Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Moderátorka A. Banášová má pocit, že sa jej zatiaľ darí v rozhodujúcich okamihoch správne sa rozhodovať

Politici ju vôbec nezaujímajú, a nemá prehľad, kto je vo vládeKto je už roky pravidelným poslucháčom Fun Rádia a pozná jej moderátorské kvality,

Politici ju vôbec nezaujímajú, a nemá prehľad, kto je vo vláde

Kto je už roky pravidelným poslucháčom Fun Rádia a pozná jej moderátorské kvality, pre toho nebolo žiadnym prekvapením, keď v prvej SuperStar hviezdila pred kamerami spolu s Pycom aj Adela Banášová. Hoci má odvtedy za sebou mnoho ďalších televíznych projektov, moderovaniu v rádiu zostala verná. Do Košíc prišla naposledy počas plesovej sezóny, kedy so Sajfom moderovala ples spoločnosti U. S. Steel Košice. V tom čase vznikol aj tento rozhovor.

Skryť Vypnúť reklamu

Keďže na východe republiky šlo o pracovnú záležitosť, Adela prišla bez svojho priateľa - speváka Tomáša Bezdedu. "S Tomášom aj tak na plesy či iné spoločenské akcie nechodíme. Ak nás aj kamsi pozvú, tak podvečer, keď už sme spolu v byte a máme pohodičku, tak si povieme - ideme? Lenže väčšinou nejdeme, lebo sa nám už nikam nechce. Jediné, kedy prijímame pozvanie, sú premiéry filmov, lebo to nás oboch zaujíma," prezradila Adela.

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že sú obaja pomerne pracovne vyťažení, čas si na seba vždy nájdu. "Mne sa vidí, že 90 percent z roka sme spolu každý deň. Jedine keď bol Tomáš nahrávať v Žiline album, alebo keď som ja bola mimo Bratislavy počas kastingov na SuperStar 2, tak sme boli dlhšie bez seba. Ale máme to tak zadelené, že obaja sa domov vraciame okolo piatej popoludní, takže času na seba máme podľa mňa ešte viac, ako mnohé iné páry, ktoré sa pri sebe ráno zobudia, každý ide do práce a o ôsmej večer akurát tak rovno odpadnú unavení do postele..."

Skryť Vypnúť reklamu

Adela má dostatok času v priebehu dňa aj preto, že vstáva skoro ráno a tým pádom aj viac stihne... So Sajfom totiž už takmer rok uvádzajú vo Fun Rádiu rannú show. "Je to asi ten najpočúvanejší čas, aj keď spočiatku sme sa trochu obávali, ako nás ľudia príjmu, lebo ráno boli zvyknutí na úplne inú dvojicu. Z pohľadu rádia je ranné vysielanie najlukratívnejšie, lebo ráno si mnoho ľudí zapína rádio. Ale z pohľadu moderátora to nie je bohviečo, lebo musí každé ráno veľmi skoro vstávať. Na druhej strane som sa však vďaka tomu naučila čo najefektívnejšie si zorganizovať deň, chodím skoro spať... Ale na vstávanie som si musela privykať. Nie som ten typ, pre ktorého je skoré vstávanie prirodzené. Keď mám voľno, tak vstávam až po desiatej..."

Skryť Vypnúť reklamu

Aj keď za posledné roky má Adela za sebou stále viac a viac rôznych televíznych projektov, práci v rádiu zostáva verná. "Nejde o to, či robíte v rádiu alebo v telke, ale o to, s kým robíte. Od toho sa to odvíja. My sme si so Sajfom doslova sadli, takže o to väčšiu radosť mám z roboty v rádiu."

Prirodzenou súčasťou ranných show sú v rádiu i v televízii zaujímaví hostia. Neraz sa však môže stať, že hosť nič zaujímavé počas celého vysielania nepovie... "Našťastie máme voľný formát, takže to nie je také, že sa musíme silou-mocou s niekým 15 minút v kuse baviť. Ak z neho nedostaneme viac ako dve minúty, tak sa technik teší, že môže aspoň púšťať viac hudby. Keď som však pred časom mala vo Fun rádiu show FUN fatal, bolo to občas aj dramatické. Prišiel mi napríklad ako hosť mladý hudobník pod vplyvom čohosi a na otázky odpovedal len - áno, nie, možno... Bola som z toho riadne nervózna."

Za najlepší typ na hosťa považuje Adela ľudí zo showbiznisu - hercov, spevákov. "Predsa len je to oblasť, v ktorej sa pohybujem, takže viem lepšie, čo sa asi tak opýtať. Fajn sú aj športovci. Čo sa týka napríklad politikov, tých si veľmi nepozývame. Nemá to nič spoločné s tým, že môj tato sedel v parlamente... Politici ma totiž vôbec nezaujímajú, ja ani nemám prehľad, kto je vlastne teraz vo vláde... Nie je to však demonštratívna ignorancia typu ´ja som anarchistický rebel a preto ma politika nezaujíma´."

Keďže majú väčšinou v rannej show so Sajfom hosťa, ktorý je verejnosti známy, je teda aj objektom záujmu bulvárnych novinárov. "Isteže bulvár nemôžeme brať ako zdroj spoľahlivých informácií - sama to veľmi dobre poznám. Niekedy sa hostí opýtame, čo je pravda a čo nie, no nie je to pre rozhovor priorita. Skôr sa snažíme to viesť tak, aby sa prejavila akási hravosť, ´jašivosť´ a úplne najradšej mám také vstupy, počas ktorých sa bavíme o úplných hlúpostiach. Raz sme napríklad s Mišom Hudákom niekoľko minút diskutovali o Sajfovej rečovej vade, ktorú pritom vôbec nemá."

Bulvár však Adela číta. Každé ráno pred vysielaním si jeden bulvárny denník prelistuje. "Ak sa nájdem na titulke a ešte sú tam popísané hrozné nezmysly, tak to musím najprv päť minút predýchavať. Veď ja musím ísť do vysielania a robiť v ňom poslucháčom dobrú náladu a sama pôsobiť že som happy a to aj vtedy, keď sa cítim ako dávnejšie napísali "troska". Ale vtedy nemám na výber - na hodinkách je 6.59, ozve sa džingel a ja už nemám čo riešiť, musím pracovať..."

Bulvárnych dezinformácií si Adela užila dosť. Pravidelne ju na stránkach novín rozdeľovali s Tomášom, rozhádavali so Sajfom. "Pri článku o tom, že sme so Sajfom pohádaní, to však bolo iné. Občas sa ktosi ozve a povie - dávno sme ťa u nás nemali, čo máš nové? A ja že nič. Tak mi povedali - Čo keby sme napísali, že si sa pohádala s Pycom? Na tom som im vravela, že veď s Pycom nie som takmer v žiadnom kontakte, že pracujem so Sajfom, ale nehádame sa. Povedali mi, že predsa nemôžu napísať, že sme dobrí kámoši, že napíšu, že sme sa trochu pohádali, ale popri tom spomenú, že spolu robíme rannú show v rádiu. Takže to pre nás bol promo článok..."

Najviac však Adelu prekvapil článok v istom nemenovanom týždenníku. "V tomto časopise pracuje jeden svojský novinár. Vtedy napísal, že Tomáša počas superstar balil teplý moderátor. Najviac mi je ľúto nie vtedy, keď píšu nezmysly o mne, ale keď ide o Tomáša alebo o otca. Na seba nie som až taká citlivá, ale keď sa to týka ich, tak mám pocit nesmiernej krivdy a nespravodlivosti. Zlostím sa, že im ktosi ubližuje a chcem ich obhajovať."

Ak cíti zlosť, našťastie má okolo seba dostatok bútľavých vŕb, ktorým sa môže vyžalovať. "Ja svoje pocity vylejem každému - Tomášovi, otcovi, mame a Sajfovi. To sú v podstate jediní ľudia, s ktorými pravidelne prichádzam do kontaktu. Často je to aj Tomáš, kto mi poskytne triezvy pohľad na svet. Jeho to netrápi, povie mi - prosím ťa, načo toto riešiš. V istých veciach si dokáže udržať nadhľad, nech sa deje čokoľvek. Na druhej strane sú veci, pri ktorých sa dokáže veľmi rozčúliť a ja ho musím krotiť, aby sa upokojil. Myslím, že sme sa jeden od druhého veľa naučili. Už sa snažím nevidieť veci len čierne a vravieť si - toto nepôjde. Na druhej strane sa Tomáš odo mňa naučil lepšie si zorganizovať čas a využívať ho. Nie som však tá, ktorá by mu organizovala čas. Sám si pýta rady..."

Jeden druhému sú bútľavou vŕbou, dokážu sa navzájom pochváliť ale i skritizovať, ak je na to dôvod. "Ja mám úplne iný hudobný vkus ako on. Keď si v aute pustím napríklad Groove Armadu, tak Tomáš vôbec nerozumie, ako môžem čosi také počúvať. Keď sa ja dívam na jeho muziku, tak zvažujem aj to, aký je mladý, koľko má skúseností, s kým spolupracuje. Snažím sa hodnotiť to s ohľadom na rôzne kritéria. Na druhej strane však nie som tá, ktorá je oprávnená hodnotiť. Na to sú tu odborníci. Niekedy rôzne názory na svoju hudbu prijíma ťažko, lebo si ešte nie vždy verí. Ale zdá sa mi, že je to čím ďalej tým lepšie."

Čo sa týka Adelinej práce, Tomáš mal v show Let´s Dance možnosť byť priamo ´pri čine´. Adela spolu s Pycom program moderovala, Tomáš bol jedným z účinkujúcich. "Bála som sa, ako to bude, keď budeme spolu v jednej show. Ale zdá sa mi, že sme to celkom dobre ustáli. Našlo sa však pár ľudí, ktorí hľadali čosi aj za tým, keď som sa na Tomáša - rovnako ako na ostatných súťažiacich - usmievala, alebo som ho - rovnako ako iných - obhajovala pred porotou. Snažili sme sa preto zariadiť to tak, že keď bol na javisku Tomáš, tak rozhovor s ním a s porotou viedol Pyco. Lenže potom sa našlo pár ľudí, ktorým sa zdalo divné, že keď je tam Tomáš, tak stojím bokom a nebavím sa s ním..."

Čo sa týka ďalších televíznych projektov, celkom iste sa - znovu s Pycom - objaví Adela v pokračovaní show Slovensko hľadá SuperStar, ktorú bude televízia Markíza vysielať na jeseň. "Vždy veľa uvažujem nad tým, než ponuku prijmem. Nie vždy má navyše človek na výber a potom mám z toho čudné pocity. Rada by som robila program, kde sa moderátor baví s hosťami, ale nie je to len čistá talkshow. Prijala by som program, kde sa mapujú nejaké udalosti, ale neberie sa to príliš vážne. Veľa relácií, ktoré tu už existujú, by podľa mňa mohli byť oveľa lepšie, keby sa robili s iným prístupom a postojom k témam."

Adela priznáva, že pri rôznych ponukách na prácu, je veľmi nerozhodná. " Keď sa neviem rozhodnúť, tak sa veľa radím a najhoršie je, že vždy prijmem názor toho, s kým som sa bavila ako posledným. Na potom príde ktosi iný a ten ma zase presvedčí o niečom úplne inom... Niekedy si veci neviem sama urovnať v hlave. Najlepšie je, keď som v časovom strese, lebo potom mám pocit, že ja sama som to ovplyvniť veľmi nemohla - keďže nebolo dosť času - a že za to všetko môže osud. Verím, že osud vytvára situácie, ktoré sú pre nás v danej situácii potrebné a že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Myslím, že mnohé veci sú dopredu dané, ale zároveň že máme dostatok priestoru na to, aby sme si vybrali z niekoľkých možností."

Sama má pocit, že sa jej zatiaľ darí vyberať si tie správne možnosti. "Nemôžem si sťažovať. Iste by som si medzi tie vydarené rozhodnutia nepripísala moderovanie Silvestra na Markíze. Bol to však kompromis a myslím, že diváci to aj tak vnímali už v podnapitom stave... Na druhej strane by som za dobré rozhodnutie mohla považovať Test národov. To mi dalo poriadne zabrať a musela som poriadne zapnúť...."

S odstupom uznáva, že sa rozhodla dobre. "Bola to obrovská skúsenosť a našťastie to dobre dopadlo. Vyzerá to tak, že sa zatiaľ rozhodujem dobre," dodala na záver.

Dátum narodenia: 12. október 1980

Znamenie: Váhy

Miesto narodenia: Bratislava

Rodinný stav: slobodná

Relax: hudba

Daša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
 2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 6. Magazín SME Ženy už v predaji
 7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 9. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 10. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 37 598
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 25 725
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 18 517
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 757
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 947
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 654
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 13 966
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 508
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 194
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 956
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Testovanie pracovníkov kultúry a médií v budove RTVS.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Testovanie nie je hlasovanie, dajte sa otestovať

Je dôležité, aby štát dokázal otestovať všetkých, ktorí chcú byť zodpovední.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop