Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 1. apríl, 2023 | Meniny má Hugo

Kasting na Vyvolenú, ktorú sa chystá na jeseň vysielať televízia JOJ, východniarky odignorovali

Podarilo sa im presvedčiť len jednu ženu!Po skúsenostich s kastingami do rôznych iných reality šou - ktorých tu už bolo habadej - sa dalo očakávať,

Podarilo sa im presvedčiť len jednu ženu!

Po skúsenostich s kastingami do rôznych iných reality šou - ktorých tu už bolo habadej - sa dalo očakávať, že v sobotu sa do košického Jumbo centra nahrnú davy mladých ale i starších dám, ktoré sa budú snažiť prebojovať do finále novej šou Vyvolená, ktorú sa chystá na jeseň vysielať televízia JOJ. Opak bol však pravdou. Počas celého dňa na kasting neprišla ani jedna žena...

Porota a členovia štábu z JOJky už od desiatej ráno čakali v Jumbo centre na ženy a dievčatá, ktoré by mali záujem stať sa adeptkami na titul Vyvolená. Zlákať ich mohol prísľub rozprávkového vena v prípade, ak si ich vyberie "najžiadanejší slobodný muž Slovenska" - ako avizuje na svojich internetových stránkach táto šou. Lákadlom rovnako mohlo byť i to, že finalistky prežijú pár týždňov v prostredí krásneho Lednického zámku na Morave a budú môcť počas nakrúcania Vyvolenej s celým štábom cestovať po svete... Ale nič z toho nezabralo. Počas celej soboty Jumbo centrum zívalo prázdnotou...

SkryťVypnúť reklamu

Členovia štábu netajili sklamanie. Keď asi po dvoch hodinách márneho čakania režisér Tomáš Eibner uznal, že východniarky sa húfne na kasting nepohrnú, rozhodol sa s moderátorom show, Liborou Boučkom vyraziť do ulíc... Skúšali to v obchodných centrách i v uliciach mesta. Najprv sa vybrali do Optimy, kde to vyzeralo na prvý pohľad nádejne. Keďže od rána pršalo a bolo chladno, v obchodnom centre bolo nakupujúcich viac než dosť a väčšina z nich vyzerala, že sa nikam neponáhľa. Krásnych žien bolo v Optime tiež dostatok. Lenže... L. Bouček chodil od butiku k butiku, oslovoval predavačky, barmanky i zákazníčky. Sám sa smial na tom, že robí to, čo nikdy doteraz v osobnom živote ani raz neurobil. Každej dievčiny sa totiž pýtal - máš chlapca?

Keďže sú východniarky ženy k svetu, ktoré nepotrebujú televíznu šou na to, aby si našli muža svojich snov, väčšinou dostával L. Bouček od oslovených dám kladnú odpoveď. Ak sa však aj našlo pár žien či dievčat, ktoré neboli zadané, keď im moderátor vysvetlil, o čo mu vlastne ide, zakaždým "dostal košom"...

SkryťVypnúť reklamu

"Náborové komando" z Vyvolenej teda medzi východniarkami nepochodilo a v Košiciach to vyzeralo naozaj beznádejne. Až podvečer sa im podarilo v meste nájsť jednu 43-ročnú dámu, ktorá sa nechala na účasť vo Vyvolenej prehovoriť. Oslovili sme ju, ale povedala nám, že zatiaľ sa do médií vyjadrovať nebude...

O nič slávnejšie nedopadol ani nedeľnajší žilinský kasting, na ktorý sa prišlo ukázať iba sedem zvedavých žien. Ktohovie, ako dopadne zajtrajší kasting v Nových Zámkoch a nedeľnajší v Bratislave...

* Režisér Tomáš Eibner chce ísť hľadať adeptky do show po regiónoch

"Problém je v tom, že ženy sú zadané"

Spolu s L. Boučkom chodil po košických obchodných centrách aj režisér pripravovanej šou Tomáš Eibner, ktorý už má svojom konte mnoho podobných projektov. Režijne sa podpísal po Hviezdy na ľade, VyVolení 2 ale i Hit storočia či Môj najmilší hit. Z toho, že východniarky doslova odignorovali Vyvolenú, bol sklamaný. Nádejne však chodil s L. Boučkom po Košiciach a dúfam, že nejakú dámu sa im predsa len podarí presvedčiť... "Najväčší problém je v tom, že takmer všetky ženy, ktoré stretávame, sú zadané. A všetky majú stopercentné vzťahy, ktoré si nechcú kaziť tým, že sa zapoja do Vyvolenej. Ale my neprestávame veriť, že nájdeme perfektné finalistky..."

SkryťVypnúť reklamu

Keď videl, že kastingami zrejme veľa vody nenamútia, uznal, že bude treba hľadať úplne inú cestu... "Musí to byť spontánne. Jednoducho sadneme do auta a pôjdeme hoc do Fiľakova. Proste budeme hľadať ženy nie kastingom, ale netradičnými spôsobmi. Niko nemá na to univerzálny recept, budeme musieť chodiť po Slovensku a skúšať. A bude úplne jedno, kam pôjdeme, či do krčmy, či na kúpaliská. Je jedno, kde budeme hľadať, veď všade sa nájdu na prvý pohľad sympatické dievčiny. Nám neostane iné, ako sa s nimi porozprávať a motivovať ich k tomu, aby sa prihlásili do Vyvolenej... Veď nakoniec, nikto z nás by nechcel, aby to bolo desať rovnakých dievčat z Bratislavy alebo Košíc. Hľadať budeme v regiónoch, aby to bolo pestrejšie."

Aké ženy by vlastne chceli tvorcovia šou vo Vyvolenej mať? "Nesmú to byť introvertky uzavreté do seba. Musia vedieť spontánne vyjadriť svoje emócie. Nesmú sa báť kamery. My sa nejdeme hrať na svadbu snov, ale bolo by dobré, aby tie dámy nemali zábrany zaľúbiť sa. Bude to pre nich určite úžasné dobrodružstvo na niekoľko týždňov v krásnom prostredí." Nakrúcať sa bude najmä v Lednickom zámku na Morave. "Tam sa bude odohrávať asi 60 percent šou, popri tom budeme cestovať kade tade po svete. Chceme sa vybrať do atraktívnych miest, nie je vylúčené, že pôjdeme do Paríža, do Benátok alebo do New Yorku... Takýmto spôsobom by sme chceli zatraktívniť celú šou. Ak niektorá z dám bude mať nejaké špeciálne želanie na miesto, ktoré chce navštíviť a bude sa to pozdávať aj kandidátovi na ženenie, pre ktorého budeme hľadať Vyvolenú, tak radi želanie splníme..."

* Libor Bouček sa snaží zachovať si na manželstvo s Marianou Ďurianovou už len tie dobré spomienky

Novinárovi, ktorý strávil celú noc

sledovaním jeho domu, priniesol kávu

Moderovať novú šou Vyvolená bude český moderátor Libor Bouček, ktorého slovenskí diváci poznajú najmä vďaka jeho krátkemu manželstvu s Marianou Ďurianovou, moderátorku Televíznych novín na Markíze. Nevydarené manželstvo sa snaží L. Bouček hodiť za hlavu a sústreďuje sa na prácu ale i na nový vzťah.

Pri rozhodovaní sa, či prijať ponuku moderovať Vyvolenú, L. Bouček nemusel veľmi dlho premýšľať. "Pre mňa to bude určite profesný posun. Doteraz som síce mal pár programov v takzvanom primetime, ale Vyvolená bude dôležitý, ťažiskový projekt televízie a ja si môžem dokázať, že zvádnem aj čosi také náročné," nazdáva sa L. Bouček. Nemenej dôležité pre neho je aj to, že sa konečne môže slovenskému divákovi predstaviť aj ako moderátor. "Doposiaľ ma Slováci vnímali len ako mediálne exponovanú osobu z osobných dôvodov a teraz budú mať možnosť vidieť ma, aj ako pracujem."

Pri rozhodovaní či prijať ponuku z JOJky, mu mohlo pomôcť aj to, že s touto televíziou spolupracoval v čase, keď slovenskí a českí VyVolení boli spolu v jednej vile. "JOJka nám vtedy zachránila krk, keď VyVolených u nás vyhodili z vily. Zároveň mi táto televízia podávala pomocnú ruku v čase mediálneho boja, keď v Markíze prebehol ten inkriminovaný rozhovor s mojou bývalou manželkou..."

V najbližšej dobe sa chystá L. Bouček v JOJke vstúpiť do projektu Nevera po slovensky či do tretej série VyVolených v Čechách. Popri tom moderuje každý týždeň na Prime hitparádu T-music. Nebojí sa, že sa ho diváci prejedia? "To nie. Mnohé z týchto vecí sú takpovediac sezónne. Mojím pracovným domovom je rádio Evropa 2. Čo sa týka ostatných pracovných povinností, snažil som sa načasovať to tak, aby som nebol naraz všade..."

Samozrejme musel ponuky zvažovať, roztrhnúť sa predsa nemôže. "Nie žeby som doslova sedel doma a lámal si nad tým hlavu, ale musel som dosť rozmýšľať, čo prijať, ako to budem stíhať a podobne... Pri šou Vyvolená som zvažoval aj dôvody, prečo ma chcú za moderátora. Ak by to bolo preto, že som mediálne známy z istého dôvodu a televízia by sa na tejto kauze chcela len priživiť, tak by som do toho nešiel. Našťastie toto nie je jediný a hlavný dôvod, prečo mi ponúkli možnosť moderovať Vyvolenú."

Na ženy, ktoré budú finalistkami tejto show, je veľmi zvedavý. "Nemôžem si pomôcť, ale mne sa Slovenky veľmi páčia. Zdá sa mi, že sú živelnejšie, temperamentnejšie, dokážu si zastať svoj názor. Na stretnutia s ďalšími slovenskými ženami sa veľmi teším..."

Ešte skôr, ako sa vybral adeptky na finále tejto šou hľadať, uvažoval nad tým, aké ženy sa vlastne do Vyvolenej asi prihlásia... "Nemyslím si, že na kastingu nájdeme to, čo hľadáme. Predsa len, nie je ľahké ísť doslova s kožou na trh. Preto si myslím, že lepšou cestou bude snaha ísť za nimi. Keď som prišiel do Košíc kvôli kastingu, tak som večer šiel do baru a strávil som asi dve hodiny rozhovormi s Košičankami a lákal som ich do Vyvolenej. Postrehol som, že je tu akási kríza 20 až 25-ročných žien, ktoré ako keby nevedeli, čo robiť. A Vyvolená predsa môže byť šanca zistiť, čo v nich je, čo očakávajú od partnera a podobne." Verí sám tomu, že takáto show je tou správnou cestou, ako si nájsť vzťah? "Možno áno. Netrvdím však, že to musí skončiť svadbou. Boli by sme blázni, ak by sme na tom nástojili. Prostredie kamier, stres či nervozita môžu človeka vycvičiť a tie dievčatá zistia, čo v nich je a čo vlastne od života chcú. Môžu sa predviesť, zaujať široké spektrum mužov. Je to reklama na samú seba. Aj to je cieľ tejto šou." Hlavným cieľom však určite bude ponúknuť divákom ďalší program, pritiahnuť ich pred televízne obrazovky. "Iste, nikto netvrdí, že to tak nie je... Ale pravda je aj tá, že sa bude hľadať Vyvolená..."

Finalistky budú konfrontované so záujmom médií o ich osobu, dennodenne sa budú musieť vyrovnať s tým, že ich zachytáva kamera... "Kamera človeka vycvičí k mnohým veciam. Mňa naučila dodržiavať pokoj a byť sústredený v každý okamih. Ja to však mám pred kamerou jednoduchušie, pred ňou totiž stojí Libor Bouček moderátor, nie Libor Bouček ako osoba... Ja sám by som sa do žiadnej podobnej šou neprihlásil, som veľmi introvertný a hanblivý. Hlavne žijem v tom, že ľudia nie sú zvedaví na mňa ako na súkromnú osobu..."

V poslednej dobe sa však stretával so situáciami, kedy to bolo presne naopak. Pre médiá bol zaujímavé najmä jeho súkromie a nie práca... "Bola to etapa môjho života, ktorá v istých ohľadoch bola naozaj prekvapivá. Zrazu mi pred domom sedeli v autách novinári a čakali, kam pôjdem. Mne to bolo v podstate jedno, ale napríklad moji rodičia to nevedeli pochopiť. Raz jeden novinár strávil celú noc sledovaním môjho domu. Prišlo mi ho ľúto, tak som mu ráno odniesol kávu..."

So zvýšeným záujmom o svoju osobu sa snažil vyrovnať. "Jednoducho som si uvedomil, že si to nesmiem príliš brať. Ja chápem, že novinári majú svojich nadriadených, ktorí im kázali sledovať ma, fotiť, pýtať sa ma na kadečo a im samým sa do toho ani veľmi nechcelo. Ale robia si svoju prácu..."

Články, ktoré sa o jeho rozvode s M. Ďurianovou popísali, nesledoval. "Našťastie v Čechách to nebola taká exponovaná kauza, ako tu. Tam sa čosi popísalo a celé to trvalo len chvíľku, zrejme to nebolo až také zaujímavé... No a čo sa dialo tu, to šlo mimo mňa. Jedine ma pravidelne ráno budili novinári zo slovenských bulvárnych novín a časopisov. Lenže veľa som im toho nepovedal, nemal som záujem riešiť svoje súkromie cez média."

Keď prišiel na Slovensko kvôli šou Vyvolená, nemal problém si pozrieť Televízne noviny na Markíze. "Akurát ich moderovala Marianna, no a čo? Keď si človek chce urobiť krásny život, tak si musí pamätať len to pekné. Čas je veľmi veľkorysý v tom, že v pamäti necháva len pozitívne veci. Ja sa tiež snažím uchovať si na manželstvo s Mariannou len tie príjemné spomienky."

V súčasnosti má L. Bouček priateľku a už mu je smiešno z toho, ako ho v rôznych článkoch každý označuje za zraniteľného a zrazu mu každý odporúča, aby si dával na ženy pozor... "Nemôžem byť teraz predsa prehnane opatrný, nie? Už nie som zranený! Ak by som tento vzťah bral len ako nálepku na moju ranu, tak by to bola cesta do pekla. Ale takto to nie je. Staráme sa o králika, plánujeme si kúpiť šteňa a žijeme si normálny vzťah bez toho, aby sme riešili, či som zranený, alebo či mám byť vo vzťahoch viac opatrný," dodal.

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty
 2. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur.
 3. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať?
 4. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 5. Vyberáme si najkrajšiu obnovenú pamiatku, hlasuje sa online
 6. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 7. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 8. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch
 1. Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty
 2. MetLife prináša novinky v skupinovom poistení pre zamestnancov
 3. Prihlás sa do programu She's Next na podporu žien-podnikateliek
 4. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať?
 5. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur.
 6. Unilabs Slovensko otvára v Boroch najmodernejšie laboratórium
 7. Istota nízkeho úroku. Krásne bývanie s hypotékou za 1,49 %
 8. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 1. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte 31 116
 2. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO? 22 180
 3. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur. 14 311
 4. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu 11 319
 5. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch 5 999
 6. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu? 4 149
 7. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 3 917
 8. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať? 3 769

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Bílý tíň
 2. Rudolfa Vallová: Prvý apríl v turizme
 3. Jozef Ďanovský: Umenie Žiť
 4. Anton Kovalčík: Čím je dláždená cesta do Kremľa? 1 - Zopár výbuchov.
 5. Ivan Čáni: Robert a Lucinka.
 6. Peter Svoreň: Erste Group zasiahla banková neistota najsilnejšie, z úderu by sa však mala čoskoro zotaviť
 7. Erika Telekyová : Pomocníčka je svetový bestseller, ktorý vás vtiahne do deja. Na pretras sa dostanú aj tabuizované témy a hra s mysľou
 8. Ľubomír Maretta: Svetlo
 1. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 45 404
 2. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 25 158
 3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 10 150
 4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 9 096
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 813
 6. Ján Šeďo: Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne ! 4 540
 7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 4 101
 8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 3 967
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 4. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Bílý tíň
 2. Rudolfa Vallová: Prvý apríl v turizme
 3. Jozef Ďanovský: Umenie Žiť
 4. Anton Kovalčík: Čím je dláždená cesta do Kremľa? 1 - Zopár výbuchov.
 5. Ivan Čáni: Robert a Lucinka.
 6. Peter Svoreň: Erste Group zasiahla banková neistota najsilnejšie, z úderu by sa však mala čoskoro zotaviť
 7. Erika Telekyová : Pomocníčka je svetový bestseller, ktorý vás vtiahne do deja. Na pretras sa dostanú aj tabuizované témy a hra s mysľou
 8. Ľubomír Maretta: Svetlo
 1. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 45 404
 2. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 25 158
 3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 10 150
 4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 9 096
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 813
 6. Ján Šeďo: Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne ! 4 540
 7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 4 101
 8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 3 967
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 4. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu