kostola smerom na Lunik IX, ktorú chcú dať uzavrieť a povoliť vjazd len ľuďom, ktorí tam bývajú.
"Petíciu podpísalo 90 percent tam bývajúcich občanov. Domy stoja bezprostredne pri ceste, na jednej strane chýba asi na 200-metrovom úseku chodník a premávka sa tam z roka na rok stupňuje. Je tam síce zákaz prejazdu nákladných áut a obmedzená rýchlosť na 40 km/h, ale to nikto nerešpektuje. Nevidíme dôvod na to, aby táto časť obce pripomínala 'autostrádu' a ohrozovala našu bezpečnosť. Nedá sa vycúvať z dvora, otvoriť okno kvôli prachu a so slušným bývaním to nemá nič spoločné," vysvetlila situáciu organizátorka podpisovej akcie Iveta Baniková a dodala: "Do obce sú dva iné príjazdy, takže bez tohto sa vodiči zaobídu. Dá sa obísť najmä po štvorprúdovej ceste cez Sídlisko KVP, ktorá bola vybudovaná práve na tieto účely. Policajné kontroly dodržiavania rýchlosti nás neuspokoja."
Občania nesúhlasia ani s inštaláciou retardérov.
V utorok prevzal starosta Ján Gabštúr ich petíciu. Keďže je to mestská komunikácia, po ktorej premáva mestská hromadná doprava, zaoberať sa tým musí aj mesto a dopravný inšpektorát.
"Na najbližšom zastupiteľstve na budúci týždeň sa tým budeme zaoberať. Vypíšeme referendum, aby sa k tomu vyjadrili všetci Myslavčania. Výhrady boli aj kvôli zastávkam MHD, otrasy totiž spôsobujú ľuďom praskliny na domoch. Uzatvoriť cestu a dovoliť vjazd len obyvateľom tejto ulice nie je riešenie. Chápem, že chcú mať ticho, ale v Myslave sú aj úseky, kde je to omnoho horšie. Prikázať nemôžeme obyvateľom Maše, aby do práce nešli po Myslavskej ceste, ale cez KVP," vyjadril svoj názor starosta J. Gabštúr.
Správca komunikácií je kompetentný vyjadriť sa k tomuto problému, ale zatiaľ mu nikto nepredložil žiadnu požiadavku na zmenu či sťažnosť.
"Keď to dostaneme, budeme to určite riešiť. V tomto úseku je rýchlosť už teraz obmedzená na 40 km/h a zakázaný prejazd nákladných motorových vozidiel. Iné obmedzenia neprichádzajú do úvahy. Na mestských komunikáciách nie je možné zakázať prejazd osobných motorových vozidiel," uviedol poverený hlavný inšpektor Správy komunikácií Košice Ing. Štefan Krigovský.
Autor: pod
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári