Košice - Inak ako zúrivým besnením nemožno nazvať správanie sa 46-ročného súkromného podnikateľa Petra P. z Košíc. V objekte svojej firmy v pondelok
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
popoludní najskôr napadol, zbil, spútal a púšťal elektrické šoky do svojho 24-ročného zamestnanca!
Ako uviedla košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová, podnikateľ mladého muža, ktorý u neho pracuje ako predavač, pod hrozbou zabitia najprv nútil, aby spísal zoznam náhradných dielcov, ktoré chýbali v predajni. Predavač jeho požiadavku splnil, no zamestnávateľ ho ďalej prinútil vydať mu dva mobilné telefóny a aj peňaženku, v ktorej bolo 7 Sk a 1 Kč.
Neostalo však iba pri tom. Predavača potom spútal kovovými putami a reťazou s visacím zámkom ho priviazal zábradliu. Navyše ho ešte niekoľkokrát zasiahol do rúk elektrickým paralyzátorom! Potom ho takto spútaného nechal vo firme a odišiel preč.
Predavačovi sa podarilo z vrecka vytiahnuť ďalší mobilný telefón a oznámiť to polícii. Vyslobodili ho až hliadky, ktoré ho tam našli. Krátko nato sa tam vrátil aj majiteľ a policajti ho okamžite zadržali.
"Poškodený utrpel drobné zranenia s dĺžkou liečenia do sedem dní bez práceneschopnosti. Vyšetrovateľ obvinil súkromného podnikateľa Petra P. z Košíc zo zločinov vydierania a obmedzovania osobnej slobody. Obvinený bol umiestnený v policajnej cele," uviedla mjr. Jana Demjanovičová.
Predavača sme vo firme včera nenašli, pretože, ako nám povedali ďalší zamestnanci, čerpal si dovolenku. Majiteľ firmy policajtom pred zadržaním oznámil, že vo svojej firme zadržal zlodeja, čím myslel predavača. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby.