Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Kasting do SuperStar

Štáb Markízy bol s atmosférou na košickom kastingu do tretej série SuperStar veľmi spokojný Aby si dobre precvičili hlasivky, najväčší záujem bol

Štáb Markízy bol s atmosférou na košickom kastingu do tretej série SuperStar veľmi spokojný

Aby si dobre precvičili hlasivky, najväčší záujem bol o toalety...

Východniari, ktorí si myslia, že vedia spievať, určite nechýbali na košickom kastingu do tretieho kola šou Slovensko hľadá SuperStar. Začalo sa v Dome umenia, kde prišlo v utorok 450 ľudí a v stredu 350. Pred porotu sa však nedostali. Postupujúcich vyberala komisia, ktorá ďalej posunula najlepších a najhorších, vhodných adeptov do Hviezdnej roty. V prvý deň postúpilo 120, v druhý 80.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo štvrtok sa štáb televízie Markíza presťahoval z Domu umenia do Bussines Centra na Štúrovej ulici. "Tieto priestory nám vyhovujú viac čo sa týka vizuálnej stránky. S košickým kastingom sme veľmi spokojní. Opäť sa ukázalo, že východniari sa vedia dobre zabávať. Spievali, tancovali, hrali si na gitarách už od rána," pochválila ich manžérka projektu Perla Vohralíková z televízie Markíza.

Rovnako to vníma i Bruno, ktorý bude moderovať Magazín, pričom Adela a Pyco ostávajú nezmenenou dvojicou, ktorá bude moderovať tretiu sériu SHS. "Aj počas predchádzajúcich dvoch ročníkov to tak bolo, že v Košiciach bola skvelá atmosféra" tvrdí Bruno. "Práve preto sa tentoraz organizátori rozhodli nezačínať na východe, ako to robili doteraz, aby bola nálada na kastingoch vygradovaná. A vyšlo im to, lebo v porovnaní s Banskou Bystricou a Žilinou, kde boli kastingy pred Košicami, je tento zatiaľ najvydarenejší. Aj čo sa týka atmosféry, ale aj čo sa týka spevákov, ktorí prišli."

Skryť Vypnúť reklamu

Východniari si naozaj spievali, kde sa dalo. Ako tradične - zrejme kvôli akustike - medzi azda najnavštevovanejšie miesta, kde si môžu precivičiť hlas, patrili toalety. Stále sa odtiaľ ozýval spev, občas i niekoľko piesní naraz... Pospevujúcich mladých ľudí však bolo možné nájsť naozaj všade. Väčšina bola zhromaždená v hlavnej miestnosti, kde čakali, až ich zavolajú a kde zvedavo hľadeli na schody, či od poroty príde ktosi s ružovým papierom v ruke. Ten totiž znamenal, že spevák postupuje do Divadla.

Počas včerajšieho dopoludnia sa to pošťastilo len 19-ročnej Prešovčanke Soni Kostolčíkovej. "Najprv som im zaspievala pieseň od Celine Dion, ktorú nepoznali, potom jednu od Mariky Gombitovej a nakoniec Modrú od Jany Kirschner. Myslím si však, že som mohla spievať aj oveľa lepšie. Mala som totiž príšernú trému," prezradila Soňa. Najväčšie stresy mala z toho, ako sa na ňu počas spievania díval Paľo Habera. "V predchádzajúcich sériách, keď sa na niekoho takto divne pozeral, tak z toho nebolo nič dobré... To ma ešte viac znervóznilo. Lenže potom mi povedali, že sa im to páčilo a boli na mňa veľmi milí. V Divadle sa budem najmä snažiť poradiť si s trémou. Chcela by som totiž, aby som postúpila aj ďalej. Doposiaľ som v Prešove spievala s kapelou, ale málokto nás poznal. A ja chcem, aby ma poznali všetci!"

Skryť Vypnúť reklamu

Vo vyše stovke čakajúcich na svoju šancu prevažovali východniari z iných miest, než z metropoly východu. Predsa len však sme medzi nimi našli aj Košičanov. Jednou z nich bola 27-ročná Magdaléna Dimitrova. "Doma si rada spievam, a tak som si povedala, že prídem, vyskúšam a uvidím. Nebojím sa poroty, veď sú to predsa ľudia ako hocikto iný. Nemyslím si ani, že keď uvidím Daru naživo, že z toho budem mimo," prezradila ešte skôr, ako šla pred porotu. Do SHS sa prihlásila preto, že ju to vždy lákalo. Napokon neuspela... "Asi by som si neodpustila, keby som to nevyskúšala. Veď vždy treba v živote skúšať niečo nové, nie?"

Ďalšou Košičankou, ktorá sa rozhodla skúsiť šťastie, bola 18-ročná Lucia Štorková. "Prvé dve série som veľmi pozorne sledovala, dá sa povedať, že som na nich bola závislá. Keď som nevidela niektorú časť, tak som mala doslova abstinenčné príznaky," prezradila so smiechom. "Nedávno som bola na autogramiáde, takže podpisy mám už od Petra Cmoríka, Lenky Kvakovej, Jakuba Petraníka i Martina Krausza. Bolo by mojim splneným snom, keby sa mi podarilo sa k nim zaradiť. Škoda, že sa mi to nepodarilo, porota ma totiž ďalej neposunula..."

22-ročný Maťo Železník má seností s hudbou dosť, hráva totiž v košickej kapele Crossband. "Prihlásil som sa i minule, no vtedy som šiel pred porotu veľmi chorý, čo sa odrazilo aj na speve. Už vtedy zvažovali, či ma pošlú ďalej. Ja sám som však videl, že to, čo som vtedy predviedol, nebolo na postup. Myslím, že som sa zlepšil, veď spev cvičím štyri hodiny denne," prezradil nám skôr, než šiel pred porotu. Vracal sa však sklamaný. "Isteže som z toho smutný. Ktorý muzikant by nebol, keby mu to nevyšlo? Neberiem to však tragicky, porota nebola na mňa zlá. Len mi povedali, že tak ako som nepochodil minule, je to rovnaké aj tentoraz..."

Pre 20-ročnú Veroniku Zubárovú je SHS príležitosť, ako sa zviditeľniť. Skúsenosti so spevom má, spieva totiž v kapele, ktorá chodí hrať na svadby a podobné príležitosti. "Ráno som mala veľmi veľké obavy, ale opadlo to. Chcela som pôvodne spievať Čo o mne vieš, ale keďže je Dara v porote, tak som si to rozmyslela. Keďže je v porote nová, tak trochu sa obávam toho, čo vlastne chce, čo bude hodnotiť... Neviem, čo môžeme od nej čakať..."

24-ročná Lenka Popovičová prišla na SHS hlavne zistiť, či sa má ďalej venovať muzike. "Ak by som postúpila do prvej stovky, bol by to pre mňa impulz, že mám pokračovať. Pred časom som totiž chodila na spev, no potom som na to nejak zanevrela," prezradila. Pre porotu si pripravila skladbu Fields of Gold a Modrú od Jany Kirschner. "Trochu sa obávam, čo mi povedia. Predsa len človek nerád počúva negatívne veci. Pozerávala som prvé dve série, takže viem, že občas boli porotcovia ostrí. Viem, čo možno čakať od Haberu i do Lučeniča, zvedavá som na Daru, pri ktorej ani len netuším, aká bude..."

Adepti na postup do Divadla budú pred porotu chodiť s obavami a očakávaniami až do dnešného večera, kedy sa definitívne uzatvorí počet postupujúcich východniarov. Ako uspeli, sa dočítate o týždeň.

Porota sa z kvarteta scvrkla na trio. Medzi dvoch muzikantov si sadla speváčka Dara Rolins

Laco Lučenič: Sme trojica ľudí, ktorí rozumejú muzike

Oproti predchádzajúcim sériám show Slovensko hľadá SuperStar nastalo niekoľko zmien. Tou na prvý pohľad vari najvýraznejšou je to, že v porote sedia namiesto kvarteta už iba traja členovia. K overenej dvojici Paľo Habera a Laco Lučenič pribudla Dara Rolins.

"Čo sa týka fenoménu reality show, v rámci nich má pre mňa SuperStar zvláštne miesto," myslí si L. Lučenič. "Aj preto ma nebolo treba na to, aby som prijal miesto v porote, presviedčať. Navyše - ja som dosť tvrdohlavý, takže väčšinou poviem buď áno alebo nie. Ak by som mal prehodnotiť rozhodnutie, muselo by sa zmeniť veľa vecí."

Diváci si už privykli na jeho zhovievavý postoj k súťažiacim a na to, že nech by spieval ktokoľvek akokoľvek príšerne, stále sa snaží na jeho výkone nájsť čosi pozitívne... "Na SuperStar 3 som sa naozaj tešil. Podľa mňa táto show celkom dobre mapuje situáciu na Slovensku a to nemám na mysli len to, či sú tu dobrí speváci - je to v podstate aj taký malý sociologický prieskum. Ponúka zaujímavý pohľad na všetky vrstvy ľudí na Slovensku."

Po skončení SuperStar 2 sa L. Lučenič vyjadril, že na to, aby prijal ponuku do pokračovania tejto show, nesmela by prísť tak rýchlo, ako prišla SuperStar 2 po prvej časti. "Myslím si, že teraz je ten časový odstup adekvátny. Je celkom logické chcieť, aby tieto show nešli veľmi rýchlo po sebe. Na druhej strane - nebol by dobrý ani príliš veľký odstup, keď by už mnohí diváci netušili, čo to vlastne tá SuperStar je."

Aj keď ide už o tretí ročník, L. Lučenič sa neobáva, že tí najlepší speváci tu už boli a nič poriadne na ďalšiu show nezvýšilo... "Ja som chorobný optimista a preto verím, že nájdeme ďalšie dobré hlasy. Iste, popri tom hľadaní sa nájdu aj adepti na Hviezdnu rotu, to je však prirodzená súčasť tejto show..."

Do poroty si opäť zasadne po boku Paľa Haberu. "Celkom sa teším, že znovu spolupracujeme. Nemení sa nič na tom, ako sme k súťažiacim pristupovali doteraz, lebo si len ťažko predstaviť, že by sme sa obaja zmenili... Na druhej strane, ani diváci by asi nechceli, aby porota bola oproti prvým dvom show ´postavená na hlavu´. Čo sa týka tretieho člena a toho, že je to práve Dara Rolins, je to podľa mňa len prirodzené a vychádza sa z overených postupov napríklad pri American Idol. Sedíme tam ako trojica ľudí, ktorí rozumejú muzike..."

Čo bude nasledovať?

Po bratislavskom kastingu, ktorý sa chystá na budúci týždeň, bude jasných zhruba 100 spevákov, ktorí postúpia do takzvaného divadla. "Chceli by sme, aby to bolo rozdelené na štvrtinky a teda z každého mesta postúpi 25 ľudí. Lenže dopredu sa to naplánovať nedá, bude to závisieť od toho, akí budú speváci," prezradila nám P. Vohralíková. "Divadlo prebehne 10 a 11. júla v Bratislave. Potom budeme mať vlastne dostatok času na to, aby sme spracovali materiály nakrútené počas kastingov a Divadla, aby sme z toho pripravili a zostrihali prvé časti tretej série Slovensko hľadá SuperStar."

Vysielať sa začne začiatkom septembra. Zatiaľ ešte nie je definitívne stanovené, koľko častí bude venované kastingom a Divadlu. "Potom budú nasledovať semifinálové kolá a po nich potom finále. Záver SHS je plánovaný na koniec decembra."

Čo sa týka postupovania súťažiacich do ďalších kôl, v semifinále nastali zmeny. "Každé semifinálové kolo bude rozdelené na dva dni - v jeden deň sa predstavia chlapci, na druhý dievčatá a až o deň neskôr bude vyhodnotenie. V prvom semifinálovom kole sa predstaví 12 chlapcov a 12 dievčat. Vypadnú dvaja z každej skupiny. Tí, ktorí ostanú, budú znovu spievať o týždeň, pričom znovu vypadnú ďalší dvaja chlapci a dve dievčatá. V treťom semifinálovom kole vypadnú už traja chlapci a tri dievčatá. Ostane tak päť chlapcov a päť dievčat, ktorí postúpia do finále. Hlasovať sa bude pozitívne, teda diváci budú posielať hlasy tým, ktorí sa im najviac páčia. Akurát že nepostupujú ďalej najlepší, ako to bolo v prvých dvoch sériách, ale postupne vypadávajú tí najhorší."

Čo sa týka finálových kôl, z nich bude postupne vypadávať každý večer jeden zo súťažiacich, ktorý dostane nejmenej hlasov. "Tento postup pri finálových kolách teda ostáva nezmenený. Celkovo sa mení vizuál i grafické spracovanie. Novinkou je, že sme sa rozhodli mať iba troch porotcov," dodala P. Vohralíková.

Stranu pripravila: Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 4. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 5. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 7. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 8. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 9. Pomáhajte čítaním
 10. O bezpečnejších nákupoch pred Vianocami so šéfom Tesca
 1. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 2. Budúcnosť M&A v Európe
 3. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 4. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 5. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 6. O bezpečnejších nákupoch pred Vianocami so šéfom Tesca
 7. Pomáhajte čítaním
 8. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 9. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 10. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 31 269
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 11 065
 3. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 9 483
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 290
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 126
 6. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 8 997
 7. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 685
 8. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 8 682
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 643
 10. Ako nahradiť fosílne palivá geotermálnou energiou? 8 312
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.
Medzi prominentných návštevníkov kaviarne patril aj Václav Havel s manželkou.

Získali dotáciu, stavať nemôžu. Už takmer dva roky ich kontrolujú

Kraj ukazuje na štát, ten na kraj a obec stále čaká.

Škôlka v Markušovciach je plná. Obec chce stavať novú. Ešte nezačali.
Ceny bytov počas korony na východnom Slovensku nijako výrazne neklesli.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minúta po minúte: PCR testy odhalili vyše tisíc nakazených, pribudlo 16 úmrtí

Z 44 769 vykonaných antigénových testov zistili 919 pozitívnych osôb.

Ilustračné foto.
Predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík, predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková a podpredseda SaS a minister školstva Branislav Gröhling.
Martin Miler
Prokurátor Ján Šanta počas vypočúvania kandidátov na generálneho prokurátora.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop