Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Agentúra In hľadala v pondelok na košickom kastingu adeptky na zisk titulu Miss Universe SR 2007

Jednej odporučili vziať si sexi plavky, druhej usmievať sa či cvičiť "brušáky"Zdá sa, že Slovensko je už ´prekastingované´. Do Hotela Slovan, kam

Jednej odporučili vziať si sexi plavky, druhej usmievať sa či cvičiť "brušáky"

Zdá sa, že Slovensko je už ´prekastingované´. Do Hotela Slovan, kam prišla v pondelok agentúra In Silvie Lakatošovej hľadať adeptky na zisk titulu Miss Universe Slovenskej republiky 2007, totiž prišlo iba 40 dievčat. Možno i preto, že za posledný mesiac sa v Košiciach konali už dva iné kastingy. Na Miss agentúry Forza i do reality show SuperModelka televízie JOJ.

Okolo 15. hodiny pobehovali po chodbách pred salónikom v hoteli Slovan dievčence - niektoré ešte zabalené v šáloch a vo vetrovkách, iné už stáli v rade. Na sebe mali len dvojdielne plavky a lodičky. Každá z nich potom predstúpila pred porotu, ktorú okrem riaditeľky súťaže S. Lakatošovej - Chovancovej tvoril jej manžel P. Chovanec a úradujúca misska J. Hrubyová. Všetky kandidátky na postup do semifinále sa pred skúmavým zrakom porotcov poprechádzali a potom zotrvali na krátky rozhovor. Zvláštnosťou kastingu bolo to, že predsedkyňa poroty si okrem pracovných povinností musela plniť aj tie mamičkovské a tak dievčence hodnotila venujúc sa synčekovi. Keď bolo treba, nakojila ho i prebalila...

Skryť Vypnúť reklamu

Mnohé dievčatá odchádzali od poroty s radou, že síce do semifinále nepostúpili, no aby na sebe ešte rok popracovali a vrátili sa. Aj tie slečny, ktoré porota posunula do semifinále - zo štyridsiatky postúpilo približne desať - si vypočuli najmä od S. Lakatošove - Chovancovej rady, čo všetko by za tých pár dní pred bratislavským semifinále mali stihnúť. Jednej slečne odporučila prísť v plavkách, ktoré by boli sexi a v topánkach s vyššími opätkami, aby viac vynikla jej postava. Iným pripomenula, aby sa viac usmievali, cvičili brušáky či tvárili sa viac sebavedomo...

Jedným z dievčat, ktoré sa pokúsia splniť tieto odporúčania a postúpiť až do finále, bola aj študentka biológie a fyziky na Fakulte prírodných vied UPJŠ v Košiciach, 20-ročná Lýdia Povecová. "Toto je môj úplne prvý kasting, navyše sa z neho ponáhľam na skúšku do školy... S. Lakatošová mi kázala prísť do Bratislavy v lepších plavkách a trochu za tých pár dní cvičiť. Nemám síce do soboty veľa času, ale rady si vezmem k srdcu."

Skryť Vypnúť reklamu

Rovnako sa radami porotcov chce počas semifinále riadiť aj 18-ročná Košičanka Emília Kormaniková. "Porota dlho rozmýšľala, či ma posunie ďalej, alebo nie. Doslova povedali - uvidíme, čo ten týždeň so sebou stihne urobiť... Zdala som sa im vraj málo sebavedomá a akási zakríknutá. Chceli, aby som sa prechádzala popred nich a zakaždým som sa mala tváriť viac sebavedomejšie. Na semifinálový kasting mi kázali prísť vo viac sexi plavkách... Budem si veriť, veď keď ma posunuli ďalej, azda na to mám..." Pre Emíliu to nebol prvý kasting. Bola už niekoľkokrát na kastingoch Elite Model Look, vždy však skončila v semifinále. "Stať sa misskou je môj detský sen - vždy som túžila po korunke kráľovnej krásy. Navyše - mám vodičák, a tak by som chcela aj auto, ktoré by som mohla s korunkou pre víťazku získať," prezradila s úsmevom. Hlavne si však od prípadnej účasti vo finále sľubuje to, aby sa jej podarilo odštartovať kariéru v modelingu. "Musím porotcov presvedčiť o tom, že práve ja na to mám a že za to stojím. Viem, že pekných dievčat sú na Slovensku stovky. Dúfam, že ja porotu zaujmem kučeravými vlasmi a hádam aj jamkami v lícach," dodala študentka Gymnázia na Šrobárovej ulici.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalšou Košičankou, ktorá bude zajtra v Bratislave pokúšať šťastie s cieľom prebojovať sa do finále, je 19-ročná študentka Hotelovej akadémie Júlia Blašková. "Na tomto kastingu som bola už pred rokom, no vtedy si ma porota veľmi nevšímala. Trochu som sa pred nimi poprechádzala, takmer nič sa ma nepýtali a povedali len - ďakujeme, nepostupujete." Tentoraz však porotu zaujala. "Povedali mi, že pôsobím placho a vraj smutne, takže sa na bratislavskom semifinále mám veľa usmievať. Páčili sa im moje topánky na opätkoch - také s mašličkou vyviazanou okolo kotníkov - vraj v nich určite mám prísť aj do Bratislavy... Som zvedavá, ako to tam dopadne..."

Po košickom kastingu sa porota vybala do Prešova. Potom ju čakal Zvolen a Banská Bystrica, v stredu Žilina i Trenčína a včera vyberala adeptky na finále v Nitre a Trnave. Všetky dievčatá, ktoré postúpili do semifinále, sa spolu s Bratislavčankami predvedú zajtra dopoludnia v Hoteli Crowne Plaza. Tam sa rozhodne, ktoré z nich postúpia do finálovej dvanástky a na jar sa "pobijú" o titul Miss Universe SR 2007. O tom, či sa do finálovej zostavy po semifinále dostane aj Košičanka, vás budeme informovať.

Silvia Lakatošová prišla do Košíc hľadať slniečko, z ktorého niečo vyžaruje

"Mám profesionálnu deformáciu - obzerám sa za peknými babami"

Po tom, čo sa minulý rok do finále súťaže Miss Universe Slovenskej republiky prepracovali tri Košičanky a súťaž vyhrala dievčina z Bardejova, prišla S. Lakatošová - Chovancová na košický kasting s veľkými nádejami. "Pred rokom bol košický kasting veľmi úrodný a verím, že to tak bude aj tohto roku. Už keď som prichádzala, tak som si dievčatá zbežne preletela pohľadom a musím povedať, že som rada. Očkom som zachytila pár takých, ktoré stoja za to. Ja už mám takú profesionálnu deformáciu - aj na ulici sa obzerám za peknými babami, ktoré ma zaujmú."

Pri kastingoch, ktoré hľadajú nové tváre do modelingu, sa každý rok menia trendy - pri kastingoch na miss to takto nefunguje. "Nedá sa povedať, že tohto roku majú väčšiu šancu blondínky a pred rokom to boli brunetky. Vo finále sa snažíme mať vyváženú dvanástku dievčat, takže šancu majú rôzne typy. Hľadáme nie len pekné dievča, ale aj osobnosť. Musí to byť mladá dáma, ktorá keď vôjde do dverí, tak niečim zaujme. Veď víťazka bude našu krajinu reprezentovať na medzinárodnej súťaži! Som rada, keď adeptka na postup do finále príde a príjemne prekvapí. Keď prehovorí a my vidíme, že u nej nie je podstatný len zovňajšok, ale je to charizmatická žena."

Preto fungujú kastingy tejto súťaže inak ako ostatné. Kým inokedy sa dievčatá po desiatich v plavkách predstavia porote a tá sa na základe toho rozhodne, ktorú pozve na pohovor, S. Lakatošová - Chovancová si dievčatá pozýva po jednej a s každou sa porozpráva. "Nechcem, aby nejaká zaujímavá slečna ušla našej pozornosti. Vážim si každú, ktorá príde na kasting a porozprávme sa s ňou, aj keby súťaži nevyhovovala. Prvý dojem niekedy nemusí byť silný a neraz sa nám stalo, že keď dievčina prehovorila, tak sme zbadali, že v nej niečo je. Na kastingoch chceme nájsť dievča - slniečko, z ktorého niečo vyžaruje. Ak príde krásna baba, no nič z jej vnútra nevychádza - je to stratený prípad."

V súťaži Miss Universe SR sa - na rozdiel od druhej slovenskej súťaže miss - stále drží voľná disciplína, v ktorej môžu finalistky ukázať, čo vedia. "Diváci i súťažiace si túto disciplínu obľúbili a podľa mňa im dobre padne, keď sa môžu v krásnom kostýme predviesť. Približne 90 percent dievčat si vyberá tanec, ktorý je populárny. Vyzerá to nádherne, ak krásna žena na javisku ´odpáli´ perfektne zatancovanú sambu či čaču. Je to lepšie, ako ich trápiť umelými rozhovormi, kde by každá tvrdila, že jej ide o celosvetový mier... Vo voľnej disciplíne môžu dať voľný priebeh temperamentu a energii."

Víťazka Miss Universe SR 2007 sa bude na jar tešiť z postupu na celosvetovú súťaž Miss Universe, radosť jej urobí iste aj exkluzívny nový model auta Mercedes a mnoho hodnotných cien. "V našej súťaži nominujeme aj ďalšie súťažiace na iné súťaže - napríklad Katka Manová sa nedávno vrátila z Miss Intercontinental, kde zvíťazila. Postúpila naň ako naša minuloročná Miss Tip - čiže víťazka diváckeho hlasovania. Navyše - minuloročná víťazka našej súťaže - Judita Hrubyová sa nedávno vrátila z Miss Earth, kde skončila v prvej šestnástke. Dá sa teda povedať, že finalistky spred roka sú veľmi úspešné."

Hľadať prvé adeptky prišla S. Lakatošová - Chovancová do Košíc s manželom moderátorom Paľom Chovancom a ich synčekom - trojmesačným Christianom. "Máme náročný kastingový týždeň, ale Christian je zvyknutý na to, že s nami chodí po svete - veď už ako sedemtýždňový absolvoval let na Bahamy a krásne to zvládol. Musí si zvykať, že jeho mamina má dosť práce. Lenže na druhej strane - on je pre mňa prvoradý a jemu prispôsobujem všetky povinnosti. Ak je hladný, preruší sa kasting, malého nakojím a ide sa ďalej. Túto súťaž organizujem už po deviaty krát, všetko je krásne zabehané, takže je to o to jednoduchšie. A mám to šťastie, že ma to baví," dodala na záver.

Úradujúca Miss Universe SR J. Hrubyniová priznáva, že jej za korunkou bude ľúto

Vrátila sa z Filipín, chystá sa do Číny

Tak, ako je to na kastingoch na miss zvykom, ani na tom pondeľňajšom nechýbala úradujúca víťazka súťaže - Judita Hrubyová. "Odkedy som vyhrala súťaž, v mojom živote sa veľa zmenilo. Začala som chodiť po svete, spoznala som zaujímavých ľudí, krásne krajiny a naučila som sa jazyky. Veľa mi to prinieslo," prezradila.

V pamäti má ešte čerstvý zážitok, keďže sa nedávno vrátila z celosvetového finále súťaže Miss Earth. "Konalo sa to na Filipínach v Manile. Mohla som porovnávať s finále súťaže Miss Universe, ktorý sa konal v Los Angeles v USA. Zatiaľ čo Miss Universe bola súťaž na vysokej úrovni a finalistky sa pohybovali len v bohatých častiach mesta, v Manile to bolo iné. Tam sme mali možnosť vidieť aj tie najchudobnejšie štvrte. Bolo to naozaj veľmi poučné a ja som rada, že som vďaka týmto dvom súťažiam dostala možnosť získať skúsenosti, ktoré sú obe z úplne iného súdka."

Vďaka víťazstvu na Miss Universe SR sa za tých pár mesiacov Judita dostala na miesta, kam by sa za iných okolností zrejme nikdy nevybrala... "Veľmi sa mi páčilo práve v Los Angeles. Mali sme tam bohatý probram, okrem iného sme boli aj v Hollywoode. Nedávno som žartom povedala, že vďaka korunke miss som precestovala celý svet - do zoznamu mi chýba už iba Austrália..."

Čoskoro si do zoznamu krajín, ktoré navštívila, bude môcť pripísať aj Čínu. "Práve tam sa v januári bude konať finále súťaže Supermodel of The World, na ktoré sa chystám. Potom už zrejme ukončím svoje ´kraľovanie´. Už teraz mi je smutno, keď si predstavím, že korunku kráľovnej krásy budem musieť odovzdať novej víťazke." Zatiaľ J. Hrubyová netuší, ako bude ďalej jej kariéra pokračovať. "Uvidím, aké ponuky dostanem po tom, ako skončí moje ´kraľovanie´. No rozhodne by som chcela pracovať v oblasti modelingu."

Judite sa celkom pozdávalo aj to, že si zasadla do poroty. "Je to zaujímavá práca a celkom ma baví. Veľmi dobre viem, čo tie dievčatá prežívajú - ešte mám v čerstvej pamäti to, ako som to ja sama vnímala pred rokom," dodala na záver.

Stranu pripravila: Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 7. Pomáhajte čítaním
 8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 10. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 1. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 4. Pomáhajte čítaním
 5. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 6. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 10. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 27 829
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 083
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 236
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 686
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 616
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 865
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 855
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 001
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 786
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 300
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Finančník s pyramídovou hrou sa chcel dostať z väzby, rozmyslel si to

Dávid Gedeon bude na slobode najskôr v januári 2021.

Dávid Gedeon. Z väzby sa dostane najskôr na budúci rok v januári.

Časť hradieb v Kežmarku je v zlom stave. Ľudia sa boja úrazu

Vlastníci múr zabezpečili, pamiatkari zásahy nepovolili.

Mestský múr na Baštovej ulici v Kežmarku.

Do piatich rokov by mohol byť humenský park pri kaštieli ukážkový

Po parku sme sa prešli s mestskou odborníčkou na verejnú zeleň.

Františka Mudra v parku pri dube, ktorý vyschol a do novembra ho zrežú.
Rozhovor

Študuje astrofyziku. Pri zatmení Slnka v Čile sa jeho predstavy zrútili

Na Slovensko sa musia vrátiť šikovní ľudia a nakopnúť to tu.

Marko Mesarč sa zúčastnil expedície v Čile, kde pozoroval úplné zatmenie Slnka.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

Premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí.
Podcast Dobré Ráno.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.

Peter Tkačenko

Navrhli odvolať rektora STU Fikara, na rokovaní bola polícia

Akademici si odhlasovali koniec Miroslava Fikara.

Rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) Miroslav Fikar.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop