centre bez zaplatenia dane za parkovanie, tržby narástli viac ako o 100 percent.
"Na parkovisku na Kasárenskom námestí za OD Tesco máme za prvé tri mesiace tohto roku tržbu vo výške 509-tisíc, kým za rovnaké obdobie v minulom roku, keď fungovalo ešte bez rampy, sme mali sotva 200-tisíc. Obdobný nárast evidujeme aj na parkovisku na Vodnej ulici, kde máme za rovnaké obdobie tržbu 325-tisíc, kým predtým to bolo iba 100-tisíc. Na Orlej ulici je za prvý štvrťrok príjem 270-tisíc, predtým to bolo iba 100-tisíc. Na južnej triede oproti hotelu Centrum máme tržbu 172-tisíc, predtým iba 50-tisíc," informoval Korzár veliteľ parkovacej služby Mestskej polície Juraj Gimera.
Občania si museli zvyknúť nielen na to, že zaplatia 30 korún za parkovanie, ale aj na to, že keď čas státia prešvihnú čo len o minútu, zaplatia za celú ďalšiu hodinu. Sťažujú sa aj na to, že hoci prídu k autu načas, pri čakaní na vybavenie, resp. zaplatenie pri búdke, čakajú a potom musia zaplatiť ďalších 30 korún, hoci zdržanie nezapríčinili. Podľa zástupcu veliteľa MP Slavomíra Pavelčáka sa s takouto sťažnosťou ešte nestretli. "Nevieme o tom, že by vytvárali rady pri výjazde z uzatvorených parkovísk. Odporúčam preto vodičom, aby prišli o dve-tri minúty skôr a v takom prípade sa im takýto problém nestane," vysvetľuje Pavelčák.
Zvýšenie tržieb zaregistrovala Mestská polícia aj pri predaji polročných a celoročných parkovacích kariet a to až o 600-tisíc korún, tržby sa zvýšili aj pri predaji vyhradených parkovacích miest pre taxislužby, banky a iné inštitúcie o 300-tisíc. "Aj mimo rampových parkovísk sa výber dane z parkovania zvýšil o 700-tisíc, čo je dôsledkom pravidelných kontrol mestskej polície v teréne. Vodiči si dávajú pozor, veď pokuta za parkovanie bez zaplatenia sa môže vyšplhať do dvoch tisíc," vysvetľuje Gimera.
Dodáva, že Mestská polícia plánuje v prvom polroku 2007 vymeniť 14 starých parkovacích automatov po dobe životnosti za nové, pričom jeden stojí cca 180-tisíc. Súvisí to aj s chystaným prechodom Slovenska na euro v roku 2009.
"Plánujeme zrealizovať rampový systém aj na parkovisku na Festivalom námestí pri benzínke Slovnaftu. Ak si vodiči myslia, že sa len presunú na ďalšie parkoviská na druhej strane, mýlia sa. Aj tam budeme parkovanie riešiť tak, aby tam nestáli bez platenia," dodáva Gimera nie práve najoptimistickejšie vízie polície pre košických motoristov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári