upratovanie, k prvému veľkému požiaru ich zavolali ešte v sobotu. Ráno o 6,23 horelo v byte na Varšavskej na Sídlisku Ťahanovce. O pár minút už boli na mieste. Dym sa valil z prvého poschodia. Z bytu nad ním museli vyviesť jednu osobu, v horiacom našli 41-ročnú majiteľku ležať v kuchyni na zemi. Odviezla ju rýchla záchranná služba. Požiar likvidovali z balkóna a zo schodišťa.
"Horelo v spálni, príčinou bol otvorený oheň. Pravdepodobne sa vznietil od cigarety alebo od sviečky. V tomto byte sme neboli prvýkrát. Škoda sa odhaduje na pol milióna korún. Včasným zásahom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 2 milióny Sk. Reálne hrozilo, že sa požiar rozšíri aj na okolité byty. O 6,40 hod. ho mali hasiči pod kontrolou a približne hodinu trvala jeho úplná likvidácia," dozvedeli sme sa od operačného dôstojníka.
Pred Štedrou večerou len trochu postrašili plamene v rodinnom dome v Košickej Novej Vsi na Ulici sv. Ladislava.
Horiace kontajnery sú najčastejšou zábavou podpaľačov. Štyridsať minút po polnoci sa z jedného dymilo na Tomášikovej ulici, potom na Karpatskej. Privolali ich aj na Popradskú 72. Aj keď to vyzeralo hrozivo a nahlásili im požiar bytu, v skutočnosti horela skládka odpadu pod oknami ubytovne. Byt otvárali na Ludmanskej ulici.
Na prvý sviatok vianočný hasičov "zobudili" ráno pred pol siedmou. Vyrážali na Kmeťovu ulicu. V rodinnom dome začal horieť plynový kotol. Uzavreli prívod plynu a bolo po ohni. Potom už likvidovali požiar na Hrebendovej ulici na Luniku IX. Znovu to bola skládka odpadu pod oknami. Na Študentskej na požiadanie polície otvárali byt, kde našli 83-ročného majiteľa už mŕtveho. Na Triede SNP sa príbuzní obávali, že sa stalo niečo podobné, ale po otvorení doma nikto nebol. Ďalší kontajner dymil na Národnej triede a včera ráno ešte aj na Goliánovej v Krásnej.
Napriek toľkým zásahom si hasiči myslia, že to boli relatívne pokojné sviatky.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári