Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S pani Zitou o najväčšom zázraku nášho životaNajvhodnejší čas na počatie je narastajúci a plný MesiacZ masmédií sa dozvedáme, že mnohé manželské

S pani Zitou o najväčšom zázraku nášho života

Najvhodnejší čas na počatie je narastajúci a plný Mesiac

Z masmédií sa dozvedáme, že mnohé manželské páry majú problémy priniesť na svet potomka. Ťažkosti majú ženy ale aj muži. O možných príčinách zdanlivej neplodnosti, ale z trochu iného pohľadu, sme sa porozprávali so znalkyňou magických náuk, pani Zitou.

Vysvetlili by ste nám prečo žena nemôže otehotnieť?

- Som rada, že sme otvorili túto tému, lebo zrod človeka je tým najväčším darom od Boha, ktorý sme dostali. Budeme hovoriť o situácii, kedy sú lekárske vyšetrenia v poriadku. Tých príčin, prečo sa mladým párom nedarí počať, je viacero. Buď je dôvod karmický, alebo ide o porobenie. V prípade karmy sa často treba vrátiť do deviateho alebo siedmeho pokolenia. Mnohé ženy, ktoré nie sú schopné donosiť dieťatko kvôli potratom majú najčastejšie porobené. Mnohé magické postupy "porobenia" pratktizujú neprajníci už na svadbe. Tieto veci sa dajú robiť s kvetmi, so spodnou bielizňou nevesty, s chlebom, ktorý je na svadobnom stole. Obrátili sa na mňa raz manželia, ktorí boli šesť rokov spolu a žena nie a nie otehotnieť. Vyšetrenia u lekárov boli dobré. Pri pátraní do minulosti sme prišli na to, že obaja sú pod karmou. Z jeho rodiny dve tety nemali deti a ona sa narodila, presne v hodinu, keď zomrela macocha jej mamy, ktorá tak isto nemohla mať deti. Karmická duša umierajúcej prešla do mojej klientky. Chcela by som upozorniť aj rodičov, aby si uvedomili, čo hovoria svojim deťom, je totiž veľa prípadov, kedy matka v zlosti prekľaje svoje deti, a to sa môže skrývať aj za zdanlivou neplodnosťou.

Skryť Vypnúť reklamu

Viete pomôcť v týchto prípadoch?

- V mnohých áno, ale niekedy nie. Pomôcť nemôžem vtedy, ak sa muž alebo žena narodili, keď na oblohe nebolo vidieť Mesiac. Teda tesne pred a po skončení jeho ubúdajúcej fázy. Na ruke to signalizuje znamenie Saturna. Vtedy naozaj nemôžem pomôcť, je to dané Bohom. Ľahšie je odstrániť porobenie, ale aj karma sa dá "odpracovať". Poradila by som ženám aby kadidlom prešli všetkými miestnosťami bytu, či domu sedem krát. Potom zapálili posvätenú sviečku, prežehnali sa a povedali: - V mene Otca, Syna i Ducha svätého a tri razy prečítali "Otče náš..." Štyridsať dní treba prosiť pannu Máriu a následne vyhľadať ženu, ktorá robí bieli mágiu.

V poslednom období sa vyskytuje aj veľa samovoľných potratov. Čoho by sa mali budúce mamičky vyvarovať aby dieťa donosili?

Skryť Vypnúť reklamu

- Tehotná žena nemôže nosiť krátke šaty, lebo dieťa sa nemusí narodiť zdravé. Nemala by napríklad a šiť, pretože pupočná šnúra sa môže obtočiť okolo dieťatka. Nemala by sa zľaknúť, ak sa zľakne treba dať do sitka ľad a potom sa s tou vodou umyť. Mala by sa vyvarovať pohľadu na oheň a najmä na škaredé veci. V televízii si odpustiť akékoľvek programy o násilí, ale preladiť na program o umení. Nemala by si strihať vlasy, ktoré súvisia s jej prichádzajúcim životom. Tehotnej, ktorú nechal muž, sa dá pomôcť a je aj vlastne povinnosťou jej pomôcť. Budúca mamička by sa mala tešiť zo života a obklopovať sa všetkým krásnym, čo ponúka život.

Dá sa určiť vhodná doba pre počatie?

- Keď narastá Mesiac, alebo keď je plný Mesiac. Často a s úspechom vypočítame i narodenie chlapčeka alebo dievčatka.

Skryť Vypnúť reklamu

Váš názor na potrat?

- I podľa magických praktík je najväčším hriechom je potrat. Dušička je v tele matky od samého začiatku. O tom, čo sa pri tom a potom deje, radšej nechcem hovoriť.

Dá sa "uľahčiť" pôrod?

- Staré praktiky hovoria, aby žena do miestnosti kde bude rodiť, vstúpila pravou nohou. Je dobré rozpustiť vlasy a otvoriť všetky dvere.

Keď sa dieťa narodí?

- Matka si má hneď po pôrode priložiť dieťatko k pravému prsníku. Len pre zaujímavosť plienky dnes nahradili "pampersy" ale ani tie nech mamičky neodhadzujú na zem, ale hneď odnesú do odpadkového koša. Plienky na zemi privolávajú chudobu a dieťaťu by sa v živote nedarilo. Do prvého kúpeľa sa dáva svätená voda a podľa starých magických praktík i peniaze a kniha. Dieťatku sa dalo piť zo striebornej lyžičky aby bolo múdre a nestalo sa pijakom. Hovorí sa pri tom: - Tak ako sa Mesiac so Slnkom nikdy nezídu, tak sa i Ty sluha boží, nasleduje meno dieťaťa, nikdy neopiješ. Daj Bože pomoc v mene Otca i Syna i Ducha svätého, Amen.

Dieťatko až kým ho nedáme pokrstiť je veľmi bezbranné, preto ho neukazujeme cudzím ľuďom, alebo takým, o ktorých predpokladáme, že nám neprajú. Na ľavú ručičku dávame červený korál, alebo aspoň červenú mašličku, aby bábätko nikto neuriekol. Košieľku mu môžeme obliecť naopak. Vlásky mu po prvý raz striháme na Zelený štvrtok, dieťatko do jedného roka by sa nemalo pozerať do zrkadla. Také, ktoré sa narodí nie hlavičkou dopredu, zabezpečíme celoživotnú ochranu. Ochranu potrebujú aj deti, ktoré prišli na svet spontánne, napríklad v dopravnom prostriedku.

Kedy krstiť?

- Ani počas pôstu, ani počas sviatkov sa neodporúča. Dvojčatá sa nekrstia odrazu, najprv vždy prvorodené. Chcela by som ešte poprosiť rodičov, aby vždy zvážili, čo povedia svojmu dieťaťu. V slove je zakódovaná informácia a kvôli ostrému jazyku rodiča, môže dieťa trpieť celý život.

Júl z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Horúco bude politikom aj nám všetkým

Všeobecné tendencie: Panovníčka (III.), Blázon (0. v reverze), Veľkňaz (V.). Mesiac bude charakterizovať veľký nápor na psychiku. Pozor si musia dať všetci labilní ľudia. Budeme totiž zažívať akoby rýchly pohyb po špirále .Tí, ktorí sú zameraní výslovne na hmotu môžu mať nemé psychické problémy a až patologické stavy. Ostatným život skôr pridá, ako uberie. Zem bude priam sálať a neľahlko bude chorým na srdce, lebo srdcovo-cievny systém bude nadmieru zaťažený.

Politická scéna: Mesiac (XVIII.), Veľkňažka (II), Umenie (XIV.). Klamstvo nad klamstvo, ilúzie a sľuby. Udeje sa veľká hádka v súvislosti s jedneou ženou a bude súvisieť s úplatkami alebo prepieraním peňazí. Hovoriť sa bude aj o odtajňovaní istých záležitostí. Verejnosť sa dozvie šokujúce informácie. Pozornosť sa upriami na kultúru a umenie.

Zdravie: Panovník (IV.), Slnko (XIX.), Obesenec (XII.).

Karty naznačujú, že ostrosť Slnka si užijeme naplno. Slnko sa bude správať ako vládca a ľuďom pôjde o život, či už cez neúrodu, alebo jeho páľavu. Problémy so suchom spôsobia tiež dušnosť, zlé dýchanie a až koncom mesiaca sa ukazujú veľké dažde. Kto nemusí, nech necestuje. Kombinácia kovu a slnečného žiarenia nebude dobrá pre cestovateľov. Navyše do hry vstúpi ak Urán a s ním nepozornosť, a teda množstvo úrazov, zlomenín a havárií.

Peniaze: Voz (VII.), Sila (XI.), Koleso šťastia (X.).

Výborné hrajú v prospech prosperujúcej ekonomiky. Na Slovensko bude mať vplyv situácia v krajinách na juh od nás. Slovensko naozaj čaká prosperita. Rozhodnutia a riešenia energetickej problematiky budú úspešné a budú mať pozitívny vplyv na rozvoj našej krajiny- Bude sa hovoriť najmä o energii vetra a vody.

Láska: Hviezda (XVII.), Svet (XXI.), Láska (VI.). Láska bude všade. O deväť mesiacov sa zvýši u nás určite pôrodnosť. Aj pre páry, ktoré doteraz nemohli počať dieťa sa šanca veľmi zvyšuje. V láske bude prevládať nezávislosť, sloboda a voľná láska sem-tam naruší "zabehané" partnerské vzťahy. V spoločnosti sa budú pretriasať otázky homosexuality a pri tej príležitosti sa zviditeľní jeden takýto pár.

Komunikácia bez slov

Keď si niekto podvihne nos, znamená to, že dospel k rozhodnutiu. Vežovito proti sebe postavené prsty vyjadrujú pri rozhovore pocit prevahy. Súhlas sa prejavuje pohodlným si pohladením vlasov. Nepreniknuteľná kamenná tvár poukazuje na úplné odmietanie. Dáma, ktorá s prekríženými nohami vytáča chodidlo, sa zaujíma o prítomného pána. Poslucháč, ktorý sedí s prekríženými nohami a podopiera si rukou bradu je kritický a skeptický. Keď niekomu padne zaťažko byť ticho, prekríži si ruky cez ústa. Rečník, ktorý oboma rukami pevne chytí pred ním stojaci pult je agresívny, ale neistý a rozvláčny.

Tretie oko - siddhis

Aby ho bolo možné otvoriť, treba sa venovať rôznym duchovným cvičeniam a meditáciám. Niekedy však môže otvoriť spontánne, najčastejšie po úraze, či otrase mozgu. Vedci usudzujú, že tzv. tretie oko (jogínmi nazývané siddhis) je malá žľaza uprostred mozgu veľkosti fazuľového zrnka - epifýza. Tá sa v starých učeniach spájala s dušou a predstavivosťou. Grécki učenci tvrdili, že epifýza kontroluje prietok myšlienok. Neskôr sa predpokladalo, že je sídlom obrazotvornosti. Súčasní vedci zistili, že epifýza je citlivá na svetlo a denný čas, čo súvisí s hormónom melatonínom. Je známe, že u ľudí, ktorí sa nachádzajú v stave tranzu, epifýza vytvára väčšie množstvo melatonínu. Melatonín má vraj vplyv aj na starnutie, preto sa nazýva aj hormónom mladosti.

Máte okultistické schopnosti?

Najviac sa týkajú dvoch znamení - Škorpióna a Rýb. Aktívnejší Škorpión sa vždy snaží odhaliť skrytú tvár skutočnosti, preniknúť do tajomstiev mystéria, získať schopnosť mágie a čarovania. Tento prístup k najtemnejším hlbočinám, zodpovedá tiež Plutu, ktoré je vládcom znamenia. Postoj Rýb je pasívnejší a vnímavejší. Je to znamenie intuície, mediálnych schopností, dialógu s "druhým" svetom, ale môže sa u nich prejavovať posadnutosť nekontrolovateľnými silami. To je napokon význam Neptúna, ktorý je v tomto znamení doma. V parapsychologickom vyjadrení bude Škorpión skôr hypnotizér a Ryby hypnotizované. Okultistické schopnosti vo vašom horoskope však môže prezradiť aj postavenie Mesiaca a Neptúna.

Babičkin recept

Nechtík práve teraz kvitne a naše babičky tvrdievali, že doma by nemala chýbať nechtíková tinktúra a masť. Hlavné použitie nechtíka je zvonku na ťažko sa hojace rany, vredy, ale pomáha i pri drobných zraneniach a bolestiach okolo nechtov. Masť je dobrá na kŕčové žily, krvné podliatiny, opuch a pri plesni na nohách. Zjemňuje pokožku. Pri používaní masti a tinktúry je súbežne dobré piť aj nechtíkový čaj. Ten osoží aj ako prevencia pri onkologických ochoreniach. Ako pripravíme tinktúru? Do litra dobrej pálenky pridáme plnú hrsť kvetov a necháme postáť 4 týždne. Tinktúru používame zriedenú prevarenou vodou. Nechtíkovú masť si urobíme ak, že do horúceho masla nasypeme drobné kvety a listy, dobre premiešame a potom precedíme.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 5. Hygge ako životný štýl
 6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 7. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 8. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 9. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 41 487
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 39 345
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 801
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 777
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 105
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 089
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 420
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 249
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 076
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 968
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kolegovia ho neúspešne oživovali 50 minút.

Norbert Szedlák pomáhal ľuďom 16 rokov.

2 h
V doskách bola aj takáto diera.

Nakoniec ho neuzavrú, vodiči budú musieť jazdiť pomalšie.

2 h
Ilustračné.

Výstrahy platia pre všetky okresy Košického aj Prešovského kraja rôzne.

5 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dánsky režisér Thomas Vinterberg.

Vyrastal medzi hipisákmi, tí mu dovolili všetko.

22. jan
Minister vnútra SR Roman Mikulec, predseda vlády SR Igor Matovič a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí počas tlačového brífingu k vyhodnoteniu doterajších výsledkov celoplošného skríningu na ochorenie COVID-19.

Na Slovensku prebieha plošné testovanie. PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 236-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 4 068 obetí.

12 h

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

4 h
Petra Vlhová nedokončila super-G v Crans Montane.

Slovenka v super-G vypadla.

3 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop