Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S pani Zitou o magických rituáloch na každý deň na tému: Ako pomôcť láske i chorýmV pondelok si pričarujte na lásku, v utorok riešte rodinné

S pani Zitou o magických rituáloch na každý deň na tému: Ako pomôcť láske i chorým

V pondelok si pričarujte na lásku, v utorok riešte rodinné problémy

Nedávno sme písali v rozhovore s pani Zitou, že každý deň nesie svoju vibráciu, každému je priradená aj istá planéta a preto je vhodné robiť alebo nerobiť niektoré úkony. Ako sme sľúbili, dnes prinášame magické rituály, viažuce sa k jednotlivým dňom v týždni.

Pondelok: Môžete si pričarovať na lásku, s úspechom liečiť zuby, aby nevypadávali a u malých detí aby rástli. Môžete pomôcť urieknutým deťom a odkliať porobenie. Ak pondelok vychádza na "mladý" Mesiac, postavte sa ku oknu, češte si vlasy a hovorte: Ako rastie ten Mesiac, tak rastú aj moje vlasy. Amen. Ak človek upadá do depresií, má porobené. Ubúdajú mu sily, chudne, alebo naopak priberá a stáva tučným a škaredým. Zoberte soľ zo siedmich domov alebo obchodov, nasypte ju do šálky s vodou. Kúpte v kostole sviečku. Ráno - na trinásty deň od pondelka- treba položiť šatku / tá ma byť najlepšie po mame, ktorá ju nosila na hlave, alebo po inej, staršej žene ako je osoba, ktorej je porobené/ na zem. Postavte človeka, ktorému je porobené bosými nohami na šatku. Zapáľte sviečku a dajte mu ju do ľavej ruky. Do pravej mu dajte kríž. Prečítajte Otčenáš sedem krát. Zoberte vodu so soľou a pokvapkajte ruky, nohy, tvár, srdce. Potom zahaste sviečku a šatkou, na ktorej chorý stál, ho poutierajte. Tak to všetko urobte tri razy. Šatku odnesiete na cintorín a necháte ju tam. Keď je urieknuté dieťa, lýžte čelo a odpľujte si cez ľavé rameno. Hovoríte: - Soľ i voda všetkým vám do očí.

Skryť Vypnúť reklamu

Utorok: Nechajte si vyložiť karty, môžete riešiť rodinné problémy, vrátiť manželku, alebo manžela do rodiny, ísť na pytačky a odvrátiť škandály. Keď si v utorok budete strihať nechty, budú pribúdať peniaze. Keď nechcete , aby manžel pil alkohol, pri ubúdajúcom Mesiaci v tento deň otvorte fľašu piva, vína alebo pálenky a do nej povedzte o pol noci : -Ako mŕtvy z hrobu nevstane, vína nepije, tak ty sluha boží /manželovo meno/ nepíjaš, ani ráno, ani na obed, ani v noci. Amen.

Aby Vás neokradli, žehnajte krížom nad všetkým v dome. Keď manžel chodí za cudzími ženami, treba zobrať svoje vlasy, spáliť a popol vložiť do vrecka mužovi. Prestane sa stretávať sa s cudzími ženami.

Streda: V tento deň je dobré robiť magické úkony na predaj a kúpu, ale aj vzývať duchov, zbaviť človeka prekliatia na smrť. Možno pomôcť aj od porobenia, ktoré bolo urobené v kostole, alebo na cintoríne. Zoberte dve zrkadlá. Jedno si nechajte pred sebou, druhé za sebou. O pol noci zapáľte bielu posvätenú sviečku, čítajte tieto slová a pozerajte aj do zrkadla:- Noc čierna, zrkadlo hnedé odráža odo mňa zlé slovo, prekliatie ľudské, znak pekla. Prosím prvý krát, druhý krát i tretí krát. Amen. Potom sa umyte svätenou vodou, utrite sa spodnou košeľou, sviečku nechajte dohorieť do konca.

Skryť Vypnúť reklamu

Koho bolí hlava, alebo odpadáva, treba počkať na stredajší plný Mesiac. Otvorte záclony na oknách, posaďte chorého oproti Mesiacu, postavte sa za jeho hlavu a hovorte:- Mesiac svetlý, zober z chorého /jeho meno/ chorobu odpadávania, bledosť z tváre, slabosť z tela.

Aby boli peniaze, v stredu tesne pred Vianocami dajte do pokladničky v kostole 30 alebo 300 korún. Peniaze sa začnú u vás priam rodiť.

Štvrtok: Dobre sa liečia očné choroby a aj rakovina. Kúpte v obchode živú rybu, podržte ju v rukách a pozerajte sa jej do očí. Keď vás bolí ľavé oko, pozerajte do jej ľavého oka, ak práve, tak do pravého oka ryby. Treba tak urobiť keď ubúda Mesiac. Hovorte pri tom: - Pozerám do očí rybe ako sa Mesiac v rieke odráža, na seba sa pozerá a seba miluje. Tak aby som sa aj ja odrážala v rybích očiach. Ako ryba okom nemihne, tak i moje oči nech neochorejú, neplačú, netrpia. Amen. Rybu vhoďte do rieky a odídite.

Skryť Vypnúť reklamu

Proti rakovine prsníka: zoberte surové vajce a pokotúlajte ho nad tým prsníkom, ktorý bolí a hovorte: - 0d dnešného dňa rak nie ryba, opuch nie mäso. Tak robte sedemdesiatsedem krát. Vajce odneste ma križovatku a o 12. hodine na obed vhodte ho ľavou rukou cez ľavé rameno. Nesmiete hovoriť s nikým a ani sa neobzerať do zadu.

Keď sa manžel nezdržiava doma, stále odchádza, povedzte mu za chrbtom: Svätý Otče nechoď dnes /meno manžela/ z domu. Prídeš zajtra, bude vôľa tvoja. Amen. Môžete to hovoriť nielen za chrbtom muža, ale aj na prahu domu, bytu.

Piatok: Robíme magické úkony, ktoré pomôžu deťom a mužom. Keď máte choré dieťa, odstrihnite mu vlasy a nechty na rukách i nohách. Umyte ho trikrát svätenou vodou. Utrite ho novým uterákom. V noci roztopte červenú sviečku, položte do vosku vlasy a nechty a urobte z toho guľku. Vyvŕtajte dieru vo vchodových dverách a nechajte tam guľku na veky. Zapamätajte si, nikomu nehovorte ako ste vyliečili svoje dieťa.

Ak ste si kúpili dom, alebo byt, kde niekto spáchal samovraždu, alebo ste prežili vy osobne tragédiu, neočakávajte v ňom dobrý život. Tri noci aby sa situácia zmenila musíte hovoriť už zo štvrtka na piatok i pol noci: Juda, odídi prosím ťa krížom Ježiša z tohto domu od jeho prahu, tu nebyť, nežiť, smútok nestať, nešťastným nestať. Amen.

Ak chcete získať nadvládu nad ostatnými ľuďmi, ale varujem, ak použijete nevhodne svoju moc, vráti sa vám to. Takže si naozaj rozmyslite, či to chcete vyskúšať.

V piatok pred Vianocami zoberiete 12 bielych sviečok a dvanásť raz nad každou sviečkou čítate: Ako tá sviečka horí, dohorí, tak i moji nepriatelia zhoria i budem ja nad všetkými pán i cár. Amen.

Aby peňaženka nebola prázdna. Toto sa robí len v piatok. Keď uvidíte, že na nebi lieta veľa vtákov, povedzte: Ako na sa nich rodí perie, tak nech sa rodia peniaze v mojej peňaženke.

Sobota: Sobota sa zaraďuje k dňom mŕtvych. V tento deň sa dajú vyvolávať ich duše, ale porozmýšľajte, či to potrebujete. Pretože narušíte pokoj svojich príbuzných. V sobotu sa dobre sníma porobenie, ktoré bolo urobené na cintoríne, alebo na vietor, porobenie urobené na svadbe, alebo na celú rodinu. Dá sa pomôcť ľuďom, ktorí sa zaoberajú mágiou a zoberú na seba veľa negatívnej energie. Od toho slabnú a strácajú silu a môžu aj zomrieť. Zapáľte preto tri sviečky a nad ohňom si pálite ruky. Potom zoberte svätenú vodu a hovorte: - Nie mne smrť, nie mne choroba. Vodu pite, umyte sa, utrite sa bielou, novou plachtou. V noci zapáľte kahan a zadymte sa. To pomáha aj tým, ktorým bolo porobené na smrť. Keď je porobené na celú rodinu, u vás doma sú často škandály, nedarí sa v práci, urobte takto. Koľko ľudí je u vás v rodine, dome, tak toľko soli zoberte z rôznych obchodov. Keď budete variť obed, osoľte jedlo tou soľou a hovorte. - Soľ sypem, svojej rodine pokoj vrátim, soľ i voda tomu, kto porobil mojej rodine. Amen. Celá rodina by sa z toho jedla mala najesť.

Aby manžel nechal svoju milenku, zoberte mydlo, ktorým sa umýval a vhodte ho do blata. V sobotu sa nikdy nesťahujte. Duch domu vás neprijme.

December z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Čaká nás veľmi duchovný mesiac

Všeobecné tendencie: Mág (1.), Svet (XXII.), Pustovník.

Pod týmto výkladom si môžeme predstaviť šíre pole a po ňom sa preháňajúci vietor. Také otvorené sú aj všeobecné tendencie. Veľmi dôležité budú idey a názory, ktoré k nám prichádzajú z veľkých diaľok - severu u juhu. Vidím to aj ako vzájomné pôsobenie duchovných, náboženských prúdov. Čaká nás veľmi duchovný mesiac, otvorená a úprimná komunikácia. Veľa sa bude hovoriť o školstve a vzdelávaní, ale aj náboženstve a histórii. Pravdepodobne archeologický nález v zahraničí akoby ovplyvnil zásadným spôsobom myslenie ľudí. Pôjde asi o písomnosti, alebo iné artefakty, ktoré ozrejmia veľkú časť histórie ľudstva. Podľa kariet nastane tuhá zima a ľudia začnú čoraz častejšie uprednostňovať knihu pred televíziou. Naozaj zavládnu krásne duchovné tendencie, návrat k vzdelanosti a múdrosti. December nás bude viesť aj k ujasňovaniu si a usporiadaniu si vecí. Môžeme očakávať náznak revolúcie v náboženstvách ale v duchu úspešnej komunikácie.

Politická scéna: Kňaz (V.), Milenci(VI.), Sila (VIII.).

Politická scéna dozrieva a jej protagonisti budú nútení dať veľmi jasne najavo svoje postoje. Rozdelia a na dva tábory. Budú si navzájom uštedrovať lekcie. Zažijeme aj silné vášne. Muž-Lev sa rozohní a pridá sa na stranu arogancie, druhý vystúpi múdro a vzdelanie. Ľudí to vyprovokuje k zamysleniu sa nad otázkami politickej kultúry a začnú výraznejšie prejavovať podporu svojmu favoritovi. Do politiky prehovoria a ovplyvnia jej chod dve ženy. Jedna z nich je kultivovaná a intelektuálne na veľmi vysokej úrovni.

Peniaze: Obesenec (XII.), Voz (VII.), Miernosť (XIV.).

V decembri budeme uťahovať opasok. Radím skromnosť, vyplatí sa nám pre blížiace sa obdobie v budúcom roku, to bude finančne náročné. Koruna nebude práve najsilnejšia. Nesnažte sa pripraviť si honosné Vianoce za cenu neskorších depresií z výdavkov. Ak december strávime skromne, sme na dobrej ceste ísť dopredu. Buďte hospodárni, neinvestujte, vsaďte na vzťahy.

Zdravie: Koleso osudu. Keď vytiahneme túto kartu ako prvú odpoveď znie: Starajme sa o svoje zdravie, máme ho vo svojich rukách. Rešpektujme pôst, riešme zdravotné problémy a neodkladajme ich. Sme za seba zodpovední.

Láska: Božie súdy (XX.), Hviezda (XVII.), Mesiac (XVIII.). Naozaj krásne karty, hovoria o narodení Jezuliatka. Ryby, Vodnár, prelom. Zjavuje sa krásna duchovná atmosféra, je to decembrová atmosféra, ktorá sa neviaže len ku Vianociam. Je to návrat ku poézii umeniu. V láske sa budú snažiť ľudia viac o čestnosť. Podľa kariet by sa malo udiať niečo významné, čo ľudí naozaj prinúti zamyslieť sa nad svojim osudom. Vzťahy sa budú intelektualizovať, mnohí pocítia ich výnimočnosť, vzrastie súnaležitosť, partneri sa začnú vracať do rodín. December bude v znamení vyjasňovania si vzťahov, kedy prevládne pravdivosť a úprimnosť.

S P. Mišíkom o tom, čo astronómovia pozorujú ale astrológovia vedia

Prečo nepotrebujeme trináste znamenie?

V niektorých médiách už viac ráz odznela polemika, že treba do zverokruhu zaradiť ďalšie znamenie, pretože za vyše 2000 rokov sa postavenie planét na toľko zmenilo, že jeho jestvujúce delenie na dvanásť znamení už dnes nezodpovedá skutočnosti. Jednoducho povedané, k danému znameniu už neprislúcha jeho charakteristika. Popredného slovenského astrológa Petra Mišíka sme sa preto opýtali:

Čo je pravdy na týchto zvadách a ako situáciu vidíte vy ?

- Tento mýtus, alebo zdanie, že jednotlivé znamenia už nie sú nositeľmi tých istých znakov, ktoré im boli voľakedy pričlenené pochádza najmä z poznatkov astronómie, z exaktného pozorovania. Podľa klasického zverokruhu je trebárs teraz znamenie Panny, ale nad nami je fyzicky iné znamenie. Naozaj došlo k posunutiu planét. Na podiv ale na výkladovú časť astrológie táto skutočnosť vôbec nemá vplyv. Zodpovedne môžem povedať, že absolútne neohrozuje stabilitu klasickej astrológie. Keby to tak bolo a jednotlivé znamenia by už mali úplne inú charakteristiku, určite by sme to ako astrológovia pocítili jednak pri výklade ale aj spätnej väzbe od našich klientov. Zatiaľ sa disharmónia vplyvu umiestnenia planéty v niektorom zo znamení a s tým súvisiace i jej pôsobenie neprejavuje. V praxi sme to nezaznamenali. Nevidím teda dôvod meniť jestvujúci zverokruh zaradením trinásteho znamenia aby sme tým napravovali nejaké úchylky.

Mnohí odporcovia astrológie tvrdia, že naozaj nezaznamenali zhodné vlastnosti daného znamenia so svojou osobou alebo blízkymi ľuďmi.

- Musím upozorniť, že pri výklade sa kladie o mnoho väčší dôraz na postavenie planét než na samotné znamenie. Každá osoba ma planéty aj v iných znameniach, než v tom, v ktorom sa narodila. To znamená, že je ovplyvňovaná aj inými znameniami a samozrejme vzájomným postavením jednotlivých planét a ich aspektami.

Vráťme sa však k spomínanému problému. Vedeli by ste uviesť príklad vplyvu znamení, tak ako ich poznáme z klasického zverokruhu?

- Áno. Stačí sledovať Mesiac. To, v ktorom je znamení, veľmi rýchlo ovplyvňuje našu náladu, či už v kladnom alebo zápornom slova zmysle. Napríklad keď príde do znamenia Rýb, máme sklon meditovať rozjímať, v Baranovi je tu sklon ovplyvňovať netradičné veci, ak sa nachádza v Býkovi, ľudia majú sklon obdivovať trblietavé predmety, napríklad zlato, šperky a uprednostnia pohodlie a matériu pred duchovnom. Zlomy na nálade človeka sa odohrajú v priebehu jednej až dvoch hodín, tak ako Mesiac putuje. A toto si môže overiť každý. Ak Mesiac navyše vytvorí nepríjemné aspekty s inými planétami, negatívny vplyv sa zhorší v oblasti, ktoré reprezentuje znamenie kde je Mesiac a spomínaná planéta.

Ako si potom vysvetľujete, že napriek "fyzickému" posunu planét platí charakteristika znamenia, respektíve odráža pôsobenie planéty, ktoré je v ňom umiestnené?

- Osobne sa domnievam, že vlnenie znamení je už zakódované v pamäti vesmíru. Tvarová pamäť vesmíru jednoducho stále pôsobí i napriek tomu, že sú úž planéty posunuté. Nestačili však ešte urobiť trvalý odtlačok v jestvujúcej vesmírnej hmote.

Katka Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 25 233
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 480
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 980
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 686
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 180
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 034
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 732
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 886
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 665
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 616
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V Košiciach má byť viac ako sto testovacích miest

Miesta by mali poznať v utorok, zverejniť ich vo štvrtok.

POZNÁMKA JAROSLAVA VRÁBEĽA

Po tom, čo mamička a advokátka predviedli v pôrodnici, sa už nedá byť ticho

Koronakarma mnohých takých dobehla, nakoniec prosia o modlitby.

Ilustračné.

Košice predali parcely na verejné parkoviská, sú súkromné

Za Rašiho to tak schválili, developer nevie prečo. Najviac má Hreha.

Mesto predalo pozemky na verejné parkovacie miesta. Od developera ich získali po 3-tisíc eur s DPH majitelia bytov.
UNLP.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Navrhli odvolať rektora STU Fikara, na rokovaní bola polícia

Akademici si odhlasovali koniec Miroslava Fikara.

Rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) Miroslav Fikar.

Slovensko otestujú celoplošne cez víkend (minúta po minúte)

Počas pilotnej fázy plošného testovania otestovali 140 945 ľudí.

v popredí vpravo premiér Igor Matovič, v pozadí sprava minister zdravotníctva Marek Krajčí, minister obrany Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Daniel Zmeko na brífingu s novinármi počas prestávky zasadnutia Ústredného krízového štábu.
Viliam Turan na archívnej fotografii.
Komentár Petra Schutza

Do análov hlavným vchodom

Ani päťtisíc odhalených v predpremiére nedáva odpoveď na záhadu, že načo je dobré plošné testovanie.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop