Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Ing. Dušan Danko zo sinobiologickej spoločnosti využíva tradičné skúsenosti a poznatky čínskej medicínyŠíri svoj liečivý vnútorný oheň, ktorý

Ing. Dušan Danko zo sinobiologickej spoločnosti využíva tradičné skúsenosti a poznatky čínskej medicíny

Šíri svoj liečivý vnútorný oheň, ktorý vlieva chorému človeku nádej

Sú medzi nami takí jedinci, ktorí akoby pocítili volanie. Niečo vo vnútri im napovedá: Toto je tvoja cesta, neváhaj! Určite sem patria ľudia s náboženským poslaním, ale aj mnohí, ktorí svoje pôsobenie vidia v oblasti zdravia. Jedným z takých je Ing. Dušan Danko, ktorý ako sa hovorí na staré kolená sa začal intenzívne venovať čomusi, čo ho odjakživa zaujímalo, ale čas na rozvíjanie si našiel až v dôchodku.

Skryť Vypnúť reklamu

Ing. Danko patrí do sinobiologickej spoločnosti, ktorá využíva tradicné skúsenosti a poznatky cínskej medicíny. V škole, ktorú organizujú, sa adepti riadia študijným plánom pekingskej univerzity Guangming, ktorá je hlavnou čínskou univerzitou pre šírenie tradičnej čínskej medicíny diaľkovou formou. Tu získal poznatky, ktoré neustále rozvíja ďalej. Jeho vnútorný oheň, s ktorým prichádza do domácnosti, je liečivý a vlieva klientovi nádej.

"V dávnejších rokoch, ešte za nmlada, som často chorľavel. Hlavne s prieduškami, takmer rok som stále kašlal," vracia sa do spomienok D. Danko. Neobchádzal lekárov, skôr naopak. Poskytli mu všetky možné vyšetrenia, veľa času trávil v sanatóriách, nakoniec prišiel verdikt: "Zmierte sa s tým kašľom, vyzerá to tak, že sa ho nezbavíte do smrti," povedal lekár, ku ktorému chodil najčastejšie. "A kašlem?" D. Danko skočí do súčasnosti a vyjaví, ako to s tým jeho kašľom bolo ďalej.

Skryť Vypnúť reklamu

Pani domáca, u ktorej býval na priváte, ho nasmerovala na bylinkára zo Sabinova, o ktorom počula iba samé dobré chýry. Ten mu dal recepty na čajíky, ktoré si mal pripraviť a denne popíjať. "Ťažko tomu uveriť, ale mne odvar z bylín tak pomohol, že som sa kašľa naveky zbavil za tri dni," tvrdí D. Danko. A tak nečudo, že sa tejto oblasti začal venovať hlbšie a že hľadal aj ďalšie možnosti ako si pomôcť, ak by ho okolnosti prinútili.

Prstami preberá svaly

Teraz prstami preberá svaly okolo osi tela. Vzpriamovač, ktorý drží celú chrbticu, volá po uvoľnení. Ak je stuhnutý, ako v tomto prípade, prekrvenie je chabé, bolí celý chrbát. Klient pod jeho rukami občas zasyčí od bolesti, ale D. Danko je už sústredený na jednotlivé úseky chrbta, kde z vypuklého tvrdého svalu krúživým pohybom vytlačí všetky škodliviny. Sval reaguje ako špongia, nasáva čerstvú energiu a regeneruje sa. Takých miest nájde D. Danko na chrbtici viac, väčšinou mierne bolestivých.

Skryť Vypnúť reklamu

"Zameral som sa na ľudí, ktorí majú väčšinou po šesťdesiatke a lekári nie vždy majú dostatok trpezlivosti a času, aby sa im venovali," usmieva sa Dušan Danko, masér, ktorý príde ku klientovi domov, ak ho osloví. Niekedy stačí iba jedna návšteva, ako to bolo v prípade 92-ročnej babičky. Už dlho ležala na posteli bez chuti do života, pohybovala sa iba s pomocou blízkych, ani na toaletu nedokázala sama ísť.

"Prišiel som, dobil som energiu a hneď na druhý deň mi volajú, že čo som to porobil, že babka sa už postavila a že všade po byte snorí a všetko iba kritizuje, že toto je inak ako bolo, prečo sme to premiestnili, že tak a hentak... Že ich iba komanduje, a že teda až tak nemusela ožiť." Aj takáto nevšedná reakcia ho potešila, bola známkou dobrého fungovania božích síl, o ktoré prosí každý deň cez precítenú modlitbu. Spojenie s vyšším svetom preciťuje hneď ráno, ako sa prebudí, ale aj v priebhu dňa. Má jednoduchú prosbu: "Panebože, pošli ma tam, kde som potrebný." A volajú ľudia, ktorí o ňom vedia iba z počutia od známych, s tými najrôznejšími problémami.

Prístroj, ktorý harmonizuje

Klient, s ktorým D. Danko momentálne pracuje, má oslabenú nohu. Občas mu vypovie službu. V chôdzi si noha odrazu zmyslí, že viac sa nepohne a takto stuhnutá zostane neraz aj dve-tri minúty. O chvíľu sa opäť rozhodne kráčať ďalej. Tento stav sa objavuje bez akýchkoľvek pravidiel a nie je veľmi príjemný.

Masér v oblasti kostrče a kĺbu pomocou prísavok upevní mikropočítačový prístroj, ktorý vysiela impulzy na priliehavé miesta. "Cítim to ako prúdenie," komentuje svoje vnímanie klient. Základným princípom prístroja je odblokovanie energetických dráh a harmonizácia všetkých orgánov a systémov organizmu. Takáto mikroelektrická stimulácia umožňuje rovnomernú cirkuláciu v energetických dráhach. Tento proces však nastane až o chvíľu, keď sa u klienta skončí jemný tras svalu, ktorý pomocou elektrických impulzov imituje proces pôsobenia ručnej masáže. Sval sa pravidelne chveje. "Doteraz som ešte nič podobné nezažil," konštatuje klient.

Nohy a ruky v kontajneri

Hydroterapia? Nie, toto by sme naozaj nemohli tak nazvať. Dušan Danko naplní dva malé kontajnery vlažnou vodou a vyzve klienta, aby do nich ponoril nohy. Voda siaha asi po členky. Opäť príde na rad prístroj, úlohou ktorého je prostredníctvom aktivovanej vody harmonizovať spodnú časť tela asi do úrovne pása; v energetických dráhach má vyrovnávať jin a jang. Dodať energiu alebo ubrať, to by mal prístroj zvládnuť automaticky.

Postihnutá noha u klienta reaguje inak ako zdravá. Impulzy cíti iba na chodidle a v kolene, zatiaľčo druhou nohou prechádza tok energií plynule dohora. Po nejakom čase sa to mierne mení, akoby sa blokády uvoľňovali a impulzy stúpajú vyššie. Celá procedúra trvá dvadsať minút a rovnaký čas je aj vtedy, keď sa do vody asi po zápästia ponoria ruky. Teraz sa pôsobením impulzov harmonizuje horná polovica tela.

Takýto komplex "dobíjania" sa využíva hlavne vtedy, ak človek nemá v sebe dosť síl na to, aby normálne fungoval. Potrebuje "ožiť", aby sa cítil v pohode a bol na svete rád. Na to existuje aj veľa iných metód, ale nie každý ich pozná a ak aj, nie vždy má chuť sa im venovať. Je oveľa jednoduchšie zapojiť prístroj, nechať ho pracovať za nás a spoľahnúť sa na výsledok, ktorý by sa mal dostaviť.

A ešte jedna rada Dušana Danka pre všetkých, ktorí trpia črevnými problémami. Ak je zápcha, masírujeme brucho v smere hodinových ručičiek aspoň tri minúty, alebo aj dlhšie. V prípade hnačky je to naopak brucho masírujeme v protismere hodinových ručičiek. Ak sa to aj na prvý raz nepodarí, masáže treba v pravidelných intervaloch opakovať.

Skok do pohrebnej pyramídy mal vyniesť muža aj ženu do neba

Upaľovanie vdov vymyslel brahmanský učenec

V Indii členovia náboženskej sekty Sati verili, že je dobré upáliť vdovy na pohreboch ich manželov. Táto prax v súčasnosti už takmer zanikla. Nedávno to vyvolalo pozornosť výskumníkov, režisérov a spisovateľov.

Upaľovanie vdov vymyslel brahmanský učenec, ktorý bol veľmi silne pripútaný k svojej žene. Keď učenec zistil, že sa blíži jeho koniec, napísal knihu. V nej vychvaľoval statočnosť a odmenu pre ženu, ktorá bude upálená na pohrebe zosnulého manžela. Chcel, aby jeho žena verila, že by bolo pre ňu najlepšie skočiť do jeho horiacej pohrebnej pyramídy, odkiaľ by spolu šli do neba. To bola hlavná téma jeho knihy, ktorá mala na ľudí v tej dobe veľmi presvedčivý dopad.

Učencov omyl vychádzal z troch činiteľov. Prvým bola jeho silná pripútanosť k manželke. Hovorilo sa o ňom ako o veľmi škaredom mužovi. Jeho bohatstvo mu však prinieslo veľmi krásnu ženu a on si k nej vypestoval silnú pripútanosť. Druhým činiteľom bola jeho zlá povaha. Prechovával v sebe veľa žiarlivosti a nemal dostatok súcitu. Nedbal na to, že jeho žena by strašne trpela, keby bola upálená zaživa. Posledným faktorom bola jeho nevedomosť. Neveril, že jeho konanie je veľmi zlé a nesprávne. Učenec nevedel nič o karme, ani o príčine a následku. Jeho nevedomosť mala na mnohých zlý dopad. Kniha s týmto obsahom mala priame následky pre jeho manželku a neskôr pre mnoho ďalších žien.

Na základe učencovej knihy bola založená náboženská sekta, ktorá až do súčasnosti priťahovala nasledovníkov z mnohých častí Indie. Táto prax vzbudila u veriacich veľa negatívnych emócií, čím si vytvorili obrovskú negatívnu karmu. V súčasnosti sa vláda Indie a široká indická verejnosť usilujú o to, aby sa tento hrozný rituál už neopakoval. Niektorí ľudia však tejto knihe stále veria.

Dlhé husté obočie hovorí o dlhom živote a dobrom zdraví

Choroba sa dá odhaliť aj bez prístroja

Východná diagnostika je aj bez prístrojov v niektorých prípadoch presná a isté choroby dokáže zistiť skôr, ako sa prejavia na našom tele. Orientálna diagnostika "vyčíta" zdravotný stav hlavne z tváre.

Oči odzrkadľujú, v akom stave je naša pečeň. Pod očami sa nám zrkadlia obličky. Ak máme pod nimi vačky, telo nás informuje, že naše obličky sú preťažené nadmerným jinom, ktorý v extrémnej rovine tvorí najmä konzumácia alkoholu, cukru, tropického ovocia, ale aj sladkých štiav. Ak máme priehlbiny, alebo modré fľaky pod očami, telo nám hovorí, že naše obličky sú preťažené nadmerným jangom, ktorý je tvorený konzumáciou mäsa, soli, syrov a chleba. Slabosť obličiek nám signalizujú aj vždy studené ruky a nohy, ráno sa nám nechce vstávať a tiež sa neustále niečoho bojíme.

Obočie je zrkadlom našej vitality. Dlhé husté obočie hovorí o dlhom živote a dobrom zdraví. Riedke, krátke obočie informuje, že naša vitalita je slabá. V takom prípade treba konzumovať prírodnú stravu, hlavne dobre do mäkka uvarené obilniny, strukoviny, zeleninu, ovocie z nášho klimatického pásma, oriešky a semienka.

Cnosti japonského bojovníka reprezentuje sedem skladov hakamy

Kedysi dávno si bojovnici v Japonsku do boja odievali kimono, s čím boli spojené mnohé nepríjemnosti. Predovšetkým to boli odraté nohy po jazde na koni, lebo keď sí bojovník sadol na chrbát koňa, kimono sa vyhrnulo až hore na stehná. Preto sa urobila výnimka a pre bojovníkov bola zavedená tzv.hakama, u nás známa ako nohavicová sukňa.

Hakama sú teda veľmi voľné nohavice. Dnes však už existuje aj hakama so spojenými nohavicami do tvaru sukne. Nosí sa na slávnosti, svadby, pohreby a iné formálne podujatia. Rozdiel medzi oboma typmi však ťažko zbadať, ak nositeľ stojí a nepohybuje sa. Existuje aj hakame pre ženy, tie si ju však uväzujú vyššie ako muži.

Hakama má sedem skladov - päť vpredu a dva vzadu. Ich pôvod treba hľadať v samurajskej ceste bojovníka, pričom každý sklad znamená jednu cnosť bojovníka.

Margaréta nepotrebuje súcit ani ľútosť a vie si poradiť

Osobným číslom je osmička - peniaze

V nedeľu oslavujú sviatok všetky ženy, ktoré majú v mene kvet s bielymi lupeňmi - Margaréty. Sú to zaujímavé a dobrodružné povahy. Nikdy nikto presne nevie o čo im práve ide a ako to chcú dosiahnuť. Majú však dostatok síl a schopností, aby šli za tým, o čom vedia iba ony.

Ich osobným číslom je 8 peniaze. Disponujú nadaním získať pre seba a svojich blízkych také množstvo prostriedkov, aby sa mali dobre. Nie sú však skúpe. V mladosti bývajú často klamané a zneužívané. Ak zistia, že ich niekto podviedol alebo zradil, alebo že im je partner neverný, konajú rázne. Rýchlo sa však dokážu znova postaviť na nohy. Nepotrebujú súcit ani ľútosť, majú pevné nervy, pričom ich chráni reálny pohľad na svet. Na iných ľuďoch vždy hľadajú len to dobré, čo im občas privodí sklamanie. Meno Margaréta prináša šťastie, vzostup a úspech spolu s uznaním v akejkoľvek oblasti, pre ktorú sa takáto osoba rozhodne. Hodí sa pre znamenia: Ryby, Váhy, Strelec a Baran. Vhodnou farbou je pre ne zelená.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 37 516
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 36 130
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 224
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 338
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 995
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 7 766
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 340
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 962
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 692
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 593
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné.

Počet obetí koronavírusu sa blíži k štyrom tisícom.

2 h
Ilustračné.

Pôsobiť budú v okresoch Stará Ľubovňa, Kežmarok, Bardejov, Svidník a Stropkov.

3 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Daniel Lipšic.

Poslanci zabudli neprokurátorom umožniť, aby požiadali o previerku.

17 h
Snímka z odberového miesta v športovej hale v Pezinku počas celoplošného skríningového testovania ľudí na ochorenie COVID-19 na Slovensku.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie. PCR testy odhalili viac ako 234-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 965 obetí.

7 h
Petra Vlhová počas zjazdu v Crans Montane.

Aj sobotňajší zjazd ovládla Goggiová.

6 h
Záchranár Peter Vizvary z galantskej nemocnice, ktorého na ARO doviezli na Silvestra po tom, ako sa pri práci sám nakazil koronavírusom.

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

19 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop