sa môžete potešiť pohľadom na tieto chlpaté nádhery, prípadne si užiť pocit riadneho strachu prameniaceho z predstavy, že sa niektorému z nich podarí dostať z terária.
Aktuálnu komplexnú ukážku sveta tarantúl má na svedomí ich chovateľ Michal Šesták. Návštevníkov chce zaujať najväčším pavúkom z Afriky a Ázie, no lahôdkou je najmä pohľad na najväčšieho pavúka sveta Theraphosa blondi z Južnej Ameriky. Vďaka svojim 30 centimetrom ho nájdete pri listovaní Guinnessovej knihy rekordov.
"Intenzívnejšie sa tejto záľube venujem päť rokov. Začínal som s hadmi, potom pribudli rybičky, škrečky a korytnačky," prezrádza zanietený chovateľ, ktorý svoju netypickú zbierku drží v prenajatom dome.
Medzi atraktívne druhy, ktoré sú v múzeu vystavené, patria okrem veľkých pavúkov aj menšie farebnejšie druhy z púští Ameriky rodu Aphonopelma a nádherne sfarbené pavúky z Indie rodu Poecilotheria. Niektoré z nich sú agresívne, iné si pokojne nažívajú bez väčších známok podráždenosti. Pozornosť si však na výstave zaslúžia i škorpióny, mnohonôžky a šváby.
Hoci pavúčiky pôsobia viac-menej neškodne, väčšie druhy sú lovcami, ako sa patrí. "Bez problémov dokážu uloviť menšie cicavce, vtáky alebo plazy. Pri chove v zajatí sa však najčastejšie kŕmia cvrčkami, švábmi, kobylkami alebo múčnymi červami. Sú zvyknuté na jednostrannú potravu a odmietajú jesť niečo iné."
Nenechajte si preto ujsť pohľad na jedinečnú zbierku tarantúl, ktorú v takomto rozsahu nenájdete ani v zoologickej záhrade. Výstava potrvá do 31. októbra.
(nit)
Autor: Matúškova
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári