednú chvíľu

Mesto Košice čaká na lepšie počasie a výrobu teplých asfaltových zmesí.

Prekážka na ceste niektorých vodičov prekvapí.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ako prvý dostal vakcínu proti covidu profesor Krčméry.
Dobré ráno

Dobré ráno: Kotleba je navždy vodca, fašisti sa hádajú

Prečo nastal rozkol v ĽSNS.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina)
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kotlebovci sa bijú o peniaze

Milióny od štátu už zamávali aj inou čeliadkou.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop