Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 8. marec, 2021 | Meniny má Alan, AlanaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Bratislavčan Miro Maglen šiel do vyciťovať miesta, spojené s duchovnými zážitkamiKód premeny vstrebala zem a ľuďom vydala svedectvoMiro Maglen

Bratislavčan Miro Maglen šiel do vyciťovať miesta, spojené s duchovnými zážitkami

Kód premeny vstrebala zem a ľuďom vydala svedectvo

Miro Maglen je učiteľom čchi-kungu. Žije v Bratislave, ale špeciálne kurzy, kde sa veľa pracuje s oblasťou v strede hrude, kde máme duchovné srdce, robí na rôznych miestach Slovenska. Často chodí do Košíc, kde má aj mnohých stúpencov. Tu sme sa s ním porozprávali o jeho nedávnej ceste do Izraela.

Duchovne zrelý človek sa už vôbec nečuduje, ak sa "veci" poskladajú tak, že zapadnú jedna do druhej ako pri dobre poskladanom puzzle. Skôr, ako sa Miro rozhodol vycestovať na miesta, ktoré zásadnym spôsobom ovplyvnili náš duchovný rozvoj počas dvoch tisícročí, dostal niekoľko informácií, ktoré mali jasné posolstvo. Dvaja ľudia z jeho okolia nezávisle na sebe vyslali echo, že Vianoce bude Miro tráviť pri Božom srdci. Aj jeho samého premkol pocit, že treba ísť na silné miesta v Izraeli, tam, kde sa voľakedy odohrali kľúčové udalosti. "Náhodou" práve v tom období výrazne zlacneli letenky, a tak Miro a ďalší traja kamaráti neváhali.

Skryť Vypnúť reklamu

Je to už raz tak: ak sa má niečo stať, tak sa aj stane. V dobrom, aj v zlom. V tomto prípade boli všetky cesty otvorené. Akoby troch ľudí zo Slovenska v Izraeli niekto čakal, aj keď plán nemal žiadne presné ohraničenie ani dohovory. "Spoľahli sme sa na vyššie vedenie," ukazuje smerom hore Miro. "Vedeli sme, že chceme ísť do Nazaretu a čo bolo úžasné, z letiska v Tel Avive tam šiel priamy vlak."

Kláštor, súčasťou ktorého bola aj ubytovacia časť, mal nádhernú kaplnku. "Tam sme chodili meditovať hlavne v noci," líči situáciu Miro. Do neďalekej baziliky chodili každé ráno a hoci službám v taliančine nerozumeli, vnímali ich srdcom. Keď sa s mladým farárom, ktorý tam kázal, prechádzali okolo Galilejského jazera, ten ich cestu spojenú s čchi-kungom pochopil ako niečo samozrejmé a prirodzené, bez odsúdenia.

Skryť Vypnúť reklamu

"Nešli sme po asfaltke, ale lesíkom, ktorý je všade okolo," vracia sa do tých chvíľ Miro. "V istom okamihu nás akoby prikovalo k zemi. Všetci sme zastali. Áno, tu k tomu došlo! Tu na tomto mieste došlo k premene! Všetci štyria sme pocítili akési vyžarovanie, boli tam iné sily. Niečo ako kód, informácia zmeny alebo premeny, ktorá sa vstrebala do zeme a ona vydáva svedectvo. Tú udalosť musel Ježiš prežívať veľmi intenzívne, keď ju zem prijala do svojej pamäti."

Ak aj tušenie, či skôr vnímanie sily, ktoré z miesta akoby sálalo, pocítili všetci štyria, bolo ho treba potencovať a overiť si jeho pravosť. Pre človeka, ktorý sa venuje čchi-kungu a tréning mu pomáha lepšie identifikovať sily, ktoré sú vôkol neho, najlepším spôsobom je cvičenie nazvané strom. Človek mentálne zakorení, aj jeho telo identifikované do kmeňa vyrastie vysoko nad oblaky a rozkonári sa pekne do šírky. Aj v takomto prípade dochádza k premene, alebo skôr k zmene vedomia.

Skryť Vypnúť reklamu

"Cítil som, že to miesto pôsobí na premenu duchovných štruktúr, akoby sa tá informácia preniesla do človeka," približuje tento zážitok Miro. Ten, kto bol schopný v tom čase vnímať auru Ježiša, musel ho vidieť akoby naozaj v božskej podobe. Žiaril do širokého okolia, pôsobil beztelesne a až o chvíľu sa akoby opäť vrátil do svojho tela. Takto ho videli apoštoli Peter a Jakub.

Miesto zvané Tabha je známe tým, že tu Ježiš zázračne rozmnožoval ryby a chlieb. "Tá informácia tam tiež zostala," hovorí Miro. "Načerpal som z nej a keď teraz robím duchovné cvičenie a chcem v sebe rozmnožiť napríklad pocit lásky, v duchu sa prenesiem do tohto miesta a cítim, ako by sa láska rozvíjala a rozmnožovala vo mne."

Meditácia v kostole, sediac na lavici v lotosovom sede, je v tamojších podmienkach prirodzená, nikto to neodsudzuje. V Getsemanskej záhrade, kde Ježiš pred svojim zajatím zvádzal silný boj so sebou samým, bolo tiež jedno z miest, ktoré Miro pocitovo prežil veľmi intenzívne. Cez jeho vnútro sa akoby preháňali všetky pochybnosti o pravde; rôzne sily, ktoré sa rútili zo všetkých strán ho zvádzali pochybiť. Viedol duchovný boj s energiami, ktoré na neho útočili. Ak to takto, po dvoch tisícročiach precítil Miro, aká to musela byť sila v tom čase?

"Po tomto pobyte som sa stal iným človekom," tvrdí o sebe Miro. "Lebo mystický zážitok miesta bol silný a z toho môžem čerpať hocikedy." Keď teraz robí duchovné cvičenie, môže sa preniesť na miesta, ktoré si zážitkovo odniesol vo svojom srdci. Môže sa ocitnúť v Getsemanskej záhrade alebo na hore Tábor alebo kdekoľvek inde, kde ho privedie vedomie a jeho vnútorné zážitky sú akoby znásobené. Sú bohatšie a plnšie. Hlavné však je, že mu priniesli nové poznanie a plnšie vnímanie.

Aký bude 24. december z astrologického pohľadu, to ponúka Miroslav Kostelník

Objatie Neptúna a Luny dáva tušiť posolstvo lásky

Pojem Vianoce sa úzko spája s 24. decembrom, keď si na Štedrý večer všetci posadáme k slávnostnému stolu, aby sme sa radovali z posolstva znovuzrodenia. Miroslav Kostelník (na snímke) si ako východisko svojich výpočtov vybral piatu hodinu popoludní. Slnko sa na svojej zostupnej púti k horizontu zastavilo, aby poskytlo nádej na zrodenie nového "slnečného boha".

Ascendent (bod zrodu) tohto času (teda okolo 17.00 hodiny) sa nachádza v znamení Raka, ktorý je vo svojich princípoch orientovaný na rodinu a svojou energiou ovplyvňuje prežívané chvíle. Rozširuje svoje posolstvo pevného spojenia rodiny, tých najbližších, s ktorými môžeme prežívať krásne, ale aj krušné chvíle každodennosti. Rodina by sa v tento deň mala zísť a upevniť svoje vzťahy cez posolstvo lásky, ktoré k nám práve teraz sála intenzívnejšie ako inokedy. Hlbšie vnútorné prepojenie s duchovnom znásobuje aj poloha vrcholu neba v Rybách a spojenie Neptúna - planéty "všeobjímajúcej lásky" s materskou Lunou, vládkyňou Raka a rodiny.

Venuša, ktorá je v siedmom partnerskom dome, naplno podporí ideu lásky. Veľké zoskupenie planét v Strelcovi a Kozorožcovi len pripomenie, že túžba po hľadaní zmyslu života na tejto Zemi je spojená s pevnými štruktúrami hmoty. Zároveň však vyzýva aspoň čiastočne zachovať zvyky a tradície. V kontraste s tým Urán planéta oslobodenia, ktorá je v blízkosti vrcholu neba, akoby od nás žiadala: Vzdaj sa obyčajov, ktoré robíš iba z povinnosti, zaťažujú ťa a nedokážeš ich vnútorne prežívať.

Luna je v disharmonickej opozícii so Saturnom, čím rozostiera smútok. Núti nás k úvahám nad tými, ktorí prežívajú sviatky bez radosti a v samote. Ak máme dosť vnútornej sily, prijmime ich k slávnostnej večeri. Zabudnime na staré hriechy, zbavme sa egoizmu, ktorý nás odcudzil alebo od seba vzdialil.

Správne zvolená vôňa dymu vplýva na podvedomie toho, kto v ňom býva

Pálenie kadidla je rituál, ktorým sa dá očistiť priestor a posilniť láska

Vianoce sú akoby stvorené na to, aby sme si dožičili zážitok s pálením kadidla. Nemusíme k vôli tomu volať farára. Ak si zadovážime živice a bylinky, dokážeme ich premeniť na nehmotnú substanciu. Správne volená vôňa dymu vplýva na podvedomie, spojí naše racionálne zmýšľanie s duchovným vnímaním. Podobný účinok má aj aromaterapia alebo vonné tyčinky. Pálenie kadidla môžeme považovať za rituál, ktorým očisťujeme priestor od negatívnych energií. Tým sa dá do pohybu stuhnutá životná energia a odstránia sa rušivé vplyvy.

Ako na to? Mištičku na aromalampe môžeme vystlať kúskom alobalu, nasypeme za lyžičku bylinkovej zmesi a pod tým zažneme kahanec. Každá bylinka má svoje špecifické vlastnosti, vyberáme preto starostlivo. Ak chceme pritiahnuť do svojho života lásku, posilniť tú, ktorú už máme alebo zlepšiť našu schopnosť prijímať a dávať lásku, použijeme takúto zmes: 2 diely santalového dreva, 0,5 dielu bazalky, 0,5 dielu bergamotu, pár kvapiek ružového oleja a pár kvapiek levanduľového oleja. A už stačí iba dýchať a napĺňať sa láskou. Aj tej treba pomôcť, nerada chodí sama.

Ako vyzdobiť stromček podľa Feng Šui, aby nám priniesol čo najviac radosti

Na anjelikov netreba zabudnúť, budú sa usmievať z každej strany

Dekorácia vianočného stromčeka býva vo väčšine domácností tichou radosťou. Pohľad naň by mal človeka vždy potešiť a navyše priniesť do domova aj kúsok magična. Nie je preto jedno, aké dekorácie použijeme. Silvia Gerecová, poradkyňa Feng Šui nám dá niekoľko typov, aby sme celú atmosféru Vianoc dokázali ešte hlbšie precítiť.

Určite chceme posilniť lásku vo svojom domove, v čom nám môžu pomôcť červené ozdoby. Stromčeku vdychujú vitalitu a symbolizujú radosť. Ak bude stromček v izbe, ktorá je orientovaná na sever, východ alebo juhovýchod, tu by sme nemali vynechať zelené a modré ozdoby. Zelená je symbolom rastu, modrá predstavuje duchovnosť. Zlaté a strieborné ozdoby, ktoré sú teraz také módne, vyjadrujú pompéznosť a luxus. Ak ku zlatým pribudnú aj žlté ozdoby a gule vo farbe pomarančov, prípadne ozajstné pomaranče, aktivuje sa tým hojnosť v rodine. Novomanželia by si mali stromček ozdobiť ružovými farbami. Nielen preto, že to pôsobí romanticky, ružová zároveň reprezentuje nové krehké vzťahy plné lásky. Čomu sa treba vyhnúť? Stromčeku, ktorý je celý dekorovaný bielou. Vyzeral by mrazivo a neosobne.

Na anjelikov tiež netreba zabudnúť, môžu sa na vás usmievať zo všetkých strán. Dajú sa nimi vyzdobiť aj okná, ak použijete vitrážne nálepky. Anjeli sú symbolom mieru a dobrej vôle. Šesť anjelikov v kruhu na severozápadnom okne prinesie do domu požehnanie.

Stôl, na ktorom sa bude večerať, treba prikryť obrusom, ktorý má v strede vyšitý alebo maľovaný kruh. Kruh je symbolom naplnenia a súdržnosti. Ak taký obrus doma nenájdeme, dá sa nahradiť veľkou okrúhlou misou, ktorú naplníme ovocím.

Vedci z Dukeskej univerzity v USA podtrobili 150 pacientov zaujímavému testu

Modlitba prekračuje hranice časopriestoru a pomáha liečiť

Asi pred dvadsiatimi rokmi vedci skúmali, či modlitba má nejaký účinok. Vážne chorých pacientov rozdelili do skupín. Niektorí z nich sa modlili, iní nie. V oboch prípadoch dostali pacienti tú najlepšiu lekársku starostlivosť, no pacienti, ktorí sa pravidelne ponárali do modlitby, sa uzdravovali rýchlejšie. Zároveň sa potvrdilo, že človek, ktorý sa modlí za niekoho iného, nemusí toho druhého vôbec poznať, dokonca nemusí vedieť ani jeho meno.

Vedci z Dukeskej univerzity v USA vychádzali z toho, že 150 pacientov, ktorí podstúpili náročné zákroky na srdci, vôbec nevedelo, že sa za nich niekto modlí. Robilo tak sedem náboženských skupín. Medzi inými budhisti v Nepále, rehoľné sestry Karmelitánky a organizácia Virtuálny Jeruzalem, ktorá prostredníctvom e-mailu rozoslala prosbu, aby ľudia napísali svoju modlitbu a uložili ju v Múre nárekov. Vedci dospeli k záveru, že pacienti, za ktorých sa niekto modlí, sa uzdravujú oveľa rýchlejšie a s väčším úspechom.

Modlitba je cesta do nášho vedomia, ktoré ju dokáže prijať, nech je vysielaná z akéhokoľvek miesta na zemi. Jej účinok prekračuje hranice časopriestoru a pomáha, ak je vysielaná s úprimným zámerom pomôcť.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
 2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
 4. Čo napĺňa v práci úspešné ženy v jednej z najznámejších firiem?
 5. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 6. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 7. Nové číslo Historickej revue
 8. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 9. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 10. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 1. Faculty of Management Comenius University in Bratislava
 2. Čo napĺňa v práci úspešné ženy v jednej z najznámejších firiem?
 3. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
 4. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 5. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 6. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 7. Nové číslo Historickej revue
 8. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
 9. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
 10. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 24 579
 2. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 14 562
 3. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 12 328
 4. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj 11 779
 5. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 11 067
 6. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 10 419
 7. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 9 882
 8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele 7 680
 9. Nové číslo Historickej revue 7 350
 10. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 6 187
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Riaditeľ NAKA Branislav Zurian preveruje prieťahy policajtov pri vyšetrovaní podozrení, ktoré sa objavili po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Šéf NAKA podal na obvineného svedka zo SIS trestné oznámenie.

8 h

Pôvodne to mali byť sady, s ktorými si každý doma spraví samotest.

2 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop