lokalite Čermeľ, kde na niektorých miestach platí najvyšší stupeň ochrany. Pokutu ešte neplatil nikto. Obvodný úrad životného prostredia v Košiciach totiž kvôli tomu ešte neriešil žiadny priestupok.
Vedúca odboru prírody a krajiny Mária Krallová hovorí, že k tomu nedostali žiadny podnet. "Podľa mestskej polície jazdia tieto vozidlá prírodnou rezerváciou takou rýchlosťou, že sa ich nedarí zastaviť. Nie je ich možné ani identifikovať podľa evidenčných čísel, lebo pred vstupom na toto územie ich demontujú," povedala.
Pracovníci obvodného úradu sa kvôli terénnym jazdcom niekoľkokrát stretli s mestskou políciou aj s riaditeľom pohotovostnej motorizovanej jednotky košickej krajskej polície. Krallová tvrdí, že spoločne dohodli postup, ako motorkárov z chránených území dostať. "Samozrejme ho nebudeme zverejňovať," povedala.
Podľa nej by pomohlo, keby organizácie motocyklistov oslovili mesto a to by vyčlenilo pozemky, na ktorých by sa zriadil upravený zokuhovaný terén. Motokrosové oddiely združené v Slovenskej motocyklovej federácií, ktoré pôsobia v okolí Košíc, však odmietajú, že by ich členovia jazdili tam, kde je to zakázané. "Robia to čierni, nelicencovaní jazdci. Často máme kvôli nim problémy. My máme svoje vlastné okruhy, ktoré si upravujeme alebo si trať prenajímame," povedal Ondrej Štofka z motokrosového oddielu Družstevná pri Hornáde.
Autor: rok
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári