Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Predstavujeme kandidátov na primátora mesta Košice

V sobotu 2. decembra 2006 pristúpime k volebným urnám, aby sme zvolili primátora mesta, starostov mestských častí, poslancov mestského i miestnych

zastupiteľstiev. Uchádzačov o tieto posty je veľa a uverejniť mená všetkých nie je z priestorových dôvodov možné. Oslovili sme len kandidátov na miesto primátora. Všetkým sme položili rovnaké otázky, na ich odpovede vyhradili rovnaký priestor a prezentáciu uverejňujeme v abecednom poradí.

Spoločné otázky:

1/ Uveďte svoje meno, priezvisko, vzdelanie, vek, stav, počet detí, zamestnanie, v koľkých politických stranách ste doteraz boli

2/ Čím chcete byť iný ako protikandidáti?

3/ Napíšte heslovite najpodstatnejšie body svojho volebného programu

Skryť Vypnúť reklamu

4/ Pokúsite sa znížiť rozpočet na chod samosprávy? Ako?

5/ Ste za výstavbu Auparku tak, aby bol zachovaný napríklad pamätník sovietskych vojakov? Aký spôsob dopravy budete preferovať?

Ing. Dušan CAIS (nezávislý kandidát)

banský inžinier (BF-VŠT Košice), 46 rokov, ženatý, 2 deti, generálny riaditeľ súkromnej spoločnosti, bez politickej príslušnosti

2/ Ja som iný.

3/ Zúročím univerzitný kapitál a geografickú polohu mesta v podobe prípravy a tvorby prostredia výskumno- vývojového centra Technicom, štart IT-informačných technológií, materiálového inžinierstva, biotechnológií. Podporím prípravu projektu na vybudovanie veľtrhového a výstavného centra východu v nadväznosti na priemyselný park Pereš, logistické centrum letiska Košice. Podporím rozvoj športu - výstavbu národného centra loptových hier.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď to zhrniem, tak základom je dostatok príležitostí na prácu s primeraným finančným ohodnotením a následne možnosť uspokojovania potrieb občanov. Vytvorím z Košíc skutočne druhý hospodársko-ekonomický a kultúrny pilier Slovenska. Dôstojnosť + bezpečnosť + prosperita + tolerancia.

4/ Áno. Jedným z prostriedkov na posúdenie efektívneho hospodárenia je audit výdavkovej časti rozpočtu mesta a samozrejme, dôležitý je i nástroj na zvýšenie príjmovej časti mestskej pokladnice. Podporím návrh zavedenia ekologickej dane. Dobrý hospodár vie, čo, kedy a ako.

5/ Áno. Výstavba Auparku prináša pozitíva aj negatíva. Bez dôkladného preskúmania už uzavretých dohôd a ich analýz je predčasné hovoriť o akejkoľvek možnosti náhradného riešenia. Vyžaduje si to hlbšiu analýzu.

Skryť Vypnúť reklamu

Jedno z riešení ponúka lokalita Malinovského kasární na vytvorenie obchodno-kultúrneho centra. Samozrejme, po dekontaminácii územia s využitím projekčných a stavebných spoločností, výhradne z Košíc.

Ing. Boris FARKAŠOVSKÝ

(SMER-sociálna demokracia, Slobodné fórum, Ľudová strana, Hnutie za demokratické Slovensko, Slovenská národná strana)

1/ Elektrotechnická fakulta SVŠT Bratislava, 58 rokov, ženatý, 3 dospelé deti, konateľ firmy Elektrovod Energie, s. r. o, Košice a predseda predstavenstva Slovenergie, a. s. Košice, 3 (SDĽ, SOP, SMER-SD)

2/ Určite programom rozvoja mesta. V tomto programe je

príprava mesta na vstup investorov, analýza majetku

mesta čo môžeme ako spoluinvestori ponúknuť;

zriadenie skupiny špecialistov pre prípravu projektov

na fondy Európskej únie, v oblasti investícií zvýšenie

kvality práce magistrátu na úkor kvantity, zvýšenie

starostlivosti o seniorov, v spolupráci s mestskými

časťami budovanie nových a rozširovanie existujúcich

priestorov pre využitie ich voľného času, dobudovanie

bezbariérových zón v meste, v spolupráci s mestskými

časťami pomoc rodinám s deťmi predškolského veku,

kultúra bývania v meste pri využívaní európskych

fondov, výstavba nájomných bytov, čerpanie

prostriedkov z fondov na rozvoj bývania, v spolupráci

so spoločenstvami vlastníkov bytov vytváranie

podmienok na rekonštrukciu bytového fondu, výstavba

športovísk s dôrazom na nový futbalový štadión,

ponúknuť viac možností na športové vyžitie

v zrekonštruovaných i nových športových areáloch

(cyklistické chodníky, skateboardové dráhy,

korčuliarske areály na sídliskách), zrekonštruovať

okrajové rekreačné zóny a prispôsobiť ich na oddych všetkým vekovým kategóriám (Anička, Izra, Čermeľské údolie, Jazero, Čaňa, lyžiarske areály). Zvýšiť bezpečnosť a čistotu mesta, kamerový systém. Transformácia a vytvorenie Košickej teplárenskej spoločnosti.

4/ Áno. Prehodnotím prácu jednotlivých útvarov na magistráte a v mestských podnikoch. I keď finančná náročnosť na jeho chod sa zníži už i znížením počtu poslancov.

5/ Som za výstavbu Auparku. V tom variante, ako to schválilo nedávne mestské zastupiteľstvo.

JUDr. Vladimír GÜRTLER

(nezávislý kandidát)

1/ vysokoškolské, 34 rokov, slobodný, bezdetný, advokát, vlastná advokátska kancelária. V auguste 2003 menovaný za rozhodcu Stáleho rozhodcovského súdu zriadeného spoločnosťou Rozhodcovská, Arbitrážna a Mediačná, a. s., žiadna politická strana

2/ Funkcia primátora nie je cieľom, ale len

prostriedkom na presadenie zmien, ktoré je v meste

nevyhnutné urobiť. Rozhodol som sa kandidovať preto,

lebo ponuka politických strán vo mne vyvolala

stresovú reakciu, ktorú som nevedel inak zvládnuť.

Z ponuky kandidátov som najmladší, najschopnejší

a domnievam sa, že aj najbohatší, takže riziko, že

budem svoju pozíciu zneužívať na osobný prospech sa

rovná nule. Ako advokát som začínal z ničoho a za

pomerne krátky čas som dosiahol slušné výsledky.

Podobne začínam aj svoju politickú dráhu, z čoho

usudzujem, že čím skôr sa stanem primátorom, tým

lepšie pre Košice. Voličov chcem upútať kampaňou,

myšlienkami, kreativitou, činmi a skutkami. "Skromnosť je tvoja slabá stránka," hovoria mi neraz priatelia. Ja im na to odpovedám, že, keď si človek stanoví skromné ciele, nepodarí sa mu pravdepodobne nič alebo len veľmi málo. Uznávam však, že v niektorých ľuďoch to môže vyvolať aj negatívne emócie. Najmä u tých, ktorým sa ich životné ciele naplniť nepodarilo.

3/ slona do košickej ZOO, lacnejšie teplo a vodu

v byte, inline korčuľovanie od Jazera po Aničku,

hospic v Košiciach, internet zadarmo, lietať do sveta

z košického letiska, bicykle pre Košičanov zadarmo a

136 km cyklodráh k tomu, nižšie mestské dane

a poplatky, dôstojný život pre dôchodcov, STOP ťažbe

uránu na Jahodnej

4/ Vyčistím "Biely" dom, neschopné štruktúry a motákov

nahradím šikovnými a pracovitými. Zruším 22 mestských

častí, zostane len 8: Staré mesto, Sever, Západ, Juh,

Východ, Kavečany, Šaca, Krásna.

5/ Áno. Spôsob dopravy, ktorý optimalizuje priechodnosť áut, ako aj život občanov v okolí Auparku.

JUDr. Andrej HRICO

(nezávislý kandidát)

1/ vysokoškolské, 57 rokov, ženatý, 2 dospelé deti, novinár a právnik, krátko v 1 strane

2/ Iný som v tom, že mám za sebou 10 rokov skúseností v perfektne fungujúcej švajčiarskej samospráve. Ak by som dostal od voličov šancu, poznatky využijem v prospech rozvoja mesta a zlepšenie kvality života občanov.

3/ Môj program nie je iba volebný, je to Program obnovy Košíc na najbližšie 4 roky, s východiskami ďalej. Tu sú niektoré z bodov: Už nikdy nesmú byť chudoba a bieda Rómov na Luníku IX jedným z identifikačných znakov Košíc. Budem sa snažiť zlepšiť ich podmienky. Zo všetkých síl chcem bojovať proti zdevastovaniu Jahodnej ťažbou uránu. Mienim rozšíriť pešiu zónu na ďalšie časti centra. Večer a v noci musí mesto dostať viac svetla, toto nemôže byť oblasť šetrenia peniazmi. Vyhlásim vojnu sprejerom a vandalom. Rozšírim kamerový systém a zavediem 24-hodinové služby pochôdzkárov. Chcem pomôcť dôchodcom znížením vekovej hranice na bezplatné cestovanie MHD. Mesto je zaplavené bezdomovcami, žobrákmi, vyberačmi kontajnerov. Citlivé vyriešenie tohto problému bude jednou z mojich priorít. Nový prístup a legislatívnu úpravu si žiada utrpenie voľne sa pohybujúcich psov a mačiek a ich barbarské strieľanie. Nápad, aby Košice kandidovali za Európske hlavné mesto kultúry 2013, pochádza z mojej hlavy. Bude preto mojou cťou a povinnosťou urobiť všetko, aby sa ním i stali.

4/ Na chode samosprávy možno ušetriť, no nie za cenu zníženia kvality fungovania a poskytovania služieb občanom. Tam nie sú ukryté prostriedky, ktoré by mohli výrazne ovplyvniť rozpočet mesta. Tie treba hľadať inde. Viem presne, kde.

5/ Od začiatku som proti zničeniu Námestia osloboditeľov Auparkom. Bratislava si ho dala postaviť na periférii, my ho máme mať v srdci mesta. Obnovím rokovania s investorom o pridelení inej vhodnej lokality. I keď je pravda, že námestie potrebuje rekonštrukciu a zmysluplnú funkciu.

JUDr. Róbert JANO

(nezávislý kandidát)

vysokoškolské (Právnická fakulta UPJŠ), 39 rokov, ženatý, 2 deti, generálny riaditeľ CI-servis, a. s. Košice, žiadna strana

2/ Do volieb idem ako nezávislý kandidát. Za svoje rozhodnutia sa budem zodpovedať len občanom Košíc a sebe, žiadnym štruktúram. Chcem, aby o meste rozhodovali obyvatelia, nie politické centrály. Mám za sebou celkom úspešnú kariéru prokurátora, presadil som sa aj ako manažér, takže môj záujem o riadenie mesta nevyplýva z nenaplnených profesijných či politických ambícií.

3/ Väčšia bezpečnosť školopovinných detí, zlepšiť dôveryhodnosť Mestskej polície, zintenzívniť spoluprácu so štátnou políciou. Vytvárať podmienky pre domácich i zahraničných investorov, v riadení mesta a mestských podnikov nech rozhodujú manažérske schopnosti, nie politické nominácie. Zvýšiť percento výdavkov na rekonštrukcie a budovanie komunikácií, vypracovať novú koncepciu dopravy. Zaujať jasné stanovisko k plánovanej ťažbe uránu na Jahodnej, skvalitniť zber a separáciu komunálneho odpadu. Aktualizovať a dodržiavať koncepciu rozvoja školstva, vybudovať Dom hudby, podporovať organizovanie festivalov i kultúru národnostných menšín. V športe zlepšiť kvalitu športovísk.

4/ Na základe analýzy súčasného fungovania samosprávy by som popísal a optimalizoval procesy tak, aby sa preukázalo, či sa niektoré činnosti nerobia duplicitne a iné naopak, chýbajú. Priestor vidím tiež v ľudských zdrojoch, v materiálno-technickom vybavení i prevádzkových nákladoch.

5/ Ak chcú Košice vyzerať ako dynamické európske mesto, nemôžu sa vyhýbať moderným trendom a meniacim sa potrebám obyvateľov. Verím, že autori projektu Auparku nebudú prednostne zohľadňovať finančné hľadisko, ale, že sa chcú podpísať pod dielo, ktoré bude rešpektovať špecifiká Košíc, vrátane riešenia dopravy. Pokiaľ ide o pamätník sovietskych vojakov, som za jeho zachovanie, je to symbol histórie mesta.

Ing. František KNAPÍK

(Kresťanskodemokratické hnutie, Slovenská demokratická a kresťanská únia-Demokratická strana, Strana maďarskej koalície-Magyar Koalíció Pártja)

1/ VŠ lesnícka a drevárska Zvolen, 50 rokov, ženatý, 2 deti, primátor mesta Košice, KDH

2/ Každý z nás, kandidátov, sme určite iný. Pochádzame z rôznych prostredí, máme väčšie či menšie skúsenosti s prácou samosprávy, iný životný pohľad, a teda aj iné priority.

3/ 12 míľnikov 1 spoločný cieľ. Vytvorenie dobrého

obrazu mesta magistrát sa stane domom služieb a

servisom pre občanov, Vytvorenie priaznivej povesti mesta základom samosprávnej demokracie je komunikácia s občanom a šírenie priaznivej povesti mesta vo svete, Zabezpečenie rastu kvality života obyvateľov a ich životnej úrovne vytvorením podmienok sa mesto stane tvorcom pracovných miest a zvýšenia životnej úrovne obyvateľov, Hospodársky rozvoj mesta, Vzdelanosť obyvateľstva, Kultúrna a spoločenská integrita Projekt Košice európske hlavné mesto kultúry 2013 a Majstrovstvá sveta v hokeji 2011 sú pre mňa najväčšou výzvou, Oživenie obchodnej tradície Košice, obchodná križovatka na Shengenskej hranici, Rozvoj turizmu, Úcta k prírode, Vytvorenie funkčnej a užitočnej samosprávy, Uspokojenie verejného dopytu bezpečnosť občanov a dôvera v MsP sú pre mňa na prvom mieste, Trhová orientácia mesta.

4/ Z hľadiska dlhodobých zámerov je mojou snahou znižovanie rozpočtu na chod samosprávy. Avšak nesmie tým utrpieť administratíva. Úlohy musia byť plnené v termínoch a všetko vybavené k všeobecnej spokojnosti občanov.

5/ Som za výstavbu Auparku, je to jedna z mojich priorít. Vždy existujú nové príležitosti, či už ich v súčasnosti vidíte alebo nie. Mnohokrát sa výstavbe nových budov a premene priestranstiev musí okolie prispôsobiť i za cenu určitých ústupkov. Pamätník sovietskych hrdinov bude presunutý a prestavaný. V okolí Auparku budem preferovať mimoúrovňové riešenie dopravy.

Ing. Milan KRENDŽELÁK

(Agrárna strana vidieka)

1/ Dnepropetrovský inštitút dopravy, Ukrajina, Výskumný ústav zváračský Priemyselný inštitút SR, 52 rokov, ženatý, 2 deti, technický zamestnanec Sekcie železničných tratí a stavieb ŽSR - Oblastné riaditeľstvo Košice, SDKÚ-DS

2/ Všetky rozhodnutia chcem realizovať v zmysle Biblie, aby som večer spokojne líhal spať. Rád by som ľuďom zabezpečil prácu, sociálne istoty i kvalitné životné prostredie.

3/ Zastaviť plánovanú ťažbu uránu na Jahodnej, oživiť a zveľadovať rekreačné zóny Alpínka, Anička, vyriešiť problém starej krytej plavárne, vybudovať tržnicu, zaviesť kamerový systém. Zlepšiť systém dopravnej infraštruktúry, rozšíriť trolejbusovú dopravu, dbať, aby jazdili len vozidlá neznečisťujúce ovzdušie. Zvýšenú pozornosť venovať kultúre, dotovať menšie hudobné, divadelné, zábavné telesá, prispievať menšinám na zlepšenie integrácie a zviditeľnenia. Založiť šachovo-dámový klub na celoštátnej úrovni, zapojiť do športu čo najviac mládeže budovaním športových stánkov. Využiť fondy EÚ na vytvorenie školiaceho centra na rekvalifikáciu dlhodobo nezamestnaných. Nechcem, aby naše deti pracovali v cudzine za minimálne mzdy ako novodobí otroci.

4/ Zmenou systému odmeňovania na všetkých úrovniach riadenia. Vyriešiť dopravnú infraštruktúru mesta, aj za cenu privatizácie, ale za spoluúčasti mesta. Odstrániť prebujnelú administratívu. Likvidovať nehospodárne vozidlá, odpredávať nepotrebný majetok.

5/ K výstavbe Auparku, o ktorom je rozhodnuté, by sme zbytočne polemizovali. Určite by som bol radšej, ak by boli nákupné centrá mimo centra mesta, ktoré by malo byť zamerané najmä na kultúrne a zábavné vyžitie. Pamätník sovietskym vojakom patrí k našej histórii, a tá k životu. Symbol víťazstva má mať aj dnes svoje miesto, aj keď mne by sa páčil viac v Mestskom parku a nie ako súčasť parkoviska. Kamenné stĺpy či nemé sochy deťom o histórii málo povedia. Dejiny im treba približovať inak.

Ing. Peter SINAI

(nezávislý kandidát)

vysokoškolské, 39 rokov, ženatý, 2 deti, obchodný manažér, politické strany 1

2/ Som rodený Košičan a budem robiť všetko v prospech obyvateľov mesta. Budem sa snažiť a sľubujem, že investorov do Košíc donesiem. Mojou prioritou bude obnova značky VSŽ. V roku 2011 sa majú konať MS v ľadovom hokeji na Slovensku a mesto dostalo veľkú šancu sa prezentovať. Sľubujem, že s týmto podujatím sfunkčním hotel Hutník.

3/ Bezpečné a čisté Košice (očistiť Hlavnú ulicu od bezdomovcov a nájsť im ubytovanie na ich prežitie), zmeniť štatút Mestskej polície (obnoviť okrskárov). Mládež a šport (obnoviť mestské olympiády v rámci ZŠ a na stredných školách v turnajoch), kultúra a cestovný ruch (obnoviť využitie Mestského parku, Aničky). Doprava a infraštruktúra (bez vybudovania infraštruktúry nepríde žiadny investor). Ekonomika a prílev investorov (vybudovanie priemyselného parku: mliekáreň, pivovar, mäsokombinát).

4/ Každý rozpráva ako znížiť rozpočet na chod štátnej správy, samosprávy. A všetci robili pravý opak navyšovali rozpočet, zvyšovali stavy zamestnancov. V prvom rade treba personálny a finančný audit. Až na základe ich výsledkov môžem konať.

5/ Podľa architektov z iných miest a krajín Košice a ich Hlavná ulica patria medzi najkrajšie v Európe, aj na celom svete. Za výstavbu Auparku som, ale takúto výstavbu treba riešiť formou referenda, kde Košičania povedia áno alebo nie, aj to, kde bude postavený. Čo sa týka pamätníka sovietskych vojakov som samozrejme, za jeho ponechanie. Pri oslobodzovaní Košíc počas 2. svetovej vojny padlo veľa vojakov a tí si zaslúžia poctu. Z môjho pohľadu a pohľadu architektúry Aupark na toto námestie nepatrí. Pokiaľ bude tam, kde je momentálne mestským zastupiteľstvom schválený, budem preferovať dopravu trolejbusovú a autobusovú. Osobne si však myslím, že vyjadrenie a rozhodnutie mestských poslancov, ktorí o tom rozhodovali, bolo chybné.

Alexander ŠAMO, CSc.

(nezávislý kandidát)

1/ vysokoškolské (Prírodovedecká fakulta UK Bratislava), 63 rokov, ženatý, 2 deti, invalidný

dôchodca, 1

2/ Nekonvenčnou koncepciou a progresívnym riešením najpálčivejších problémov občanov Košíc.

3/ Ekológia, farba, paradoxy, kontrola. Čo je ekologické, je aj ekonomické. Zhodnocovanie druhotných surovín je jednou z najvýhodnejších sfér podnikania. Prečo by z toho nemohlo profitovať mesto a nie súkromné firmy? Červená ma v minulom režime poznačila na celý život, v tomto režime ma začala páliť na "pozadí" tak, že som z nej zutekal. Niektorým však zrejme dobre vynáša, keď si mohli obstarať azbestové izolácie na z.... a platia za ne všetci, ktorí volia straníckych kandidátov. Zelená pre mňa, aspoň na semaforoch, predstavuje voľnosť. Okrem toho je večná. Mám na mysli biomasu. Košice jej majú obrovský potenciál, iba ju začať využívať a nie hľadať dôvody, prečo sa to nedá. Paradoxne mám rád zelenú na semaforoch, ale chcem ich nahrádzať kruhovými objazdmi. Som najstarší z kandidátov, ale dovolím si tvrdiť, že môj program je najprogresívnejší. Cez zamestnanosť Rómov a riešenie ich bytovej otázky chcem vytvárať pracovné miesta pre absolventov škôl i hendikepovaných občanov, a riešiť aj ich bytovú otázku. Najefektívnejšie zhodnotené sú peniaze vynaložené na účinnú kontrolu. Množstvo káuz a premárnených peňazí by sa dalo ušetriť...

4/ Bez toho bude ťažko reálny akýkoľvek volebný program.

5/ Hoci mám ťažké srdce na minulý režim, obyčajní vojaci, ktorí tu padli, si zaslúžia pietu. Čo sa týka dopravy, vyslovím "kacírsku" myšlienku - okrem MHD prejazd áut po Štúrovej odkloniť na križovatke Rastislavova-Štúrova a Moyzesova-Štúrova. Na Južnej triede cez Jantárovú, prípadne čiastočne cez Požiarnickú. Vylúčila by sa premávka cez Palackého ulicu. To, čo plošne ukrojí Aupark, by čiastočne nahradila pešia zóna na časti Štúrovej a Južnej triedy.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 484
 2. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 17 675
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 300
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 114
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 679
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 642
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 516
 8. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 503
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 701
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 451
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Testovanie v Prešove: Pripravujú 66 okrskov pre 77-tisíc ľudí

Mesto hľadá dobrovoľníkov, pretestovať majú najviac ľudí na Slovensku.

Ilustračná fotografia.
POZNÁMKA JAROSLAVA VRÁBEĽA

Po tom, čo mamička a advokátka predviedli v pôrodnici, sa už nedá byť ticho

Koronakarma mnohých takých dobehla, nakoniec prosia o modlitby.

Ilustračné.

Covid-19 má ďalších 1 312 ľudí, takmer štyristo je z východu

S koronavírusom je v nemocniciach takmer tisíc chorých.

Ilustračné foto.

Košice predali parcely na verejné parkoviská, sú súkromné

Za Rašiho to tak schválili, developer nevie prečo. Najviac má Hreha.

Mesto predalo pozemky na verejné parkovacie miesta. Od developera ich získali po 3-tisíc eur s DPH majitelia bytov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus: Matovič je s testovaním spokojný, zachytili 5 594 infekčných (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 45 155. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 165 obetí.

Počas pilotnej fázy plošného testovania otestovali 140 945 ľudí.
Polícia bude naďalej kontrolovať dodržiavanie opatrení.
Píše Luboš Palata

Česi robia všetko pre to, aby sa udržali na čele rebríčka

Na Covid zomiera sto ľudí denne, hlavné však je, že sme premianti.

Ľudia si prezerajú stánky na trhu pri rieke Vltava v Prahe v sobotu 24. októbra 2020.
Opustené budovy

Na východe boli gigantom. Padli, keď podnik predali Čechom

Roky sa snaží nájsť nového majiteľa.

Snímka z pekárne Medea z roku 2004.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop