Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 7. júl, 2022 | Meniny má Oliver

ČAROKRUHY

S magičkou pani Zitou hovoríme o najčastejších otázkach, ktoré jej kladú čitatelia Košického večeraČiernu mágiu si "kupujú" rodinní príslušníci zo

S magičkou pani Zitou hovoríme o najčastejších otázkach, ktoré jej kladú čitatelia Košického večera

Čiernu mágiu si "kupujú" rodinní príslušníci zo závisti alebo pomsty

Počas horúcich letných dní sme si zašli za magičkou, pani Zitou a pokúsili sa nájsť odpovede na otázky, ktoré čitateľov Košického večera najviac zaujímajú

Často sa ľudia pýtajú, čo je porobenie.

- Porobenie je vlastne pôsobenie človeka na človeka. Je to ovplyvňovanie, ovládanie jeho vôle. Porobiť možno tak silne, že osoba zomrie v krátkom čase, alebo ochorie, manželia nemajú deti. V podstate sa možno zamerať na akékoľvek nešťastie. Keď sa porobenie odoberie, jedinec sa môže uzdraviť. Lekári v týchto prípadoch nevedia pomôcť. Liečia, operujú, ale výsledok sa nedostaví. Horšie je, ak porobia tehotnej žene, pretože sa to môže preniesť na jej plod. Dieťa sa môže narodiť choré, postihnuté. Ak matka zoberie porobenie na seba, dieťa sa síce zachráni, ale ona zomrie. V takýchto prípadoch môže porobenie trvať až po siedme koleno.

SkryťVypnúť reklamu

Najviac čiernej mágie sa praktizuje na objednávku? Čo je motívom?

- Áno. Ľudia si objednávajú porobenie u tých, ktorí sa zaoberajú čiernou mágiou. Konajú tak pre závisť alebo sú pomstychtiví. Čo ma najviac mrzí, že porobenie obyčajne pochádza od niekoho z rodiny. Obyčajne je to kvôli peniazom, dedičstvu.

Aké druhy porobenia existujú a ako zistíme či s nami niekto takto manipuloval?

- Porobenie môže byť zlomové alebo prekladové, idúce z osoby na osobu. V prvom prípade ide o zlomenie psychiky človeka. U postihnutého sa začnú prejavovať psychické poruchy a často aj ťažké. Možno porobiť s okamžitým účinkom, ale aj na dlhšie časové obdobie - na tri, sedem alebo na dvadsať rokov, takže niekto sa môže trápiť vlastne celý život.

Postihnutá osoba sa veľmi uzatvára do seba, akoby prerušil kontakty so zemou i nebom. Pretože ju ovláda cudzia vôľa, ktorá s ňou manipuluje, jej vlastná energia je zablokovaná. Prejaví sa na psychickej i fyzickej úrovni. Postihnutý cíti duchovnú i fyzickú bolesť, má depresie, nevysvetliteľný smútok a strach. Z ochorení sú to rôzne typy nádorov. Vyskytujú sa tak isto škandály v rodine. Osoba často podľahne alkoholizmu i agresívnemu správaniu sa voči blízkym ľuďom. Stanú sa havárie, uhynú domáce zvieratá. Osoba má neidentifikovateľný strach, nevie prečo a ani čoho sa bojí. Nemôže v noci spať. Prebúdza sa stále v tú istú hodinu. Je jej ťažko na duši, nevie si nájsť miesto, je rozrušená, nemôže jesť /špeciálne sa robí čierna mágia aj na takzvané vysychanie / je nervózna, nič ju nezaujíma, nikoho nechce vidieť, stále sa zaoberá sama sebou. Najhoršie je, keď sa jej už nechce žiť. Veľa ľudí spáchajúcich samovraždu má vlastne porobené. Veľmi často mág pôsobí cez jedlo a vtedy sa naruší činnosť pečene a žlčníka. Pred dvoma rokmi doviedli ku mne ženu, ktorá si večer ľahla, ale ráno už nikoho nepoznávala. Boli s ňou najprv u lekára, ale nič sa nezistilo. Prišla som na to, že žena sa mala stať v podniku šéfkou a jej konkurent ju večer pohostil koňakom. Vypila len pohárik. Stačil na to aby sa ráno mágia prejavila.

SkryťVypnúť reklamu

Porobenie možno poslať aj prostredníctvom myšlienok na križovatkách a veľmi silné. Tak možno z človeka urobiť narkomana, alkoholika, gemblera. Hovorí sa tomu porobenie vetrom. Taký človek sa pohybuje akoby v šialenom svete. Chce si pomôcť, ale sám to nedokáže. Tak isto upozorňujem ľudí, aby si dobre všimli, či nemajú niečo zvláštne pred dverami.

Vždy pripomínam, že vodu alebo veci netreba prekračovať a v žiadnom prípade brať do holých rúk. Odstránime ich buď v rukaviciach alebo s papierom a vyhodíme. Najlepšie je ich spáliť. Pracujem s pani, ktorá veľmi vďačne rozdávala šaty, ktoré už ona a jej deti nenosili. Ochorela a začala sa obávať aj o dcérku. Takže moja rada znie - nemožno dávať veci ani vypraté. Obsahujú totiž bioenergetickú informáciu. Ak veľmi niekoho ľutujeme a chceme mu predsa len urobiť dobre, musíme od neho zobrať peniaze. Trebárs symbolickú korunu. Fakt, že sa stanú šaty, predmety, majetkom inej osoby až po kúpe, je veľmi dôležitý. Spätne už neposielajú informáciu. V žiadnom prípade nedávame svoje veci do truhly nebožtíkovi. V niektorých situáciách si môže osoba pomôcť sama, ale ak je porobenie viazané na niekoľko rokov, musí sa podrobiť magickým obradom. Uvediem niekoľko rád:

SkryťVypnúť reklamu

Zoberte si červenú stužku, asi meter dlhú a musíte na nej zaviazať deväť uzlov. Pri viazaní každého uzla hovoríte: - Ako zaviažem tento uzol, tak zaviažem rozum i vôľu zlého človeka, ktorý na mňa pôsobil. Amen. Stužku noste stále pri sebe. Keď vychádzate von, druhú stužku môžete položí krížom cez prah. Musíte cez ňu prekročiť a povedať: -Tak, ako som zaviazal uzly, tak nech sa zaviaže moja práca, moje učenie, moje zdravie - menujte teda to, v čom by ste chceli byť úspešní. Zavriete dvere a necháte ju tam, kým sa nevrátite domov. Treba nosiť zatvárací špendlík - ale dole hlavou. Ženy na ľavej strane podprsenky, muži na spodných nohaviciach. Pokiaľ ale človek cíti, že sám situáciu nezvláda, treba špeciálne magické obrady.

Zaoberá sa veľa ľudí v našom meste čiernou mágiou?

- Viem zatiaľ o viacerých , ktorí sa intenzívne zaoberajú vysokou čiernou mágiou a škodia. Mnohí ale poznajú aj spôsoby ľahších druhov porobenia. Veľa ľudí sa zaoberá ľúbostnými čarami, ale aj tie, ak ich robia zle, môžu hoc nechtiac poškodiť.

Medzi najčastejšie formy čiernej mágie určite patrí urieknutie Ako spoznáme človeka so schopnosťami urieknuť?

- Nápadná je jeho agresivita a vyvolávanie konfliktov. Obyčajne je naplnený nenávisťou, pýchou a závisťou. Urieknutie je v podstate cielené vyslanie negatívnej energie na druhú osobu. Táto informácia je spravidla vysielaná očami.

Čo pociťuje urieknutá osoba a ako si môžeme pomôcť?

- Bezprostredne po urieknutí sa obeti točí hlava, búši srdce, má často teplotu a zvracia. Cíti sa unavene, vyčerpane a v jej okolí - najčastejšie v rodine, sa bez zjavného dôvodu začnú odohrávať nepríjemné veci. Na urieknutie sú náchylné malé deti. Najdôležitejšie je čo najskôr ich nechať pokrstiť, aby tak dostali anjela strážneho. "Ak dospelí zacítia nepríjemný pohľad, nech pľuvnú trikrát cez ľavé plece, alebo si tento úkon aspoň intenzívne predstavia. Pri príznakoch urieknutia je dobré sa umyť vlastným močom. Ja viem, že tento rituál nie veľmi korešponduje s našou kultúrou, ale je účinný.

V čom sa líši urieknutie od porobenia?

- Porobenie - to je už práca s negatívnou energiou- informáciou, za ktorou stoja určité rituály. Najčastejším dôvodom vedúcim k porobeniu je závisť a pomsta. Cieľom je okrem iného odčerpávať čerstvú zdravú energiu. Toto niekedy robia aj upíri. Výsledkom porobenia je zmena človeka, jeho zdravia a majetkových pomerov.Treba vedieť, že voda, strava a víno akumulujú zlo, ktoré sa rýchlo vstrebáva do krvi. Podľa Biblie v krvi žije náš duch. Keď sa v krvi nahromadia negatívne informácie, človek si odrazu nevie rady a začne chátrať. Toto pôsobenie môže trvať nielen mesiace, ale aj roky.

Všeličo zaujímavé z meditačných cvičení akademika Alberta Ignatenka

O programovaní, po ktorom môžete byť mladší

Kto sa zaoberá ezoterikou, meno akademika Alberta Ignatenka určite pozná. Temer 40 rokov zavádza do praxe možnosti, ktoré poskytuje informačná biofyzika, bioenegetika a psychoenergosugestologia. Vedeckú prácu spája A. Ignatenko s popularizáciou parapsychologických fenoménov. Z jeho prednášok a rukopisov zhrnutých v knihe Schola vitae (Škola života) sme pre pripravili časť, zaoberajúcou sa omladzovacími procesmi - Metódu programovania na zníženie veku.

Na začiatku, asi 20-30 minút pred spaním sa pohodlne posaďte do kresla, obráťte svoju myseľ k Stvoriteľovi a požiadajte o povolenie. Zbavte sa všetkého zlého, čo sa nahromadilo vo vašej dušu. V myšlienkach sa usmejte a pošlite všetkým lásku a dobro.

Príprava a cvičenie: Vyhľadajte si fotografiu z toho veku, do ktorého sa chcete vrátiť. Predpokladajme, že ste v tomto období boli zdraví, plní sily. Fotografiu prilepte na kartón tak aby okolo nej bol zo všetkých strán rám široký asi 5 cm.

Horizontálne nad fotografiu napíšte fialovou fixkou koľko ste mali rokov. Pod fotografiu napíšte červenou fixkou slovo ZDRAVIE. Zľava zelenou MLADOSŤ a vpravo orgovanovo-fialovo-ružovou DUCHOVNOSŤ.

Fotografiu zaveste na stenu a posadíme sa do vzdialenosti asi 2 - 2, 5 metra. Pustite si príjemnú hudbu a v smere hodinových ručičiek posúvajte svoj pohľad na slovo zdravie. Čítajte: zdravie, mladosť, (napr. 25, respektíve koľko máte) rokov, duchovnosť... Čítajte nahlas a potom v smere hodinových ručičiek s postupným zrýchľovaním opakujte už len v myšlienkach, a to 10-krát všetky heslá.

Pozorne koncentrujte pohľad na fotografiu a začnite rozvíjať filmový pás naspäť až k tomuto veku. Ak uvidíte nejaké nepríjemné udalosti, ktorými pôvodcami ste boli vy, poproste v mysli Stvoriteľa o odpustenie a urobte pokánie. Sľúbte sami sebe, že to už nebudete robiť.

Keď sa vrátite k veku, ktorý je na fotografii, zastavte svoje myšlienky a obráťte sa v myšlienkach ku fotografii: "Chcem sa vrátiť na úroveň tohto veku, všetky moje orgány a systémy sa omladzujú. Chcem žiť v tomto veku po celý život." Tieto vety vyslovujte s prosbou, láskou, nehou, bez nátlaku, asi tak, ako by sme prosili.

Minútu koncentrujte pozornosť na fotografiu. Spomínajte na seba, aký ste boli v tomto veku do všetkých detailov - spomeňte si na svoje emócie, myšlienky, zdravie, aké ste mali želania... Potom zodvihnite obe ruky hore a naznačte pohyb odoslania vášho programu ku fotografii.

Opakujte si: "Chcem túto fotografiu zaviesť do vnútra svojej hlavy. Je to energo-informačná matrica." Pocítite ľahký impulz v oblasti končekov prstov a dlaní. Obe dlane priložte k očiam a predstavte si, že dovnútra hlavy vťahujete matricu vašej mladosti, ktorá obsahuje úplnú informáciu vašej mladosti o stavu vášho energo - informačného systému v uvedenom čase. Niekoľko sekúnd si vizualizujte tento obraz a poproste Stvoriteľa, aby urobil omladenie vášho organizmu v uvedenom čase.

Vo vnútri hlavy musíte skutočne túto fotografiu uvidieť. V myšlienkach si opakujte sugestívnu afirmáciu: "Urobila som zmenšenie počtu rokov, začína proces omladzovania všetkých systémov organizmu. Skúsenosti, vedomosti a návyky, ktoré som získala v priebehu týchto rokov zostanú v mojej mysli zachované."

Po 15 - 20 sekundách otvorte oči.

Na dlhovekosť pán Igantenko radí meditačné cvičenie, ktoré je potrebné robiť každý deň a po celý rok. Môžete cvičiť i večer pred spánkom, keď ležíte v posteli. So zatvorenými očami s pomocou koncentrácie, pozornosti a predstavivosti i opäť vybavte svoju fotografiu, obráťte sa s prosbou ku Stvoriteľovi, aby vám dovolil znížiť biologický vek a predĺžiť váš život, napríklad do 200 rokov. Spusťte bradu do jamky na hrudníku na 15 - 20 sekúnd a do obrazu fotografie vašej mladej tváre píšte číslo 2,0,0, potom zaveďte čísla - kódy vašich čakier 1 do 10 a odošlite túto informáciu smerom hore. Váš program automaticky dôjde na úroveň 10 energo - informačných jednotiek a postupne sa bude meniť aj váš skutočný životný program.

Ako autor uvádza, život si týmto "cvičením" môžeme pomaly predlžovať. Po roku trpezlivosti všetkých 10 matríc jemnohmotných svetov prijme tento nový program, Zároveň však upozorňuje, že proces osvojovania si týchto programov na bunkovej energo-informačnej úrovni bude brzdiť pitie čiernej kávy, konzumácia čokolády a kakaa. Rovnako väčšie dávky alkoholu, násilné a hrôzostrašné filmy, ako aj stres, to všetko negatívne ovplyvňuje ukotvenie programy na omladenie organizmu.

Chcete vytvoriť pohodu pre domáceho Leva?

Vo zverokruhu vládne Lev. Skúste mu darovať kamienok pre šťastie. Aké kryštály mu môžu priniesť pohodu?

Jantár - umožní mu úspech vo všetkých jeho záležitostiach. Podporuje ho pri presadzovaní plánov, sebarealizácie vlastnej osobnosti, zvyšuje jeho slnečnú silu a dobrý zdravotný stav. Nabíja ho teplo, a pohodou.

Tygrie oko - sprostredkuje Levovi pružnosť ducha, otvorenosť. Umožní mu spoznať jeho vlastné chyby. Ukáže mu tiež, kde je jeho egoizmus brániaci mu v raste.

Granát - posilní odvahu, silu vôle a zabezpečuje úspech v podnikaní. Pomôže mu udržať jeho sexuálnu energiu v rovnováhe a premení ju na tvorivú silu.

Citrín - daruje mi sebavedomie. Pomôže mu zvládnuť ťažké životné situácie, Leva vedie k väčšej dokonalosti, k vnútornému i vonkajšiemu bohatstvu. Zároveň podporí jeho schopnosť kreatívne sa vyjadrovať.

Zlatý topás - zvyšuje jeho veľkorysosť, šľachetnosť, tvorivosť a pomáha mu vyslať do sveta veľa slnečného svetla a radosti

Rubín - ukazuje Levovi jeho schopnosť milovať v celej šírke. Povyšuje jeho sexualitu na lásku srdca, ktorá mu umožní prístup k univerzálnej láske a moci. Pomáha mu včleniť túto lásku do svojho správania sa a zvyšuje ochotu uskutočniť vysoké duchovné ciele.

Babičkin recept na modriny

S prázdninami idú ruka v ruke aj modriny na kolenách našich ratolestí. Možno neviete, ale babičky mali medzi repertoárom liečivých rastlín aj slnečnice, ktorých využitie priamo súvisí s modrinami. Keď chceli šarvanca zbaviť nejakej nepeknej podliatiny, dali na ňu obklad, alebo umývali boľavé miesto odvarom z kvetu slnečnice. Ako pripraviť účinnú liečivú tekutinu? Na pohár vody potrebujeme 1 a pol lyžice kvetu slnečnice. Varíme ho päť minút a potom precedíme. Tekutina na boľačku je hotová, stačí do nej namočiť obklad a priložiť na postihnuté miesto.

Nepríjemné potenie zaženie tinktúra

Vraj veľmi účinným liekom proti poteniu je tinktúra, ktorá sa užíva 3-krát denne po 30 kvapkách jeden mesiac /väčšie množstvo a dlhodobé používanie v horúcom lete radšej neskúšajte/. Narežeme 50g čerstvej šalvie a dáme ju do 1/2 litra kvalitného destilátu, necháme 20 dní macerovať. Občas potrepeme a spomínané množstvo 30 kvapiek zmiešame s vodou a vypijeme.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Náklady na bývanie môžu potrápiť váš rodinný rozpočet. Čo s tým?
 2. Našou prioritou je otvorená komunikácia so študentmi
 3. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 4. Život na hradoch nebol romantickou rozprávkou
 5. Sky Park je inteligentný vďaka technológiám Siemens
 6. 5 dôvodov, vďaka ktorým je v roku 2022 cestovanie vlakom smart
 7. Na Orave pribudne nová predajňa Kauflandu – v Tvrdošíne
 8. Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?
 1. Život na hradoch nebol romantickou rozprávkou
 2. Našou prioritou je otvorená komunikácia so študentmi
 3. Na Orave pribudne nová predajňa Kauflandu – v Tvrdošíne
 4. Sky Park je inteligentný vďaka technológiám Siemens
 5. Náklady na bývanie môžu potrápiť váš rodinný rozpočet. Čo s tým?
 6. 5 dôvodov, vďaka ktorým je v roku 2022 cestovanie vlakom smart
 7. Na Orave pribudne nová predajňa Kauflandu – v Tvrdošíne
 8. Kraj Sveta má novú atrakciu
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 16 640
 2. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 15 987
 3. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín 9 941
 4. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti 8 256
 5. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 698
 6. Akú trasu si vybrať do Chorvátska a koľko vás bude stáť 5 465
 7. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 824
 8. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články 3 318

Blogy SME

 1. Lórant Kulík: Výstava: Obete komunizmu na Slovensku, Adam Droppa sa stal obeťou kolektivizácie
 2. Samuel Ivančák: Veľké mikropríbehy Mariana Zimu (rozhovor)
 3. Helena Michlíková: Leto a čo potom ?
 4. Marian Letko: V krajine slnka, hmly, dažďa a síry (2. časť)
 5. Roman Kebísek: Na hrob maliara Maleviča pri Moskve sa zabudlo a rozorali ho. Teraz je tam nová štvrť
 6. Štefan Vidlár: Bulo Hulo
 7. Ján Šeďo: Sme skvelí exportéri, vyvážame už aj medveďov !
 8. Ján Šeďo: Sulíkovi palec hore, konečne niekto nielen tára !
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 24 205
 2. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 345
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 7 971
 4. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 918
 5. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 4 471
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 4 122
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 427
 8. Tomáš Jacko: Ako dostať Róma z osady na Harvard 2 626
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 3. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 4. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 5. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Marian Kotleba už nie je poslancom.

Sudcom chýbala nadstavba k šekom, píše sa v písomnom odôvodnení rozsudku.


9 h
Nataša Holinová

Hovoriť o jeho riadnom živote predtým bolo trochu nazvyš.


9 h
Jachtu Lady M v hodnote 65 miliónov eur patriacu Alexejovi Mordašovovi zadržali talianske úrady v marci.

Niektoré štáty sa boja precedensu.


11 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


5 h

Blogy SME

 1. Lórant Kulík: Výstava: Obete komunizmu na Slovensku, Adam Droppa sa stal obeťou kolektivizácie
 2. Samuel Ivančák: Veľké mikropríbehy Mariana Zimu (rozhovor)
 3. Helena Michlíková: Leto a čo potom ?
 4. Marian Letko: V krajine slnka, hmly, dažďa a síry (2. časť)
 5. Roman Kebísek: Na hrob maliara Maleviča pri Moskve sa zabudlo a rozorali ho. Teraz je tam nová štvrť
 6. Štefan Vidlár: Bulo Hulo
 7. Ján Šeďo: Sme skvelí exportéri, vyvážame už aj medveďov !
 8. Ján Šeďo: Sulíkovi palec hore, konečne niekto nielen tára !
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 24 205
 2. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 345
 3. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 7 971
 4. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 918
 5. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 4 471
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 4 122
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 427
 8. Tomáš Jacko: Ako dostať Róma z osady na Harvard 2 626
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 3. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 4. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 5. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu