Korzár logo Korzár Košice
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Už pred tisíckami rokov ľudia žili podľa organových hodín. Keď sú niektoré sú v útlme, iné pracujúOkolo polnoci je mozog veľmi utlmený, vodičom za

Už pred tisíckami rokov ľudia žili podľa organových hodín. Keď sú niektoré sú v útlme, iné pracujú

Okolo polnoci je mozog veľmi utlmený, vodičom za volantom hrozí mikrospánok

Orgánové hodiny sú súčasťou čínskej medicíny. Ľudia si už pred mnohými rokmi všímali, ako im v tú-ktorú hodinu fungujú jednotlivé orgány, kedy majú svoj vrchol i to, že 12 hodín sú ľudské orgány v útlme. Činnosť jednotlivých orgánov rozdelili po dvoch hodinách a nazvali ju orgánovými hodinami. Viac nám o tejto téme povedal Ing. Peter Tóth (na snímkach), diétoterapeut a vedúci Regeneračného centra ENERGY.

Skryť Vypnúť reklamu

Od 23.00 do 1.00 hodiny v noci začína pracovať žlčník. V tom období sa nemá nič jesť. Ľudia, ktorí trpia na ochorenie žlčníka, ak nezaspia do 23. hodiny, ťažko zaspávajú. Kolika ich väčšinou zasiahne okolo polnoci. "Medzi 1.00 a 3.00 hodinou je v činnosti pečeň a vtedy je aj najnižšie okysličenie mozgu. Preto teórie študentov, že sa budú učiť v noci, nie sú dobré, idú proti vlastnému biologickému rytmu. Platí to aj pre vodičov, ktorí šoférujú o polnoci, vtedy je mozog veľmi utlmený a môže nastať mikrospánok, ktorý spôsobí nehodu, úraz. V prípade, že sme na nejakej oslave, ktorá sa pretiahne do neskorých nočných hodín, nie je vhodné v tom období piť alkohol, kávu, fajčiť alebo konzumovať tuky. Medzi 3.00 a 5.00 hodinou je v maximálnej činnosti energetická dráha pľúc. V tom čase sa obyčajne prebúdzajú fajčiari. Pľúca ako detoxikačné orgány sa kašľaním zbavujú hlienov. Fajčiari, astmatici, chorí na tuberkulózu sa prejavia intenzívnym, chrapľavým kašľom. V tom čase ľudia pociťujú aj strach, úzkosť a nie je vhodné riešiť akékoľvek problémy, nevyriešili by sme ich dobre," vysvetľuje diétoterapeut.

Skryť Vypnúť reklamu

Od 5.00 do 7.00 hodiny je v činnosti hrubé črevo, vtedy by sme mali vstať a vyprázdniť sa. Je to ideálny čas na vylučovanie. Ľudia, ktorí majú s vylučovaním problémy, by mali najneskôr vstať o 6.00 hodine, aby sa do 7. 00 hodiny vyprázdnili Môžu si zacvičiť čínske cviky na zvýšenie energetiky. Existuje literatúra o orgánových cvikoch, ktoré sú zaradené ku každej hodine. Je vhodné nalačno vypiť plný pohár teplej vody, môže byť v nej aj pár kvapiek citróna na likvidáciu kvasiniek v tráviacom trakte. Príjem tekutín poobede a hlavne večer je už veľkou záťažou pre obličky. Chorí ľudia sa v tom čase cítia najhoršie.

"Medzi 7.00 a 9.00 hodinou funguje dobre žalúdok. Je to ideálny čas na raňajky, keď telo je schopné absorbovať všetky potrebné výživné látky. Ak sa naraňajkujeme po 9.00 hodine, už to nie je také účinné. Preto sa hovorí: ´Raňajkuj ako kráľ, obeduj s mierou a večeru daj svojmu nepriateľovi´. Žalúdok je dobre prekrvený a máme byť v teple. Nemali by sme konzumovať studené pokrmy, ako mliečne výrobky, vločky, surová zelenina, tropické plody, ani sa sprchovať studenou vodou. Teória, že by sme ráno mali jesť ovocie, nie je správna, pretože ovocie ochladzuje organizmus. Ak to robíme dlhodobo, vyhasína nám energia žalúdka."

Skryť Vypnúť reklamu

Ľudia sa často zamýšľajú nad tým, čo teda raňajkovať, keď nie sú vhodné mliečne potraviny ani ovocie? "Naši predkovia raňajkovali hustú polievku, ktorá sa nazývala hŕstková. Bolo tam trošku strukovín, obilovín, veľa zeleniny. Polievku zakvasili kváskom, (vznikol nakvasením ražnej múky) ktorý podporuje trávenie. Takáto polievka obsahovala veľa enzýmov, vitamínov, minerálov. V súčasnosti nám dobre poslúži Miso pasta, ktorú pridáme do polievky. Je to dlhodobo kvasená sója alebo jačmeň, môže byť aj ryža. Vyrába sa zo štartovacej kultúry koji, to sú baktérie podobné ako náš kvások, nakvasia danú potravinu, preto môže byť Miso sójové, ryžové, jačmeňové, podľa toho ako dlho zrie, môže byť tmavé alebo svetlé. Svetlejšie Miso je vhodné najmä pre deti a starších ľudí. Ak si do raňajšej polievky dáme Miso, je to balzam pre žlčník, podporuje vylučovanie žlčovej kyseliny a zabraňuje tvorbe žlčových kameňov. Jeho denná konzumácia znižuje cholesterol, alkalizuje krv, ruší pôsobenie niektorých karcinogénov, paralyzuje účinok rádioaktívneho žiarenia a neutralizuje účinok znečisteného ovzdušia," zdôrazňuje Ing. Peter Tóth.

Medzi 9.00 a 11.00 hodinou výborne funguje pankreas a slezina. V tom čase môžeme konzumovať aj niečo sladké, pretože maximálne pracuje pankreas. To však neznamená, že sa máme s chuťou pustiť do jedenia zákuskov, ale radšej uprednostníme kašu s hrozienkami alebo so sladom, najlepšia je kaša zo pšena, pretože pšeno je liek na pankreas. V tom období sa vyhýbajme fyzickej činnosti, môžeme podávať veľmi dobré duševné výkony. Je to ideálny čas na štúdium, práve vtedy by sa mali najviac venovať štúdiu, pretože od 11.00 do 13.00 hodiny nastáva útlm. Nie náhodou majú v tom období južnejšie národy siestu. Nemali by sme konzumovať ťažké, ale iba ľahké jedlá.

"V tom období si máme dávať pozor na úrazy, platí to rovnako ako v o polnoci. Od 13.00 do 15.00 hodiny sa ujíma vlády tenké črevo. Je zaujímavé, že sa znižuje citlivosť zubov. Ľudia, ktorí majú strach z ošetrenia chrupu, mali by práve v tom období navštíviť lekára. Od 15.00 do 17.00 hodiny je na rade močový mechúr, ktorý vylučuje toxíny. Pomôcť by sme mu mali aj bylinkovým čajom. Je vhodné navečerať sa, vrchol dosahuje aj fyzická aktivita. Medzi 17.00 a 19.00 hodinou prichádzajú na rad obličky, je to posledné štádium vylúčenia všetkých škodlivín z organizmu. Nie je vhodné po tomto čase prijímať tekutiny."

Večerať by sme nemali to, čo zaťažuje obličky, teda žiadny cukor, soľ, potraviny s pridaním chemických látok, piť kávu alebo alkohol. Dávať si pozor na chlad. "Od 19.00 do 21.00 hodiny je obdobie srdca. Človek je veľmi vnímavý, je to vhodný čas na štúdium i návštevu divadla, koncertu, čítanie knihy. V tom období užijeme aj posledný liek, najmä ak to je preparát podporujúci srdcovú činnosť. Pridruženým orgánom srdca v čínskej medicíne sú tri ohrievače. Tento orgán fyzicky nevieme nájsť. Čínska medicína nikdy nerobila pitvy, nevedela, že slezina a pankreas sú dva orgány, považovala ich za jeden. Tri ohrievače to je vlastne energetická dráha, ktorá spája tri dutiny tela. V tom období sa už telo pripravuje na spánok a harmonizujú sa tieto tri dutiny. Už by sme nemali vyvíjať žiadnu aktivitu, nejesť, nefajčiť, nepiť. Orgánové hodiny pracujú dobre u každého človeka, ktorý žije v symbióze s prírodou," povedal na záver diétoterapeut Ing. Peter Tóth.

Výstava v RC Energy je zameraná na zdravý životný štýl a ezoteriku

Bohatý program Dňa zdravia

Regeneračné centrum ENERGY pripravuje dvakrát v roku Deň zdravia, zameraný na zdravý životný štýl a ezoteriku. Najbližší bude 13. októbra v Dome techniky v Košiciach. Prednášať budú zaujímavé osobnosti, ako MUDr. D. Frej z Česka, ájurvédsky lekár, o fungovaní čakier a energetických centier človeka známy košický astrológ Mgr. M. Kostelník.

MUDr. E. Moučkovú z Prahy pravidelní návštevníci tohto podujatia už dobre poznajú a na jej prednášku "Byliny z pohľadu lekára" sa už určite tešia.

O tom, že správna výživa je najlacnejšia cesta k zdraviu, návštevníkov presvedčí Ing. P .Tóth.

M. Sagodi z Maďarska viac poznajú na západnom Slovensku, v našom meste sa predstaví po prvýkrát. Bude prednášať o anjeloch a dobrých skúsenostiach s liečbou onko pacientov pomocou anjelských modlitieb a sviečok Tádé.

Záver Dňa zdravia bude patriť Ing. N .Vámošovej z Bratislavy, bude hovoriť o vzťahoch 3.tisícročia a MUDr. V.Savčenkovi, ktorého prednáška "Ako plachtiť životom a vyjsť z pokrivených programov" určite zaujme široké publikum.

Deň zdravia bude trvať od 9. do 19.00 hodiny. Návštevníci budú môcť využiť aj prístrojové analýzy zdravotného stavu a iné poradenstvá, aura foto, chiromantiu, numerológiu, astroĺógiu, feng šuej, poradňu kardiológa, určenie krvnej skupiny a podobne. Pokochať sa budú môcť brušnými tancami. O zdravé jedlo sa postará GOVINDA. Vstupenky v hodnote 160 Sk si záujemcovia môžu kúpiť v Regeneračnom centre ENERGY už teraz, na mieste budú stáť 200 Sk.

Každý človek má tri základné kamene: vesmírny, astrálny a životný

Správny kameň organizmus lieči, nevhodný oslabuje

Umenie liečiť choroby vzácnymi minerálmi je známe odpradávna. Podľa staroindických véd sú kryštály minerálov kondenzátory kozmickej a prírodnej energie. Najmenšie častice kryštálov vo svojej atómovej štruktúre pôsobia ako tvarové žiariče alebo tiež transformátory. Kryštály vydávajú a privádzajú žiarivú energiu do chorého tkaniva, Ak sa vyberie správny kameň a vibrácie minerálov sú presne naladené na energetickú poruchu, v chorom tkanive sa obnoví vibrácia minerálov energetického poľa poškodeného tkaniva, a tým nastáva jeho liečenie. Ak sa vyberie na liečenie nevhodný kameň, jeho vibrácie chorobné tkanivo dráždia alebo oslabujú.

Väčšina ľudí sa pri výbere kameňa riadi svojimi pocitmi takýto kameň nazývame pocitovým. Z hľadiska liečby nemá žiadny význam. Každý človek má svoje tri základné kamene: vesmírny, astrálny a životný.

VESMÍRNY kameň súvisí s menom a dátumom narodenia. Otvára telu najvyššie vibrácie prichádzajúce z prapodstaty. Jeho vibrácie ovplyvňujú psychické telo a chránia ho pred prienikom negatívnych astrálnych síl. Vesmírny kameň má každý človek iba jeden (vo výnimočných prípadoch dva) a po celý život sa nemení.

ASTRÁLNY kameň vyrovnáva energetické poruchy aury a čakier a dopĺňa vibrácie stredných hodnôt. Tento kameň sa môže počas života človeka meniť, súvisí to však s výraznou zmenou v jeho duchovnom živote.

ŽIVOTNÝ kameň dopĺňa vibrácie najnižších hodnôt, priamo pôsobí na poruchy fyzického tela a mení sa podľa stavu organizmu. Jeho účinnosť je potrebné overiť si po každom vážnejšom ochorení.

Negatívne energie z kameňov odstraňujeme aspoň dvakrát týždenne pod tečúcom vodou. Ak je kameň presýtený negatívnou energiou, môže aj prasknúť. Pre posilnenie účinkov je vhodné kameň vystaviť slnečnému žiareniu.

Centrum rozvoja osobnosti a kreativity pripravilo pre všetkých:

Škola sebauzdravovania a predchádzania chorobám

"Ak chceš chorého človeka na chvíľu zbaviť choroby, daj mu tabletku, kvapky, bylinky či infúziu. Ak ho však chceš zbaviť choroby navždy, nedávaj mu liečivé prostriedky, ale nauč ho, ako sa má uzdraviť sám bez cudzej pomoci. Tým mu dáš možnosť byť trvalo zdravým." V duchu tejto filozofie sa uskutočnia v Košiciach v období od 15. septembra 2007 do 3. februára 2008 dvojdňové semináre, vždy raz v mesiaci pod názvom Škola sebauzdravovania a predchádzania chorobám. Pripravilo ich Centrum rozvoja osobnosti a kreativity v Košiciach v spolupráci s pražskou Školou zdravia tela a duše.

"Na týchto seminároch sa človek naučí metódu zvaná Avenna," vysvetľuje Ing. Adriana Teigiserová z centra. "Základ tejto metódy spočíva v tvrdení, že podstata všetkých chorôb sídli v myšlienkach. Inakšie povedané: za všetky choroby si človek môže sám svojimi myšlienkami. Uvedomením si podstaty chorôb dostáva človek veľkú moc so svojou chorobou niečo urobiť. Tak ako si človek myšlienkami navodí svoju chorobu, tak si môže myšlienkami od choroby pomôcť. Chce to nezľaknúť sa zodpovednosti a slobody, ale byť vďačný za tento dar. V tejto škole sa prítomní dozvedia, akú obrovskú moc a silu má myšlienka, teda liečivú aj deštruktívnu. Naučia sa ako súvisia myšlienky s chorobou, ale i to, že choroby majú rôzne pravidlá. A nielen o chorobách, ale hlavne o príčinách sa budú učiť študenti práve v tejto škole."

Na seminároch budú prednášať lektorky z pražskej Školy zdravia tela a duše. V Prahe táto výučba trvá dva roky, v Košiciach je dohodnutá na dobu šiestich mesiacov, čo je dostatočné na to, aby si každý účastník seminárov vyskúšal funkčnosť týchto návodov. Štúdium končí certifikátom.

Stranu pripravila: MALVA POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 9. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 10. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 29 995
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 27 348
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 183
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 281
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 631
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 193
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 462
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 476
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 276
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 916
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Osada v Zbudskom Dlhom zápasí s covidom. Stráži ju polícia

Riaditeľ školy: Na úmrtia sa pozeráme tragicky, z detí sa stali siroty.

Pred osadou hliadkujú policajti.

Ráno horelo v jednom z košických bytov. Majiteľku zachránil sused

Časť obyvateľov museli evakuovať, neskôr sa mohli vrátiť domov.

Z bytu šľahali poriadne plamene.

Košická župa odkryla odmeny. Priemerne 1 037 eur na úradníka

Otázky nestačili, zabral až slobodný prístup k informáciám.

Košický župan Rastislav Trnka.
Nástroj na plašenie kormoránov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Nový prezident USA Joe Biden.
NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina)
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Film Správa má medzinárodné obsadenie. Na obrázku Nemci Christoph Bach a Florian Panzner.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop