Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Parapsychologička Magdaléna Šimková vidí veci medzi nebom a zemou, i to, koho aké choroby trápia

Pred odletom do Turecka varovala, že lietadlo nesmie vzlietnuť...Košičanka Magdaléna Šimková sa venuje parapsychológii. Ak by sme chceli byť

Pred odletom do Turecka varovala, že lietadlo nesmie vzlietnuť...

Košičanka Magdaléna Šimková sa venuje parapsychológii. Ak by sme chceli byť konkrétnejší, jej doménou je jasnovidectvo vidí, čo sa stane v živote človeka i krajiny. K prognózam nepotrebuje karty ani kávovú usadeninu na dne pohára. Ona "vidí" rukami, ale ešte viac očami upretými buď na stenu alebo na objekt, ktorému chce pomôcť.

So žiadosťou, aby sa im venovala, prichádzajú za ňou ľudia doslova z celého sveta. Vyhľadal ju napríklad 50-ročný Slovák žijúci dlhé roky v Amerike, ktorý mal vážne zdravotné problémy. Nevedel však aké, iba sa zle cítil. "Lekári do neho pchali všetko, čo si mysleli, že by mu mohlo pomôcť. Antibiotiká aj infúzie. Nič nepomáhalo. Tak to skúsil u mňa. Dnes sa znovu pohybuje ako srnka, chrbtica ani platničky mu nerobia starosti," zaspomínala M. Šimková na jedného z mnohých pacientov.

Skryť Vypnúť reklamu

Zlosť na syna

vyvolala rakovinu

"Každému hneď na začiatku stretnutia zdôrazním, že choroby neliečim," prezarádza pani M. Šimková. "Na to sú iní odborníci. Ja človeku iba poviem, aká nemoc ho začne trápiť alebo aká ho ničí a čo musí urobiť, aby sa jej zbavil. Každé onemocnenie sa začína v mozgu. Bola za mnou napríklad žena, ktorá trpela rakovinou. Všetko sa začalo 10 rokov dozadu, kedy sa vážne rozhádala so synom a odvtedy mu nevedela odpustiť, čo jej spôsobil. Zlosť na syna tak nahlodávala jej zdravie, až v nej vyvolala rakovinu." Podobne môže byť prepuknutie rakoviny dôsledkom žiarlivosti. Nenávisť zase vytvára v tráviacom systéme jed, ktorý postupne celý tento systém požiera.

"Známy sa rozviedol s manželkou," siahla v pamäti po inom prípade. "Odvtedy na ňu veľa nadával. Kým ona neuveriteľne prekvitala do krásy, jemu sa vlastná agresivita usadila v črevách a začal chradnúť. Upozornila som ho, nech na bývalú manželku prestane hromžiť, a naopak, nech jej praje len to dobré, lebo veľmi zle skončí. Nielenže mu hrozila rakovina, ale v súvislosti s ním som videla, že by mohol mať ťažkú haváriu, pri ktorej príde o obe nohy. Strata nôh je dôsledok straty chuti do života."

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa M. Šimkovej niet na svete človeka, ktorý by nemal aspoň jednu negatívnu vlastnosť. Všetci niečím trpíme. Čím sú agresivita a túžba pomstiť sa silnejšími, tým viac sa prejavujú choroby. Zoberme si obyčajnú angínu. Kým sa človek nesústredí na jej liečenie, ale myslí na niekoho, kto mu ublížil a praje mu, aby tiež ochorel, obyčajná angína sa môže zmeniť na nádory, cysty. "Toto platí aj naopak. Ak chorý človek vstúpi do seba, poprosí iného o odpustenie a začne sa meniť k dobrému, choroba sa môže zastaviť. Jednoznačne z toho vyplýva, že by sme jeden voči druhému nemali byť zlými. Už len pokus o zmier prináša to, že sa okolo dovtedy ´zlého´ človeka začne vytvárať čistejšia energia, nachádza cestu k lepšiemu vzťahu s rodinou, blízkymi, okolím, a súčasne s tým sa výrazne zlepšuje jeho zdravotný stav." Takže, aj keď nám niektorý človek ublíži, nie je správne zlo odplácať zlom. Kto je veriaci, mal by sa za takéhoto neprajného človeka modliť, ateista zase povedať, že sa na tohto človeka nehnevá a odpúšťa mu.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako malá

"videla" sny

M. Šimková po prvýkrát spozorovala svoje neobvyklé schopnosti, keď mala asi 5 rokov. Vtedy nechápala, čo sa okolo nej deje, prečo vidí obrazce alebo duchov. Rodičia jej tvrdili, že okolo nej nič nie je, všetko sa jej iba sníva. "Dnes viem, že použitie metódy snívania bolo z ich strany výborné. Inak by som sa ako dieťa možno bála. Takto som vidiny považovala za sny a pritom som mala možnosť vyvíjať sa ďalej." Nekaždodenné schopnosti sa výraznejšie začali prejavovať na strednej škole. Dopredu napríklad vedela, kedy pôjde odpovedať, dokonca bola schopná čítať myšlienky profesorov, takže ako študentka sa mala dobre. Vážny prelom nastal v lete, keď bola ako vedúca s deťmi v tábore. Vyvrcholilo to záchranou života dieťaťa, ktoré sa začalo z ničoho nič dusiť. Malo astmu, o ktorej nikto nevedel. Magdaléna to však v detskom tele zistila a dieťa vďaka liečiteľským schopnostiam zachránila. Odvtedy v sebe nič nepotláča. Práve naopak. Necháva, nech sa jej schopnosti prejavujú.

"Mama mojej známej nevedela, že v prsníku má nádor, pretože sa cítila dobre, bola v pohode. Počúvli ma však a išla na vyšetrenie, pri ktorom sa nádor potvrdil. Podobne to bolo so známym, ktorý podniká. Nič zlé necítil, ale ja som pri pohľade na neho videla, že má v jednej z komôr mozgu nádor veľký ako ping-pongová loptička. Hoci mi neveril, išiel k lekárovi. Nádor presne na tom mieste, kde som povedala, a taký veľký, ako som popísala, sa na röntgene ukázal." Primár bol z nálezu šokovaný, no pani Magdaléna musí v podobných prípadoch ostať v úzadí, pacienti nemôžu lekárom povedať, že majú niekoho, kto vidí, čo im je. To by si okolie pomyslelo, že sa zbláznili oni, aj ona. "Najmä pri tých, ktorí trpia na rakovinu, ochorenie naozaj vidím, takže ho viem s takmer stopercentnou určitosťou diagnostikovať. Je to tým, že vnímam frekvencie a keďže som veľmi citlivá, viem prejsť za tzv. pomyselnú čiaru, kam sa bežný človek myslením nedostane."

V prípade jedného dievčaťa vidí napríklad M. Šimková tri vysoké postavy, ktoré majú takmer dva a pol metra. Vyzerajú trošku ako UFO, sú oblečené v niečom striebornom, čo vysiela svetlo. Dievča počuje hlasy týchto postáv, pani Magdaléna ich dokonca vidí, no lekári z dievčaťa robia duševne chorú a dopujú ju liekmi. "Svet mimo nás však existuje a Boh i vesmír sú v trestaní spravodliví, nikomu nič neodpustia. Previnenie každého človeka sa zapisuje do veľkej knihy, aby sa na nič nezabudlo. Podľa skutkov a správania sa na Zemi sa človek po fyzickej smrti dostáva do niektorej z dimenzií." Ak bol celý život dobrý a pomáhal iným, ide podľa popisu pani Magdalény do niektorej z vyšších dimenzií. Zlý človek naopak, do nižšej. V ľudskom živote nie sú náhody, a keď sa človeku niečo aj prihodilo, nebolo to len tak, ledabolo.

"Rovnako platí to, že každý máme aspoň jedného anjela strážneho. Ja som tých svojich, pretože ich mám viac, videla zatiaľ dvakrát. Jeden bol Amor v bielom oblečení so zlatým lemovaním, s krásnymi vlasmi a pekne sa usmieval. Bol predzvesťou, že ma čaká niečo krásne. A naozaj sa to stalo. Čo, to neprezradím, no keďže išlo o Amora... V druhom prípade to bol anjel, ktorý so mnou nekomunikoval, len mal veľmi smutný výraz tváre. O pár dní nato sa mi prihodila smutná a vážna vec."

Temné sily sa

stavajú proti nej

Nevýhodou je to, že niekedy M. Šimková nemôže do behu udalostí zasiahnuť. Musí ju nechať, aby sa stala tak, ako mala, lebo keby zasiahla, mohlo by to vyvrcholiť inak, ako sa pôvodne malo stať. To by nebolo správne, keďže každé zlo je na niečo dobré. I keď v prvom momente súvislosti nemusíme chápať, každý človek musí duchovne rásť a úder je vlastne duchovná očista.

Už sa jej prihodilo, že sa jej do cesty postavili negatívne sily a zabránili jej, aby niekomu pomohla. "Toto robia temné sily, s ktorými sa našťastie, až tak často nestretávam," tvrdí M. Šimková. "Problémy máme všetci. Aj farár, biskup či zlodej. Je preto len na nás, či nás trampoty zastavia, upozornia, aby sme si niečo uvedomili. Niekto sa položí pri prvej skúške, iný sa po nej zodvihne a ide ďalej. Podstatou musí byť pozitívne myslenie, len to posúva človeka ďalej."

Človek podľa M. Šimkovej žije veľa životov, niekto aj tisíc. Vždy v podobe človeka. "Jeden život je veľmi krátky na to, aby mohol splniť poslanie, s ktorým na Zem prichádza a odčinil všetky hriechy, ktorých sa dopustil. Preto existuje reinkarnácia. Niekto sa môže spýtať, prečo je na svete taká nespravodlivosť, že nevinné dieťa zomrie po narodení alebo ešte v tele matky. Duch človeka sa vyvíja v štvrtom mesiaci. Je to vtedy, keď matka po prvýkrát pocíti, že ju bábätko koplo. Vtedy sa duch v podobe lúča dostal do jeho telíčka." Niektoré deti sa však zľaknú života na Zemi, uvedomia si, aké je to tu všetko ťažké a zložité, kým ony sú slabé, preto zomrú. Keby toto posolstvo matky viac poznali a chápali, menej by ich bolelo, že ich dieťa sa nenarodilo.

Pani Magdaléna tvrdí, že vďaka senzibilite vie prechádzať z dimenzie do dimenzie. Videla aj druhý svet a život hore i dole. "Život hore je krásny, ale tam sa ani ja nedostanem. Na hrade Grál žije Boh a anjeli, pod hradom je raj, v ktorom sú ľudia s čistými dušami. Práve teraz, na jar, kedy majú ľudia po zime pocit, že sa ich chytá jarná únava a potrebujú dobiť energiu, dobíjajú ju práve cez Boha, ktorý len raz v roku, na jar, púšťa na zem veľkú bielu silu novú energiu."

A čo nás čaká v blízkej budúcnosti? V lete si musíme dávať pozor pri kúpaní. Na Bukovci sa objaví zvláštny hmyz podobný komárom, no je to niečo nové, neznáme, čo bude šíriť infekcie a človeka budú mordovať vysoké teploty. Tento hmyz by sa mal objaviť i v Čani, vo vode Sídliska Nad jazerom a v Geči. Chrániť pred ním treba najmä deti.

Dospelí si zase musia dávať pozor na vysoký tlak. Výrazne stúpnu tiež srdcovocievne choroby. "Vidím veľký výskyt zlyhaní srdca najmä u mužov, preto ich chcem upozorniť, pozor na naháňanie sa. Peniaze nie sú všetko. Treba viac oddychovať, relaxovať. Ženy zase budú mať problémy so ´ženskými´ vecami, rukami, chrbticou, kĺbmi a kosťami. Keďže kosti a kĺby sú dôsledkom žiarlivosti, ženy by mali menej žiarliť. Pozor na výbuchy žiarlivosti si musia dať najmä mladé ženy."

Kým pedagóg vysvetľuje,

lieči mu chrbticu

M. Šimková tvrdí, že za dar, ktorý má, ďakuje Bohu. Je jej ľúto tých, ktorí jej slovám nerozumejú, a tak sa buď vysmievajú alebo neveriaco krútia hlavou. "Najprv treba zistiť, čo vlastne robím, až potom odsudzovať alebo chváliť. Ja sa niektorými činmi nechválim, i keď ľudom pomáham aj bez toho, aby o tom vedeli. Zväčša ide o zdravotné kroky. Napríklad, keďže študujem na vysokej škole, kým pedagóg vysvetľuje niečo na tabuli a je k nám otočený chrbtom, ja mu liečim chrbticu a vykrivené stavce. Nedá mi nepomôcť mu, keď viem, že sa trápi. To, že učenie potom musím doháňať doma večer, je druhá, moja vec..."

Ľudia by sa podľa nej nemali báť poznať to, čo ich čaká. Magdaléna hovorí, že nikomu neublíži a keď aj vidí niečo zlé, čo človeka čaká, priamo mu to nepovie, len nepriamo sa ho snaží doviesť k tomu, aby urobil to, čo mu pomôže. "Nemám právo niečo zneužívať a ak viem trebárs o niekom, že robí obchody, hoci aj čierne, ani do toho nezasahujem. Niekedy sa tiež stane, že dostanem pokyn nemiešať sa do toho, čo druhého čaká. Vtedy sa musím zastaviť. Nikdy nevkročím do života a liečby človeka, ktorý ma o pomoc konkrétne nepožiada. Nepomôžem ani tomu, kto je vyslovene zlý, ubližuje iným a ešte sa správa arogantne. Iba ho napomeniem, aby zmenil svoje správanie."

Je to tak preto, lebo nie každý si radu a pomoc zaslúžia. Vedela o žene, že má rakovinu, no bola to zlá žena, a tak prišla najprv o prsník a teraz sa jej rakovina ťahá do kĺbov. "Je smutné, že to musím otvorene povedať, ale ona si svoju chorobu musí ´vychutnať´. To je jej osud. Keď sa ani potom nespamätá, čaká ju koniec života na tejto zemi."

Pri matkách, ak majú choré deti, pokiaľ spolupracujú, dá sa veľa zachrániť. Veľa detí od najhoršieho pani Magdaléna aj odviedla. "Spomínam si na manželstvo, kde to neklapalo. Žena robila mužovi neustále scény, žiarlila, hádala sa s ním. Ženiným zlom bolo zasiahnuté to najcitlivejšie dieťa. Bolo takmer nevyliečiteľne choré. Žena si moje slová o tom, nech prestane robiť doma scény, zobrala k srdcu. Prestala sa s manželom hádať, ich manželstvo sa zmenilo a kto chce, ten uverí, kto nie, neuverí, no napravil sa aj stav dieťaťa. Po chlapčekovej cyste v hlave niet ani stopy, je úplne zdravý."

M. Šimková má na svojom konte už aj zabránenie dvom vážnym haváriám. Jedna, to bol únik plynu v jednom z domov na Kováčskej ulici, kde mohlo dôjsť k vážnym stratám na životoch ľudí aj na budovách. Tým druhým bol let do Turecka. Cestuje tam pravidelne a je to jej milovaná krajina. Aj vďaka reinkarnácii má pocit, že tam už niekedy žila. "Pri jednom z letov z Košíc do Turecka, bolo to pred tromi rokmi, som však zasiahla. Povedala som, že lietadlo s nami nesmie vzlietnuť, lebo havarujeme. Vyhlásila som, že asi päť centimetrov dlhá súčiastka v časti motora je chybná. I keď na letisku na mňa pozerali ako na blázna, počúvli ma a technici lietadlo skontrolovali. Mala som pravdu."

Do Turecka odleteli až druhým lietadlom. Predtým sa jej však prišli technici spýtať, či je tento stroj v poriadku. Povedala, že áno, je "zdravý." "A šťastne sme do Turecka doleteli," uzavrela Magdaléna Šimková rozprávanie o veciach medzi nebom a zemou...

Alžbeta LINHARDOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 2. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 3. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 6. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 9. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Väčšina fajčiarov dala deťom cigarety, ak si vypýtali
 3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 838
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 12 226
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 781
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 679
 5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 378
 6. Aká je chémia vôní 9 122
 7. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 8 861
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 750
 9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 681
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 192
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Testovanie v Starej Ľubovni.
Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Turčanová o výbuchu: Do histórie Prešova sa tragédia navždy zapíše čiernymi písmenami

Zomrel aj syn jej šoféra.

Primátorka Andrea Turčanová počas zasadnutia krízového štábu.
Trhom dominujú výrobky na vianočný stôl.

Nová riaditeľka košickej detskej nemocnice: Teším sa na návrat

Chystá stretnutia so zamestnancami, primármi a vytvorí pracovný tím.

Jaroslava Feketeová. Snímka je z čias, keď pôsobila ako lekárka na Oddelení detskej onkológie a hematológie košickej DFN.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Vybrané postavy slovenského covidového betlehema (píše Michal Havran)

Dali sme svetu pokryteckú vládu bez mravov, ktorá nás vťahuje do hysterickej telenovely.

Koronavírus na Slovensku: Do pilotného testovania sa zapojilo viacero škôl (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili už viac ako 115-tisíc nakazených. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 981 obetí.

Testovanie žiakov a rodičov v Mútnom.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Hra s otvoreným ohňom

Keď Blaha hovorí o ochrane liberálnej demokracie, du blejt, velebnosti.

Peter Schutz

Matovič o Vianociach: Buď bude masívne testovanie alebo lockdown

Rozhodnutie nechá na autority, ktoré odmietali plošné testovanie.

Premiér Igor Matovič.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop