Slovenska, avšak do Košíc nezavíta. A to aj napriek tomu, že organizátori potešia obyvateľov štyroch miest aj na východe.
"V Košiciach máme problém. Nevieme nájsť vhodné miesto. Chceli sme si vybrať z dvoch - Aničku, prípadne Hlavnú ulicu, ale ani jedno nám nakoniec nevyhovovalo," uviedla koordinátorka projektu Ľubica Orechovská.
S premietaním v rekreačnom areáli Anička by bol v neskorších nočných hodinách problém s dopravou divákov. "V roku 2003 sme historicky prvýkrát premietali na Hlavnej ulici," uviedla. Tá je však tohto roku obsadená.
Minuloročnú lokalitu na Toryskej ulici pri obchodnom centre museli aj napriek vyhovujúcemu priestranstvu zrušiť. "Dôvodom boli sťažnosti ľudí z okolitých blokov. Prekážal im priveľký ruch."
"V meste prebieha súčasne viac akcií. To je aj dôvod, prečo sa Bažant kinematografu nevyhovelo. Nebolo možné na päť dní uvoľniť pre nich priestranstvo. Minulý rok boli na súkromnom pozemku. Mohli to zorganizovať tam," povedala hovorkyňa magistrátu Jana Geročová.
Autor: kag
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári