Korzár logo Korzár Košice
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S Ž. Hrindákovou aj o najstaršom druhu veštenia - chiromantiiSpozná váš film osuduVykladanie z rúk - chiromantia patrí nepochybne k najstarším

S Ž. Hrindákovou aj o najstaršom druhu veštenia - chiromantii

Spozná váš film osudu

Vykladanie z rúk - chiromantia patrí nepochybne k najstarším vešteckým technikám, čiara života, čiara srdca, venušin pahorok... akoby osud vpísaný do dlaní. Na stretnutie s pani Žanetou Hrindákovou v Regeneračnom centre zdravia som si čo-to naštudovala z chiromantie, ale už odpoveď na prvú otázku ma vyviedla z omylu.

"Nie, chiromantia nie je o logike. Orientujem sa podľa toho, aké myšlienky mi prídu na um, aké predstavy sa objavia. Iste, človek má základné čiary dané od narodenia, ale každý z nás ich má predsa len trochu iné," vysvetľuje pani Žaneta. A ja začínam chápať, že ide o čosi viac, ako o prostý výklad priebehu čiar a rôznych znamení na dlani.

Skryť Vypnúť reklamu

Mnohé z informácií, ktoré má, čerpala ako dieťa od deda, vlastne si to ani neuvedomujúc. "Kým dedo žil, vôbec som si neuvedomovala, že mám nejaké danosti. Obrat k duchovnu nastal až po ťažkých chorobách, kedy som stála z oči voči smrti. Pomohla mi vtedy liečiteľka Dr. I. Puschniková z Košíc. Mnohí ľudia si až po uráze, havárii, či pri ohrození zdravia začínajú prestavovať priority. Vzhliadnu k nebesiam a prosia Boha, aby im dal ešte šancu a silu, lebo chcú vidieť svoju rodinu. Ďakujú za každé ráno. Keď človeka prikvačí choroba, zistí, že toho naozaj veľa nepotrebuje, stačí mu radovať so svojimi blízkymi, z prírody. Začína chápať, že práve toto je život. Dnes stojí svet na peniazoch. Viem, bez nich sa to nedá, ale nesmú sa stať prvoradé. Musíme si uvedomiť, že tu vďaka Bohu žijeme preto, aby sme rozdávali lásku, radosť a pomáhali si. Ak si to človek neuvedomí, život ho na to upozorní."

Skryť Vypnúť reklamu

Počúvam príbeh o nesmierne dobrotivom a láskavom dedovi, ktorý vedel liečiť. Pani Žaneta sa pri spomienke na starých rodičov neubráni slzám. Dozvedám sa, ako ju mrzelo, že sa s dedom tesne pred smrťou nestihla rozlúčiť. I to ako postupne začala chápať ľudí okolo seba, ako k nej vo sne prichádzal dedo, aby ju podporil v jej snažení. Ako si uvedomila, že sa prelína náš svet s astrálnym i ten, ktorý nazývame druhým.

"Keď za mnou prichádzajú ľudia, keď si len sadajú, ešte než vyslovia otázku, v mojej mysli sa začína odvíjať ich film života," pokračuje pani Žaneta. "Neviem to inak vysvetliť, iba takto. Vidím obrazy a zdroj ich ťažkostí. Film pokračuje pri pohľade na jednotlivé čiary v dlani. Napríklad príde mladá dievčina, ktorá si nevie nájsť prácu, ale ja vidím, že dievča sa v živote nevie uplatniť preto, lebo sa nevie presadiť. V jej osude zohrala jedna zo situácii negatívnu úlohu do tej miery, že stratila sebadôveru. Alebo pani, ktorá mi hovorí, že má zdravotné problémy a domnieva sa, že čosi nie je v poriadku v práci. Ja však vidím, že jej ťažkosti spočívajú v tom, že si neváži vlastné manželstvo a je priam posadnutá inými mužmi."

Skryť Vypnúť reklamu

Vy aj liečite? - zaujíma ma.

"Ja nie. Ja som iba nástroj," usmeje sa pani Žaneta. "Myslím si, že najdôležitejšie je upriamiť ľudí na niečo iné ako je matéria, hovoriť s nimi o skutočnom živote. Chodia za mnou ľudia, ktorí sú pesimistickí, pri tom na to nemajú najmenší dôvod, a mne vždy príde, objaví sa myšlienka, prečo je to tak. V mnohých prípadoch chcú byť moderní, ale to čo robia ich len privádza do záhuby. Na čiarach dlani to zbadať drobnými zmenami. Je to ako keď osud ponúkne šancu a človek ju nevyužije."

Myšlienky a slová k vám prichádzajú samé? Pomáha vám ešte dedo? - kladiem ďalšiu otázku.

"Dedo už nie. Keď zomierala babička a celá rodina sme stáli pri jej smrteľnej posteli, chytila som j za ruku a poprosila ju, aby povedala dedovi ako ma mrzí, že som sa s ním nerozlúčila a ako aj ju, aj jeho veľmi ľúbim a aby mi dala znamenie, keď bude pri ňom a bude jej dobre. ( Žiaľ, vedela som dopredu, že babička zomrie. V mojich snoch ju dedo stále intenzívnejšie volal, pozýval ju na obed, hovoril ako je krásne tam, kde sa on nachádza.) Po mojich slovách babička zomrela. Neskôr, po kare sme sa všetci, teda manžel, dcérka i ja, zobudili presne o pol šiestej ráno a o pár sekúnd začuli buchot. Taký silný, akoby výťah padal. Manžel s obavami vstúpil do obývačky a zostal stáť. Ja s dcérou za ním. Všetci sme na pár sekúnd onemeli. Uprostred izby sedeli dva holuby. Nemali sa vôbec na odchod, keď nás zbadali. Manžel ich veľmi opatrne jeden po druhom zobral do rúk a pustil ich cez balkón von. Tri razy zakývali krídlami a už ich nebolo. Manžel mi povedal, že keby mu to niekto rozprával neuverí. Mne napadlo, že babička mi dala sľúbený signál... Rýchlo som sa obliekla a utekala za našim pánom farárom. Trošku s obavami, že sa mi vysmeje, ale nie. Povedal mi, že som musela veľmi ľúbiť svojich starých rodičov a či neviem, že duše sa v ojedinelých prípadoch materializujú a zjavujú svojim blízkym ako holubice. Viem, že odvtedy dedo už pri mne nie je, že sú so starou mamou spolu a je im dobre."

A kto vám radí, teraz? Príbeh o holubiciach ma ohromil.

Pani Žaneta trochu nesmelo odvetí: "Domnievam sa, že anjelské bytosti."

Pri rozlúčke som sa spýtala: Máte recept na to, ako sa môžeme stať šťastnými?

"Mali by sme mať vnútornú harmóniu vo vnútri a smerom von rozdávať lásku a pomáhať," odpovedala pani Žaneta.

Niekoľko dobrých rád z pracovne pani Zity

Mesiac praje láske a peniazom

Od pani Zity sme sa dozvedeli, že patrónkou júna je Juno, ktorá vládne dažďu a je mimoriadne dobroprajná k ženám. Preto je aj jún veľmi priaznivý pre ľúbostné čary a pre zabezpečenie si peňazí.

"Najvýznamnejšia je noc z 23. na 24. júna. Vtedy sa kladú svätojánske ohne. Cez oheň skáču ženy, ktoré nemôžu mať deti a dievčatá, ktoré sa nemôžu vydať, ale aj človek, ktorý chce mať slávu a úspech a peniaze. Tí, ktorí chcú mať úspech vravia: - Oheň dole a ja hore. V túto noc by mali bylinkárky zbierať rastliny, majú skutočne najviac sily, ale to je dostatočne známe. Najviac sa hovorí o ľubovníku ako bylinke lásky Chcela by som však upozorniť, že o tento čas sa spája aj v negatívnymi súvislosťami. Prebúdza sa a vychádza i čierna magická sila. Pozor by si mali dať najmä tí, čo sa radi pozrú na dno pohárika. Nečistá sila si ich rada berie so sebou. Takže vystríhajte sa alkoholu! Radila by som spať pri zatvorených oknách."

Nespomenuli sme ale zatiaľ svätojánske ľúbostné čary.

"Možno povedať pár slov o Rieke snov. Dievčatá, ktoré chcú vidieť tvár budúceho ženícha. Treba si zapamätať sen. Nech si zoberú misku z hliny, alebo keramiky, nesmie byť z kovu, do ktorej naberú vodu z rieky. Na ňu položia doštičku z dreva ako mostík cez rieku. To urobia večer pred spaním. Misku vložia pod posteľ. Než zaspia majú si pomyslieť že idú po moste nad riekou. Malo by sa im so ženíchom prisniť.

Jednou z ďalších magických praktík je, že ak dievčatá, alebo ženy chcú, aby ich muži milovali, musia sa postaviť na takú zem, kde po sebe milovaný zanechá stopu. Z pod ľavej nohy nožíkom treba potom tú stopu zoškriabať a túto zem zmiešať s inou zeminou a posadiť do nej cibuľu kvetu, najradšej tulipánu. Kvietok žena či dievča musí ale ľúbiť a opatrovať ho s láskou. A ako bude rásť kvet, tak sa bude rozvíjať aj láska."

A ešte niekoľko upozornení pani Zity:

"Skôr, než začnete čarovať, treba sa uvolniť, zbaviť negatívnej energie. Nie je to vždy jednoduché, a ak to nedokážeme, je lepšie čarovanie odložiť na inokedy. V podvedomí by nám totiž zostali negatívne emócie - trebárs preto, že, máme málo peňazí, že sa nám niečo nedarí. A to by ovplyvnilo aj čarovanie, i keď iba podvedome. Negatívnej energie sa pomerne ľahko môžeme zbaviť tak, že si urobíme vonný kúpeľ. Potom si predstavíme, že nás obklopuje zlatobiele svetlo a ako postupne preniká celú našu bytosť a vytesní všetko zlé. K čarovaniu treba pristúpiť čistým a otvoreným srdcom."

Dozvedeli sme sa, že je dobré si zhotoviť si osobný amulet, ak nemáme Davidovu hviezdu. Návod na prípravu jedného vhodného sme našli na internete: Z modrej bavlnenej látky si vystrihneme koliesko, na ňu položíme ónyx, troška soli, štyri zrnká pepru a kvapôčku citrónovej šťavy. Všetko zmotáme do látkového kolieska, štyrikrát previažeme bielou niťou. Amulet chvíľku držíme nad zapálenou bielou sviečkou a v duchu alebo nahlas si prajeme, aby nás spojil so silami dobra. Amulet potom uložíme na miesto, kde nemá okrem nás prístup nik.

"Teraz už môžeme pristúpiť k samotnému čarovaniu na privolanie lásky. Najvhodnejší je piatok, v čase, keď Mesiac dorastá, a to po zotmení", hovorí pani Zita a pokračuje: "Do pláteného vrecúška vložíme niekoľko okvetných lístkov ruže, pamajoranu a kôru z pomaranča . Lepšie je, keď sú všetky ingrediencie čerstvé, ale môžeme použiť aj sušené. Ďalej si pripravíme pohár s vodou a červenú sviečku. Sviečku zapálime a v duchu si predstavujeme stretnutie s milovanou osobou, šťastný milostný vzťah. Naše predstavy by mali byť láskyplné, nie erotické. Musíte pritom cítiť, ako vám zo srdcovej čakry, uprostred hrudi, prúdi do okolia energie lásky. Poproste tiež Venušu, planétu lásky, o požehnanie nad týmto vzťahom - a nezabudnite jej poďakovať. Vypite vodu z pohára a sfúknite sviečku. Do šesť týždňov by ste sa mali ocitnúť v podobnej situácii, akú ste si pri čarovaní predstavovali."

Máte dojem, že je to ľahké? Musíte si však uvedomiť, že naše želania sú často v rozpore s kozmickým poriadkom - a môže sa stať, že chceme niekoho, kto je už zadaný alebo túži po inom. A aj keď sa dočkáme vysnívaného milostného vzťahu, nemusí to byť navždy. O každý, teda aj milostný vzťah, je potrebné sa starať.

Ako bude vyzerať práve štartujúci mesiac Jún z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej?

Všetky svadby ako by boli požehnané zhora

Všeobecné tendencie: Svet /XXI./, Veža /XVI./, Diabol /XV./. Najprv pár informácií z čínskej kozmológie. K júnu sa viaže prvok ohňa. Energie, ktoré pôsobia sú teplo a žiara. Okolo nás prúdi najsilnejšia jangová energia v roku. Tento mesiac praje všetkým básnikom, liečiteľom, lekárom a bylinkárom, či lekárnikom. Jangová energia však vyvoláva jinové reakcie. Ak je človek slabý ako mucha a často sa rozplače, to sú signály, že by mal vypnúť Môže sa prejaviť dušnosť. Čínske znamenia Sviňa, Krysa a Byvol zvládnu a nezvládnuteľné. Kozy, Hady a Kone budú však trpieť Musia sa obklopiť vodou. Tigri, Draci a Hady budú vybuchovať hnevom, prejaví sa u nich pochybovačnosť a únava. Im prospeje tiež voda. Opice, Kohúty a Psy okúsia čo je to neuróza žalúdka.

Tarotové karty k všeobecným tendenciám naznačujú, že jún je mesiacom rôznych životných zlomov. Veľký vplyv na dianie bude mať počasie - extrémne horúčavy. Pozor si treba dávať na cestách, hrozia časté havárie a kolízie, ďalej zvýšenú pozornosť venujte manipulácii s elektrickými spotrebičmi. Možno očakávať zemetrasenia a hovoriť sa bude hlavne o stavebníctve a aj v súvislosti so statikou budov. Karty poukazujú na možné teroristické útoky.

Politická scéna: Umenie /XIV./, Smrť /XIII./, Slnko /XIX./. Zdá sa, že bude pokoj. Najviac sa bude hovoriť o umení, ale aj politická scéna niekedy pripomenie divadelnú. Jednotlivé politické zoskupenia sa od seba ešte viac vzdialia. Pravica si začne získavať viac priaznivcov. Jeden z politikov havaruje a jeden bude mať vážne problémy so srdcom.

Zdravie: Mág /I./, Obesenec /XII./, Pustovník /IX./. Riešiť sa budú najmä veci súvisiace s geriatrickými pacientmi, gerontológiou , eutanáziou a odchodom človeka vôbec. Druhým okruhom budú psychické ochorenia, psychiatrie, dlhodobé pobyty na lôžkach chorých v nemocničných zariadeniach. Druhú tému otvorí pravdepodobne útek pacienta z psychiatrie.

Peniaze: Blázon /0./, Sila /XI../, Posledný súd /XX./.

Vo finančných záležitostiach ľudia pocítia pozitívne zmeny ako výsledok jedenásťročného snaženia. Na medzinárodnom trhu sa objaví slovenský výrobok, ktorý získa veľké uznanie. Môžeme očakávať podpísanie výhodnej zmluvy v poľnohospodárstve, ktorá podstatne oživí túto sféru. Na Slovensko by sa mal vrátiť nejaký poklad, cennosť veľkej hodnoty.

Láska: Voz /VII./, Koleso osudu /X./, Kňaz /V./. Všetky svadby v tomto mesiaci ako by boli požehnané zhora. Vzťahy sa nachádzajú pod šťastnou hviezdou. Tie, ktoré sú vybudované na pevných základoch sa krásne rozvinú, ostatné sa rozpadnú. V láske bude platiť: buď - alebo.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 28 127
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 25 443
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 510
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 11 246
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 986
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 700
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 566
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 418
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 413
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 325
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

PCR testy odhalili na východe vyše päťsto nových prípadov

Zomrelo ďalších sto ľudí, očkovanie postupuje pomaly.

Ráno horelo v jednom z košických bytov. Majiteľku zachránil sused

Časť obyvateľov museli evakuovať, neskôr sa mohli vrátiť domov.

Z bytu šľahali poriadne plamene.

Košická župa odkryla odmeny. Priemerne 1 037 eur na úradníka

Otázky nestačili, zabral až slobodný prístup k informáciám.

Košický župan Rastislav Trnka.
POZNÁMKA

Prešľap župy s odmenami je nepochopiteľný

Odpoveď kraja bola všetko iné, len nie priesvitná a zrejmá.

Úrad Košického samosprávneho kraja.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kedy sa dostanete na rad? Zverejnili podrobnosti očkovacej stratégie

Mladší ako 45 rokov sa dostanú na rad ako poslední.

Očkovanie v UNLP.

Koronavírus: Pribudlo 2 484 nových prípadov. Potvrdili aj ďalších sto úmrtí na covid (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 228-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 737 obetí. Na Slovensku prebieha plošné testovanie.

Ilustračné foto.

Vlhovej brat: Aj v lyžovaní je politika. Každý chce s nami vybabrať

Vlha hovorí, prečo posledné preteky nedopadli podľa očakávaní.

Petra Vlhová, Boris Vlha
Nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop