Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Ing. Adriana Teigiserová založila centrum, v ktorom spája moderné prostriedky s klasikou životaKto zaseje bodliaky, nemôže čakať, že z nich

Ing. Adriana Teigiserová založila centrum, v ktorom spája moderné prostriedky s klasikou života

Kto zaseje bodliaky, nemôže čakať, že z nich vyrastú slnečnice...

Ing. Adriana Teigiserová má svoje civilné povolanie - pracuje v maklérskej firme, ktorá sa stará o financie klientov. K číslam má blízko. Aj numerológia, ktorú považuje za svoju hlavnú náplň mimo profesionálnej práce, je podkladom na hlbšie analýzy ľudí, ktorí ju vyhľadajú. Okrem toho všetko prepája s kabalou a duchovným tarotom. Nedávno založila Centrum rozvoja osobnosti a kreativity, čo je ako ona hovorí základná škola života. Tu sa cez rôzne techniky snaží vrátiť hodnotu slovám, ktorými sa dnes tak preveľmi mrhá. A. Teigiserová má za sebou rôzne manažérske kurzy doma aj v zahraničí, a tak spojila moderné prostriedky s klasikou života.

Skryť Vypnúť reklamu

Dospelého človeka neraz zaskočí otázka, ktorú mu dalo dieťa v dobrej viere, že sa dozvie to, na čo je zvedavé, alebo ho to znepokojuje. Adriana, čoby ešte malý človiečik, mávala otázky typu: ...a prečo sa ľudia hádajú? ...a prečo si robia zle? ...a čo je to utrpenie? Oveľa neskôr, keď ju už pohltila obsažnosť klasickej literatúry, tému utrpenia prežívala spolu s ruským klasikom Fjodorom Michajlovičom Dostojevským, ktorý to tak krásne vedel vystihnúť a popísať. Vo svojich románoch vykreslil aj postavy, ktoré stelesňujú tajomstvá lásky. Veru tak - aj tá najväčšia láska ti prinesie utrpenie, ak vzťah nie je požehnaný zhora.

Ak sa človek rozhodne vykročiť istým smerom, ktorý ho priťahuje, obyčajne mu prídu do cesty ľudia, ktorí ho nenápadne posunú ďalej. Potom sa môžu zo života vytratiť, ich misia bola splnená. Aj u Adriany to bolo tak. Hľadala, nachádzala, strácala, porovnávala, prepájala jedno poznanie s druhým, mozaika života s nezodpovedanými témami sa čoraz viac zapĺňala. Stretávala ľudí, s ktorými sa život nemaznal, a predsa sa vedeli úprimne usmievať a povzniesť sa nad ťažkosti. Pestovala v sebe vieru vo vlastné správne rozhodnutia na ceste strát a omylov. Čoraz viac začala chápať svoje vnútro: "Aha, takto to je, lebo to tak cítim." A dnes pokojne konštatuje: "Človek je naozaj silný a dokáže spraviť čokoľvek. Len tú silu musí v sebe nájsť a využiť ju v prospech dobrých vecí."

Skryť Vypnúť reklamu

Nič sa netvorí len tak

Inšpirácie pre vnímavého človeka môžu prichádzať naozaj z rôznych strán, dokonca aj z televízie. Dobre si pamätá, keď jeden z respondentov diskusnej relácii celkom lapidárne vysvetlil svoj logický postoj k viere. Použil na to obyčajné hodinky. Otvoril spodné viečko a ukázal na kolieska, ktoré presne zapadali do seba. Ich spolupráca bola zjavná, len takto mohli presne ukázať čas. A potom sa opýtal: "Myslíte si, že je to len tak, samo od seba? Nič nie je len tak..." dodal.

"Musí byť nejaké univerzum, ktoré sa snaží svet a aj nás dostať do súladu. Nie je možné, aby sa niečo tvorilo len tak! Ani hmota, ani vzduch, nič. Dnes už viem, že je celkom jedno, či tú silu, ktorá sa nás pokúša naplniť láskou, človek nazve príroda, stvorenie, Boh, vyššia moc alebo nejako inak." Adriana sa na chvíľu odmlčí a potom ešte dodá: "Viera je z môjho pohľadu láska. Čistá, nezištná a tá dokáže všetko."

Skryť Vypnúť reklamu

Predtým, ako vzniklo Centrum rozvoja, rezonovala myšlienka združiť ľudí, ktorí sa sem budú pravidelne vracať. Nájdu si na seba čas, lebo každý detail, ktorý si tréningom a prácou na sebe zabudujú do života, sa odrazí na kvalite vzťahov k iným, aj k sebe. Už len taká obyčajná vec mať sa rád. Toľko sa o tom píše v knihách a toľko sa o tom hovorí... Aj na rôznych kurzoch sa to nakúsne, ale ďalej nerozvíja. Jeden taký špeciálny pripravila nedávno Adriana. Čo to vlastne znamená mať sa rád?

"Je to istý druh úcty k sebe samému, ale aj prijímanie zákonitostí života," zamýšľa sa Adriana. " Je v tom aj schopnosť uznať svoje rozhodnutia v tej podobe, v akej ich človek urobil. Mohlo to byť kedykoľvek v minulosti, až čas ukázal, že sa situácia vyvinula inak, ako si človek svojím rozhodnutím chcel privodiť. Mnohí sa obviňujú, odsudzujú, že ako zle urobili, nevedia sa so svojím rozhodnutím zmieriť a trápia sa. Mať sa rád znamená aj to, že budem rešpektovať seba samého ako jedinečnú bytosť tohto vesmíru. Má to veľa jemných odtieňov, ktoré súvisia s praktickým životom. Áno, som jedinečný, som originál, rešpektujem sa a mám sa rád."

Aby sme nielen pochopili zmysel týchto slov, ale vedeli nimi aj žiť, potrebujeme pretaviť svoje doterajšie myslenie. Stáva sa, že dieťaťu sa už od detstva vtĺka do hlavy: si neschopný, nešikovný, toto a hento nesmieš (je veľmi málo toho, čo smie), vo vývoji dominujú zákazy a príkazy, je tu málo priestoru na vlastnú tvorivosť. Výchovnú výbavu, nech už je akákoľvek, si nesieme so sebou a ovplyvňuje každý náš krok bez toho, aby sme si to uvedomili.

Preto sa treba vracať do minulosti a postupne sa prepracúvať k tomu, aby si človek uvedomil aké sú jeho morálne priority a aký má hodnotový rebríček. Mal by si vybudovať schopnosť vidieť sám seba akoby zhora, z nadhľadu. Adriana sa u každého snaží zistiť ako by chcel fungovať v živote a prečo sa mu podľa jeho názoru darí, alebo naopak nedarí. Pomáhajú jej v tom aj numerologické skúsenosti. Urobí si predbežnú analýzu, aby vedela podporiť jeho jedinečnosť. Postupným tréningom sa dá prepracovať k tomu, aby si človek v celej svojej hĺblke uvedomil zodpovednosť za všetko, čo robí.

Prijmi sa taký, aký si

"Zo všetkého najdôležitejšie je posunúť veci do citovej roviny. Aby sa človek sám na seba nehneval, aby dokázal akceptovať aj svoje strachy. Veď sme emocionálne bytosti a väčšinu vecí robíme v spojení s emóciami. Dokonca aj to čo jeme s tým súvisí. Mať sa rád znamená aj návrat od prevahy v logike k pocitom a práca s nimi v hĺbke svojej duše."

Takto rozvíja tému Adriana. A čo egoizmus? Ten má široké chápadlá všetko iba pre seba, materiálne aj inak. Takí ľudia hľadajú výhody aj na úkor iných, všetko využívajú vo svoj prospech, dokážu s ľuďmi manipulovať, aby naplnili svoje vlastné záujmy. Takýto postoj je veľmi vzdialený od obsahu spojenia slov mať sa rád. Lebo to tiež znamená úprimne pristupovať k sebe a nemá to žiadny súvis s inými ľuďmi. Je to komunikácia človeka so samým sebou, hľadanie vnútorného súladu. A tiež ochota prijať riziká spojené s vlastným rozhodnutím bez toho, aby sme zvaľovali vinu na niekoho iného. Mať sa rád znamená mať zodpovednosť za svoje činy.

"V ostatných rokoch sa často používa pojem karma. Ale to nie je nič iné, iba sled príčin a následkov," rozvíja myšlienku Adriana a pokračuje: "Lebo ak v živote nesejem, nemôžem žať. A ak sejem bodliaky, nemôžem čakať, že vyrastú slnečnice. Celé je to o zodpovednosti áno, teraz sa mi nedarí, ale keď chcem, aby sa to zmenilo, musím pochopiť, čo som urobil zle, kde som vychádzal z chybného modelu svojho správania sa, aby som vedel ako to zmeniť."

Poradkyňa feng šuej, S. Gerecová radí, ako naložiť s energiami v tomto období

Šesť zviazaných čínskych mincí v dome privodí finančné šťastie

"V čase od 7. júla do 7. augusta sú vplyvy energií špecifické a mali by sme ich ošetriť symbolmi," hovorí poradkyňa feng šuej Silvia Gerecová. Ponúka nám možnosti na potencovanie dobrých vplyvov alebo potláčanie negatívnych.

Nebeská hviezda v tomto období navštívi centrálny palác a vytvorí jednu z priaznivých kombinácií. V centre domu alebo bytu môžeme aktivovať finančné šťastie, ak si tam zavesíme šesť zviazaných čínskych mincí.

Severozápadná časť bytu už nie je taká priaznivá. Treba ošetriť hlavne vchodové dvere, lebo v tomto období priletí hviezda zlodejov, ktorá môže privolať problémy so zákonom. Vchod treba ochrániť dvoma strážcami výborné sú Fu psy. Aj ochranná soška Budhu alebo predstaviteľa inej viery urobí dobré služby. Ak je v tejto časti spálňa, treba tu zachovať ticho a kľud.

Mesačná excelentná hviezda bude prebývať na západe. Na aktivovanie jej sily treba na okennú parapetu umiestniť osem kryštálových guličiek, ktoré silu tejto silnej hviezdy znásobia. Mladí chlapci a deti by si mali dať pozor na zranenia, najlepšie ich ochráni amulet Wu lou.

V severovýchodnej časti bytu netreba robiť nič, tu je sústredená jedna z najnepriaznivejších energií. Neodporúča sa tu spať, ale ani pohybovať sa. Iba ticho a pokoj. Ak je v tejto oblasti vstupný vchod, rozhodne si ho treba ošetriť. Najlepšie kovovou zvonkohrou, päťživlovou pagodou alebou kovovou wou lou. Do každého rohu treba dať mištičku so slaným nasýteným roztokom a vôbec tu netreba svietiť.

Veľmi priaznivá kombinácia je na juhu. Signalizuje šťastie a prosperitu. Aby sme financie naozaj pritiahli, treba si sem umiestniť trojnohú žabku s mincou v papuľke. Aj malý osobný amulet pomôže vášmu zdraviu, ak si ho zavesíte do spálne v prípade, že je situovaná na juh.

Majetková ujma a ujma na zdraví, to môže spôsobiť lietajúca hviezda v severnom sektore. Jej nepriaznivé vplyvy sa dajú zmierniť, energia strát sa dá ošetriť čiernym alebo modro-kovovým symbolom dračej korytnačky alebo pagody. Ak je na severe okno, treba si tu zavesiť modré krystály.

Daniel je nezávislý a niekedy namyslený

Krstné meno Daniel, ktoré si pripomíname v sobotu, má osobné číslo deväť - génius. Hodí sa najmä pre Rakov, Ryby a Panny, ale keďže je to dokonale vyvážené meno, môžeme ním pomenovať dieťa, ktoré sa narodilo v akomkoľvek znamení.

Muži s týmto menom sa na prvý pohľad zdajú byť trochu leniví, ale v skutočnosti iba čakajú na správny okamih, kedy začať konať. Ak sa už do niečoho pustia, rýchlo a s úspechom dosiahnu svoj cieľ. Milujú dobrodružstvá, sú nezávislí, niekedy až namyslení. Sú to ľudia činu, vždy však konajú premyslene. Už do vienka dostali takú výbavu, že sa nedajú ovplyvniť, pritom sú citliví na dojmy a podliehajú im.

Je dobre, ak majú nad sebou niekoho, kto ich nenápadne vedie, lebo sa ľahko a radi vyšmyknú zo svojich povinností. Potrebujú pri sebe človeka, voči ktorému majú rešpekt. Ich vôľové vlastnosti sú silné, ale nie vždy sa im chce využiť ich. Môžu byť trochu vrtkaví a to, čo je v nich dobré, sa pri nesprávnej konštelácii ľahko zmení na zanovitosť. Sú pozoruhodne inteligentní, dokážu uvažovať v analytickej aj syntetickej rovine.

Všímajú si teda podrobnosti istého úkonu a súčasne vidia aj jeho priebeh. Aj pamäťovo sú dobre vybavení, ale viac si uchovajú citový zážitok, ktorý je pre nich rozhodujúci. Sú veľmi zvedaví a dajú sa nahovoriť na všelijaké neplechy, a tak ich treba už od detstva viesť k opatrnosti a rozvahe.

Malý ponor do svojho vnútra pri vodnom toku

Leto so všetkými svojimi krásami, ktoré nám ponúka, je ako stvorené na hlbší ponor do seba, keď si môžeme doplniť vyčerpané energie a stratené sily. Aj na dovolenke, ba práve vtedy môžeme znásobiť silu uvoľnenia, ak využijeme prostredie niekde v tichom zákutí. Ako?

Sadneme si na breh mora, ale môže to byť aj jazero, rieka alebo potôčik a privrieme oči. Len tak vnímame špľachot či tok vody a prirodzene prijímame tento vodný element ako uvoľňujúcu a zároveň očistnú procedúru, ktorá prechádza naším telom. Vedomie prijíma vodu cez všetky otvory tela, tá ho premýva a očisťuje. Po chvíli sa vyplaví aj so splodinami, ktoré so sebou odnáša. Potom dovolíme svojej mysli, aby sa ponorila hlbšie do toku a splynula s ním. Sme ako tá voda plynieme, pomaly plynieme spolu s časom.

Naša myseľ vníma čo je pod hladinou. Prežívame krásu nádherného podmorského sveta s jeho živočíchmi i lastúrami. V potoku sa dotýkame oblých kameňov a ľahko sa vzďaľujeme cez brody. Z povrchu nášho tela voda zmýva negatívne energetické nánosy a my prežívame túto očistu spolu s uvoľnením. Myseľ sa vynorí vždy v tej chvíli, ak sa chce pokochať aj pozemskou krásou a bez toho, aby sme otvorili oči, vidíme aj vzdialené horizonty s vrcholmi hôr.

Cítime aj vzduch, ktorý nás obklopuje a dotýka sa pokožky. Preciťujeme tieto okamihy a čokoľvek sa v mysli objaví, necháme to prísť a odísť. Až potom, keď máme pocit naplnenia a hlbokého uvoľnenia, všetko necháme rozplynúť a otvoríme oči. Rozhliadnime sa dookola. Naše oči vidia to, čo predtým nevideli. Vnímajú iba peknosti a krásu spojenú s pokojom.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 147
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 035
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 10 351
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 025
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 984
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 262
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 612
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 542
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 531
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 434
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Testovanie ľudí bez domova na Bosákovej ulici.

Veterinár napísal Krajčímu. Nechápe, prečo nemôže testovať

Stretol sa aj s prípadom, že tyčinky do nosa ľuďom vkladal masér.

Veterinár najprv Ag testy vyhodnocoval, potom už nemohol.
V Tatrách pribudli moderné technológie.
Dekan Daniel Pella by lyžovanie povolil, ak by mohlo prísť len obmedzené množstvo ľudí.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Petra Vlhová počas obrovského slalomu v stredisku Kranjska Gora.

Koronavírus: Matovič trvá na tom, že plošné testovanie je efektívne (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 222-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 417 obetí. V okrese Nitra platí sprísnený lockdown.

Premiér Igor Matovič.

Chôdza ako terapia aj šport. Ako ňou chudnúť aj meditovať?

Prečo je pre nás chôdza taká dôležitá?

Vizualizácia projektu Bytový dom Hradská.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop