Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Bývalá česká Miss a modelka Diana Kobzanová chápe, ak jej niekto nechce uveriť, že je hanblivá

Nechce, aby jej bolo na zvracanie, keď sa na seba pozrie v zrkadle Dátum narodenia: 24. marca 1982Znamenie: BaranMiesto narodenia: Nemecko

Nechce, aby jej bolo na zvracanie, keď sa na seba pozrie v zrkadle

Dátum narodenia: 24. marca 1982

Znamenie: Baran

Miesto narodenia: Nemecko

Rodinný stav: slobodná

Relax: šport

Modelke Diane Kobzanovej sa rozhodne podarilo zaradiať sa medzi tie české víťazky súťaže Miss, na ktoré sa nezabúda. Veď o svoju korunku prišla, lebo sa jej šteklivé fotografie objavili v pánskom časopise Leo. Bulvár si na nej už neraz zgustol, no Diana si z toho ťažkú hlavu nerobí... Porozprávali sme sa s ňou na prehliadke modelov návrhárky Jany Bergovej v košickom Tempus Clube.

Skryť Vypnúť reklamu

"Nestáva sa mi často, aby som cestovala na prehliadku na Slovensko, no a do Košíc - to už vôbec nie. Je síce pravda, že ísť autom na druhý koniec bývalej republiky nie je žiadna sranda, ale celkom sa mi to podarilo prežiť... Hehe. Teraz mám obdobie, kedy je práce veľmi veľa, takže sa dá povedať, že žijem na káve. Celkom by mi bodlo dať si po namáhavej ceste a pred prehliadkou ´panáka´. Ale hneď cestujem späť a budem aj šoférovať, takže by to nešlo... Bude musieť stačiť káva..."

V Košiciach sa na prehliadke modelov J. Bergovej zišli na móle tri české missky. "Takáto situácia nenastáva často. Málokedy sa totiž koná prehliadka, na ktorej si návrhár môže dovoliť niekoľko missiek naraz - nakoniec aj úplne postačí, ak staví iba na jednu známu tvár... Som rada, že to takto vyšlo, lebo napríklad s Katkou Stočesovou sme veľké kamarátky a rozumieme si - celú cestu do Košíc sme spolu preklábosili."

Skryť Vypnúť reklamu

No nie chlapi sú tá večná téma, ktorú spolu cestou na Slovensko preberali. "My sa bavíme o práci. Myslím, že na Slovensku je to rovnaké v tom, že missiek a modeliek je veľa a práce málo. Človek sa musí poriadne obracať a z roka na rok je to zložitejšie. Nie je to žiadna sranda, udržať si vysoké honoráre, na aké som zvyknutá. Takže sme s Katkou rozoberali práve toto, debatili o tom, či sa nám darí mať dobré ponuky, ktorí klienti sa ako správajú, pre koho sa dobre pracuje a podobne. Rozhodne sa nebavíme o chlapoch - sú aj dôležitejšie témy, nie?"

Skúša to i v médiách

D. Kobzanová sa českej verejnosti dostala do povedomia nie len ako víťazka Miss z roku 2001, či svojimi "aférami" okolo nahotinkových fotiek. Diváci ju poznajú aj ako moderátorku Noci VyVolených v reality show televízie Prima. "Dostala som ďalšiu zaujímavú ponuku na jeden program, uvidíme, čo z toho bude. Lenže televízna robota je v tomto veľmi nestála - ľudia sa menia, niekto prichádza, iný odchádza a nik si nemôže byť istý svojou pozíciou. Ozvali sa mi aj z jedného rádia, kde mi ponúkli zaujímavú robotu. Musím zaklopať na drevo, že o prácu nemám núdzu."

Skryť Vypnúť reklamu

Prvý impulz skúsiť to v médiách dostala, keď odmoderovala súťaž Miss Eurosport. "Myslím, že mi to celkom vyšlo a asi štyri mesiace na to sa mi ozvali, že sa bude robiť druhá séria VyVolených. Vraj som správna ´držka´ a či neprídem na konkurz moderátorky do relácie Noc VyVolených. Ja si myslím, že každá hodená rukavica sa má zo zeme dvihnúť, šla som na konkurz. Vyzeralo to asi tak, že som polhodinu v štúdiu mlela hlúpsti ako taký blázon. Bola som dosť vyvedená z miery, lebo dovtedy som netušila, ako televízne štúdio funguje. Len mi zrazu do ucha strčili slúchatko, do ktorého mi režiér vravel pokyny. Ja som sa musela rozprávať s hosťom a tváriť sa tak, aby na mne nebolo poznať, že mi ktosi čosi hovorí do ucha a k tomu všetkému sa zariadiť podľa jeho pokynov... Keď sme skončili, bola som načislo popletená a vravela som si - to je v háji, pokazila som to... Lenže o týždeň sa mi ozvali, že som bola najlepšia."

Po konkurze však nemala všetko vyhraté. Dôležité bolo v Noci VyVolených zotrvať... "Vedela som, že to nebude jednoduché - v prvej sérii to vzdala iná modelka - Iva Koubelková. Ja viem, že v mojom prípade nesedí povedať, že som sa trochu ostýchala toho, že budem musieť moderovať šteklivý program. Chápem, ak mi niekto nechce uveriť, že som hanblivá, keďže som narobila pár zvláštnych vecí... Lenže je iné nafotiť nahaté fotky a je iné v priamom prenose s ľuďmi hovoriť o sexe! Ja chápem, že keď sa tí ľudia prihlásili do reality show, tak musia rátať s tým, že sa ich ľudia budú pýtať na všetko. Ale sú veci, ktoré bežne nepoviete ani svojej najlepšej kamarátke, a zrazu sa s nimi máte podeliť s miliónmi ľudí?"

V Noci VyVolených si potom Diana musela poradiť s kadejakými situáciami... "Raz nám volal jeden pán a vykľul sa z neho doslova úchyl. Vtedy z Vily vypadla Karin, on zavolal akože s otázkou a začal jej hovoriť, čo všetko by jej strčil do pusy... Vtedy som sa naštvala a povedala som - vážený pane, je evidentné, že vám chýba pohyb, tak zložte telefón a choďte sa prebehnúť okolo baráku... Nato mi mnohí ľudia povedali, že som sa mala viac zachovať ako dáma... No prepáčte, prečo by som ja mala byť dámou, keď on je úchyl? Ja sa nenechám len tak vytočiť - možno to robí aj ten môj arogantný výraz v ksichte, no ja sa nikomu nedám..."

S novinármi vychádza dobre

Mnohé modelky či missky sa už podobne ako Diana pokúšali - rovnako ako v Čechách tak aj na Slovensku - preraziť v médiách... "Prácu v televízii nechcem brať ako zadné vrátka, až skončím s modeligom. Bolo tu už veľa takýchto slečien, ktoré sa o to pokúšali a nedopadli dobre. Ja by som veľmi nerada rozšírila rady tých modeliek, ktoré si na obrazovke narobili iba hanbu, pretože sa pustili do niečoho, čo nezvládli... Už dlhšiu dobu pracujem pre súťaž Miss Eurosport, starám sa o mediálnu stránku súťaže, o komunikáciu s novinármi a podobne. Za tých šesť rokov, čo ma systematicky novinári prepierajú vo všetkých médiách, ich už hádam všetkých poznám a s mnohými mám veľmi korektné vzťahy. Rozhodne sa teda chcem venovať tejto práci - nie som totiž typ, ktorý by za každú cenu chcel byť videný v televízii."

Dnes už je D. Kobzanovej v podstate jedno, keď sa do nej oprie bulvár. Spočiatku z toho mala v hlave veľký zmätok. "Neviete si predstaviť, ako to je - byť v koži neznámeho dievčaťa, o ktoré sa zrazu začnú ľudia zaujímať. Bola som obyčajné dievča a zrazu boli ľudia zvedaví, ako som sa učila na základnej škole a či ma bili rodičia, keď som neposlúchala a kde a s kým som mala prvý sex. Bolo mi to veľmi nepríjemné - veď to je predsa len a len moje súkromie, nie? Ako by sa to páčilo vám, keby si všetci mysleli, že majú právo o vás vedieť všetko? Postupom času si človek však zvykne na hocičo. Ak sa mu popri tom podarí ostať pri zmysloch, tak sa snaží nájsť si cestu, ako dať novinárom, čo chcú a zároveň sa im úplne neotvoriť. Proste aby vlk dostal nažrať, aj koza ostala celá..."

Diana sa snaží udržať si aj s bulvárnymi novinármi korektné vzťahy. "Čo si budeme čo nahovárať - ak by sa o mne nepísalo - ako keby som neexistovala. Keby o mne ľudia nevedeli, ťažko si viem predstaviť, že by ma povolanie modelky uživilo. Niekedy je to dosť nepríjemné, keď sa ktosi rozhodne hrabať v mojom súkromí. Ale nedá sa nič robiť - je to súčasť mojej práce..."

Hovorí sa, že pekné ženy to majú v živote ľahšie, o to skôr, ak sú blondínky... "Ja samú seba nepovažujem za "hezkú holku", skôr si myslím, že som zaujímavá. Ja som nikdy nebola za dámu, ktorá chodí na večierky v sandálikoch s vysokými opätkami, oslnivým úsmevom a vystrčenou bradou. Vždy som bola skôr taký ´rošťák´ - už ako dieťa, no všetci v rodine dúfali, že sa to zmení, keď budem staršia. Teraz už mám 25 rokov a stihla som toho prežiť dosť. V mnohých veciach som rovnaká - často si myslím, že som sa skôr mala narodiť ako chlapec. Rozhodne nepatrím medzi modelky ako Andrea Verešová, ktorá je vždy a na každého milá a usmievavá - to skôr chlapom imponuje. Ja taká neviem byť a ani nechcem..."

Modelkou od trinástich

Modelingu sa Diana venuje od svojich 13 rokov. "Dá sa povedať, že ma to poriadne vycvičilo - keďže doma sme nemali nikdy veľa peňazí, bola som zvyknutá starať sa sama o seba a nikdy som nič nedostala zadarmo. To viete, že sa človek rýchlejšie oťuká, keď v šestnástich skončí sám v Barcelone a ukradnú mu všetky peniaze a doklady... Žila som iba na chlebe s maslom a chodila na kastingy po celej Barcelone pešo, lebo som nemala na dopravu. To ma tak vycvičilo, že som hneď dostala iný pohľad na svet."

Keďže bola od šestnástich odkázaná len na to, ako si sama poradí, dospela rýchlejšie... "Ak by som to vzala za zlý koniec, je možné, že by som sa - ako sa vraví - zvlčila. Neviem, či je to výchovou alebo génami, ale nikdy som nemala prblémy s drogami alebo podobne. Mám v sebe morálnu záklopku, ktorá mi vraví - Diana, toto si ešte môžeš dovoliť urobiť, ale toto by už bol poriadny ´prúser´..."

Rodičia sa však samozrejme o svoju dcéru báli, o to viac, že Diana je jedináčikom. "Z Barcelony som im poslala pár fotiek a napísala som im, že sa mám dobre, aby sa nebáli, že ma ktosi predal do Turecka do bordelu... Vyrastala som na vidieku, nikdy som nemala veľa kamarátov - bola som taký samorast a aj preto mi vyhovovalo starať sa sama o seba. Nikdy mi nerobilo problémy funovať sama o sebe... Je mi jedno, kam idem pracovať. Kúpim si tam mapu mesta, zistím, koľko stojí lístok na metro, koľko si môžem dovoliť utratiť za jedlo a či si môžem nakúpiť aj nejaké oblečenie. Potom už iba chodím po kastingoch a robím si svoju prácu."

Aj keď to znie jednoducho a možno trochu idylicky, predsa len existuje mesto, v ktorom práca modelky rozhodne nie je ružová... "V Paríži som bola doslova nešťastná. Či chceme či nechceme - dievčatá z východného bloku Európy sú považované aj v modelingu za ľahkú pracovnú silu a to slovo ´ľahká´ myslím aj v tom inom zmysle... Často mali zákazníci pocit, že sme ochotné urobiť čokoľvek, len aby sme dostali prácu v Paríži... Veď aj mne sa mnohí chlapi ponúkali, že ak budem ´milá a priateľská´, tak mi pomôžu urobiť skvelú kariéru. Lenže ja radšej budem chodiť na prehliadky do Košíc, ako keby som mala byť hviezdou Paríža za tú cenu, aby mi bolo na zvracanie, keď sa na seba pozriem v zrkadle. To rozhodne nechcem. Neurobila som nič, za čo by som sa musela hanbiť. Ani za tie fotky v časopise Leo sa nehanbím - nerobila som ich predsa do rodinného albumu!" Za tie jej síce prezident českej súťaže miss Miloslav Zapletal odobral korunku kráľovnej krásy, no ona si ju vysúdila späť...

Súčasným partnerom D. Kobzanovej je futbalista Martin Jiránek. Niekoľko krát sa rozišli i "zišli" a mnohí jej nevedia odpustiť, že keď sa prvý krát dali do hromady, manželka M. Jiránka čakala dieťa... "S novinármi už o tom nehovorím - už sa popísalo toho dosť. Ja viem, že v bulvári by boli najradšej, keby sme im hlásili, kam ideme na nákupy a čo sme mali na raňajky. Lenže môj partner je mimo showbiznisu a musí sa vyrovnávať s tým, že žije s Dianou Kobzanovou, ktorá je šťavnatým sústom pre bulvár. Preto je v našom vzťahu dôležitá tolerancia a cez médiá to riešiť rozhodne netúžim, lebo nemám potrebu deliť sa s našimi prolémami s celým národom," dodala s úsmevom.

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 7. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov
 8. Od zmesi plynov po sofistikovanú kvapalinu
 9. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát
 10. Tipy a triky na spracovanie letného ovocia
 1. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 2. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 5. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 6. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 8. Prešovský McDonald’s podržal zamestnancov počas pandémie
 9. Hrajte futbal ako Valábik! Lopty rozdáva po celom Slovensku
 10. Medzi zateplením minerálnou vlnou a PUR penou sú veľké rozdiely
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 10 939
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 9 761
 3. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 810
 4. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 8 774
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 8 475
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 8 230
 7. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 8 015
 8. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 873
 9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 220
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 438
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na oblečenie do mrazov aj pod mínus 50 stupňov Celzia využívajú miestni sobie výrobky.

Rozhovor o najchladnejších miestach sveta.


11. jún
Summit už tradične sprevádzali protesty.

Biden chce byť tvrdší k Číne, Európa je opatrnejšia.


3 h

Voľby by vyhral Hlas.


8 h

Máj bol mesiac, keď viac ako pandémiu bolo vidno všetky ostatné veci. A konečne vieme, ako to tu vlastne vyzerá.


Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop