Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S diétoterapeutom Ing. Petrom Tóthom, vedúcim Regeneračného centra Energy, o čínskej naturálnej medicíneKaždá choroba vzniká na úrovni

S diétoterapeutom Ing. Petrom Tóthom, vedúcim Regeneračného centra Energy, o čínskej naturálnej medicíne

Každá choroba vzniká na úrovni emocionálnej a až potom fyzickej

Východná medicína si získava čoraz viac priaznivcov i na Slovensku. Je to predovšetkým indická, čínska i japonská naturálna medicína. I keď ju mnohí lekári ešte zaznávajú, v niektorých štátoch východného bloku, napríklad v Maďarsku, sa dokonca vyučuje na vysokej škole. U nás ju praktizujú niektorí liečitelia. V našom meste sa s ňou môžeme stretnúť v Regeneračnom centre ENERGY. Čínsku medicínu sme sa rozhodli priblížiť našim čitateľom v niekoľkých pokračovaniach s Ing. Petrom Tóthom (na snímke vpravo), diétoterapeutom a vedúcim spomínaného centra.

Skryť Vypnúť reklamu

Do ENERGY prichádzajú klienti, ktorí majú nejaké zdravotné problémy. "Najprv si všimneme, čo to je za človeka, ako vyzerá, ako sa správa. Orientálna medicína má veľa možností diagnostiky a na základe toho pristupujeme ku každému klientovi. Chceme, aby si človek uvedomil, že jeho zdravotný problém vznikol preto, lebo v živote čosi porušil. Nestačí ponúknuť nejaký preparát, niečo mu v živote zakázať alebo prikázať, treba s ním jeho problém prebrať tak, aby pochopil, kde v živote robí chyby. Jeho problémy spočívajú v postoji k Univerzu a v tom, že sa nedostatočne pohyboval, dýchal, stravoval. V každej z týchto oblastí s ním pracujeme a navodíme ho k tomu, aby sám chcel zmeniť svoj život. V prípade, že to nebude chcieť, neodstráni svoje chyby a zlepšenie jeho problémov je len dočasné," povedal na úvod diétoterapeut.

Skryť Vypnúť reklamu

Ing. Peter Tóth sa o naturálnu medicínu začal zaujímať takmer pred 20 rokmi. Zúčastnil sa mnohých kurzov, ale až neskôr pochopil, že nie je dôležité pomáhať ľuďom tak, aby im odovzdával svoju energiu, ale oveľa efektívnejšie naučiť ľudí, ktorí majú zdravotné problémy ako zvrátiť problém, ku ktorému dospeli nevhodným životným štýlom.

"Veľmi intenzívne sa venujeme strave. Strava sa totiž dá zmeniť rýchlejšie ako myslenie človeka. Vieme poradiť i ponúknuť zdravé potraviny. Preparáty sú len akousi barličkou na začiatok, na ten čas, kým človek zmení svoje myslenie. Nekritizovať, neposudzovať a prijímať ľudí takých akí sú, veru nie je ľahké. Orientujeme sa na čínsku medicínu, ktorá je u nás viac a viac prijímaná. Za 4 tisíc rokov, odkedy je známa sa vlastne nič nezmenilo, len sa obohatila o niektoré poznatky. Medzi základné metódy čínskej medicíny patrí diétológia, ktorá je zameraná na jednotlivé okruhy pentagramu, a to je päť elementov," vysvetľuje diétoterapeut.

Skryť Vypnúť reklamu

Kým sa určí, ako sa bude človek so zdravotnými ťažkosťami stravovať, musí sa vziať do úvahy jeho konštitúcia, kondícia, v akých podmienkach žije, pracuje. Zohľadňuje sa mnoho faktorov, musí sa určiť, čo človek potrebuje posilniť či utlmiť, aby u neho nastala harmónia. Každá choroba je vlastne disharmónia v organizme, ktorá najprv vznikla na úrovni emocionálnej, neskôr energetickej, aby sa nakoniec prejavila na fyzickej úrovni tela.

"Ak chceme klientovi pomôcť, musíme pracovať na každej jeho úrovni. To znamená, že ak sa bude kŕčovite držať svojich emócií, hnevu, zlosti, nenávisti, závisti, strachu, obáv, a podobne, nebude žiť v láske a radosti, lebo len táto emócia je schopná uzdravovať všetky orgány, potom sa jeho problém bude neustále prehlbovať. Treba sa tešiť zo všetkého, pociťovať radosť, pretože všetko, čo sa s nami deje, je najlepšie, čo sa môže diať. Napríklad, ak sme niekde zamestnaní a máme zlého šéfa či nepríjemných kolegov, možno to je znamenie, že si máme prácu hľadať niekde inde, lebo naším poslaním je robiť niečo iné. Bojíme sa, že prídeme o istotu, ale v skutočnosti prídeme o dobre platenú prácu, kde si nás budú vážiť a my budeme spokojní. Ak sa však budeme kŕčovite držať zamestnania, kde sa cítime zle, sme frustrovaní, spôsobíme si zdravotné problémy. Všetko v živote sa deje tak, ako sa má, len my si to neuvedomujeme."

Čínska medicína nám ukazuje cestu, aby sme pochopili fungovanie človeka ako súčasti prírody, aby sme pochopili, čo je energia čchi, jin a jang i základných 5 elementov (drevo, oheň, zem, kov, voda), je to kolobeh energie všade v živote.

"Dnes už mnohí vieme, že dušička si pred narodením vyberá svojich rodičov. Aké dostane genetické predispozície, to záleží od toho, ako matka a otec žili dva roky pred narodením dieťaťa, lebo oni dávajú dieťatku čchi, čiže prenatálnu energiu, ktorá sídli v obličkách. Je veľmi dôležité, aby pred narodením dieťaťa mali rodičia dostatok energie, aby spojením dali dieťaťu poriadnu iskru. Úloha matky po oplodnení však nekončí. Dôležité je, ako sa bude stravovať počas celého tehotenstva i potom, pretože je ideálne, ak matka dieťa dojčí aspoň dva roky. Počas života sa potom získava postnatálna energia z dýchania a zo stravy, ktorú pankreas a slezina dopĺňajú do obličiek," vraví Ing. Tóth.

Človek, ktorý žije v súlade s prírodou, správne sa stravuje, má dostatok postnatálnej energie a nemusí si vyčerpávať energiu prenatálnu, môže sa dožiť vysokého aktívneho veku. Ak nežije zdravo, žije zo záložného zdroja, môže sa stať, že v mladosti si ju vyčerpá a prihlásia sa zdravotné problémy Ak si nevšíma upozornenia vo forme chorôb a úrazov, dostavia sa vážnejšie symptómy, až sa jeho súčasné pozemské žitie predčasne ukončí v mene zachovania večného života.

O mesiac prinesieme článok o zdravom stravovaní podľa piatich elementov.

Duša trpí, keď vlastníme veľa vecí

Je lepšie nemať nič

Každý predmet hmotného sveta má svoju dušu. Týka sa to aj miest, dedín, domov a rôznych iných stavieb, morí, riek, kontinentov, atď. Svoju dušu majú aj predmety, ktoré vytvoril človek, ako napríklad oblečenie, knihy, teda prakticky všetko, čo sa nachádza v hmotnom svete, nehovoriac o planétach a hviezdach. Veci majú skutočne dušu, teda auru, ktorá ich obklopuje. Všetko, čo na svete existuje, má svoju auru, vyžarujú ju aj kamene a voda. Jasnovidec dokáže vidieť dušu predmetov. Všetko je naplnené neviditeľným, ale skutočným obsahom. Človek žije v dvoch svetoch z jednej strany je obklopený predmetmi hmotného sveta, z druhej strany jemnohmotnými výtvormi myšlienkových foriem. Prijatie faktu existencie týchto dvoch svetov je najaktuálnejšou úlohou evolúcie. Jemnohmotný svet je okolo nás, v nás, nad nami i pod nami.

Naša duša trpí, keď vlastníme príliš veľa vecí. Pozemské a duchovné porovnávanie vecí je rozdielne. V pozemskom chápaní to je strata, z pohľadu duchovného, oslobodenie. Duch, ktorý je zaťažený vecami je ako loď obklopená lastúrami, ktorá sa nemôže pohnúť z miesta ani o kúsok dopredu. Človek môže a musí mať rôzne veci, ale mal by mať iba to, čo k životu potrebuje. Rozum nám hovorí, že pozemské veci si nemôžeme vziať so sebou do nadpozemského sveta. Veľmi dôležité je uvedomiť si, že disponovať s vecami môžeme i bez pocitu vlastníctva, preto veci napĺňajme pozitívnou energiou. Šťastie spočíva v duchu, a keď nie je ním prijaté, nič pozemské ho nemôže nahradiť. Preto veľmi často vlastnenie vecí a všetko, čo má prinášať radosť, neprináša šťastie.

Keď príde čas, že človek bude nútený zanechať všetko pozemské, potom vlastník domu i ten, ktorý nemá nič, odídu z tohto sveta a so sebou si nevezmú ani halier. Prvý odíde pevne spojený celým telom so svojím vlastníctvom, a ten druhý odíde úplne slobodný. Preto je lepšie nevlastniť nič!

Zdravie prírodných národov chráni elektrické pole

Daň za pokrok a módu

Africkí černosi, ktorí žijú v buši, nikdy neochorejú na rakovinu ani ťažké pľúcne choroby, ako je tuberkulóza či astma, netrpia ani srdcovo-cievnymi problémami. To isté môžeme pozorovať u Eskimákov. Vedci sa rozhodli zistiť, prečo je to tak. Výskum ukázal, že zdravie týchto prírodných národov chráni elektrické pole, ktoré obklopuje každého člena kmeňa.

Elektrické pole je všadeprítomné, ale liečivo pôsobia iba kladné náboje, záporné sú škodlivé. Naše telo produkuje veľa záporných nábojov. Ak ich neodvádzame, kumulujú sa a začínajú organizmu škodiť. Takzvané primitívne národy, ktoré zväčša žijú v teplých krajinách, chodia naboso, čo praje odvádzaniu záporných nábojov do zeme, ktorá má zvyčajne kladný energetický potenciál. To pravdaže, nie je všetko Ukazuje sa, že liečivo pôsobí aj meď. Ozdoby z medi, ktoré černosi nosia na krku, členku, zápästí, sú veľmi populárne medzi všetkými africkými kmeňmi. Navyše, ozdoby vyrobené v podobe uzavretých kruhov náhrdelníkov či náramkov zosilňujú kladné elektrické pole. Ešte lepším vodičom je striebro a zlato. Negatívne pôsobia ozdoby zo železa a kovu.

Eskimáci si šijú odev z prírodných kožušín, ktoré neutralizujú negatívne náboje a zabezpečujú chodidlám kontakt so zemou. Liečitelia, šamani, ale aj psychotronici odporúčajú, aby sme sa vyhýbali noseniu obuvi s podošvami z umelej hmoty či gumy, a majú pravdu. Umelé hmoty pôsobia ako izolátory, neumožnia nohám a ľudskému telu výmenu elektrických nábojov so zemou a zároveň zabraňujú odvádzaniu nadmerného množstva negatívnych nábojov elektrického poľa.

Treba vedieť, že odev zo syntetických tkanín nabíja organizmus dodatočnými negatívnymi nábojmi. Takto oblečení a obutí sme celkom odrezaní od prírodných liečivých energií a negatívnych nábojov sa nemôžeme zbavovať. Nečudo, že máme toľko chorôb...

V roku 2012 prejde naša Zem do piatej dimenzie

Všetko sa zmení, ľudia budú ľudskejší

Záujem o mayské kalendáre rapídne vzrastá, pretože sa týkajú prelomového dátumu 2012. Hovoria, že v tom čase všetko prejde zmenou. Ako táto zmena prebehne, záleží na ľudstve samom. Znalcom dávnych posolstiev národov Severnej a Strednej Ameriky je Carlos Barrios, ktorý sa zaoberá duchovným výskumom súvisiacim s kultúrou Mayov. Barrios predstavuje svoju verziu minulosti i budúcnosti oboch Amerík a celého sveta, čo predpokladá pochopenie posolstva Mayov, tak z pohľadu antropoĺóga ako aj zasvätenca. Hovorí aj o ceste, ktorá ľudstvo čaká od súčasnosti až do decembra 2012.

V roku 1987 sme vstúpili do sveta, v ktorom pravé rameno materialistického sveta bude pomaly, ale nevyhnutne zanikať. Ocitli sme sa v prelomovom momente éry, ktorá je počiatkom mieru a ľudia začnú žiť v harmónii s matkou Zemou. Vyšli sme už z éry Sveta štvrtého slnka, ale ešte nie sme v ére Sveta piateho slnka, naďalej sme v prechodnom období. Keď prejdeme týmto obdobím, nastane globálna mohutná zmena, spoločenský chaos, vojny a koniec zmien na Zemi. Barrios zdôrazňuje, že toto všetko predvídal použitím jednoduchej špirálovej matematiky kalendár Mayov.

Dátum 21. december 2012 sa vníma ako deň obrodenia, deň začiatku obdobia Piateho slnka. Bude to začiatok novej éry, Zem sa ocitne v jednej línii s centrom galaxie. Proces zmien sa už začal, zrýchľuje sa a naďalej sa bude zrýchľovať. Ľudstvo prežije, ale bude iné. Zmení sa štruktúra hmoty, budeme mať šancu stať sa ľudskejšími. Zmení sa všetko, ale od ľudí záleží, aké ľahké alebo ťažké budú tieto zmeny. Momentálne má temno prevahu, lebo nechce zmeny, chce zabrániť zapojeniu Zeme do obdobia Piateho sveta či piatej dimenzie.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 3. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 4. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 5. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 8. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 9. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 1. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 508
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 14 203
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 830
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 485
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 960
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 513
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 278
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 141
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 6 035
 10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 898
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus: Ak by sa robili ďalšie kompromisy, Krajčí je ochotný odstúpiť (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 224-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 526 obetí. Vláda predĺžila lockdown.

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Matovič vyhral na celej čiare

Čo si premiér odmakal, dostal Pellegrini zadarmo.

Peter Tkačenko

Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení? (otázky a odpovede)

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Igor Matovič.
Komentár Petra Schutza

Antisystémový recidivista Pellegrini

Matovič je najväčší problém súčasnosti, no demokraciu neohrozuje.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop