V Košiciach bola Júlia Németh, aby radila a dodávala energiu aj cez živú potravu
Klíčky svojou životnou silou pomáhajú liečiť telo a prebúdzať dušu
V miestnosti, v ktorej sa čaká na vstup, sa ozýva hlasné šu-šu-šu. Keď však od liečiteľky vyjde prvá klientka, všetko stíchne. "Bolo to úžasné," hovorí žena v strednom veku a neveriaco si siaha na hlavu. "Aj hlava ma prestala bolieť," krúti ňou na všetky strany a potom polohlasom vykladá, ako to prežívala. O svojom probléme sa nezveruje, ale vraj ich má viac a v závere reči upadá do tichého nadšenia. V očiach čakajúcich ľudí sa zračí nádej a očakávanie...
Júliu Németh Attiláné "priniesla" do Košíc Gyöngyike Petrík, ktorá s ňou úzko spolupracuje. Pani Júlia žije v Maďarskom Kecskeméte. Vedie podnik, v ktorom sa vo veľkom pestujú klíčky, ktoré podľa objednávky dodávajú do špeciálnych obchodov, ale aj priamo do reštaurácií či pizzérií. Všetko pestované bez chémie, na "jej" bioprodukty sa dá spoľahnúť. Pani Júlia každý deň skonzumuje desať až pätnásť škatúľ klíčkov a v priebehu týždňa si niekoľkokrát dožičí aj dva-tri deci vylisovanej šťavy zo špaldovej trávy. Liečiteľské schopnosti v sebe objavila ešte v detskom veku, mala sotva osem rokov. Postupne sa rozvíjalo jej poznanie, aj vnímanie.
Silná koncentrácia
Táto žena plná pokory, ktorá z nej vyžaruje, má právo na to, aby velebila silu klíčkov, ktoré vyrastajú z rôznych semienok. Pozná ich účinky z vlastnej skúsenosti, ale užívajú ich aj iní ľudia, dokonca ako liečebný prostriedok. V jedinom klíčku je totiž oveľa väčšia koncentrácia účinných látok, ako vo vyvinutej rastline. Jednoduché porovnanie: malý klíčik cibule obsahuje viac účinných látok, ako celá cibuľa.
Každý z nás prichádza na svet s istou dávkou životnej energie, z ktorej neustále berieme. Je na nás, ako s ňou hospodárime či ju zbytočne vyčerpávame (spôsobov sa nájde viac ako dosť), alebo si životnú silu chránime a primerane ju dopĺňame. Napríklad aj nefalšovaným priateľstvom, vnímaním krásy v každom dni, univerzálneou láskou, ak sme si ju dokázali vypestovať. Aj klíčky majú svoju životnú silu, ktorú naše telo dokáže vstrebať okamžite, len čo sa dostanú do zažívacieho traktu.
Možno začnú rásť aj vlasy
O chvíľu som už vo vnútri, kde pani Júlia lieči a v spolupráci s Gyöngyike radí. S dovolením klientov počúvam krátke životné príbehy s koncentráciou na problém, s ktorým sem prišli. Je tu pani Angela, už pár rokov si na hlavu nasadzuje parochňu. Nevedno prečo, ale vypadali jej vlasy. Chodila po doktoroch, ale výsledkov sa nedopátrala žiadnych. Nakoniec ju to prestalo baviť, veď inak nemá problémy. Chumáčiky tenkých vláskov rastú na holej hlave iba tu i tam. Má z toho komplexy, ťažko sa s tým vyrovnáva. Ani nedokáže vysvetliť, čo všetko by bola schopná urobiť, len aby zase mohla siahnuť do svojej vlastnej hrivy, aj keď by už nemusela byť taká hustá, ako ju mala predtým.
"Nič vám nesľubujem, ale urobím, čo sa dá," pozrie sa jej do očí pani Júlia. Rukami prechádza okolo jej tela, viečka má privreté k vôli lepšej koncentrácii. Na chvíľu sa pristavia, potom ruky akoby samé putovali ďalej. "Tu je problém," povie nahlas pani Júlia a ruky sa jej opäť zastavia. Teraz priloží prsty na hornú časť hrudného koša a chvíľu ich tam podrží. "Naordinuje" aké klíčky bude konzumovať, koľko a ako dlho. Pani Angela odchádza s nádejou, aj keď sa jej pol rok spojený s prežúvaním veľkých dávok živých rastlín vidí pridlhý.
Na liečenie aj omladenie
"Ak napríklad každý deň v priebehu jedného roka budeme piť deciliter šťavy z klíčkov, náš organizmus sa tak regeneruje, akoby sme ho vrátili späť približne o dva roky. Zlepšia sa všetky telesné funkcie, jednoducho omladneme. Naše bunky sa budú tvoriť v inej kvalite," zdôrazňuje pani Júlia a teraz má na mysli aj preventívne účinky. A presne toto platí aj o šťave zo špaldovej trávy, aj keď práve ona ponúka aj iné zaujímavosti. Dokonale detoxikuje telo, čo trvá dva-tri mesiace, ale po tomto prečistení sa všetko v tele začne obnovovať. Ak vo vlasovej cibuľke už niet dostatok farbiva, vlas obelieva, šedivieme. Ak vydržíme každý deň počas siedmych rokov piť aspoň pol deci šťavy z pšeničnej trávy, vlasy prestanú belieť a opäť nadobudnú svoju pôvodnú farbu. Vytrvalosť väčšinou prináša úspechy.
"Mám také skúsenosti, že výborne pomáha pri popáleninách. Špaldovou šťavou natrieme postihnuté miesto niekoľkokrát, rýchlo sa zahojí a je menej bolestivé. Čerstvé rany, aj po perácii, sa potieraním šťavou zahoja o 70 percent rýchleušie. Dá sa dokonca akvapkať do oka, pri zápale spojiviek to bude trocha štípať, ale nádherne vyčistí oko. Ak sme prechladnutí, šťavu treba nakvapkať do obidvoch nosných dierok, uvoľní hlieny a spriechodní nos. Šťavou si môžeme potrieť tvár, niet lepšej prírodnej masky. Len ju nesmieme nechať dlhšie ako hodinu, treba ju zmyť, aby sa chlorofyl nevstrebal do pokožky tak, že až ozelenie."
Takéto rady určené na všeobecné využitie môžu byť všestranne platné, ale sila pani Júlie je v jej osobitnom prístupe ku každému človeku. Vníma jeho potreby a vie poradiť. Dokáže to dokonca aj bez osobného stretnutia, stačí jej dátum narodenia a intenzívna myšlienka cez iného človeka. Najčastejšie to býva prostredníctvom Gyöngyike, s ktorou je v častom kontakte.
Sme súčasťou kolobehu prírody, rovnako ako semienka rastlín. Klíčky nám pomáhajú liečiť telo a prebúdzať dušu. Či už sú zo semien lucerny, ďateliny, žeruchy, rukoly, horčice, cibule, či iných semienok, vždy prinesú to, čo priniesť majú. Ani veľká misa šalátu nenahradí päť deka klíčkov denne.
Duch budúceho dieťaťa neustále krúži v nehmotnom svete
Prečo sa niektorým rodičom narodí génius?
Už to v živote tak býva, že jednoduchým rodičom, často bez vzdelania, pribudne do rodiny dieťa s veľkou dávkou talentu a s vysokými ambíciami, ktoré neskôr dokáže aj naplniť. A často to býva aj tak, že v rodine vysoko postavených a vzdelaných ľudí, neraz aj duchovne zrelých, sa narodí dieťa, ktoré akoby nič nedokázalo načerpať z ich príkladu, stáva sa odpadlíkom, lebo ho život nebaví a hľadá úniky. Prečo je to tak? Vari nefungujú rodičovské gény? Alebo čosi zlyhalo vo výchove?
Mali by sme prijať myšlienku, že kým je duch budúceho dieťaťa "tam hore", nevnímame ho, nevieme o ňom, ale ono neustále krúži v nehmotnom svete a keď prichádza jeho čas, hľadá tých najvhodnejších rodičov. Pohľad "zhora" je celkom iný, ako ten náš, pozemský, kde sa priority posúvajú väčšinou do hmotnej oblasti. Duch budúceho dieťaťa čaká a vstupuje tam, kde ho to pritiahne podľa jeho vývojového stupňa a zrelosti. A potom už záleží na mnohých okolnostiach, ako si v živote poradí. Koho stretne, aby mu na jeho ceste pomohol a či bude schopný aj cestou omylov rozlíšiť dobré od zlého a napĺňať svoje poslanie. Rodičia, ku ktorým duch dieťaťa prišiel, by mali byť jeho pomocníkmi, sám si ich vybral, aj keď dopredu vedel, že ho budú čakať ťažkosti. Práve tie potreboval na to, aby sa zocelil a dozrel.
Vyšší princíp hovorí, že každý človek má svoju hodnotu, nech je akýkoľvek. Vďaka slobodnej vôli môže pokročiť, ale aj klesnúť, ak nechce ísť ďalej, nechce rásť. Ešte sa potrebuje dopracovať k poznaniu, čo je najdôležitejšie aj v pozemskom bytí. Učme sa prijímať ľudí takých, akí sú. Ba chcime ešte viac - majme ich radi. Veď všetci máme právo na vývoj, nech už sme momentálne na ktoromkoľvek stupni.
Anežka uchováva veľa tajností, ale vie aj pomôcť a povzbudiť
Dnes by sme mali zablahoželať všetkým ženám, ktoré sú nositeľkami mena Anežka. Ich osobné číslo je sedmička, čo symbolizuje tajomnosť. Žena Anežka nosí v sebe veľa tajných, skrytých myšlienok a plánov, o ktorých sa jej okolie dozvedá až postupne. Dokáže sa vcítiť do starostí iných, v prípade potreby vie pomôcť aj povzbudiť. Určite ju nemôžeme obviniť z nedbalosti či ignorantstva. Anežky bývajú šarmantné, sršia vtipom, ale chýba im vytrvalosť. Prejavuje sa to nielen v práci, ale aj v citoch, takže niekedy pôsobia náladovo a rozhárane. Anežky majú problém zamerať sa na jeden cieľ, lebo všetko chcú stihnúť hneď a zaujíma ich množstvo vecí.
Pre ženu s týmto menom je dobre, ak sa skoro vydá, aj deti ak má čím skôr, materstvo by malo byť prvoradé, až potom by mala prísť kariéra. Ak si usporiada myšlienky (pričom môžu pomôcť špeciálne koncentračné cvičenia) a určí si priority, bude sa jej viac dariť. Meno Anežka sa najlepšie spája s týmito znameniami: Váhy, Blíženci, Strelec a Lev. Najvhodnejšia farba je pre ne zelená.
Hľadanie vlastného JA a zmierenie sa s ním
Dve slová zo sanskritu, ktoré sú súčasou jogy - Jamy a Nijamy je ťažké preložiť tak, aby plne vyjadrovali obsah. Obyčajne sa im hovorí, že to sú pravidlá morálneho správania sa, ale je to oveľa hlbšie. Majú nás naučiť, ako riadiť jemné vnútorné procesy ovládania psychického obsahu našej vnútornej existencie. Človek môže postúpiť na svojej duchovnej ceste iba vtedy, ak sa ponorí do hĺbky vlastnej duše a denno-denne sa bude usilovať o vlastné zdokonaľovanie sa. Hovorí sa: "Skôr, ako začneš poukazovať na chyby iných, pozametaj pred vlastným prahom." Prah sa nám zdá čistý, ale keď sa pustíme do zametania, zrazu zistíme, koľko skrýva špiny.
Satja je druhý príkaz ako súčasť Jamy. Znamená to, že vždy treba hovoriť pravdu. Ibaže v človeku jestvuje aj čosi, čomu hovoríme "nevedomá myseľ". Práve teraz, keď čítame tieto riadky, náš mozok používa približne desať percent svojej kapacity. Deväť desatín je ponorených niekde pod povrchom. Kto z nás môže tvrdiť, že pozná obsah tejto ponorenej časti svojej mysle? Sme si istí, že vždy hovoríme pravdu? Nie je to občas iba naša chcená fikcia? Satja je čosi hlbšie je to vnútorná duchovná pravda, ktorá je spojená s pravdou nášho "ja". Naozaj treba, aby sme hľadali vo svojom vnútri, zašli až do tajných zákutí a priznali si chyby, ktoré sú v nás. Satja je hľadanie vlastného "ja" a zmierenie sa s ním.
Čerstvá šťava petržlenu regeneruje pokožku
Pomaly to vyzerá tak, že petržlen, voľakedy neodmysliteľná súčasť našej kuchyne, budeme používať iba ako liečivku. Aj v obchodoch sa často stretneme s tým, že pastrnák je v ponuke ako petržlen, lebo rozdiely sú navonok len nepatrné a nie každý ho vie rozoznať. Petržlen je však oveľa bohatší na vitamín C, obsahuje železo, vápnik, horčík a ďalšie dôležité komponenty. Na to, aby sme zregenerovali pokožku, stačí ak ju budeme nepretržite sedem dní natierať čerstvou petržlenovou šťavou pričom môže byť aj z vňate. Odvar z petržlenových semien uvoľňuje hladké svalstvo v celom tele a zmierňuje bolesti hlavy, pričom pôsobí aj na podráždený žlčník. Žuvaním čerstvej petržlenovej vňate nielenže zásobíme telo vitamínom C, ale ak sme predtým jedli cibuľu či cesnak, po zápachu v ústach nezostanú ani stopy.
Stranu pripravila: Lea Gallová
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári