častí a poslancov miestnych zastupiteľstiev. Volebné miestnosti budú otvorené od 7. hodiny ráno do 20. hodiny.
Nezabudnite, že do volebnej miestnosti si musíte priniesť občiansky preukaz. Po preukázaní totožnosti a po zázname v zozname voličov dostane volič vo volebnej miestnosti od okrskovej volebnej komisie prázdnu obálku opatrenú odtlačkom úradnej pečiatky mestskej časti a štyri hlasovacie lístky.
"Na prvom - pre voľby primátora zakrúžkujete jedného z deviatich kandidátov. Na druhom - pre poslancov do mestského zastupiteľstva krúžkujete predpísaný počet pre váš volebný obvod. Informácia o tom, koľkých poslancov môžete vo vašom obvode zakrúžkovať, bude uvedená na lístku, preto prosíme občanov, aby si to trpezlivo prečítali. Na treťom lístku - pre voľbu starostu v mestskej časti, kde bývate, zakrúžkujete jedného z kandidátov. Na poslednom štvrtom lístku - pre poslancov do miestneho zastupiteľstva vo vašej mestskej časti krúžkujete opäť predpísaný počet, ktorý tam bude uvedený," vysvetľuje predseda Mestskej volebnej komisie Dušan Dugáček.
Volič, ktorý sa nemôže v deň volieb dostaviť do volebnej miestnosti, môže požiadať zo závažných, najmä zdravotných dôvodov okrskovú volebnú komisiu (v ktorej zozname voličov je zapísaný) o to, aby mohol hlasovať mimo volebnej miestnosti. V takom prípade okrsková volebná komisia vyšle k voličovi svojich členov s prenosnou volebnou schránkou, hlasovacími lístkami a obálkou. Volič hlasuje tak, aby sa dodržala tajnosť hlasovania.
Volič, ktorý nemôže sám upraviť hlasovací lístok pre telesnú chybu alebo preto, že nemôže čítať alebo písať, má právo vziať so sebou do priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov iného voliča, nie však člena okrskovej komisie, aby za neho hlasovací lístok podľa jeho pokynov upravil a vložil do obálky.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári