Korzár logo Korzár Košice
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Ing. Mikuláš Fedoronku ovláda také formy liečiteľstva, ktoré vraj dokážu odstrániť cukrovku i rakovinu

Hoci za mlada vyštudoval ekonómiu, teraz lieči a zbavuje ľudí bolestiTvrdí, že vie vyliečiť cukrovku i rakovinu, rozbiť žlčové i obličkové kamene a

Hoci za mlada vyštudoval ekonómiu, teraz lieči a zbavuje ľudí bolesti

Tvrdí, že vie vyliečiť cukrovku i rakovinu, rozbiť žlčové i obličkové kamene a kostné výrastky. Ing. Mikuláš Fedoronko sa liečiteľstvom zaoberá 15 rokov. K ozdravovaniu ľudí používa viacero systémov, ktoré skĺbil do jednej fungujúcej metódy. Spojil prvky východnej medicíny so západnými ezoterickými liečiteľskými prúdmi a modernými technológiami, aby svojim pacientom "ušil" liečbu na mieru.

"Nieže ma vykreslíte ako nejakého mága, alebo človeka ovplývajúceho nadpozemskými schopnosťami. To, čo viem ja, sa dokáže naučiť každý človek. Treba len chcieť," vraví hneď na začiatku Ing. Fedoronko. Ako človek pragmatický, ktorý vyštudoval ekonómiu, sa na rôzne ezoterické liečiteľské smery spočiatku pozeral skepticky. Aj keď im neveril, lákali ho. Zo začiatku preto, lebo si chcel overiť, či vôbec fungujú. Z tohto neodbytného dôvodu sa prihlásil na kurz Silvovej metódy, ktorá učí ľudí pracovať s mentálnou energiou. Kurz v roku 1992 úspešne zvládol.

Skryť Vypnúť reklamu

"O fungovaní tejto metódy, mňa, tvrdého materialistu definitívne presvedčilo až posledné cvičenie," spomína. "Mali sme si predstaviť konkrétnu osobu, podľa údajov, ktoré nám boli zadané. Moja spolucvičiaca mi povedala meno mne neznámej osoby, jej vek a bydlisko a na základe týchto údajov som si ju mal v rovine alfa predstaviť. Opísal som ju ako vyzerá, akej farby má vlasy a všetko sa zhodovalo s tým, ako tá žena vyzerala v skutočnosti. Dokonca som zacítil aj ostrú bolesť v pravom bedrovom kĺbe, ktorou tá žena trpela. Odvtedy som dospel k presvedčeniu, že to celé funguje."

Ako ďalej dodáva, Silvová metóda využíva stav človeka medzi bdením a spánkom. Tento stav sa nazýva rovina alfa a práve v nej je človek schopný sa najviac naučiť, mať prevratné nápady. V tomto "osvietenom" stave dokáže dokonca liečiť seba i iných. V hladine alfa dochádza k prepojeniu obidvoch mozgových hemisfér.

Skryť Vypnúť reklamu

"V tomto stave je človek naozaj schopný zvláštných vecí. Mozog vtedy pracuje vo frekvencii 10 herzov, presne takú akú vysiela aj Zem. Deti maximálne do 12 rokov sú v takom stave často. Až neskôr, keď sú nútené viac používať racionálne myslenie k sústredeniu, túto schopnosť strácajú." Ing. Fedoronko je presvedčený o tom, že ak by sa deti vyučovali v tejto hladine, nemali by žiadne problémy s učením a ovládali by najmenej raz toľko učiva ako pri štandartnom výučbovom procese. Dospelí sa v hladine alfa ocitajú dva krát denne - pri prebúdzaní a pri zaspávaní. Netrénovaný človek si však tento stav neuvedomuje a nevie ho ani používať.

Ing. Fedoronko nám názorne predviedol, ako sa dokáže dostať do alfa hladiny. Na tri sekundy zavrel oči, spojil palec s ukazovákom a prostredníkom, otvoril oči a údajne vysielal energiu. "Vy ju nemôžete cítiť, lebo ju nerozpoznáte. Som už vytrénovaný, takže sa do tohto stavu viem dostať kedykoľvek a za akýchkoľvek podmienok."

Skryť Vypnúť reklamu

Dnes svoje znalosti v liečbe mentálnou energiou užíva zriedkavo. No nebolo tomu tak vždy. Ako čerstvý absolvent silvového liečiteľstva bol jeho nadšeným propagátorom. Ovplýval obrovským entuziazmom, akým môže ovplývať len človek, ktorý sa na vlastnej koži presvedčil o jej účinkoch. Kade chodil, tade liečil. Na pracovisku, na služobných cestách. Stačilo, keď niekto spomenul, že ho kvári nejaký zdravotný problém... "Išli sme na ´služobku´ a v aute jednu staršiu pani trápila koksatróza. Dopredu sa ospravedlňovala za to, že bude musieť od nás žiadať, aby sme každé dve hodiny zastali a ona sa mohla prejsť, lebo ináč nevydží bolesti, prameniace zo stuhnutých kĺbov. Povedal som, že jej touto metódou pomôžem a vysielal som k nej energiu priamo v aute. Naozaj som ju zbavil problémov. Ani raz sme nemuseli zastať a okrem toho, táto žena sa na dlhšiu dobu bolestí zbavila."

V tom čase nadšenia býval častokrát aj celú noc v hladine alfa a pomáhal ľuďom. Mohlo by sa zdať, že to nie je možné, ako potom mohol na druhý deň, nevyspatý, fungovať... "Keď je človek v hladine alfa, vôbec nie je unavený. V tejto hladine sa dá efektívne odpočívať. To nie je stav, v ktorom pomáham iným na úkor svojho zdravia. Práve naopak, veľakrát som si pritom odstránil aj vlastné zdravotné ťažkosti. Definitívne som sa zbavil bolestí chrbta a hlavy."

O jeho schopnosti vedeli v práci, kolegyne často zbavoval rôznych neduhov. Od bolestí hlavy, chrbtice až po lámku. Raz však prišli za ním viaceré s prosbou, alebo skôr výzvou, aby pomohol so zdravotnými ťažkosťami šéfovi, ktorého úmorne trápilo rameno. V práci sa na bolesť sústavne sťažoval najmenej pol roka. Hoci o jeho uzdravujúcich metódach vedel, s prosbou o pomoc, za ním sám neprišiel. "A ja som sa tejto myšlienky rád chytil. Večer som na neho myslel a pracoval s energiou, ktoré mu mala pomôcť."

Na druhý deň v práci, šéf nehovoril nič, bol veľmi zaneprázdnený. Kolegyne však v závere pracovnej doby, nevydržali a chceli vedieť, či objednaná liečba zabrala. Preto sa ho spýtali, ako sa má jeho rameno. Povedal, že si na neho ani nespomenul. Rozhovoril sa, že večer porobil na záhradke všetko čo mal, že sa cítil veľmi dobre a ani chrbtica ho nebolela... "To mi dobre padlo, tak som sa pochválil, že som na neho vplýval energiou. A to som nemal urobiť. Neželám nikomu zažiť ten nenávistný a jedovatý pohľad, akým ma počastoval. K tomu spustil spŕšku strašných slov v zmysle, že ako som si niečo také dovolil, keď ma o to nežiadal. Ten človek bol hlboko veriaci kresťan a takéto liečenie sa zrejme priečilo jeho vierovyznaniu," myslí si Ing. Fedoronko a pokračuje. "Viem odstrániť bolesť, ale netvrdím, že sa touto metódou dá trvalo zvrátiť ťažké ochorenie. Možno áno, ale ja som tak ďaleko v tejto oblasti nedošiel. Od príhody s mojím šéfom, som sa v tejto sfére liečiteľstva trošku zablokoval."

Po poučení z minulosti, už nepomáha ľuďom, ktorí ho o pomoc neprosia. "A tým druhým pomáham len zriedka, vo výnimočných prípadoch. Najčastejšie prácu s energiou využívam doma, v rodine." Týmto spôsobom pomohol aj bratovi, ktorého postihla mozgová porážka. Kým sa mu dostalo lekárskej pomoci, bol dve hodiny v kóme. Prvé tri dni nevedel rozprávať, hýbať rukami. Na štvrtý deň sa akoby zázrakom dokázal postaviť z postele, chodil a bezproblémov komunikoval. "Lekári konštatovali, že je to veľmi rýchle uzdravenie, ktoré je veľmi prekvapujúce. Myslím si však, že za to skoré uzdravenie vďačí brat celej rodine. V ten deň ako sa mu to stalo, som totiž zburcoval všetkých a dal som im inštrukcie. Niekoľkokrát počas dňa, ale hlavne večer pred spánkom, sa mali na jeho uzdravenie sústrediť. Mame som povedal, nech sa za neho intenzívne modlí. Takto to robili niekoľko dní a dnes je z neho normálny človek, na ktorom choroba nezanechala žiadne následky. On je však skeptik a neverí, že jeho rýchle uzdravenie bolo výsledkom vysielania našej spoločnej energie," krčí plecami Ing. Fedoronko.

Energiu už dnes využíva málokedy. Pomáhať ľuďom je však jeho prioritou a celoživotným pracovným cieľom. Svoje vedomosti speňažuje a liečenie ľudí je aj finančným prínosom. "Pôvodne som chcel byť lekárom, od detstva som túžil pomáhať ľuďom od ich bolestí. Ale môj otec nemal žiadne kontakty na medicíne a tak sa stal zo mňa ekonóm."

V súčasnosti na diagnostikovanie zdravotných ťažkostí používa prístroj, ktorý meria eletrický prúd v akupuntúrnych dráhach v tele človeka. Ich nerovnováha odhalí prepuknuté alebo začínajúce ochorenie. Okrem toho, prostredníctvom biofotonického skenera meria nožstvo antioxidantov v organizme. Podľa týchto výsledkov "ušije" zákazníkovi liečbu na mieru. Tá je zložená predovšetkým z čínskych preparátov, ale aj masážnych účinkov špeciálnej postele. "Masíruje mechanicky a teplom z infračerveného žiarenia. K liečbe účinne prispieva aj žiarenie polodrahokamov jadeitov, ktoré človeka masírujú. Masážne účinky postele dokážu odblokovať zacviknuté stavce, napomôcť ich regenerácii a tak odstrániť mnohé ochorenia spôsobené týmto mechanickým poškodením nervov."

Gro jeho liečby však spočíva v prírodných biologicky aktívnych doplnkov potravy, vyrobených najmodernejšími technológiami v Číne. "Tieto prípravky obsahujú vysoké percento účinných látok, ale sú aj vyvážené na energetickej úrovni podľa princípov jin a jang. Sú vypracované na základe tisícročnej skúsenosti východnej medicíny, odporúčaní starodávnych i súčasných čínskych lekárov, vyrobené podľa najnovších výdobytkov biotechnológie z rastlín, živých organizmov a minerálov. Výrobky vlastnia medzinárodný certifikát kvality ISO 9000 - 9002, ktorý na celom svete potvrdzuje najvyššiu kvalitu produkcie. Od roku 2002 sú tieto produkty odoberané svetovou zdravotníckou organizáciou OSN."

S týmito prípravkami, dosahuje množstvo úspechov. Podľa jeho slov, sa mu s nimi podarilo vyliečiť cukrovku, rakovinu, štítnu žľazu, rozbiť žlčové a obličkové kamene i kostné výrastky. V samom začiatku prípravky testoval na sebe a rodine. Pomáhal nimi švagrininej 84-ročnej svokre, ktorá bola napriek svojmu vysokému veku veľmi energickou a životaschopnou osobou. "Bolo veľmi zvláštne, keď nám pred očami za relatívne krátku dobu, táto čiperná žena chradla a slabla. Dal som jej prípravky a po týždni celá opuchla a na tele sa jej objavili vyrážky. Lekár švagrinej vynadal, že či ju chce tými čínskymi prostriedkami zabiť, lebo na nich dostala silnú alergiu." Neskôr sa zistilo, že starká naozaj alergiu mala, avšak nie na čínske prípravky, ale na nové lieky, ktoré jej predpísal lekár. Po pretrvávaní ťažkostí odborné vyšetrenie ukázalo, že starenka má rozsiahle zmetastázovanú pečeň. Lekári jej dávali 14 dní života a odporúčali prestať podávať výživové doplnky, s tým, že sú to zbytočne vyhodené peniaze.

"Zišla sa naša rodinná porada, ktorá rozhodla, že jej ich budeme podávať naďalej. Už počas tých posledných 14 dní sa jej stav viditeľne zlepšoval. Po mesiaci sa cítila lepšie a Vianoce už oslavovala s nami. Bilirubín vďaka ktorému bola celá žltá, sa nám podarilo z tela úplne odstrániť." Keď prišla na vlastných nohách k lekárovi, ten z prekvapenia skoro z nôh spadol. Starká v marci zomrela, nie však na rakovinu pečene, ale na zlyhanie srdca. Vyčerpané srdiečko, ktoré muselo prekonávať nielen vek ale aj ťažkú chorobu, už nevládalo.

V súčasnosti sa v spoločnosti rozširujú názory, že človek by mal jesť len ovocie vypestované v domovskej krajine, lebo obsahuje látky, na ktoré je jeho telo geneticky prispôsobené. Takisto je to aj s výživovými doplnkami. A čínske preparáty sú na hony vzdialené od nášho pôvodu... "Pokiaľ je niekto taký znalý, že dokáže spracovať a využívať byliny z tohto prostredia na odstránenie zdravotných problémov, je to vynikajúce. Ale som presvedčený, že keď existuje strom napríklad dračinec amazónsky, ktorý ľuďom poskytuje latexovú šťavu s fantastickými antibiotickými účinkami, prečo by mal byť využívaný len ľuďmi v danej oblasti, keď je dokázané, že pomáha ľuďom na celom svete. Veď aj prastaré metódy čínskej medicíny, napr. akupunktúra, feng suej fungujú aj ďaleko za hranicami Číny. A to všetko máme odmietať?"

Ing. Fedoronko má pacientov od jedného roka až po 80-ročných. Najväčšou skupinou sú ľudia po 50-tke u ktorých sa začínajú objavovať vážne zdravotné problémy. Priznáva, že nie všetkým jeho metóda pomohla. Údajne to však bolo preto, že čínske prípravky, neužívali v takom množstve ako im odporúčal a šetrili nimi. Aj jeho metóda je len jednou z viacerých, ktoré nám rôzni liečitelia ponúkajú. Je len na presvedčení každého, či sa rozhodne ju vyskúšať...

Andrea BOŽINOVSKÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 5. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 9. Zelená Bratislava
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 1. Päť chýb pri zateplení strechy
 2. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 4. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 5. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 6. Bezbariérové vozidlo
 7. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 10. Zelená Bratislava
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 560
 2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 669
 3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 537
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 226
 5. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 088
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 480
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 520
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 395
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 299
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 060
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Päť okresných úradov na východe má nových prednostov

Pre celoplošné testovanie k výmene dôjde skôr.

Premiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie hnutia OĽaNO k výberu prednostov okresných úradov.

Z tenisového centra v Košiciach škrtli halu, ušetria 15 miliónov

Poslanci odobrili memorandum so zväzom s podmienkami.

Z Národného tenisového centra bude po škrtoch Národné tréningové centrum.

Situácia v škole v Rokycanoch je vybičovaná. Učiteľky nedostávajú výplaty

Obec s otvorením 5. ročníka súhlasila, starosta si ide svoje.

Odvolaná riaditeľka ZŠ Rokycany Iveta Markovičová.

Takmer raz toľko. Zákazku mala Myslava preplatiť o 90 percent

Kontrolór hovorí o predražených prácach. Starostka to odmieta.

Starostka tvrdí, že postupovali podľa smernice. Podľa kontrolórov ju však ešte predtým zrušili.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto.
Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.

Podcast Dobré Ráno.

Potraty sa sprísňovať nebudú, Záborskej novela neprešla

Zákon chcú o pol roka predložiť znova.

Anna Záborská.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop