Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

O meditácii bdelej pozornosti so známym košickým astrológom a jogínom Petrom MišíkomAko si zabezpečiť úspešný deň určí priechodnosť nosných dierok

O meditácii bdelej pozornosti so známym košickým astrológom a jogínom Petrom Mišíkom

Ako si zabezpečiť úspešný deň určí priechodnosť nosných dierok

V istý deň som potrebovala čosi súrne vybaviť, ale trocha som sa obávala nielen výsledku rozhovoru, ale či dotyčný vôbec bude ochotný so mnou na danú tému hovoriť. Košický astrológ a jogín Peter Mišík mi poradil ako na to, a podarilo sa. Môj šéf nielenže sám otvoril tému, ale súhlasil aj s riešením problému, tak ako som ho navrhla. Čo mi poradil pán Mišík a o čo išlo?

Skryť Vypnúť reklamu

Ako na to, hovorí Peter Mišík: "Keď sa preberáme, musíme zistiť, ktorou nosnou dierkou lepšie dýchame. Zistíme to jednoducho. Zapcháme si najprv jednu a potom druhú nosnú dierku, a ktorá je priechodnejšia, voľnejšia, tak tá je pre nás dominantnejšia. Čiže buď je to pravá, alebo ľavá, alebo obe sú rovnako otvorené.

Ak sa nám dýcha lepšie pravou nosnou dierkou, je pre nás dominantnejšia pravá strana. Na dlaň pravej ruky si dáme bozk a premasírujeme si pravou rukou hlavne tie časti tela, s ktorými máme nejaký problém, či už tam pociťujeme bolesť, máme zápal, alebo iné ochorenie. Pravou rukou je dobré dotknúť sa aj nášho partnera, ak je pri nás v posteli. Týmto úkonom si zabezpečíme v daný deň výrazne lepšie zdravie, vyššiu imunitu ale lepšie budeme zvládať aj všetky problémy, ktoré máme. Pravou nohou sa dotkneme aj zeme pri vstávaní z postele. Tak isto do prvej miestnosti, do ktorej vchádzame, vkročíme pravou nohou. Pravou rukou chytíme aj kľučku. Pri vychádzaní z miestnosti už na tom nezáleží. Našim ranným rituálom sme si zabezpečili, aby náš deň bol úspešnejší ako po stránke zdravotnej, tak aj spoločenskej. Vyskúšal som to sám na sebe a naozaj to funguje. V prípade, že je priechodná ľavá dierka, je dominantná naša ľavá strana a vlastne popísané úkony robíme tak isto, len používame ľavú ruku, ľavú nohou, naša ľavá strana je silnejšia."

Skryť Vypnúť reklamu

Čo spôsobuje tento efekt?

"Keď nie je telo ešte celkom prebudené, ale je rozospaté, polo bdelé a zrazu si začneme uvedomovať úplne jasne i konkrétne nejaké záležitosti a začíname konať podľa vopred určených pokynov, dochádza k nastoleniu meditácie, lebo telo je v relaxačnom stave a nevníma s egoistickou logikou čo sa deje, len podvedomie vykonáva naše predtým dané pokyny. Začíname meditovať prakticky od vlastne ešte nie celkom zobudenia sa. Robíme meditáciu bdelej pozornosti, ktorá sa volá Sati-patana. Sme úplne bdelí, ale telo nás ešte celkom nepočúva. Postoj pozornosti si udržiavame už po celý deň. Meditácia pracuje ďalej, pretože sme sa naštartovali v najvhodnejšiu dobu. Zistíme, že v priebehu dňa sme stále veľmi pozorní k našim i tým najslabším podnetom, ktoré sa v nás objavujú a dokážme ich držať pod kontrolou v priebehu celého dňa. Nestane sa, že by sme niekomu ublížili, lebo to zachytíme ešte v našom podvedomí."

Skryť Vypnúť reklamu

Samotná priechodnosť nosných dierok má na nás nejaký vplyv?

"Má. Auru na tej strane, kde je prázdnejšia nosná dierka máme výrazne väčšiu. Tou stranou, kde je naša aura väčšia sme ´schopní´ prerážať atmosféru bežného života."

Je v priebehu dňa nutné sledovať priechodnosť nosných dierok?

"Nie, aj keď sa priechodnosť nosných dierok mení približne každých 24 minút. Čo je dôležité, to je ráno sa správne naštartovať."

Predsa len, ak mám niečo veľmi ťažké vybaviť, stačí sa spoliehať na ranné naštartovanie sa, alebo čo ak som ho ráno neurobil?

"To sú už iné, špecifické situácie. Ak chceme, aby sa nám darilo v určitých situáciách výrazne lepšie, keď potrebujeme napríklad zvýšiť plat, alebo keď chceme pomôcť my, napríklad chorej mame, alebo dieťaťu, kolegovi, tak sa riadime inak. Vtedy, v tom okamihu si zistíme, ktorú nosnú dierku máme priechodnejšiu a obraciame sa naň touto stranou, ale keď potrebujeme pomoc od druhej osoby, pootočíme sa k nej menej priechodnou dierkou. Na tej strane, kde je nosná dierka menej priechodná, je menej aury, ktorá je aj riedšia a vlastne nasávame auru druhej osoby. Vyzerá to tak, akoby aura od druhej osoby sama vchádzala k nám a ochotne zapĺňala náš problém. Ona sa vlastne cíti byť poctená tým, že nám môže ísť v ústrety. Keby sme sa v druhom prípade otočili k osobe, o ktorej pomoc sa uchádzame priechodnou nosnou dierkou, narazí naša väčšia časť aury na jej auru a dôjde ku konfliktu. Zrazu si nerozumieme, môže dôjsť až k antipatii. Ak je v tom čase ale naša aura väčšia ako jej, začíname jej pomáhať a svoj názor ľahšie presadzujeme. Ona sa začne podriaďovať a začína prijímať naše pokyny. Jej vôľa slabne, a my jej môžeme začať pomáhať

Ešte spomeňme prípad, ak sú obe nosné dierky rovnako priechodné

"Tretí, špecifický prípad nastáva vtedy, keď máme rovnomerne obe nosné dierky otvorené. Je to veľmi zvláštny jav, vtedy vládne tatva Akáša. Je to vyslovene duchovná tatva a najsprávnejšie by sme v tom období nemali nič robiť. Celá doba trvá najviac 24- minút. Mali by sme len meditovať, rozjímať, nechať sa uniesť do duchovných sfér, prípadne relaxovať. Hlavne vyhnúť sa akejkoľvek fyzicky náročnej činnosti. Ak počas trvania Akáše (24 minút) zídeme z postele, nesmieme sa čudovať, že sa nám nebude dariť. Je niekoľko možností. V tom čase, než vstaneme z postele si zapcháme jednu nosnú dierku a donútime telo, aby s správalo podľa našej železnej vôle. Druhá možnosť je, že sa oddáme do najvyššej vôle - božej, kozmickej či idey a nechať ju aby ona za nás konala. Pravda, nesmieme sa čudovať čo všetko nás na fyzickej úrovni môže postretnúť. V takomto prípade musíme očakávať úplne inú oktávu udalostí."

Účinky liečivých kameňov sa zvýšia pri určitých stromoch

Malachit a červený smrek posilnia lásku

Druidi, keltskí kňazi tvrdili, že účinky kameňov sa zvyšujú, ak s nimi meditujeme pri určitých stromoch. Stačí, ak máte potrebný kamienok a na prechádzke si nájdete správny strom. Kameň si dajte do dlane, na kmeň stromu priložte čelo, stíšte myseľ a pokúste sa vnímať ako preniká energia zo stromu cez vás do kamienka a naspäť. Predstavte si prúdenie energie ako uzatvorený okruh medzi stromom, vami a kamienkom.

V blízkosti gaštanu meditujte s akvamarínom. Vypudíte zlo, navyše vám akvamarín poskytne pri tomto strome ochranu rodinného krbu a výzvou k duchom vzduchu podporí duševnú i telesnú imunitu.

S jantárom treba meditovať pri breste. Kameň vyženie strašidlá, ruší cudzie pôsobenie, pomáha získať energiu jang a vraj omladzuje. Všeobecne sa tvrdí, že všetko zlé, obráti na dobré.

Zaujímavé je spolupôsobenie citrínu a jedle. Podporuje podnikanie a súťaže, zaháňa starosti. Kelti verili, že prináša aj uľahčenie v trápení a víťazstvo vyššieho "JA" nad nižším. Posilňuje auru.

Meditácia s granátom pri smreku je vhodná najmä pre tých, ktorí veria v posmrtní život. Prináša poznanie nadzemského a víťazstvo nad smrťou v ezoterickom slova zmysle.

Dovedna ide breza a karneol. Meditácia podporuje dôveru k absolútnemu, ale uľahčuje pôrod. Tento kameň spevákov a spisovateľov uľahčuje aj cestu k nezávislosti. Vraj aj odvracia búrku a blesky.

Spojenie - malachit a červený smrek - to je posilnenie lásky a jej zákonitostí, zaručuje úspech pri hľadaní ideálneho partnera a aj jeho lepšie chápanie.

Máj z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Unavená Zem sa otrasie?

Všeobecné tendencie: Veža /XVI./, Voz /VII./ v reveze, Svet /XXI./. Akoby sa zrazili dva silné vozy. Budeme vystavení najmä veľkým výkyvom počasia a bude sa uvažovať o vyhlásení pohotovosti. Pravdepodobne v súvislosti s povodňami. Môžeme očakávať aj ľudské obete. Všetko bude vyzerať tak ako by sa devastovaná Zem otriasala. Bude to spojené i s nejakým zvukom, čosi ale neviem vysvetliť Bude na nás vplývať dianie zo zahraničia. Vyčíňanie počasia však potlačí ostatné veci do úzadia. Rovnako do hry vstúpia slnečné erupcie, ktoré ovplyvnia chod elektroniky. Ide o výmenu energií a na blížiaci sa nepokoj upozornia zvieratá. Ľuďom však akoby sa otvorili oči a pochopili, že sa navzájom vieme podporiť a pomôcť si.

Politická scéna: Panovníčka /III./, Milenci /VI./ Blázon /0/. Vyzerá to, akoby situácia, ktorá príde našich politikov stmelila, vyzvala politikov jednotlivých strán k spolupráci. Politická scéna sa bude prezentovať znášanlivosťou, ústretovosťou a porozumením i keď sem-tam zaznie niečo nelichotivé, ostatní to budú vnímať ako nezodpovednosť.

Peniaze: Mesiac /XVIII./, Pustovník /IX./, Koleso šťastia /X./. Ekonomická situácia nebude dobrá. Nastane čas platiť všetky dlhy, mnohí siahnu aj na svoje "železné" rezervy. Nové zákony sa budú prerábať. V ekonomickej oblasti sa bude črtať riešenie. Súvisí s istým ekonomickým systémom, ktorý funguje v Izraeli.

Zdravie: Pustovník /IV./, Spravodlivosť /VIII./, Mág /I./. Vynikajúce obdobie. Veľmi dobre budú ľudia znášať operácie, najmä chrbtice a nôh. Objaví sa človek, vynikajúci odborník, ktorí navrhne také kroky v rezorte, že chod zdravotníctva sa výrazne obráti k lepšiemu. Dozvieme sa o mimoriadnych novinkách z genetického inžinierstva a liečby alzhaimera. Pred prechladením si musíme chrániť obličky a hrdlo.

Láska: Hviezda /XVII./, Kňažná /II./, Súd /XX./. Lásku v máji strážia dve ochranné karty. V tomto mesiaci sa nedá hovoriť o láske v zmysle sexuality, ale pôjde o cit všetko objímajúcej lásky, o duchovnú lásku, alebo lásku duší o vyčistenie vzťahov, o začiatky celoživotných lások.

Sú choroby, na ktoré lieky nezaberajú, tvrdí pani Zita

Pred prvým oblečením si nové šaty preperte

Niekedy si nielenže nevieme vysvetliť prečo, sme ochoreli, ale stane sa, že lieky nie a nie zabrať. S otázkou prečo je tomu tak, sme sa obrátili na pani Zitu.

- Vo svojej praxi som sa často stretla s chorobami, kedy medicína nevedela pomôcť, lekári boli bezmocní, lieky jednoducho nezaberali. Vtedy odporúčam navštíviť buď bielych mágov, alebo ľudových liečiteľov. Vedia pomôcť hlavne v tom, že okrem pomoci samotnej, teda zlepšenia zdravotného stavu, alebo vyliečenia, môžu určiť z akého zdroja pochádza choroba. Tá môže byť karmického pôvodu, ale rovnako môže pochádzať z urieknutia, či byť výsledkom nejakých magických praktík. Žiaľ, je ešte stále veľa ľudí, ktorých poteší, ak sa druhá osoba ocitne v problémoch, alebo veľmi závidia úspechy a mimovoľne vysielajú negatívnu energiu, sú ale aj takí, ktorí posielajú chorobu cielene - zlým slovom. Vtedy naozaj lieky nepomáhajú.

Ak chcete vedieť, či vám niekto chorobu poslal, alebo je vám daná osudom, skúste jednu z praktík. Najprv nájdite kameň v tvare palca na svojej ruke, musí byť však hladký. Dajte ho do vody. Ak sa vo vode objavia bublinky, tak chorobu vám poslal zlý, neprajný človek.

Chcela by som upozorniť, a stretávam sa s tým dosť často, nikdy na svojom tele neukazujte chorobu iného človeka, alebo to, čo bolí druhého. Mohli by ste na seba sugestívnou informáciou chorobu preniesť.

Možno si pomôcť i v tom prípade ak nám chorobu niekto magickými praktikami spôsobil?

- Áno. Nájdeme klinec z cintorína. Ten položíme do pohára s vodou. Vodu tri razy prelejeme do druhého pohára. S vodou umývame chorého a pritom hovoríme: Kde mŕtvy spí, tam jeho dom stojí. Z toho domu je klinec v mojom dome, vodou sa umývam, klincom od porobenia sa oslobodím. V mene otca i syna i ducha svätého, amen.

Akým spôsobom nás druhý môže ohroziť?

- Najčastejšie sa tieto veci robia cez fotografiu. Cez fotku možno zobrať človeku i dušu. Keď sa fotografia ocitne v rukách zlého človeka, je to nedobré. Môže totiž získať moc nad tým, kto je na fotografii. Prostredníctvom fotky sa dá aj pomôcť, lebo nesie mnoho životných informácií.

Navštívil ma mladý muž a doniesol fotografiu manželky, spínacím špendlíkom boli poprepichované ústa i hrdlo. Žena mala naozaj problémy s hovorením a veru dobre, že muž našiel túto fotografiu a mohli sme konať. Dnes je už mladá žena v poriadku. Nerozdávajte preto fotky hoci komu, vždy zvážte jeho dôveryhodnosť.

Chcela by som ale upozorniť aj na šaty, ktoré sú najväčšími nositeľmi informácií. Ak sme si ich požičali na nejakú príležitosť od známych, alebo si kúpili odev, ktorý už niekto iný nosil, vždy ich dobre preperieme. Nikdy si neoblečme bielizeň druhého! Osobne periem aj celkom nové veci, lebo nikdy nevieme, kto ich pred nami skúšal.

Stranu pripravila: Katarína BEDNÁŘOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 10. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 21 246
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 923
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 195
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 448
 5. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 7 290
 6. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 068
 7. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 376
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 247
 9. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 108
 10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 872
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jakubov hovorí, že o návrhu s Ďurovčíkom nerokovali.
Začiatok očkovania proti ochoreniu Covid-19 na Slovensku.

Výstavbu futbalového štadióna v Prešove komplikujú odvolania

Jedna z námietok tvrdí, že ohrozuje právo na zdravé životné prostredie.

Futbalový štadión v Prešove - Futbal Tatran Aréna v Prešove

Chcel svoje deti, vyhrážal sa sudkyni. Skončil za mrežami

Otca obvinili pre zločin marenia spravodlivosti.

Peter skončil za mrežami, no súd ho po vyše dvoch mesiacoch napokon prepustil na slobodu.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Igor Matovič.
Dobré ráno

Dobré ráno: Dotácie na rodovú rovnosť rozdali čudne

Ministerstvo rozdávalo viac ako 21-tisíc eur.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.

Zuzana Kepplová.
Dave Grohl z kapely Foo Fighters, ktorá 5. februára vydáva nový album.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop