Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Pánsky striptíz láka ženy čoraz menej. Minulý piatok ich prišlo do Jumbo centra na travesty šou iba 150

Nebyť niekoľkých mužov v publiku, dámy by sa odviazali ešte viacKrásnymi vypracovanými mužskými telami s pulzujúcimi svalmi sa minulý piatok v

Nebyť niekoľkých mužov v publiku, dámy by sa odviazali ešte viac

Krásnymi vypracovanými mužskými telami s pulzujúcimi svalmi sa minulý piatok v Jumbo centre pokochalo vyše 150 Košičaniek. Vyzliekli sa totiž pred nimi dvaja profesionáli českí striptéri skupiny Rangers. Okrem vzrušujúcich Čechov sa takmer čisto ženské publikum bavilo na imitovaní známych speváckych hviezd členmi skupiny Scanda Ladies. Tí zas predviedli celkom slušné travesty šou.

Množstvo žien stojacich pred sálou v Jumbe dávalo tušiť, že vo vnútri sa bude odohrávať čosi, na čom si zgustne hlavne nežnejšia časť ľudskej populácie. Keď sa s takmer polhodinovým oneskorením, kvôli komplikáciám s hudobnou aparatúrou, otvorili dvere, dámy sa nedočkavo vrhli na pripravené stoličky. Ako prvé sa začali zapĺňať sedadlá v druhých, tretích a ďalších radoch. Do prvých si sadali tie najodvážnejšie.

Skryť Vypnúť reklamu

Publikum tvorili takmer výlučne ženy vo veu okolo 35 rokov, no našli sa aj výrazne staršie i mladšie. Hoci sa pred nami snažila uhýbať pohľadom, zazreli sme aj tvár známej košickej speváčky... Celistvosť ženského osadenstva narúšalo pár chlapov, ktorí prišli na mužský striptíz z rôznych pohnútok. Niektorí zrejme ako žiarlivostný doprovod, iní možno kvôli "inšpirácii"...

Vzrušenie vo vzduchu bolo cítiť ešte skôr, ako sa všetko začalo. Zrelé ženy v očakávaní netradičkého a "zakázaného" zážitku, omladli o niekoľko rokov a tak sa aj správali. S rozžiarenými očami si šepkali a vybuchovali smiechom. Ozýval sa tým hlasnejšie a častejšie, čím dlhšie čakali na začiatok vystúpenia. Ustal až vtedy, keď zhasli svetlá a na pódiu sa ukázal konferenciér Mister Gérard. Ten ženám prezradil, čo ich v prvej polovici vystúpenia čaká. "Uvidíte americký striptíz. To znamená, že sa nevyzlečie všetko... V druhej časti programu už zoblečieme naozaj ´všetko´."

Skryť Vypnúť reklamu

Keď sa na pódiu zjavil mysteriózny Batman v podaní Mistra Lea, šou sa rozbehla naplno. Ženám ukázal, že sa úlohy Batmana zhostil takmer dokonale. Premetami, saltami, rozštepmi a klikami na jednej ruke rozohral krásu poctivo vytrénovaných svalov. Nočný hrdina skončil svoju exhibíciu v miniatúrnych tango-slipoch.

Celú šou pikantne moderovala extrémne štíhla "Slečna Lola", členka travesty skupiny Scanda Ladies. "V šatni je to niečo strašné. Niečo vypadlo vľavo, iné vpravo. Tam zas niečo viselo a keď som sa obrátila, tak tam to zase stálo... Fúj otrasné... To sa v práci absolútne nemôžete sústrediť...," v tomto duchu Lola zabávala publikum. Medzi tým sa hlavní aktéri šou pripravovali v šatni na ďalšie vystúpenie. Keď Lola "zbadala", že v publiku sú aj muži, okamžite sa vrhla za nimi. Na vysokých podpätkoch sa afektovane doklepkala až do radov, kde sedeli.

Skryť Vypnúť reklamu

Striptér Gérard sa vzápätí predstavil ako divoch z pralesa, zmyselne umývajúci svoje svaly vodou. Odvážnu Michaelu z publika naviedol, aby ho po vzrušujúcej očiste poobliekala. Pod uterákom jej "dovolil" obliesť boxerky. A keď ho obliekla úplne, "odvliekol" si ju do šatne...

Jednotlivé striptérske čísla striedali vystúpenia imitátorov Heleny Vondráčkovej, Ilony Čákovej i Evy Mázikovej. Zážitkom bolo vidieť aj mimoriadne verne stvárnenú Madonnu s jej typickými tanečnými prvkami a brušné tance Shakiri. Mnohým divákom sa nechcelo veriť, že tak rýdzo ženské pohyby dokáže predviesť muž. Zvodné krúženie bokmi, absolútne jemné pohyby a k tomu dokonalá postava... Človek začal pochybovať, či tancuje naozaj to silnejšie pohlavie...

Na záver šou ženy čakali najviac. Vyhecované pohľadom na mužné telá i vínkom donášajúcim si z blízkeho podniku zábrany postupne strácali. Čoraz viac sa odvážili dotýkať ponúknutých mužských tiel a suverénne reagovali aj na výzvy predviesť svoju náladu na pódiu. Niektorým nerobil problém ani exibicinistický dotyk na najintímnejšie mužské miesta účinkujúcich. Najväčší záujem bol o Mistra Lea, ktorý ako námorník-záletník pri vyzliekaní posledného kúsku odevu hecoval ženy slovami: "Chcete to vidieť?" Až keď sa niekoľkokrát ozvalo jednoznačné "Áno!", vtedy sa na malú chvíločku, ženám ukázal tak, ako ho Boh stvoril...

Gérard nevyzlieka rád všetko

Pavel Zahálka alias Mister Gérard sa striptízom živí už 10 rokov. Skupinu Rangers založil pred ôsmymi rokmi. "Chcel som baviť ľudí už od malička," povedal nám, keď sme po predstavení zašli do šatne. "Rád tančím, rád publikum zabávam. No bohužiaľ sa to vykryštalizovalo tak, že som skončil pri striptíze. Rád sa vyzliekam, ale nie ´úplne´." Vyzliekanie berie ako rutinu. Najviac práce mu dá zorganizovať vystúpenia a zabávať ľudí.

V súčasnosti je voľný. Už mesiac je bez partnerky. Ani jedna z predchádzajúcich priateliek nemala voči jeho ho práci námietky. "Jednak preto, že museli byť tolerantné, inak by mojimi partnerkami nemohli byť. Za ďalšie, boli to väčšinou kolegyne z tejto brandže."

Striptízový program je každý rok podobný. Obmieňa sa len hudba, choreografia a kostýmy, ktoré si vymýšľajú sami. V Košiciach sú po štvrtýkrát, preto do programu zaradili pre zmenu a pobavenie aj travesty šou. "Sklamala má dnešná návštevnosť," priznal Pavel. "Čím ďalej, tým je to horšie. Nie že by ženy na nás už nechceli chodiť, ale myslím si, že ľudia celkovo na kultúru dávajú menej peňazí. Radšej sedia doma a dívajú sa na seriály. Sú čoraz viac zadĺžení, nemajú peniaze a je to cítiť. Keby tu bolo 300, 500 alebo 1000 ľudí, tak by aj program mohol byť lepší. Vtedy by to malo zmysel." Ani s atmosférou nebol Pavel spokojný. Podľa neho, muži v publiku vplývali na spontánnosť žien veľmi rušivo. "Podstatou je, že ženy na takejto akcii nesmú mať vedľa seba partnera. Keď je v hladisku len jeden, či dvaja, už sa hanbia a nevedia sa uvolniť."

Na Slovensku vystupujú striptéri čoraz menej, lebo cítia, že Slovákom dochádzajú peniaze. Boli časy, keď polovica ich vystúpení patrila slovenským ženám a druhá polovica Češkám. "Vystupovali sme už asi v 30 až 40 slovenských mestách. Neboli sme len v lokalitách, kde to nešlo kvôli kresťanstvu," vraví Pavel.

Striptéri sa o svoje telo poctivo starajú. Pravidelne ho formujú činkami v posilňovni a tónujú v soláriu. "Striptíz je o tom, aby sa ženy dívali na niečo iné, ako majú doma. Keby sme vyzerali ako muži, ktorých majú doma, tak by na nás neprišli. Chcú sa písť pozrieť na krásne mužské telá. Musíme sa o seba starať, inak to nejde."

A dokedy sa chce Mister Gérard profesionálne vyzliekať? "To, keby som vedel?! Asi dovtedy, kým po mne nebudú hádzať zhnité rajčiny a vajíčka," smeje sa. "To som povedal prehnane, ale počítam, že ešte také dva tri roky. Mám 37, a samozrejme, že to nemôžem robiť v 50-tke. Je logické, že ženy sa nebudú dívať na starého chlapa. Chcú mladých a pekných."

Leo sa vyzlieka kvôli peniazom

Mister Leo vystupuje s Gérardom tri a pol roka a striptéra robí šesť rokov. K tejto práci ho doviedli finančné problémy. "Určite sa peniaze dajú zarábať aj iným spôsobom. No myslím si, že toto je práca, ktorú určite nerobím zle," vraví 28-ročný Daniel. Na svoje prvé vystúpenie si spomína matne. V pamäti mu utkvelo len to, že z neho šťastný nebol. "Hanbil som sa a atmosféru okolo seba som nevnímal, lebo som sa sústredil na to, aby som nepokazil choreografiu. Samozrejme, na prvýkrát som to trošku pokazil."

Spočiatku ho vystúpenia bavili viac, dnes sú už stereotypom. Mení sa len sála, v ktorej vystupujú a atmosféra. "Keď je dobrá, tak mám z vystúpenia dobrý pocit. Napríklad, dobre sa mi vystupuje po pol litri becherovky," smeje sa. "Nie. Ja normálne pred vystúpeniami nepijem. Ale raz sa stalo, že sme si niečo s chlapcami dali a potom sa človek naozaj uvolní a lepšie vníma hudbu. Je to lepšie aj na pódiu."

Blízke vzťahy s dievčatami zo striptérskeho fachu si zásadne nebuduje. "Priateľku striptérku by som určite nechcel. To nie sú dobré ženy pre život," konštatuje Daniel, ktorý má vážny už päť rokov trvajúci vzťah. Jeho priateľka sa veľmi dlho vyrovnávala s tým, čo robí. Dodnes to "nestrávila" úplne. "Už si zvykla. Ale aj tak nie je v pohode, keď mám vystúpenie. Vie, že ženy sú na takýchto akciách spontánnejšie, vypijú si a potom vystrájajú. Veľakrát ma preto na akciách doprevádza. Teraz tu nie je, lebo sme mali plné auto."

A ženiť sa nechystá? "Ona áno, ja nie," bez váhania odpovedá. "My, chlapi, sa nechceme ženiť. Ešte žiadneho takého som nepoznal... Pre nás svadba neznamená, že budeme mať to dievča radšej. Ale svadba ako taká sa mi velmi páči, lebo som romantický typ. Určite by som raz chcel mať peknú veľkú svadbu vo vašom štýle, trvajúcu celý víkend, ktorú by som si pamätal celý život. Ale od toho kroku ma odrádzajú aj štatistiky, ktoré jasne hovoria o tom, že každé druhé manželstvo je rozvedené." Dokedy sa bude živiť ako striptér zatiaľ nevie. Možno skončí o rok, možno neskôr, uvidí...

Striptérom sa stáva, že ich po vystúpení čakajú obdivovateľky. Niektoré sa chcú s nimi odfotiť a niektoré chcú aj niečo navyše... Pozývajú ich na diskotéky, pohárik i... "Takéto návrhy mávame. No bolo ich naozaj len pár," odpovedá Daniel. Na tanec sa pozvať nenechávajú, pretože ho majú na javisku dosť. Pohárik občas neodmietnu.

Od publika dostávajú kvety

Excelentnú Madonnu a Shakiru imitoval 31-ročný Miroslav Nesvadba alias "Slečna Miriam". Madonnu si nacvičil podľa videoklipov za mesiac, brušná tanečnica mu trvala dlhšie. Vyše pol roka. "Naučila ma ich profesionálna brušná tanečnica, ktorá sa tomuto umeniu učila sedem rokov priamo od Egypťana. Minimálne mesiac - dva mi trvalo, kým som si uvolnil boky. Aspoň raz do týždňa musím tieto tance doma cvičiť, aby sa mi nezablokovali."

Miroslav už má za sebou určitú tanečnú prípravu, takže mu nacvičenie náročných čísel nespôsobuje žiadne ťažkosti. Choreografiu si on i kolegovia vymýšľajú prevažne sami, občas im vypomôže kolegyňa. Nacvičiť pohyby charakterizujúce jednotlivé speváčky, nie je jednoduchá záležitosť. Chce to prax, sústavné opakovanie a zdokonaľovanie. "Travesty robím osem rokov a rád kvôli tomu, že sa na tom bavím ja i publikum. Páči sa mi, že môžem predvádzať niečo, čo sa bežne nepredvádza."

Mnohým divákom pri pohľade na členov travesty skupiny napadla myšlienka na ich sexuálnu orientáciu. Započuli sme názor, že sú určite transexuáli. Miroslav na túto chúlostivú otázku odpovedal bez problémov. "Som gay," priznal. "No nepoznám žiadneho transexuála, ktorý by robil travesty šou. Mám takých známych, ale žiadny z nich to nerobí. Oni sú naozaj takmer ženy, preto v travesty šou prakticky nemajú čo robiť. To nie je ich parketa, tu by ani nevynikli."

Miro má svojho priateľa, ktorý ho na vystúpenia občas doprevádza. Neraz totiž na neho žiarli. Najmä keď vidí kvety a darčeky, ktoré zvykne dostávať od svojich obdivovateľov. "Vie totiž, že niektorí muži by si so mnou radi pohovorili. A nielen to... Na pozvania na kávičku nereagujem, lebo by to bolo neprofesionálne." Najviac nápadníkov, čo potrvrdzujú aj ostatní členovia skupiny, má Miro. "Niekedy je to nepríjemné, inokedy naopak."

Aj jeho ďalší dvaja kolegovia sú odlišnej orientácie. Všetci majú priateľov, ktorí na nich čakajú doma.

Mimochodom, po skončení programu si skupinka oslavujúcich žien objednala jedného zo striptérov "k stolu". Leo ich potešil súkromným striptízom, určeným len im. Aký bol, to vedia len oni...

Andrea BOŽINOVSKÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 27 309
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 852
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 204
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 686
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 400
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 867
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 835
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 983
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 768
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 382
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Finančník s pyramídovou hrou sa chcel dostať z väzby, rozmyslel si to

Dávid Gedeon bude na slobode najskôr v januári 2021.

Dávid Gedeon. Z väzby sa dostane najskôr na budúci rok v januári.

Časť hradieb v Kežmarku je v zlom stave. Ľudia sa boja úrazu

Vlastníci múr zabezpečili, pamiatkari zásahy nepovolili.

Mestský múr na Baštovej ulici v Kežmarku.

Do piatich rokov by mohol byť humenský park pri kaštieli ukážkový

Po parku sme sa prešli s mestskou odborníčkou na verejnú zeleň.

Františka Mudra v parku pri dube, ktorý vyschol a do novembra ho zrežú.
Rozhovor

Študuje astrofyziku. Pri zatmení Slnka v Čile sa jeho predstavy zrútili

Na Slovensko sa musia vrátiť šikovní ľudia a nakopnúť to tu.

Marko Mesarč sa zúčastnil expedície v Čile, kde pozoroval úplné zatmenie Slnka.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Navrhli odvolať rektora STU Fikara, na rokovaní bola polícia

Akademici si odhlasovali koniec Miroslava Fikara.

Rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) Miroslav Fikar.
Viliam Turan na archívnej fotografii.
Roman Prymula.
Ivan Kmotrík

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop