Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Myšlienka je najsilnejšia energia. Môže pomôcť i uškodiťAnjeli budú nad nami držať ochrannú rukuVšetko na tomto svete podlieha vývoju v cykloch a

Myšlienka je najsilnejšia energia. Môže pomôcť i uškodiť

Anjeli budú nad nami držať ochrannú ruku

Všetko na tomto svete podlieha vývoju v cykloch a tieto cykly možno merať číslami. Je ťažké predstaviť si svet bez čísel, ktoré hrajú v každodennom živote dôležitú úlohu, ale len málo ľudí si uvedomuje, že čísla nevyjadrujú len kvantitu, ale aj kvalitu. Kvalita čísel alebo skupiny čísel v dátume narodenia vytvára neviditeľnú silu či vibrácie, podobnú neviditeľnému elektrickému náboju. Vlastné vibrácie nemôžeme vidieť, ale môžeme sledovať ich prejavy. Každé číslo má teda svoju vibráciu. Akú má sedmička, ktorá nás čaká v roku 2007? Na to sme sa opýtali košickej numerologičky pani Kláry Zvolánekovej, o ktorej je známe, že sa zaoberá duchovnou numerológiou.

Skryť Vypnúť reklamu

- Duchovná numerológia neexistuje. Pred desiatkami rokov som dostala od jednej ruskej liečiteľky dar - zasvätila ma do numerológie, ktorá sa líši od klasickej. Okrem čísel mám možnosť spoznávať aj karmu druhého človeka, dokážem odhaliť, či robí niečo zlé alebo dobré na svojej ceste životom. Podľa oči, rúk, postavy i podľa čísel viem, aké je jeho poznanie. Človek dostal do vienka myslenie a poznanie a na základe týchto darov môže zmeniť planétu Zem, systém na tejto planéte, možno aj k dobru. Do roku 2000 prešlo celé tisícročie, keď sa už nepracuje s vynálezmi, s egom. Od roku 2000 sa pracuje s energiami na inej báze, poznanie sa dostalo na vyššiu úroveň. Človek už nepotrebuje niečo hľadať, ale na tom poznaní ďalej budovať, to znamená, akoby sa mu otváralo tretie oko.

Skryť Vypnúť reklamu

Aký teda bude rok 2007, ktorý má na konci sedmičku, a to je vraj v numerológii šťastné číslo?

- Naša planéta je živý tvor, podlieha fyzikálnym, prírodným i vesmírnym zákonom, človek ako súčasť tejto planéty ju môže zmeniť, musí však zmeniť svoje myslenie. Číslo sedem to je program, ak človek má program, že sedmička je šťastné číslo a má takto sedmičku zafixovanú v podvedomí, tak mu to v živote pomôže. Čísla sú výplodom človeka, nemajú s planétou nič spoločné, ale pomáhajú človeku otvoriť oči a vidieť. V budúcom roku dostane ľudstvo ťažké skúšky, vlastne to už trvá takmer dva roky - prichádzajú choroby, nešťastia, tragédie, ako človek na to zareaguje, to už záleží len od neho. Človek sa mení, mení sa jeho poznanie. A niekedy práve nešťastie zmení človeka. Spomeňme si len na speváka Ráža ako sa zmenilo jeho myslenie po ťažkej havárii. Myšlienka je najsilnejšia energia, ktorá môže človeku pomôcť, ale aj uškodiť. A či je sedmička dobré alebo zlé číslo? Neexistuje dobré ani zlé číslo, záleží od človeka, ako ho bude vnímať, ale v budúcom roku anjeli budú držať nad nami ochrannú ruku.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako to je s deťmi, ktoré sa po roku 2000 rodia múdrejšie, vnímavejšie, ako generácie predtým?

- Ľudstvo za posledných 1000 rokov prešlo vyšším poznaním, duše, ktoré sa rodia na našu planétu, prichádzajú z vyšších sfér. Sú múdrejšie, ale akoby len jedným smerom, ako kedysi v Atlantíde, teda orientované viac technicky. Netreba to však zovšeobecňovať, pretože na tento svet prichádzajú aj menej vyspelé duše, kvôli dualite musia prísť. V roku 3000 sa bude pracovať už s kozmickou energiou, bude sa prechádzať na iné planéty. Učebná látka, ktorú sa človek učil uplynulých 1000 rokov, už nestačí, poznanie je vyššie. Človek využíva svoje myslenie pre seba, pre rodinu, pre planétu. Všetko sa bude diať na úrovni energií, intuície. Tú sme mali vždy, ale nevedeli sme ju používať. Celý budúci rok tu bude preto, aby sme sa tešili, aby sme celý rok prijali ako niečo krásne, ako Boží dar, aby sme to šťastie využili pre vlastný život, pre svoje zdravie, pre svoje najbližšie okolie. Ak človek pochopí, že sedmička mu pomôže, bude to pre neho dobré. A človek, ktorý žije a pracuje poctivo, čestne, to aj dostane, pretože stále platí - čo zasejeme, to zožneme.

Život nám denne prináša rôzne situácie, náhody. A vraj náhody v živote neexistujú...

- Každá náhoda je Božím darom, každá situácia, každé stretnutie s človekom, nie je náhodné. Človek sa nenarodí preto, aby bol chorý a nešťastný, ale zdravý a šťastný. To znamená, že každá situácia, každý človek je tu pre to, aby nám pomohol, aby nám to "niečo povedalo" a posunulo nás vyššie. Človek vysiela energiu, vibrácie, ak je v ňom zlo, škodí si sám sebe, svojej aure. Človek má šíriť okolo seba dobro a lásku. Ak bude naplnený láskou, akoby mu tisíc anjelov v podobe vibrácie lásky prichádzalo na pomoc. Ak budeme ku každému človeku, ale aj k zvieratám, rastlinám pristupovať s láskou, aj po smrti budeme žiť ako láska. Vibrácia lásky pokračuje v ľuďoch i vo zvieratách.

Podvedomie s nami komunikuje prostredníctvom symbolov

Intuícia vie, čo je pre nás najlepšie

Hlboko vo svojom podvedomí (v duši) poznáme odpovede na všetky otázky, ktoré sú dôležité pre náš život. Problém je však v tom, že podvedomie s nami nekomunikuje prostredníctvom slov, ale prostredníctvom symbolov, obrazov, pocitov a intuície. A to je reč, ktorej sme v našom pretechnizovanom svete už dávno prestali rozumieť. Nič však nie je stratené, pri troške úsilia si môžeme túto schopnosť obnoviť. Dokonca to je tá najlepšia vec, ktorú pre seba môžeme urobiť. A prečo bude dobre, keď sa opäť naučíme načúvať a rozumieť svojej intuícii? Predovšetkým nám to pomôže pri akomkoľvek dôležitom rozhodnutí. Intuícia totiž vždy vie, čo je pre nás najlepšie, vždy nám vie vybrať tú najlepšiu cestu. Na rozdiel od rozumu, vopred pozná dôsledky našich činov.

Čo teda máme urobiť pre to, aby sa intuícia opäť začala s nami "rozprávať" zrozumiteľným jazykom? Predovšetkým v ňu musíme veriť, prijať ju ako skutočnosť, že existuje. Spolupráca s ňou nám pomôže ľahšie kráčať životom, hoci nám ponúka riešenia, pre ktoré neexistuje nijaké logické vysvetlenie. Keď uveríme v intuíciu, začne fungovať oveľa lepšie. Okrem toho, by sme sa mali naučiť dokonale sa uvoľniť, pravidelne relaxovať alebo meditovať. A to preto, lebo stres môže intuíciu poriadne zablokovať a iba v hlbokom uvoľnení môžeme najlepšie nadviazať kontakt so svojím vnútorným JA.

Záhadný muž v bielom sa objavuje na rôznych miestach

Hovorí o láske, potom sa rozplynie

Už takmer 20 rokov sa na rôznych miestach sveta objavuje záhadný muž v bielom, ktorý sa potom rozplynie. Hovorí sa o druhom príchode Ježiša Krista a mnohí sú presvedčení, že to je práve on.

Keňa bola miestom, kde sa muž v bielom ukázal po prvýkrát. Mary Akatsová z Nairobi si otvorila skromný modlitebný dom. Po čase tam dochádzalo k spontánnym uzdraveniam. Dokonca, keď sa Mary vracala z modlitieb, začala ju sprevádzať zvláštna hviezda. Na jedno z takýchto stretnutí prišiel vysoký muž s bradou, ktorý sa objavil doslova odnikadiaľ. Mnohí videli nad jeho hlavou žiarivý kruh. Muž požiadal o dovolenie povedať pár slov. Hovoril jazykom swahili o láske. Povedal, že sa blíži čas vlády nebies. Keď ho viacerí z prítomných odprevadili, pred ich očami sa rozplynul. Stalo sa to v roku 1988.

Mnohí ľudia na Novom Zélande stretávali neobyčajného stopára, ktorý sa objavoval na cestách krajiny. Muž v bielom sa obyčajne pýtal šoférov, či vedia, že Kristus sa vracia. Po rozhovore zakaždým zmizol zo sedadla pri šoférovi napriek tomu, že autá uháňali veľkou rýchlosťou. Stávalo sa, že pracovníci jednej z miestnych benzínových staníc si za deň vypočuli viacero takýchto správ od šoférov, ktorí sa tam zastavili, aby sa schladili po tom, čo sa stalo. Desiatky podobných hlásení zozbierali aj pracovníci novozélandskej cestnej polície. K rovnakým situáciám dochádzalo aj na cestách v Austrálii. Muž v bielom zakaždým hovoril o druhom príchode Ježiša Krista, a potom sa rozplynul vo vzduchu.

K podobným úkazom však dochádza aj v Európe. V holandskom denníku Trouw uverejnili rozprávanie vodiča, ktorý zobral do auta stopára v bielom. Hovoril s ním o náboženstve. Vzápätí sa rozplynul. Vzrušený vodič o tom porozprával policajnej hliadke. Dozvedel sa, že je už ôsmou osobou, ktorá hovorí čosi podobné. Muž v bielom sa objavil aj v USA, konkrétne v okolí Dallasu, ale aj na Floride, kde dokonca muž v bielom pomáhal jednému manželskému páru vymeniť prasknutú pneumatiku, pričom im hovoril o láske, ktorú máme preukazovať nielen najbližším. Manželia sa predtým, ako zobrali stopára, v aute veľmi hádali. Nakoniec muž z auta zmizol, aj keď bezpečnostné pásy boli zapnuté. Podľa policajných záznamov bol to už štvrtý manželský pár, ktorému sa čosi podobné stalo...

Kapusta vylieči Kozorožcom reumatické bolesti

Astrológovia vedia, že Kozorožec ako nepriateľ je nebezpečnejší ako Škorpión. Z nezvládnutej pomstychtivosti môžu prameniť rôzne choroby, napríklad poruchy trávenia, krvného obehu. K častým chorobám Kozorožcov patria problémy s močovým mechúrom a reumatizmus, najmä zápal kolenných kĺbov.

Najvhodnejšími rastlinami, ktoré im dáva ich ochranca Saturn sú: baza čierna, brečtan, tymian, slez lesný, šalvia, sirôtka poľná, koriander, kostihoj, arnika, ale aj figy, kapusta, dubová kôra. Ak Kozorožec ochorie, mal by pamätať aj na minerály, najmä magnézium a vápnik. Preto by mal konzumovať najmä hydinu, celozrnnú ryžu, ryby, kapustu, cibuľu, papriku, pór, mak a piť odvar z konope. Pri tráviacich problémoch by mal piť tymianový čaj, pri reumatických bolestiach mu pomôže kapusta - prikladať si treba na boľavé miesto list bielej kapusty , ktorý prežehlíme žehličkou, pokropíme olivovým olejom a priložíme na boľavé miesto, ktoré zabalíme do frotírového uteráka.

Prasiatko predstavuje bohatstvo, lienka zdravie a podkova je známa ako talizman, symbol šťastia, sily a prosperity

Novoročné symboly štastia

Ľudia sa odjakživa pokúšajú ovplyvniť svoj osud aspoň o vlások a pomáhajú si rôznymi talizmanmi a amuletmi, ktoré majú človeka chrániť pred chudobou, prinášať mu štastie v láske, v hre a odvracať nešťastie. Takými sú kominárik, štvorlístok, prasiatko, lienka, mince, podkova.

KOMINÁRIK. Ak bol kedysi v dome upchaný komín, bola to hotová katastrofa. Všetci v dome mrzli a nebolo ani teplého jedla. Kominár bol naozajstným záchrancom v núdzi. Keď prišiel a vyčistil komín, bolo opäť v dome teplo a mohlo sa zasa variť. Kominár priniesol do domu štastie.

ŠTVORLÍSTOK. Väčšina ďateliny má len tri lístky. Štvorlístkové ďateliny sú také zriedkavé, že človek potrebuje obrovské štastie, aby vo voľnej prírode našiel čo len jeden štvorlístok. Podľa legendy, keď boli Adam a Eva vyhnaní z raja, vzala si Eva na pamiatku jeden štvorlístok. Kto nájde štvorlístok, drží v rukách kúsok raja.

PRASIATKO. Kanec bol u starých Germánov posvätným tvorom. Aj pre Grékov a Rimanov bolo prasa symbolom bohatstva a blahobytu, najmä kvôli veľkej plodnosti. Kto vlastnil prasatá, mal zabezpečenú obživu a netrpel hladom. Väčšinou mal aj dom a patril k privilegovaným ľuďom. A preto prasiatko predstavuje symbol bohatstva.

LIENKA. Medzi ľuďmi je uznávaná ako posol Matky Božej. Považuje sa aj za ochrankyňu detí, mnohé ju preto nosia na retiazke. Ak priletí k chorému človeku, je to dobré znamenie, že sa mu zdravie zlepší. Zabitie lienky prináša v živote smolu.

MINCE. Posvätené mince majú chrániť človeka pred bosorkami, tak ako kedysi posvätený zlatý peniaz priklincovaný na železnú bránu chránil celý príbytok. Pocestní ich nosia v taške pre šťastie. Mince sú symbolom bohatstva. Darované mince znamenajú hojnosť.

PODKOVA. Kôň bol oddávna považovaný za stelesnenie sily. Od čias, keď Gréci vynašli podkúvanie koní, bola podkova pre všetky národy, ktoré využívali koňa na prácu a cestovanie, známa ako talizman, symbol šťastia, sily a prosperity. Podkova pre šťastie by mala visieť na stene, najlepšie nad dvermi.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 3. Crème de la crème po slovensky
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 8. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 1. Crème de la crème po slovensky
 2. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 4. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 5. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
 8. Arónia: Spoznajte jej zázračné účinky na zdravie, chutné recepty
 9. Po Slovensku na motorke
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 25 443
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 13 772
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 13 014
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 11 194
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 10 986
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 7 621
 7. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 842
 8. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 6 757
 9. Po Slovensku na motorke 5 460
 10. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 4 903
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Marian Kočner na Najvyššom súde.

Otázku viny Kočnera a Zsuzsovej opäť posúdi pôvodný senát.


8 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Maďari zakázali propagovanie homosexuality.


a 2 ďalší 7 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop