Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Magnety majú pozitívny vplyv najmä na tlmenie bolestí chrbta, svalov a kĺbov a znižujú krvý tlakStarí Číňania vedeli, že magnetické sily

Magnety majú pozitívny vplyv najmä na tlmenie bolestí chrbta, svalov a kĺbov a znižujú krvý tlak

Starí Číňania vedeli, že magnetické sily ovplyvňujú náš každodenný život

V priebehu dejín sa magnetu pripisovala čarovná sila a mnoho ľudí ho obdivovalo pre jeho nevyspytateľné vlastnosti, pôsobí totiž liečivo na ľudský organizmus. Magnetoterapia, teda liečba magnetom, má vedecký podklad. Zlepšuje zdravie a zohráva výnimočnú úlohu pri udržiavaní dobrého duševného stavu. Využíva jedinečnú energiu magnetu, ktorý je dvojpólovým zdrojom energie, čiže jeho oba póly majú rozdielny vplyv a liečia iné telesné neduhy.

Skryť Vypnúť reklamu

Táto univerzálna liečebná metóda je v bezprostrednom vzájomnom pôsobení s procesmi odvíjajúcimi sa v ľudskom organizme, a práve preto je neodmysliteľnou súčasťou činnosti všetkých životných funkcií. O znovu objavenej praenergii sme sa porozprávali s odborníčkou na zdravý životný štýl, Dr. Klárou Hodničovou (na snímke vpravo).

"Magnetizmus poznali ľudia už v staroveku," vysvetľuje odborníčka. "Podľa legendy si tento jav prvýkrát všimol pastier menom Magnes, ktorý zistil, že železný koniec jeho palice je priťahovaný k istým kameňom. V skutočnosti však tento názov pochádza z názvu gréckeho mesta Magnesia. Magnetom môžeme nazvať takú vec, ktorá priťahuje iné predmety a je zdrojom magnetického poľa."

Každý magnet má dva póly, severný a južný, ktoré sú nerozdeliteľné. Najväčším magnetom v našom okolí je Zem, vďaka jej magnetickej sile existuje gravitácia. "Život na Zemi je od prvopočiatku v magnetickom poli, teda každá molekula živej hmoty je neustále vystavovaná jeho vplyvu. Magnetizmus Zeme môžeme vnímať aj ako riadiacu silu života, veď existuje veľa druhov zvierat, počnúc od hmyzu cez vtáky až po morské cicavce, o ktorých vieme, že sú schopné vnímať magnetické pole Zeme a orientovať sa podľa neho počas svojho mnohokilometrového putovania."

Skryť Vypnúť reklamu

Najnovšie výskumy poukázali na to, že magnety majú pozitívny vplyv najmä na tlmenie bolestí chrbta, svalov a kĺbov. Pozitívne pôsobenie magnetizmu objavili a začali pri liečbe používať ako prví pravdepodobne Číňania pred viac ako 4000 rokmi. Poznámky o pozitívnom pôsobení magnetu nachádzame aj v egyptských papyrusoch a anticko-gréckych zápiskoch. Hippokrates liečil týmto spôsobom neplodnosť a menštruačné ťažkosti, kým rímsky autor Plínius píše o tom, že rímski lekári používajú magnety pri zápaloch očí a pri liečbe popálenín.

Po zániku Rímskej ríše použitie magnetu na dlhé roky zmizlo z lekárskej praxe, spomína ho len arabský lekár Ibn Sina ako liek proti depresii. Magnet dlho považovali za "nevlastné dieťa" medicíny. V stredoveku ho opätovne objavil nemecký lekár Paracelsus, ktorý vyhlásil, že magnet je majstrovským dielom lekárskeho umenia. Používal ho najmä pri liečbe rán a zlomenín, i keď nepoznal princíp jeho fungovania. Prvým lekárom, ktorý sa snažil z vedeckého pohľadu objasniť túto otázku, bol anglický lekár Wiliam Gilbert, ktorý žil na začiatku 16. storočia. Ťažisko liečby spočívalo v schopnosti tlmiť bolesť.

Skryť Vypnúť reklamu

"Magnety sú pre svoj pozitívny vplyv používané čoraz väčším počtom ľudí. Terapia je veľmi populárna napríklad v USA a Nemecku. Dnes už nie je potrebné, tak ako v minulosti, aby človek nosil na sebe ťažké kusy železa s magnetickými vlastnosťami. V Japonsku už v 60. rokoch minulého storočia vyvinuli magnetické fólie, ktoré nie sú väčšie ako minca a možno ich prilepiť na pokožku."

Okrem toho dnes existuje veľké množstvo magnetických náramkov, prsteňov, retiazok a iných šperkov. Vedecké štúdie jednoznačne dokázali, že usporiadanie magnetov do kruhu zlepšuje prietok krvi. Prednosťou magnetických šperkov je, že ich môžeme bez problémov nosiť ako dekoratívny šperk, podstatné je, aby sa dotýkali pokožky. Pacientovi, na ktorého pôsobí magnetické pole generované jednosmerným prúdom, sa znižuje krvný tlak, uľaví sa mu pri artritíde, chronickom zápale slinivky brušnej, zlepšuje sa činnosť lymfatických uzlín.

"Prirodzené magnety obmieňajú fungovanie buniek, podporujú prietok krvi, a tým zlepšujú látkovú výmenu. Elektromagnety pôsobia na tvorbu bielych krviniek, čo je dôležité najmä pre imunitný systém. Vplyv magnetov na plod a tehotenstvo ešte nepoznáme, preto sa jeho použitie v gravidite neodporúča, taktiež ľuďom, ktorí majú voperovaný kardiostimulátor. Pri problémoch štítnej žľazy sa neodporúča nosenie magnetických šperkov na krku," zdôraznila Dr.Klára Hodničová.

Pozitívne účinky magnetoterapie sú očividné. Nielenže dokáže odstrániť bolesť, ale jemným, účinným spôsobom uvedie naše telo do rovnováhy.

Rôzne energetické potenciály signalizujú neľahký život

Existenciu lásky potvrdili aj fyzici

Láska na prvý pohľad nie je výmyslom básnikov či mladých ľudí. To, že môže naozaj existovať, potvrdili aj fyzici. Vedci preskúmali páry, ktoré prežili takýto citový otras a zistili, že títo ľudia majú rovnakú hladinu elektrického poľa a rovnakú farbu aury: optimálnu od zlatožltej až po belasú. Spozorovali aj to, že aura ľudí, ktorí k sebe pociťujú veľké sympatie, napríklad milujúcich sa manželských párov alebo dlhoročných priateľov "na život a na smrť", má rovnakú farbu.

Farba aury záleží od frekvencie kmitov elektrického poľa, ktoré obklopuje mozog. Ak je hladina vibrácií identická alebo veľmi podobná, bude aj farba aury podobná. Rovnakým spôsobom - pomocou skúmania aury - možno zistiť nielen choroby, teda diagnostikovať človeka, ale aj jeho úroveň vývoja, aj to, či sa dvaja ľudia k sebe hodia a či budú spolu šťastní. Ak sa u dvoch ľudí farby veľmi líšia, napríklad žena má belasú a u muža prevažuje červená alebo hnedá farba aury, znamená to, že majú rôzne energetické potenciály, čo im prinesie neľahký život. Prežijú ho v ustavičných vzájomných hádkach, výstupoch, dokonca sa aj pobijú...

Spoznajte jeden z receptov na šťastie, pokoj, uvoľnenie

Čerstvé lístky ruží pomáhajú spánku

Ďaleký východ je oveľa bližšie, než si myslíme. Mnoho Európanov sa zaujíma o východnú filozofiu, a to najmä vtedy, keď chcú dosiahnuť uvoľnenie, pocit pokoja, šťastia a vyrovnanosti. Či sa už obracajú k ajurvéde alebo k tradičnej medicíne, všade je poznať vplyv tisícky rokov starého učenia. Pomocou tradičných ázijských metód sa nám podarí zosúladiť svoje želania, telesné a duševné možnosti.

Základom všetkých východných učení je čchi, energia vlastného tela. Akékoľvek duševné či telesné napätie narúša tok tejto energie, a to môže spôsobiť zdravotné problémy, ale aj duševné ťažkosti. Energia čchi je doplnená dvoma princípmi jin a jang. Jin je považovaný za ženský princíp, symbolizuje jas a aktivitu. Jang charakterizuje mužský princíp, pasivitu a temno. Stres, nedostatok pohybu i znečistenie životného prostredia spôsobujú, že sa vytráca rovnováha medzi týmito pólmi. Dôsledkom môže byť napätie, kožné problémy alebo psychické vyčerpanie.

Ak sa cítime nepokojne, nemáme záujem o nič, našu náladu ovplyvňuje jin a jang. Pri prevahe jin potrebujeme uvoľnenie, ktoré nám poskytujú vône ako je jazmín, santalové drevo. V prípade vysokého podielu jang potrebujeme skôr povzbudiť. Vtedy nám pomáhajú povzbudzujúce esencie ako mäta, citrónová šťava. Stačí si kúpiť vonné tyčinky, ktoré po zapálení šíria príjemnú vôňu, ale tiež aromatické lampy s éterickými olejmi a sviečkami nám pomôžu vyrovnať sa s každodennou hektikou. V podobe prísad do kúpeľa pôsobia aromatické látky dvojnásobne. Balzamom na dušu sú aj veselé, pestré kvety, ich farba oživuje, vôňa omámi a pohľad na ne určite poteší. Ak nás trápi problém so spaním, stačí dať si na nočný stolík porcelánovú misu s čerstvými lístkami ruží.

Emočné bloky zostávajú natrvalo zapísané v bunkovom systéme

Odpustenie prináša pocit dobra a úcty

Odpustenie je proces, ktorý je rozložený v čase a nemá nič spoločné so zabudnutím. Je to vedomé prežívanie všetkých emočných stavov, ktoré tento proces sprevádzajú. Terapia, súvisiaca s psychickými traumami sa musí týkať nielen mysle, ale aj tela. Ono totiž uchováva pamäť všetkého, čo sa nám kedy stalo. Takzvané emočné blokády zostávajú natrvalo zapísané v bunkovom systéme a treba ich odtiaľ odstrániť, aby uzdravenie bolo úplné. Ako na to, môže poradiť dobrý psychoterapeut či duchovný liečiteľ. Naučiť sa odpúšťať sa oplatí, odmenou je láska, dôvera, pocit čistoty a iné krásne emócie. Odpustenie prináša aj pocit osobného dobra a úcty. Žiadna cena za získanie takého stavu duše nie je privysoká. Proces odpustenia sa skladá z troch etáp:

l. Akceptácia priznanie, že sme ukrivdení.

2. Pochopenie premýšľame o živote osoby, ktorá nám ukrivdila, o jej doterajších skúsenostiach, utrpení a citoch. Zamyslíme sa, čo sa naučila od svojho okolia, ako ju hodnotili, aké má vzorce správania a podobne.

3. Požiadame svoje vyššie JA o uvoľnenie spod vlády hnevu, zbavenie sa krívd a zmenu spôsobu myslenia.

Tento proces podľa odborníkov nemožno uviesť do života, kým trvá kontakt s tým, kto nám ukrivdil.

Experimentujú mimozemšťania s ľuďmi? Dokážu im pomôcť?

Dôchodkyňu vyliečilo UFO

Osoby, ktoré tvrdia, že sa stretli s mimozemšťanmi alebo s UFO niekedy udávajú, že boli zázračne vyliečené. Liečenie mimozemskými bytosťami preto treba zaradiť medzi alternatívne spôsoby medicíny.

Jedna svedkyňa z Čiech, staršia dôchodkyňa, ktorá sa už neobišla bez barly sa zdôverila, že zbadala UFO a odrazu pocítila taký prílev ozdravujúcej energie, že mohla začať chodiť bez barly a na druhý deň bez problémov poupratovala celý dom. Horší prípad je ten, keď sú na unesenej osobe uskutočnené experimenty, ako o tom hovoril iný svedok z Čiech. Mimozemšťania ho pripútali na lôžko v akomsi laboratóriu v lietajúcom tanieri, potom mu na ľavú ruku priložili akýsi prístroj, ktorý mu spôsobil tupú bolesť. Viac si už muž nepamätá, pretože stratil vedomie. Prebudil sa doma s malou jazvou na ľavej ruke a s nepríjemnými spomienkami.

Súčasná veda neuznáva alternatívne spôsoby liečebných postupov a o takýchto prípadoch pochybuje úplne. Oveľa ďalej než oficiálna veda nepokročili ani nadšení bádatelia. Môžeme len predpokladať, že ak existuje nejaká mimozemská civilizácia a pokiaľ sa dostane do kontaktu s nami, potom je určite technicky, ale aj medicínsky vyspelejšia ako my.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 18 567
 2. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 15 303
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 141
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 587
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 8 362
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 8 017
 7. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 7 015
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 862
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 763
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 554
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?

Koronavírus na Slovensku: Celoplošné testovanie by podľa Krajčího opäť pomohlo skokovo znížiť prírastky nakazených (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 220-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 362 obetí. V okrese Nitra platí sprísnený lockdown.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí.
Premiér Igor Matovič.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Chaos sa šíri krajinou

Šialenejšie ako meniť zákon pre Cibulkovú je zaradiť poľnohospodárstvo do očkovania kritickej infraštruktúry.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop