okrem slovenských folklórnych súborov a skupín prezentovali aj súbory z Poľska, Maďarska, Bulharska a Lotyšska.
Krátko popoludní najprv vystúpili detské súbory Beľanček z Košickej Belej a Jahôdka a Viganček z Košíc. Hneď za nimi vystúpili mužské a ženské spevácky skupiny, ktoré sprevádzala ľudová hudba folklórneho súboru Čarnica. Najočakávanejšou časťou folklórneho festivalu bol blok vystúpení zahraničných súborov a košickej Čarnice, ktorá si tohto roku pripomína 50. výročie založenia. "Sme zvedaví najmä na vystúpenie Čarnice, lebo sme nestihli vidieť jej nový program pripravený v rámci osláv výročia vzniku súboru, no sme zvedaví, s čím prídu Bulhari, ktorí často na Slovensku nevystupujú," prezradili starší manželia z Košíc.
Hádam najviac zaujal poľský súbor Pogórzanie, ale ani maďarský súbor Pántlika z Tiszaujvárosu sa nedal zahanbiť a predviedol nádherné maďarské čardáše.
Súčasťou festivalu boli aj ukážky tradičných ľudových remesiel - pernikárov, hrnčiarov, drevorezbárov, tkáčov, či výrobkov z kože, ale aj ukážky typických rozhanovských výšiviek. Nechýbala dokonca ani súťaž v tradičnom pečení chleba, do ktorej sa zapojilo päť rozhanovských gazdiniek. Podľa odbornej poroty najlepší chlebík napiekla Mária Gallová.
"Je tu vynikajúca atmosféra. Sme milo prekvapení, že organizátori dokázali pripraviť také jedinečné podujatie, nielen pokiaľ ide o zaujímavé vystúpenia, ale nie sú problémy ani s jedením či nápojmi. Vynikajúce boli aj vystúpenia zahraničných súborov a Slováci mohli vidieť ukážky zvykov a tancov aj iných národov. Úroveň je plne porovnateľná s folklórnymi slávnosťami v Košiciach," povedal prezident Klubu Zemplínčanov v Košiciach Ján Poprenda.
Folklórny festival vyvrcholil večernou zábavou Budzeme še kekešic (Budeme sa predvádzať), na ktorej sa o dobrú náladu postarala hudobno-zábavná skupina Drišľak.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári