ich zavolali na Krivú 18, kde sa na piatom poschodí zasekol výťah.
"Vo vnútri bolo päť osôb, štyria muži a žena," povedal nám službukonajúci operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Košice. "Tej prišlo neskôr nevoľno, pravdepodobne neznášala pobyt v uzavretých priestoroch. Privolaní zdravotníci jej poskytli pomoc."
O minútu neskôr už chlapi z HaZZ pomáhali na Štúrovej 24, kde pomáhali zdravotníkom zniesť z prvého poschodia objemného pacienta, ktorý utrpel úraz. Nasledovala jazda na Hrebendovu 18 na sídlisku Lunik IX., kde v pivničných priestoroch horelo veľké množstvo odpadu. V sobotu o 17.26 hod. volali zásahovú jednotku HaZZ na Južnú triedu, kukurióznej dopravnej nehode.
"Vozidlo Opel kadet s košickou ešpézetkou sa doslova napichlo na dopravnú značku," uviedol operačný. "Značka, ktorú naši museli neskôr odpíliť, prepichla celý dopravný priestor auta."
Našťasie, 36-ročná majiteľka opla Monika B. vyviazla bez škrabnutia. Po niekoľkých výjazdoch k horiacim kontajnerom či suchej tráve si ešte hasiči "vychutnali" aj horiace unimobunky na Popradskej ulici.
"Požiar nám hlásili o 18.43 hod., po príjazde jednotka zistila, že ide o vedľa seba stojace zdevastované unimobunky. Hasiči použili 10 000 litrov vody a búracie náradie, škody boli odhadnuté na asi 10 000 korún," konštatoval operačný HaZZ. Ani v tomto prípade sa nšťastie nikomu nič nestalo.
V nedeľu takmer na pravé poludnie oznámili hasičom, že na Kalvárii pri kostole pravdepodobne uniká plyn.
"Bolo zistené, že sa tam nachádza auto, ktoré pred troma dňami havarovalo. Jazdilo na alternatívny pohon a práve z neho unikal spomínaný plyn," upresnil operačný dôstojník.
Autor: sam
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári