Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

O lákavej sexuálnej energii s jogínom Petrom MišíkomHadia sila určite nepatrí do rúk neskúseného laikaĽudia sa nad pojmom "hadia sila" nadchnú,

O lákavej sexuálnej energii s jogínom Petrom Mišíkom

Hadia sila určite nepatrí do rúk neskúseného laika

Ľudia sa nad pojmom "hadia sila" nadchnú, lebo sa v kadejakých knihách a príručkách sa dočítajú, že ide aj o sexuálnu energiu. A začnú cvičiť bez dohľadu skúseného jogína, a teda aj kontroly. Potom sa môžu dostaviť trebárs problémy s bolesťou v hrudníku. Majú pocit, že sa im veľmi roztočila napríklad srdcová čakra ako sa mi posťažoval jeden z tých, ktorému pokus vzkriesiť kundaliny /hadia sila/ nie celkom vyšiel. O čo vlastne ide a čo tento človek môže robiť? Na túto tému sme sa porozprávali s dlhoročným jogínom (jogou sa zaoberá už od roku 1970) Petrom Mišíkom (na snímke vpravo).

Skryť Vypnúť reklamu

"Hadia sila alebo kundaliny je umiestnená v koreňovej čakre Muladhára. Práca s ňou je skutočne významná, dôležitá a povedal by som, že v terajšej dobe aj aktuálna. Sme stále viac zaplavení množstvom informácii o záhadnej kundaliny a čakrách. Akákoľvek laická činnosť s kundaliny prináša však veľmi silný náraz na organizmus, väčšinou v negatívnejšom zmysle."

Prečo v negatívnom?

"Jednoducho preto, že ľudia nie sú na to pripravení. (Iná situácia je u tých, ktorí dlhodobo cvičia jogu.) V prvom rade sa im zvyšuje fyzicky i psychický potenciál. Teda fyzická výkonnosť, ale aj väčšia odvaha, schopnosť búrať problémy. Stúpa tiež sebadôvera, zvyšuje sa krvný tlak i tepová frekvencia. Táto ale klesá počas určitých meditačných stavov, kým kundaliny vychádza. Ak človek nekontrolovateľne preruší meditáciu, začne robiť nejakú inú činnosť, napríklad ide otvoriť dvere, lebo niekto zazvoní, vtedy môže dôjsť aj k vážnemu nebezpečenstvu. Ďalej je veľmi nebezpečné, ak takýto človek podľahne vášňam. Totiž pri kundaliny sa prebúdzajú aj latentné negatívne schopnosti a ak im podľahne (napríklad sexuálnej vášni, alebo pôžitkárstvu či velikášstvu) je to ako keď Kristovi ponúkal satan celý svet, a on mohol tomu podľahnúť. ) Človeku, ktorému sa tiež dostávajú do rúk aktivizáciou hadej sily neuveriteľné možnosti, a ak nie je na to pripravený , očistený môžu nastať až strašné zdravotné problémy."

Skryť Vypnúť reklamu

Vráťme sa k problému nášho čitateľa, k ťažkostiam so srdcovou čakrou.

"K veľmi vážnym srdcovo-cievnym problémom dochádza napríklad pri prerušení meditácii a to je najčastejšie prípad. Chcel by som upozorniť, že klasická medicína jestvujúci problém oddiali, zaobalí. Neskôr sa ale pozlátko pretrhne a zasa všetko vypukne nanovo. Poradil by som Udžay pranajamu. Je to jediné dychové cvičenie, ktoré normalizuje činnosť srdca a spomaľuje dychovú frekvenciu. Toto dýchanie sa robí pri zúženej hrtanovej časti. Človek si tam sám vytvorí štrbinku a dochádza k plynulému výdychu a k plynulému nádychu a práve tou plynulosťou sa eliminuje negatívny vplyv na srdcovo-cievny systém. Tento spôsob dýchania má naviac tú výhodu, že pre budúcnosť znižuje dychovú frekvenciu a chráni ho teda aj v budúcnosti pred rôznymi vplyvmi."

Skryť Vypnúť reklamu

Má tento spôsob dýchania vplyv aj na psychiku?

"Áno, na psychiku vplýva tak, že dokáže akékoľvek psychické, stresové nárazy a útoky odsunúť nabok. Nebude reagovať na ne bezprostredne. Teda počká aj minútu, dve a až potom pomaly vstane a začne riešiť problém. A tým pádom sa vyvaruje nebezpečiu poškodenia."

Ako dlhoročný jogín asi neradíte s takýmito cvičeniami začať samostatne. Pokiaľ viem, vy to so svojimi cvičencami praktizujete až po niekoľkých rokoch.

"Veru áno. Najprv musí byt urobená očista tela. Volá sa to Yama a Nyama. Rovnako musí byt čistá aj myseľ. Taký človek nesmie byt žiadostivý, musí vykonávať určité vlastné akoby sebapríkazy , ďalej musí najprv prejsť kontrolou asán - pozícií. To všetko sa však docieli až naozaj niekoľkoročným cvičením a vykonávaním spomínaných príkazov a zákazov, ktoré sú veľmi podobné desatoru v kresťanskom živote. A až potom, po ukáznení samého seba, veľkej vnútornej disciplíne môže prejsť na prácu s kundaliny."

Čo by ste radili ľudom, ktorí sa pokúšali aktivizovať kundaliny?

"Vyhľadať veľmi skúseného jogína, ktorý mu určite podarí a dá presné inštrukcie."

S pani Zitou v pracovni o jednej podlej príbuznej

Čierna mačka a čierna mágia

V mágii je asi všetko možné. Pani Zita (na snímke vpravo) totiž pracovala nielen so samotnou klientkou, ale aj s jej mačkou. Znie to síce na prvý pohľad úsmevne, ale samotný príbeh, ktorý mi vyrozprávala, už v sebe nič úsmevné nemá. Posúďte.

"Bola u mňa žena, ktorej príbuzná porobila na deväť hrobov. To je veľmi ťažká kliatba - na smrť. Mladá žena mi pripomínala topiacu sa sviečku, akoby sa strácala. Nemala to ľahké, krátko po sebe prežila dve veľké tragédie. Manžel je zomrel po ťažkej autohavárii a o onedlho aj dvojmesačné dieťa.

Z rozprávania som sa dozvedela, že za všetkým stála jej sesternica, a práve tá ju chcela ju zničiť. Bola stará dievka a jednoducho nevedela stráviť, že jej rovesníčka sa dobre vydala, mala krásneho muža, žila v dostatku. A tak stará dievka začala chodiť po čiernych mágoch s otázkou, ako znepríjemniť svojej príbuznej život. Ale poďme k príbehu.

Jeden z mágov jej poradil hádam to najstrašnejšie čo mohol - zobrať zem z deviatich hrobov a viac už nepoviem aby niekto čo i len zo zvedavosti vyskúšal...

A čo sa stalo? Či veríte, alebo nie, kliatbu prenášala čierna mačka. Mačka sama o sebe je magické zviera, takže skutočne na neblahé praktiky môže byť zneužitá čierna mačka, alebo čierna sliepka.

Akoby nebolo naozaj všetkého dosť, keď stará dievka videla, že sa kliatba plní, doniesla onú mačku do izby mojej klientky so slovami, že toto zviera zoberie aj jej dušu a v návale zlosti povedala aj o akú kliatbu ide. Dokonca jej oznámila i to, kedy zomrie a že jej už nik nepomôže. Nuž mala odvahu už na akékoľvek zlo.

Pravdu povediac ak niekto chce človeka zničiť, vie tak urobiť i za týždeň. Takže museli sme konať rýchlo a zúbožená pani musela priniesť aj čiernu mačku. Doniesla ju v taške Veľkým šťastím bolo, že moja klientka mačke nič neurobila, lebo neviem, či by som si vedela dať rady. Tak som musela odrazu pracovať s mladou ženou i mačkou. Keď zvieratko doniesla, malo oči akoby horeli ohňom. Vzbudzovali strach a hrôzu. Aj pazúriky mala vystrčené. Keď sme úkony skončili, mačka podišla k žene a začala sa jej obtierať okolo nôh a to som vedela, že máme vyhrané, že mladá žena sa stala paňou mačky a teda aj situácie.

O pár dní sa zmenila aj moja klientka, akoby rozkvitla. Nuž ale čo sa stane so spomínanou sesternicou, na to ani nechcem pomyslieť. Veď zákon odrazu je neúprosný a všetko sa jej vráti naspäť."

Takže aj v našich zemepisných šírkach sa stará mágia využíva tým najhorším spôsobom? Nemohla som uveriť, že medzi nami žije toľko neprajných a zlých ľudí...

Pani Zita prikývla smutne hlavou a dodala: Chcela by som upozorniť ľudí, ak nájdu na svojom prahu zem, chuchvalce vlasov, alebo iné veci, ktoré tam niekto musel hodiť, veď minule bola u mňa pani, ktorej hádžu predo dvere potkanov, aby ich nikdy nebrali do holej ruky, ale odstránili ich v rukaviciach. Ďalej treba ísť na dedinu a zohnať si vajce od čiernej sliepky. Treba oddeliť bielko od žĺtka. Do žĺtka treba dať soľ, ktorú ste si odložili od zeleného štvrtka / ak ste tak neurobili, pani Zita má/. Potom do bielka treba dať toľko múky koľko sa vám zmestí do hrsti, nabrať do úst svätenú vodu a vypustiť ju do múky. Z cesta treba urobiť bábiku. Keď je bábika hotová poviete na ňu zaklínaciu formulu: - Chlieb, soľ, voda, pošli mi Pane života. S bábikou pôjdete do kostola na omšu, a hneď ako vykročíte z kostola ju rozmrvíte holubom.

September z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Aféram sa sa nevyhneme

Podľa čínskej kozmológie je september charakterizovaný prvkom kov a energiou sucha. Vyskytuje sa viac kašeľ a postihujú nás ekzémy. Častý je smútok, preto sa snažíme navodiť si pocit pohody, napríklad tým, že sa obklopíme mäkkými predmetmi, látkami z vlny a bavlny, vecami príjemnými na pohľad. Radosť patrí k energii tepla a tá ovláda sucho. Pokúsme sa september žiť podľa tejto informácie a radosť rozdávajme i prijímajme.-

Všeobecné tendencie: Panovník IV., Kňažná II., Spravodlivosť VIII. Je potrebné využiť organizačné schopnosti. Radím napísať si program na celý mesiac. Bude sa dariť pri vybavovaní úradných záležitostí. Zvýši sa chuť na vzdelávanie sa. " Na kolene" sa bude pripravovať zákon zaoberajúci sa školstvom. Ľudia sa budú cítiť príjemné ale je nutné nájsť sebadisciplínu. Ak sa tak stane, ľudia vyriešia veľmi mnoho problémov a aj chýb z minulosti. Čas je vhodný aj na to, aby sme si urobili poriadok vo finančných záležitostiach.

Politická scéna: Mág I., Blázon 0., Panovníčka III. Karty ukazujú na vládu žien. Čakajú nás prekvapivé zvraty. Veľa rečí, veľa kriku. Zažijeme aj humor. Jednej žene sa napokon z chaosu podarí urobiť poriadok. Priaznivé impulzy v politike aj v ekonomike pocíti Slovensko z Rakúska. Dobré vzťahy k zahraničiu budú vytvárať práve ženy.

Peniaze: Hviezda XVII., Pustovník IX., Veža XVI. Veľký pozor na splácanie dlhov a pôžičiek, bude dochádzať k častým exekúciám. Žiaľ, nastáva obdobie, kedy sa veľa ľudí môže dostať do platobnej neschopnosti a prísť o celý majetok. Opatrnosť je na mieste. Ukáže sa, že jestvujúce zákony, ktoré to umožňujú bude potrebné zmeniť. Ekonomický vývoj so zmenami bude pozitívny. Zmeny súvisia s transformáciou poisťovní a iných finančných inštitúcií.

Zdravie: Smrť XIII., Diabol XV., Slnko XIX. Zdravotníctvo na tom už horšie nemôže byť. Vznikne veľká aféra kvôli krvi, ktorá zapríčiní až smrť osoby. Vidím tu problémy a ťažkosti. Do aféry budú zapletené viaceré aj súkromné zariadenia. Politik, ktorý to odhalí sa ocitne v ohrození života. Ukáže sa, že za všetkým stoja finančné skupiny, ktoré z toho ťažili. Nastane veľké upratovanie, ktoré zavedie zdravotníctvo zo zlej cesty späť, tak trochu k niekdajšiemu systému, čo prinesie veľa pozitív a najmä humánnosť. Do konca roka by mala prebehnúť jeho totálna reorganizácia.

Láska: Svet XXI., Mesiac XVIII., Kňaz V. Septembrová atmosféra ponúka veľa snívania, ale aj veľa sklamania. Ľudia budú nielen vnímaví, ale aj precitlivení. Je tu Urán, čiže môžeme očakávať veľké nečakané zmeny, citové výbuchy, rôzne prekvapenia. Mnohí sa presvedčia o tom, akú úlohu vo vzťahu zohrávajú peniaze. Karta mesiac hovorí o tom, že sa budú priťahovať podobné dušičky a akoby dochádzalo k polarizácii materiálne a duchovne založených ľudí.

Názor známeho liečiteľa pátera Ferdu na náš jedálniček a niektoré jeho bežné suroviny

Na tanier najmenej z toho, čo najviac chutí

Jedným z najslávnejších liečiteľov v Čechách bol páter František Ferda. Mal dar jasnovidnej diagnostiky a následnej terapie. Veľkú príčinu našich neduhov videl v nesprávnom stravovaní sa. Potravinám venoval preto zaslúženú pozornosť. Niekoľko z jeho poznatkov i postrehov vyberáme.

Páter upozorňoval, že cibuľa, bez ktorej si dnes väčšinu príprav jedál nevieme ani predstaviť, môže pri nadmernej konzumácii spôsobiť anémiu, respektíve zabrzdiť rast červených krviniek.

O uhorkách sa častokrát tvrdí, že nemajú žiadnu výživnú hodnotu. Podľa pána Ferdy obsahujú veľké množstvo minerálnych solí. Kyslé uhorky ich tiež majú, ale pod vplyvom konzervačných prostriedkov v deformovanej forme.

Zeler pomáha odstrániť z tela toxíny, mal by sa preto na našom jedálnom lístku objavovať častejšie.

Veľkú pozornosť venoval zemiakom. Podľa neho obsahujú stále viac solaninu, ktorý sa ukladá pri srdci a má vplyv na malý mozog. Pri častej konzumácii sa môže objaviť tlak pri srdci a bolesti hlavy. Odporúča zemiaky vždy variť s kmínom, alebo pridať k nim trocha dubovej kôry, či mrkve. Solanin sa v zemiakoch tvorí vďaka svetlu, preto zemiaky treba skladovať vždy v tme a nikdy ich nejesť ak sa zafarbia do zelena.

Mrkva pomáha tráviť cukor. V kúpeli spevňuje chrupavky. Zelená zelenina obsahuje chlorofyl, ktorý má veľký obsah horčíka. Zapíjať "zelené" bomby by sme mali (aspoň občas) čajom zo žihľavy, ktorá obsahuje kremík.

Banány síce obsahujú niektoré vzácne stopové prvky, ale páter bol presvedčený, že v ich špičkách sa nachádza pleseň, ktorá môže byť jednou z príčin leukémie.

Priveľké množstvo zjedených jabĺk a jahôd môžu spôsobiť problémy s obličkami a prispieť k tvorbe kameňov a niekedy k nepokojnému spánku.

Hrušky sú síce zdravé, ale tak isto sa to s nimi nesmie preháňať. Ak ich zjete veľa, v pečeni sa zadrží glykogén, čo sa prejaví malátnosťou a únavou. Nadmerná konzumácia ovocia môže mať za následok zníženie žilného tonusu, žily zostávajú uvoľnené a srdce musí potom viac "ťahať".

Mäso vo všeobecnosti kázal obmedziť. Bravčové je dobré kombinovať s cesnakom. Zvýšená konzumácie šunky a údenín je podľa neho škodlivá. Obsahujú rad dechtových látok a samotný proces údenia v nich podmieňuje vznik celého radu kancerogénnych zložiek. Okrem toho veľké dávky údenín sa ukladajú v esovitej slučke čreva, čo je spôsobuje vznik ďalších ťažkostí.

Ryby sú zdravé, ale staré môžu obsahovať pliesne a jedy. Konzervované by nemali byť viac ako 18 mesiacov. Napríklad staré sardinky vraj poškodzujú pamäť. Škodlivé látky z rýb čiastočne odstránime, ak ich pokvapkáme citrónom.

Kuracie mäso je ľahké, ale jeho kvalita vždy závisí od toho, čím sú kurence kŕmené.

Vajíčka sú síce cenným zdrojom bielkovín, ale okrem cholesterolu obsahujú aj pliesne. Spoznáme ich tak, že po rozbití vajíčka sa ono hneď rozleje. Pečivo a chlieb by mali byť dobre prepečené, inak v nich zvyšky kvasníc nedobre pôsobia na trávenie a činnosť slinných žliaz, ktoré potom obmedzene produkujú pepsín potrebný na štiepenie cukrov, škrobov a tukov.

Páter Ferda bol zásadne proti hliníkovému riadu. Podľa neho sa hliník hromadí v celom organizme, najmä však v mozgu. V hliníkových nádobách sa nesmú pripravovať predovšetkým kyslé jedlá. Odstrániť hliník z organizmu pomáha čaj z prasličky.

Nuž čo jesť? Podľa pátra Ferdu možno jesť všetko, ale s veľkou mierou.

Stranu pripravila: Katka BEDNÁŘOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Päť chýb pri zateplení strechy
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 6. Úprava osobného motorového vozidla
 7. Important information for Brazilians living in Slovakia
 8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 9. Vitajte v postapokalyptickom svete
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 703
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 521
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 13 891
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 716
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 918
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 219
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 075
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 621
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 524
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 356
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus na Slovensku: Plošné testovanie bude, od soboty platí zákaz vychádzania (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 35 330. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 115 obetí.

Premiér Igor Matovič a minister vnútra Roman Mikulec na rokovaní Ústredného krízového štábu.
Ilustračné.
Pri vstupe do budovy košických súdov musí každý prejsť dôkladnou kontrolou.

Spišský emeritný i pomocný biskup majú Covid-19

Pozitívne testovaný bol aj rektor kňazského seminára a 15 seminaristi.

Kňazský seminár na Spišskej Kapitule. Covid-19 sa nevyhol ani jemu.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Od soboty sa ulice vyprázdnia.

Od soboty platí zákaz vychádzania, zatvoria sa skoro všetky školy (prehľad)

Ústredný krízový štáb schválil zákaz vychádzania.

Premiér Matovič hovorí o nových opatreniach.
Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Matovič nás musí presvedčiť, že vie čo robí

Dnes si už nikto izolovane nevytvorí svoj ostrov bezpečia. Buďme zodpovední.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Koronavírus na Slovensku: Plošné testovanie bude, od soboty platí zákaz vychádzania (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 35 330. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 115 obetí.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop